Şimdi Ara

MediaTek çekirdek rekoru kırmaya hazırlanıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

MediaTek çekirdek rekoru kırmaya hazırlanıyor

+9

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence üstünde kafa yorulması gereken neden 8-10 çekirdek işlemci ürettikleri değil, neden uygulamaları 2-4 çekirdek olarak optimize ettikleri olmalı. PAralel işlem birimi konusunda çoklu çekirdek sahibi cpu lar kat be kat daha hızlı işlem yapabilirler lakin Genius developer lar neden hala Apple'cılık yaparak 2 çekirdekte diretiyor anlamıyorum. 2 çekirdekli bir cpu nun bataryaya olan dezavantajın bilmiyormu bu Apple mühendisleri. İnşallah teknoloji birilerinn ietkisi altından çıkarda geliştiriciler adam gibi işlerini yapmaya başlar.

• artık çekirdek sayısına bakarak kesin güçlü olduğunu düşünecek kitleler için birebir fakat güncellemeler çok sonra gelir muhtemelen ve çekirdek sayısının ne kadar önemsiz olduğunu asıl önemli faktörün verimli bir işlemci ve yazılım olduğunu biliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: demo22

apple telefonu yada tableti 2 çekirdekli buna rağmen, android ve diğer işletim sistemli telefon yada tabletlere, kök söktürüyor, yani kısaca gülünç.

Pil konusunda ise ağlıyor.Biz yanımızda şarj cihazı taşımayı sevmiyoruz herşey performans değil şarjı gitmeyen telefonu ben napayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 18 Nisan 2015; 0:52:22 >
  • Yazından cahillik akıyor.işlemci çekirdekleri bit mantığıylamı çalışıyorki 16 olmak zorunda olsun?

• quote:

işin özeti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 32 istiyorum ama ben, küserim yoksa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ver çekirdeği, ver çekirdeği
  • Mediatek hep aynı. Cahil kullanıcıları keklemeyi iyi biliyor.
  • Ben işlemci yapmayın demiyorum ama önce biraz gpu yapsanız da ondan sonra...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

Yazından cahillik akıyor.işlemci çekirdekleri bit mantığıylamı çalışıyorki 16 olmak zorunda olsun?

16 beklerken 10 geleceğine 10+10 = 20 yapsalarmış yani !

hep teknolojiyi böyle gıdım gıdım veriyorlar zaten
  • quote:

Güldürdün

• DubSteq kullanıcısına yanıt
    Parallel programming dusundugun kadar basit bir mevzu degil cunku ozellikle de giderek artan multi-core mimarisinde. Ayrica bir programda diyelim ki processlerin %40'i sequential, buna hangi platform olursa olsun yuksek saat hizli tek cekirdekle yaklasmaktan baska bir care yok ki dedigin gibi pil omrune en buyuk darbeyi vuran da bu. Ancak geri kalan %60 lik kisim optimize edilmeye calisilabilir o da sadece buyuk gelistiricilerin ugrasacagi bir sey. Bu da performans acisindan pek de bir fark olusturmayacagi icin kaynak ayirmaya degmeyen bir ugras olarak bakiliyor. Durumun Apple'la pek bir alakasi yok kisacasi.
  • Qualcomm forever elimize 4 senedir aynı mimariyi sunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Qualcomm forever elimize 4 senedir aynı mimariyi sunuyor.

Exynos sevdanın ateşi geçen onca zamana rağmen geçmemiş.

• Gördüğün gibi iyi olana destek çıkıyorum MTK CPU olarak olmasa seneye Codec konusunda zirveden inmeyecek büyük ihtimal. e Qualcomm'un da pil tassarufu teknolojilerini ve baseband yongalarını överim yiğidi öldür hakkını yeme ama CPU konusunda Qualcomm teknoloji düşmanı bir firma.
  • quote:

Qualcomm forever elimize 4 senedir aynı mimariyi sunuyor.

Tamam sen mediatek in çekirdeklerini çitleyedur.

• Qualcomm'un ısısı sanırım aklını eritmiş. Hadi yavrum hadi, Hadi A9'dan bozma Kraitlere.
  • quote:

Gördüğün gibi iyi olana destek çıkıyorum MTK CPU olarak olmasa seneye Codec konusunda zirveden inmeyecek büyük ihtimal. e Qualcomm'un da pil tassarufu teknolojilerini ve baseband yongalarını överim yiğidi öldür hakkını yeme ama CPU konusunda Qualcomm teknoloji düşmanı bir firma.

Hoş render almıyoruz biz bu cihazlarda. Mobil cihazlarda (tablet, akıllı telefonlarda) pil süresi en önemsenmesi gereken birşey bence. S800 bile hala gereksiz güçlü bir coc iken bu performans arayışlarını anlamıyorum. Nanometre düşüyor ama pil süreleri hala yerinde sayıyor. Üstelik cihazlar resmen sobalara döndü. Ne anlamı kaldı peki?

• Tercih meselesi. Son nesilde Mali Adreno'ya Çekirdek başına olmasa da toplamda Gflops üstünlüğü sağladı. Daha yüksek FPS veriyor. Render alamamanı anlamıyorum ki bu cihazlar oyun oynamak için değil bence.
    Yahu ben neden istediğim sayfayı okumak bekleyeyim ? En önemli nokta bu. 5433'ün S810'a sağladığı - 32 bitte hemde - üstünlük ortadayken 7420'nin 5433'e sağladığı yaklaşık iki katı fark Samsung'un transistör teknolojileri ve üretim süresi konusunda artık telefonlar değil nesiller önde olduğunu gösteriyor. Ayrıca 5433'ü bir incele bakalım ısınıyor mu ? Hadi onu ısındı kabul ediyorsun 7420 ciddi anlamda ısınmıyor. en yüksek 46 derece oluyor çekirdek zar alanı, Snapdragon 800'de bu rakam 90 dereceyi bulabiliyor, muadili Exynos 5410'da ise 70 dereceyi görüyor. Soba olanlar hep Qualcomm taraf oldu maalesef. Dediğim gibi teknoloji düşmanı bu konuda. Asenkron yapıyla getirdiği tasarrufu ısıyla notr hale getiriyor Qualcomm.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.