Şimdi Ara

MEDİAMARKT SONY A 3000 DSLR 699TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
5
Favori
12.003
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 799 da kalacak sanırım. gaza geldik bi anda ama 699'a satıldıktan sonra insanın eli gitmiyor 799'a.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RobZombie92

100d ile bu ürün arasında kaldım.Gazetecilik için kullanacağım ona göre sizce hangisi daha uygun olur?

Hocam gazetecilik için bu ürünü önermem, hele hele işte ilerlemeyi düşünüyorsanız lens seçkisi ve bulunulabilirliği sizi zor duruma düşürür. 100D de gazetecilik için çok ufak bir makine. En azından Nikon d7000, Canon 60- 70 D alsanız, hem lens bulmakta zorlanmaz hemde sağlam gövdesi ile rahat ederdiniz. Ayrıca mutlaka flaş almanız gerecek gazete için; canona nikona daha rahat ve ucuza TTL flaş bulabilirsiniz
  • Hakimichi-kun kullanıcısına yanıt
    Hocam sanırım fotoğrafçılıktan anlıyorsunuz ve makinelerden tabi. Bu makine kime uygundur. Lensidir aparatıdır nedir ne değildir.? Kısa bir bilgi verseniz alacak arkadaşlara da yardımcı olurdu hem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Orijinalden alıntı: RobZombie92

100d ile bu ürün arasında kaldım.Gazetecilik için kullanacağım ona göre sizce hangisi daha uygun olur?

Hocam gazetecilik için bu ürünü önermem, hele hele işte ilerlemeyi düşünüyorsanız lens seçkisi ve bulunulabilirliği sizi zor duruma düşürür. 100D de gazetecilik için çok ufak bir makine. En azından Nikon d7000, Canon 60- 70 D alsanız, hem lens bulmakta zorlanmaz hemde sağlam gövdesi ile rahat ederdiniz. Ayrıca mutlaka flaş almanız gerecek gazete için; canona nikona daha rahat ve ucuza TTL flaş bulabilirsiniz

Cevap için teşekkürler, önerdiğiniz modeller aklımda var ama ne kadar ufak olursa o kadar rahat olacağı için bu tip modellere de bakıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: s.s.s

Hocam sanırım fotoğrafçılıktan anlıyorsunuz ve makinelerden tabi. Bu makine kime uygundur. Lensidir aparatıdır nedir ne değildir.? Kısa bir bilgi verseniz alacak arkadaşlara da yardımcı olurdu hem.

Hocam daha önce sony ve nikon kullandığım için bir miktar bilgi sahibiyim. Bu a3000 uygun fiyatlı makina isteyipde Sonynin nex serisi (ki bunun muadili c3 ve 3n dir) gibi kompakt aynasızlara sıcak bakmayanlar için; kaslı bir aynasız piyasaya sürmek amacıyla yapılmış bir cihaz. Sony'nin SLT Alpha serilerinde olduğu gibi gövdede titreşim önleyiciye sahip değil, ayrıyetten Nex serilerinin lens skalası oldukça dar. Tabi bu fiyata makine alan biri 2-3 bin liralık lenslere sulanmayacağı için bir adet kit lens, bir adet portre lens ve bir adet 55-210 ile tüm işlerini rahatlıkla görebilir. Günlük fotoğraf çekecek olanlara, aile fotoğrafı çekecek olanlara, düşük isoda ve gündüz çekimleri yapacak olanlara ve video meraklılarına tavsiye edilebilecek ufak bodyli bir aynasız cihaz. Kesinlikle herhangi bir kompakttan daha iyi IQ verecektir

• Bu makineyi 10 gün önce media markt'tan 800'e aldım. O zaman internette ne kadar review varsa okumuştum. Bu reviewların hepsinde 'bu fiyata bu ürün çok iyi' diyorlardı ki o zamanlar alet 1200-1300 civarına satılıyormuş. Benim gibi fotoğrafçılıktan anlamayan titrek elli acemiler için çok başarılı fotoğraflar çekme imkanı sunuyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
    LCD'nin ve vizörün görüntü kalitesi denildiği gibi berbat ama size kabaca fikir veriyorlar. Gündüz foto çekecekler vizörsüz makine düşünmesinler (bence).
  • Hakimichi-kun kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler.
  • arkadaşlar İstanbul-Bakırköy tarafında oturanlar için Carousel mediamarktta 699 tl den satılıyor. stokda yaklaşık 40 adet felan kalmıştı
  • 749 yaptılar şimdide

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektronik vizör bütün özelliğini ortadan kaldırıyor bu işin. Gerçeği direk şekilde görmek önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkerden -- 8 Ağustos 2014; 21:54:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkerden

Elektronik vizör bütün özelliğini ortadan kaldırıyor bu işin. Gerçeği direk şekilde görmek önemli.

BU cihaz için değil ama, EVF karanlık ortam ve gece çekimlerinde çok işe yarayan bir şey, ayrıyetten EVF sayesinde çekeceğiniz B/W filtreli yada farklı ışık seviyesinde (örneğin 5000k) fotoğrafı direk vizörden o haliyle görebiliyorsunuz. Raw çekip işleyince istediğiniz sonucu alamayacağınız fotoğraflarınız olmuyor yani, çekiminizin neye benzeyeceğini önceden görebiliyor hatta JPG olarak direk gördüğünüz şekil çekebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih3516

Merhaba arkadaşlar,
    799 TL'ye bu Sony'yi mi almak mantıklı yoksa;

749 TL'ye (hediyelere de dikkat) linkteki ürünü mü almak mantıklı? Yardımcı olursanız sevinirim.
    http://www.hizlial.com/canon-eos-m-18-55mm-is-stm-lens-dslr-fotograf-makinesi/10344611?OM.zn=youviewed&OM.zpc=10352593

NOT: Ürünlerin ebatları benim için önemli değil. Özellik, fotoğraf kalitesi ve fiyat açısından kıyaslama yapıp birini önerirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

Arkadaş sormuş ama dikkatten kaçmış olsa gerek iki makineden hangisi tercih edilebilir canon aksesuar açısından daha avantajlı gibi.Ustalardan yorum alabilir miyiz?
    Haber veren arkadaşa ve yorumlayacak arkadaşlara teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Orijinalden alıntı: berkerden

Elektronik vizör bütün özelliğini ortadan kaldırıyor bu işin. Gerçeği direk şekilde görmek önemli.

BU cihaz için değil ama, EVF karanlık ortam ve gece çekimlerinde çok işe yarayan bir şey, ayrıyetten EVF sayesinde çekeceğiniz B/W filtreli yada farklı ışık seviyesinde (örneğin 5000k) fotoğrafı direk vizörden o haliyle görebiliyorsunuz. Raw çekip işleyince istediğiniz sonucu alamayacağınız fotoğraflarınız olmuyor yani, çekiminizin neye benzeyeceğini önceden görebiliyor hatta JPG olarak direk gördüğünüz şekil çekebilirsiniz

Tabi siz de haklısınız bu konularda. O zaman çok yüksek piksel yoğunluğu olmalı gerçekten. Çünkü birkaç model görmüştüm slr benzerlerinde gerçekten vasat duruyordu.

Ben yine de ayna şakırtısı ve canlı görüntüyü tercih ediyorum.

Ancak zamanla bu ihtiyaçlara göre yeni cihazlar çıkıyor, tercih edecekler, daha çok işine yarayacaklar olacaktır dediğiniz gibi.

• Aynasız bir sisteme göre gövde çok büyük.Aynalı dslrden bir farkı yok gibi
  • 699 a dusurseler gene alinirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onuruno99 kullanıcısına yanıt
    Aynen 699 dan SAT alalim mediamark

• 699 dan satarsa alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersedes343434vito34

699 dan satarsa alınabilir.

dün carousel mediamarktta gördüm 40 adet felan vardı arkadaşlar 699tl den satılıyor
  • Çıkış amacı da DSLR gibi ele rahat oturan, kavranan ve amatörlere o hissi yaşatacak diğer yandan da emsallerinin yarı fiyatına alınabilen lensler ile amatörlere ekonomik bir alternatif sunmak.
    Fotoğraf kalitesi de yabana atılır cinsten değil, yabancı forumlarda da fiyatının çok üzerinde bir performans gösterdiği sürekli vurgulanmış.
  • Ben eos m almaya karar verdim bundanda sipariş vermiştim kargodan teslim almayacağım 704 lira izmirden nakit almak isteyen olursa mesaj atabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.