Şimdi Ara

Megane 2 - 1.4 Benzin - Bakım Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2009 model aracıma bugün 60bin bakımı yaptırdım. Yıl artışından dolayı triger değiştirmeside dahil periyodik bakım. Dedimki tanıdık bildik adam olsun, 3 kişiden referansla gittim bıraktım özel servise. Başında kabul ediyorum çok yanlış seçim olmuş. Bakım kapsamı şu şekilde ;

Mobil 1 2000 - 10w-40 yağ
    Wunder - yağ/hava/polen (marka seçimi çok yanlış oldu biliyorum)

Reno/Mais orj triger seti
    Gates orj devir daim

*bujilerde sıkıntı yok yeni değiştirmiştim.

Şimdi dostlar, araç ilk çalışmada gazı almadı. Sonraları da tekledi. Akşam biraz daha kullandım, marş basılınca soğuk çalıştırmada çok olmakla beraber, sıcak çalıştırmada da bazen tekleyerek çalışıyor. Rölantide fren/debriyaj pedalına full basıldığında tekleme titreşimini biraz hissediyorum hatta.

Benim asıl korkum, sentenin çok az da olsa kaçması. Yapılırken krank ve kam kilitlendi ama olur olur, çok az da olsa kaçıklık bu kadar belli eder mi daha mı kötü olur?

Problemin, yağ ve hava filtresinden olduğunu ümit ediyorum. Önceden bosch kullanıyordum ama bu sefer "referansa" güvendik. Para şu an için dert değil, ilk ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Ayrıca ilk startta kayış kayma sesi oluyor bazen. Sanırım alternatör kayışını tam sıkmadılar bizim ustalar..

Moralim dip oldu, sade periyodik bakım olsa giderdim parasını verirdim ama için içine triger girince sağlam yerde yapalım dedik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reicht4 -- 28 Aralık 2014; 1:18:19 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.