Şimdi Ara

Megan 2 Hata kodu Gaz emisyonunu kontrol ettirin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
17.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar lpg taktiktan 2 gun sonra bu kodu gosterdi bikgisayara bagladim p0010 hata kodu gosterdi krank mili sensor hatasi yaziyor basina gelen varmi ne yapmak lazim ?? ( aracta herhangi bir dengesizlik yok )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anlayan yokmu

• Akünüz yenimi bende akü sebebiyle benzer bir hata olmuştu.
  • Krank milini bilmem de lpgden dolayi emisyon arizasi veriyor. Normaldir. Sondur yine yanar. Benim de zaman zaman yaniyor. Sorun yok ama

• Aynen söndüruyorum gene yaniyor napicaz buna :(

• secretcoder S kullanıcısına yanıt
    7 aylik akü

• Pi kullanıcısına yanıt
    Ara ara yanıyor sönüyor yakıt la mi alakali acaba ? Her zaman shell den aliyorum ama bilmiyorum sensör degisicek diyorlar sizce ?

• OguzhanDURSUN kullanıcısına yanıt
    Normal sartlarda bir şeyin degismesine gerek yok. Su yazıyı bir incele ustam

http://www.lpgyedekparca.com/lpgde-ariza-lambasi-neden-yanar

• Pi kullanıcısına yanıt
    İnceledim ustam aslında kötü marka taktırmadim araç bazen gaz emisyonu kontrol ettirin diyor bazen de geçiyor pirins marka taktırdim ve iyi usta olduğuna inandığım bi yere taktırdim ona tekrar goturdugumde sensör bozuk demişti bir süre şimdi yanıyor gecmedi canım skildi :(

Aracin gidisinde, yakitinda anormallik yoksa sorun yok. Zaman zaman yanar dedigim gibi. O ikazi gormeyeyim dersen obd cihazi alip telefondan kendin silebilirsin

• Krank mil sensörünü söktürün ve iki ucunu da oksitten arındırın.

Bu sorun yüzünden aracınız stop edebilir. Hem de tehlikeli bir durumda

• Pi kullanıcısına yanıt
    Sorun ordaki yazan deģilmiş kank sensoruymüş hata sadece Krank sensöründe vardı gaz emisyonu diye gösteriyör ekranda assagida arkadaş doğru bilgiyi koparmiş sildirdim tekrar çıkmadı ama cikmayacagida malum yani

• cLk kullanıcısına yanıt
    Sorun dediginiz sorunmuş bilgisayarda Krank sensörü çıktı usta değiştirelim dedi 180 tl orjinal sensör arti işçilik dedi sizce temizleme yapilmalimi yoksa komple degisiklik mi ? Aracımi alalı 10 ay olmak üzere sabah ilk çalışmada sadece 1 kere ilk Marşda çalışmadı ve yakın süre önce standart Mars sesinden biraz uzun sesde motor çalıştı buda 1 kere oldu biraz hassasim bu konuda hissedebiliyorum sizin değerli bilgilerinizi bekliyorum

• cLk kullanıcısına yanıt
    Şuan lik hatayi sildirdim usta tekrar çıkarsa gel dedi şimdilik çıkmadı dahaca ?

Dogrudur. Ben zaten ihtimal olarak soyledim. Genelde boyle olur diye.

• 2011 clio grandtour 1.2 lpg li aracım da aynı hatayı verdi. Araç 2bin ile 2500 devir arasında gaz yemiyor tekleme yapıyor motordan da çat çat diye bir ses geliyor benzinde de aynı şekilde. Sonra devrini alınca sorun yok gidiyor ama vites değişince aynı devir aralığında yine tekliyor. Önceleri araç teklerken arıza lambası yanıp sönüyordu sonra gaz emisyonunun kontrol ettir uyarısı verdi sonra Arıza lambası bir müddet sonra söndü gaz emisyonunu kontrolettir uyarısı da gitti şimdi araç teklerken arıza ışığı yanıp sönüyor sonra devrini alınca lambada sönüyor. Bu durum çok yüksek bir rakıma çıktıktan sonra yapmaya başladı. Azaba basınçtan dolayı lpg ayarı değişkenlik gösterdiği için yapabilir mi. Daha tamirciye gitmedim bu şekilde 900km yaparak memleketten yeni geldim. Durumu bilen varsa yardımcı olursa çok makbule geçecek.

• Krank mili senaörü çok pahalı bir parça değildir bence değiştirin.

• skaganc S kullanıcısına yanıt

hocam sorunu nasil çözdünüz

• skaganc S kullanıcısına yanıt

merhaba benim de başıma geldi nasıl çözdünüz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.