Şimdi Ara

Megane 4 1.3tce izlenimlerim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70
Cevap
1
Favori
11.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de normalde reno sevmiyorum. eşimin bankada şube aracıydı. oyaktan cok uygun fiyata denk gelince hadi alır satarım dedim aldım. izalasyon oldukca basarılı ben ekstradan ytkili serviste altına ses izalasyonu da yaptırdım. araç gerçekten cok sessiz konforlu oldu. aracım dizel otomatik. aynı mıtır A180 aracımda da var ancak A180 de 5.5 altına inmek mumkun deiglken megane sedan aracım neredeyse aynı ağırlıkta ve 4.4 ortalama ile gidiyor. bence cok başarılı bir araç. bu yuzden satmaktan vazgeçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Kadjar konusunda epey dertlisiniz sanki, ne olmuştu acaba?

Alıntıları Göster

yalıtımı düşüktü,kapıyı kapatırken tuttuğumuz kapı kolları elimizde kalacak gibi oluyordu garc gurc sesler çıkarıyordu, yoğun bi şekilde turbonun ıslık sesi kabin içine geliyordu, sesi orta seviyenin sadece 1 seviye üstüne alınca hoparlörlerden cort cort patlama sesleri geliyordu,klima ve radyo tuşlarına basınca gıcırtı yapıyordu.

Özetle tip vardı kalite yoktu.Genel olarak iyiydi ama ufak detaylar can sıkıyordu.

Araç sıfırdı bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 12 Temmuz 2021; 11:17:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

biz de aldık 2020 model joy manuel..En sevdiğim tarafı konforu güzel ve süspansiyonları vag grubu gibi sesli çalışmıyor çıt yok o konuda..

Touch almak lazımmış en azından o ayrı..

Evet yazmayı unutmuşum gerçekten koltukları çok iyi. Sırtı ve beli çok güzel kavrıyor.

• Hayırlı uğurlu olsun, Rabb’im kaza bela vermesin.

Yalnız hiç corolla ya binmemişsiniz belli. Corollaya binen adam megane için yalıtım yok demez.

Çünkü corolla yokluğu yeniden tanımlar, yalıtımda.

Karizmatik Megane C sedan yerlilerde egea’dan bi tık, corolla civic gibi araçlardan iki tık daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daswagen -- 12 Temmuz 2021; 11:24:29 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

yalıtımı düşüktü,kapıyı kapatırken tuttuğumuz kapı kolları elimizde kalacak gibi oluyordu garc gurc sesler çıkarıyordu, yoğun bi şekilde turbonun ıslık sesi kabin içine geliyordu, sesi orta seviyenin sadece 1 seviye üstüne alınca hoparlörlerden cort cort patlama sesleri geliyordu,klima ve radyo tuşlarına basınca gıcırtı yapıyordu.

Özetle tip vardı kalite yoktu.Genel olarak iyiydi ama ufak detaylar can sıkıyordu.

Araç sıfırdı bu arada.

Alıntıları Göster

cevap için teşekkürler, sıkıntı verici detaylar ama büyük de sayılacak sorunlar değil sanki... 

• quote:

Orijinalden alıntı: daswagen

Hayırlı uğurlu olsun, Rabb’im kaza bela vermesin.

Yalnız hiç corolla ya binmemişsiniz belli. Corollaya binen adam megane için yalıtım yok demez.

Çünkü corolla yokluğu yeniden tanımlar, yalıtımda.

Karizmatik Megane C sedan yerlilerde egea’dan bi tık, corolla civic gibi araçlardan iki tık daha iyi.

Teşekkür ederim. Daha önce 2013te corolla comfort extra almıştım yalıtımı iyiydi diye hatırlıyorum ama güncel kasaya hiç binmedim.

Burnum hiç çalışmaz koku diye birşey burnumu nesneye yapıştırmadığım sürece benim için yoktur. Bu sebepten olsa gerek kulaklarım çok fazla duyar. O yüzden ses konusunda kendime güvenirim. İyi ki corolla almamışım diyeyim o zaman çünkü 2020 corolla ile arasında kalmıştım.

• quote:

cevap için teşekkürler, sıkıntı verici detaylar ama büyük de sayılacak sorunlar değil sanki... 

Alıntıları Göster

Rica ederim. Kişiye göre değişir sanırım. Ses konusunda takıntılı birisi olduğum için beni çok soğutmuştu araç. Sonra 500X aldım alt segment olmasına rağmen çok daha kaliteli ve sessizdi.(500x dizeldi bu arada) Bütçem olsa makyajlı 1.3 turbo benzin 500x alırdım o derece memnun kalmıştım araçtan.

• yakıt ortalamanız 1.6tdi ile benzer seviyelerde o açıdan 1.33tce çok başarılı.Ya da 1.6 tdi başarısız bilemedim.

Benim octavia multimediası vitara gibi 2-3 dakika da kendine geliyor. Ama ben bunun vw mühendislik zekasının bir ürünü olduğunu düşünüyorum.Araç turbo yağlanması, motorun biraz ısınması gibi sebeplerle hemen yürütmemek için bilerek yavaşlatmışlar ki sen şarkı falan açana kadar geçen sürede bu işlemler arka planda yapılsın. Yoksa koskoca vw yavaş açılan, car play de konuşurken ses kopması yaşatan, kendi kendine kapanıp sonra yeniden başlayacak kadar kalitesiz multimedya koyacak değil ya. Hepsinin kendince bir mantığı var. Ben sadece geç kendine gelmesinin mantığını çözebildim, diğerlerini de araştırıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: şubart kedisi

yakıt ortalamanız 1.6tdi ile benzer seviyelerde o açıdan 1.33tce çok başarılı.Ya da 1.6 tdi başarısız bilemedim.

Benim octavia multimediası vitara gibi 2-3 dakika da kendine geliyor. Ama ben bunun vw mühendislik zekasının bir ürünü olduğunu düşünüyorum.Araç turbo yağlanması, motorun biraz ısınması gibi sebeplerle hemen yürütmemek için bilerek yavaşlatmışlar ki sen şarkı falan açana kadar geçen sürede bu işlemler arka planda yapılsın. Yoksa koskoca vw yavaş açılan, car play de konuşurken ses kopması yaşatan, kendi kendine kapanıp sonra yeniden başlayacak kadar kalitesiz multimedya koyacak değil ya. Hepsinin kendince bir mantığı var. Ben sadece geç kendine gelmesinin mantığını çözebildim, diğerlerini de araştırıyorum.

Demekki sizin dizel araçta benim dizeller gibi çok yakıyor. Çeşit çeşit dizel araçla yola çıktım daha bu forumda belirtilenler gibi 3.5-4 litre yakan dizel aracım olmadı. 😂

DH dizelleri şehir içi 4.5 uzun yolda 3 litre yakar çünkü. 😂😂

• Klise Adam kullanıcısına yanıt

benim oldu hocam.1.3mj ile 3.1-3.7 ortalamalar ile çok seyahat ettim. Hatta 77km hıza sabitleyip 3 saatlik yolculuğun 2.8 ortalama ile bitirmişliğim bile var.

• Yol sesi yalıtımı ve rüzgar sesi yalıtımı baya iyi. Şöyle söyleyim 2019 megane kullandım yalıtımı leondan çok daha iyiydi hatta golf İle benzerdi. Şuan 2015 cla var rüzgar ve yol sesi yalıtımı megane de daha iyi kesinlikle. Sizin lastikler de bir problem olabilir

• Ses sistemi nasıl aceba özellikle vag grubuyla karşılaştırırsak

• Bende kasımdan beri EDC olanını kullanıyorum.ortalama tüketimim 6.4 İzmir şehir içi.ortalama hız 28 km.aracin yalıtımı ile ilgili size kesinlikle katılmıyorum.nerdeyae golf ve Passat kadar iyi.yol düz ise ne motor sesi ne yol sesi alıyor içeriye.bozuk yolda ses almayan araç varmı ya ben merak ediyorum 5 tane d sedan kullandım 2005-2011 arası, yalıtımı hepsinden iyi bu aracın.motor ve şanzıman uyumu muhteşem.7 vites 3000 devirde 160 yapıyor ve motor sesi hala yok araçta.yah gibi akıyor yılan gibi gidiyor. kötü yanları yokmu var tabi.deri direksiyon nasıl olmaz aklım almıyor.aldigim günden beri trim sesi bozuk yollarda torpido, kapı tutamaclari tarafından geliyor.bolca ucuz plastiği mevcut. malzeme kalitesi sınıfına göre eh işte diyebilirim.ic hacmi oldukça geniş.yol tutuşu çok iyi, yapışıyor yere araç.ancak keskin virajlarda arkasını salacakmis izlenimi veriyor torsiyondan ötürü arkası tam basamiyor yere.yukske hızda keskin virajlarda dikkat ve tecrübe istiyor kesinlikle.koltuklar d segmenti ayarında inanılmaz rahatlar ve ön koltuklar kocaman.6 saat aralıksız araç kullandım, hiçbir rahatsızlık vermedi.hoparlorler vasat, kendi radyosu son derece vasat.multimedya ile konsol modern bı yapıya kavuşuyor ancak 2020-2021 de kasa değiştiren rakiplerine göre demode kalıyor.ben aracı motor ve şanzıman uyumu sorunsuzlugu için aldım.mercedes aynı motoru 700-800 binliralik araçlarında kullanıyor.yine şanzımani nerdeyse DSG kadar seri ve kararlı olmasının yanında ıslak tıp olmaso sebebiyle sorunsuz, isinma derdi yok.bmw 1 serisinde de aynı şanzıman kullanılıyor..velhasıl çok oyuncak donanım plastik kalitesi beklemeyen ancak kullanırken dinamik, heyecan verici ve zevkli bir araç istiyen için son derece fiyat performans aracı.joy paket ic diş krom aksesuarlarla, cam filmi ile biraz daha dolu görünüme kavuşturulabiliyor.

• quote:

Rica ederim. Kişiye göre değişir sanırım. Ses konusunda takıntılı birisi olduğum için beni çok soğutmuştu araç. Sonra 500X aldım alt segment olmasına rağmen çok daha kaliteli ve sessizdi.(500x dizeldi bu arada) Bütçem olsa makyajlı 1.3 turbo benzin 500x alırdım o derece memnun kalmıştım araçtan.

Alıntıları Göster

Peki sizdeki kadjar hangi yıl aracıydı, 2018 de makyaj görmüştü, o nedenle sordum...

• Yalitim konusunda ben de konu sahibine katilmiyorum. 110 dan sonra ruzgar sesi basliyor hafiften, ruzgarin siddrti ve yonune gore gurultu degisiyor. Bazi durunlarda 120de ruzgar rahatsiz ederken bazen 160da sessizlik hakim. Motor sesi yalitimi, camurluk bagaj yalitimi falan guzel aracin. Siz bir corolla civic falan kullanin anlarsiniz. Yagmur yagarken vs emsallerine gore daha az ses aliyor. Ama bahsedildigi gibi sert plastik olan kisimlarda trim sesi var, kusursuz degil ama parasina gore gayet iyi arac. Vites gecisleri kemikli, yumusak olmasi tercih ederdim sahsen. Motorun tuketimi guzel ancak arac emsallerine gore agir (joy manuel ruhsatta 1390kg). Bagaji ic hacmi falan zaten hangar gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: electrun

Yalitim konusunda ben de konu sahibine katilmiyorum. 110 dan sonra ruzgar sesi basliyor hafiften, ruzgarin siddrti ve yonune gore gurultu degisiyor. Bazi durunlarda 120de ruzgar rahatsiz ederken bazen 160da sessizlik hakim. Motor sesi yalitimi, camurluk bagaj yalitimi falan guzel aracin. Siz bir corolla civic falan kullanin anlarsiniz. Yagmur yagarken vs emsallerine gore daha az ses aliyor. Ama bahsedildigi gibi sert plastik olan kisimlarda trim sesi var, kusursuz degil ama parasina gore gayet iyi arac. Vites gecisleri kemikli, yumusak olmasi tercih ederdim sahsen. Motorun tuketimi guzel ancak arac emsallerine gore agir (joy manuel ruhsatta 1390kg). Bagaji ic hacmi falan zaten hangar gibi.

Ben de yalıtım konusundaki değerlendirmeye şaşırdım. Bir defa Ankara-Ihlara vadisi git-gel yaptık, araç Megane İcon Sedan otm vitesti, ben çok beğenmiştim. Genişlik, Konfor, yalıtım, performans olarak beklentimin hayli üzerinde bir araçtı.

Kendimde Egea HB var, Teyzemde ve Eniştemde Corolla (yeni kasa) var. Hepsine de aralıklarla biniyorum, ş.içi, ş.dışı gidiyorum. Konfor, kalite, işçilik olarak sırala deseniz;

1- Megane Sedan (HB hiç binmedim)

2- Egea HB

3- Corolla Sedan

olur sıralamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 13 Temmuz 2021; 11:43:54 >

• quote:

Peki sizdeki kadjar hangi yıl aracıydı, 2018 de makyaj görmüştü, o nedenle sordum...

Alıntıları Göster

2016 olması lazım makyajsız kasa

• quote:

2016 olması lazım makyajsız kasa

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

Ses sistemi nasıl aceba özellikle vag grubuyla karşılaştırırsak

2010 golfüm vardı golfte ses daha temizdi bunda şarkıda yüksek bas olunca sesi yükselttiğimde cortluyor genel olarak bindiğim araçlarda orijinal ses sistemi olarak opelden iyisini görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 13 Temmuz 2021; 12:3:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrun

Yalitim konusunda ben de konu sahibine katilmiyorum. 110 dan sonra ruzgar sesi basliyor hafiften, ruzgarin siddrti ve yonune gore gurultu degisiyor. Bazi durunlarda 120de ruzgar rahatsiz ederken bazen 160da sessizlik hakim. Motor sesi yalitimi, camurluk bagaj yalitimi falan guzel aracin. Siz bir corolla civic falan kullanin anlarsiniz. Yagmur yagarken vs emsallerine gore daha az ses aliyor. Ama bahsedildigi gibi sert plastik olan kisimlarda trim sesi var, kusursuz degil ama parasina gore gayet iyi arac. Vites gecisleri kemikli, yumusak olmasi tercih ederdim sahsen. Motorun tuketimi guzel ancak arac emsallerine gore agir (joy manuel ruhsatta 1390kg). Bagaji ic hacmi falan zaten hangar gibi.

Siz ve sizin gibi birçok kişi yalıtımın iyi olduğunu belirtmiş. Açıkçası araçtan şüphelenmeye başladım yakın zamanda servise götürüp sağına soluna bi baktırayım

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.