Şimdi Ara

Mazda RX-8 vs Vw Scirocco 2.0tsi 200hp

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
5.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet ark. lar sizce bu iki makina arasında nasıl bi tercih söz konusu ? İki araçta ortalıkta pek gözükmeyen modeller, ikisininde birbirine göre artısı eksisi nelerdir ? Forumu takip eden ark. lar göreceklerdir subaru 2.5sti ile kıyaslama yaptım daha önce, fakat subaru kullanan ark. lardan biraz bilgi aldım ve kullanışlı olmadığına karar verdim. Artık son olarak bu iki araç arasında bi tercih yapıp siparişimi vermeyi düşünüyorum, birisi 59.000ytl (mazda rx-8) diğeri ise 71.000ytl (vw scirocco 2.0tsi)....
    forumdaki rx-8 ile ilgili neredeyse tüm konuları okudum, ortak kanı aşırı yakıt tüketimi, aşırı yağ yakması, motor ile ilgili konuşuluyor fakat kesin bi yargı yok hep laf kalabalığı.... Kimse demiyor mesela benim rx-8 var 20.000 km'de motor bitti diye...
    Scirocco nun motoru ztn kanıtlanmış bi motor, yıllardır golf gti da kullanılan pek sorunu olmayan bi motor, daha az yakıt tüketeceği kesin, ikisinnde görünüşü çok mükemmel olduğunu düşünüyorum.
    LÜTFEN DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, AYRICA MAX. 75.000 YTL CİVARI BAŞKA SPOR ARABA TAVSİYELERİNDE BULUNURSANIZ SEVİNİRİM.

DİPNOT : Ortalıkta çok bulunmayan araçlar önerirseniz sevinirim ark. lar

• o fiyata tt bulabilirsin belki araştırmalısın bence
  • tip olarak ikiside güzel araç ama rx-8 almanı tavsiye ederim ben
  • Bu arabaların birisi Honda S2000 ise, diğeri de Man S2000.

Başka dünyaların arabaları.

Bence sen RX-8 alma, çünkü o arabayı kontrol edebilecek biri böyle kıyaslamalar yapmaz. RX-8'i herkes süremez.

Al bir tane Şirokko, bak keyfine...
  • rx-8 al yoldada tutarsın merak etme
  • RX-8 İÇİN 200.000 km de motorunun bittiğini sölüyorlar yeni motor getiriliyor 5-6 bin usd imiş
  • Rx-8 her yönden farklı ve üstün bir araçtır, eğer ki bu araca ilgi duyuyorsan düşünmeden al.
  • 4 Şubat 2009; 3:12:36
    MİNİ COOPER S R56 vs VW SCİROCCO 1.4 TSİ 160hp

12 Nisan 2009; 1:16:56
    Scirocco 1.4tsi 160hp - Scirocco 2.0tsi 200hp

19 Nisan 2009; 18:51:46
    Subaru 2.5sti 280hp vs Vw Scirocco 2.0tsi 200hp

22 Nisan 2009; 22:37:47

Arkadaşım şu ana kadar 4 tane başlık açmışsın. Bence sen bu gidişle araba alamazsın :)

Fakat 4 başlıgın da ortak noktası içlerinde "Scirocco" kelimesini barındırmaları.

Eğer gerçekten araba alcaksan, senin içine en çok sinen araba Scirocco demek ki ki habure onla karşılaştırıyosun diğer araçları.
  • ortalıkta çok dolanmayan bir araç istiyorsanız scirocco bakmayın bence çok yakın zamanda çok görülebilcek bir araba olcak her yerde ben hergün görüyorum 1-2 tane

RX-8 de çok masraflı olabilir masraflarıyla sizi bıktırıp soğutabilir

başka seçeneklere bakın bence
  • Bir de, hepsi de çok farklı arabalar.

Bir tane arkadan itişli wankel, bir tane deli fişek bir önden çekişli, bir tane efsane bir dört çeker, bir de Şirokko.

Şirokko da bunların yanında (Şirokko'yu çok beğeniyorum, yanlış anlaşılmasın.) dünkü boktur, başka bir şey değildir. En büyük avantajı, günlük kullanma nispeten uygun olması. Başka bir numarası yok bu makinelerin arasında.
  • @kaya5789

Yaşa sen.

Benden önce davranmışsın.

Fakat ben bu kadar konuyu hatırlayamadım.Şirokko'yu görünce Subaru-Şirokko karşılaştırması aklıma geldi. Bir baktım,konuyu açan arkadai aynı kişi.

Bence de Şirokko al gitsin arkadaşım. Aklın kalmış.Çizgi at diğerlerinin üstüne .

quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

4 Şubat 2009; 3:12:36

Arkadaşım şu ana kadar 4 tane başlık açmışsın. Bence sen bu gidişle araba alamazsın :)

Fakat 4 başlıgın da ortak noktası içlerinde "Scirocco" kelimesini barındırmaları.

Eğer gerçekten araba alcaksan, senin içine en çok sinen araba Scirocco demek ki ki habure onla karşılaştırıyosun diğer araçları.

• quote:

eee arkadaşım kolay alınmıyoki bu bakkaldan sakız almaya benzemiyor, düşünüp öle karar vermek gerekiyor ki ahh keşke şunu alsadım gibi birşey demek istemediğimden dolayı bu kadar kararsızım... Doru her arabayı scirocco ile karşılaştırıyorum, ama yine biraz yol kat ettim en azından 1.4tsi mı 2.0tsi mı sorusuna yanıt buldum kendimce ve 2.0tsi karar verdim ki buda bişeydir =)))
    şimdi kafamda takılan bi kaç araç var onlarla karşılaştırıyorum ve burada yorum yapan arkdaşlarımızın fikirlerini değerlendirp doğruyu bulmaya çalışıyorum :S

• Haklı olarak kafan karışık olması normal. Tabiki herkesin fikirlerini ve deneyimlerini öğrenmek isteyeceksin. Bu doğal hakkın. Yalnız Şirokko ile karşılaştırdığın araçlar sınıfında çok farklı yerde araçlardır. Dikkatimi çekti. Bu da bence kafanda hala nasıl ve ne tür bir araç istediğini belirleyememişsin.

Birde bu araçlar ilgili sürüş deneyimi ve test sürüşleri yaptınmı? Eminim test sürüşleri yapabilirsen en azından o araçla ilgili daha iyi fikir edinmiş olacaksın. Elbette RX8 ,subaru sti test araçları olması zor gibi ama en azından bu modellerin bir alt donanımlısını test etmen imkanın olacaktır. Mesela cooper S gibi...

Sadece kendi fikrimi söylemek istiyorum. Eğer imkanım olsa ben şu an düşünmeden S2000 alırdım. Çünkü sınıfının en iyisi ve dikkat çekeni. Yolda gören dönüp arkasından 2-3 kere daha bakıyor. İki kişilik olması çok mühim değil. Bu araçın kullanımı zaten belli.Yeterki VSAli S2000 oldumu! Süper.

Cooper S ise başarılı yol tutuşu ve virajları istediğin hızda girmeni sağlayan ve sürüş keyfi veriyor. Kullanan arkadaşımdan biliyorum. Ayrıca modifiyeye de çok yatkın. Ama hergün gördüğüm araç ama bunu kötülemek için söylemiyorum.

Şirokko ise sadece bir kere gördüğüm araç koca izmirde sadece 1 kere. Bence sırf alınacaksa bunun için alınacak bir araç tasarımı çok farklı bir yere sahip...

RX8 Bunların dışında tutuyorum. Farklı bir kulvarda olan araç. Ben bu araçı haftasonu binilecek yada garajda 2. araç olarak görüyorum. Yane keyif otomobili. Çok kurcalanmaya, harcanmaya ve yıpratılacak bir araç değil. Ama görüyorum ki herkes bu araçı yarış otomobili ve hevesi almak için kullanmaya başlamış. Zaten 2. ele bu kadar çok RX8 düşmesi gösteriyor.

Subaru STI ve EVO için RX8 gibi yazdıklarım gibi düşünüyorum.

Bu arada CUPRA ve TYPE R düşündünmü? Bunlarıda yazayım da aklın karışsın. Bu arada S2000 olmazsa almak istediğim diğer iki araç bunlardır. Beyaz Cupra ve Kırmızı TYPE R.

Yane bence burda sen ne amaçla kullanacaksın? Günlük kullanım? Konfor? Hızmı? Makas atma(vİraj kabiliyeti)? Gösteriş? Uzun yolculuk mu? Performans mı? Sıfırmı? 2.elmi?

• Kardeşim 75 bin TL vw'ye verilmez bence...
    O paraya Yeni Kasa Bmw 3.20Ci cabrio alabilirsin
    Yada 75 bin tL'ye 2002 Porsche var F1 vites git onu al...
    Git 350Z al 50 bin TL 2005 model Scirocco ne ya tipi mi ne öyle sonuçta Vw..
    Evo 10 al 70 bin tl
    Chrysler Crossfire Roadster 2005 model 50 bin TL
    Ford Mustang alabilirsin.. 2007 model üstü
    Madem 75 bin TL veriyim diyorsun Verecegine değsin. Aldıgın arabanın ismi olsun.. Ufak bi konuşma örnegi verecegim;
    -Araba aldım...
    - hadi ya kaça?
    -71 bin tl
    -ne aldın ya o paraya bmw porsche mustang felan mı?
    - iii şey Scirocco
    - hööö?
    Ama işte Tercih meselesi bir şey diyemezsin..

Ama şöyle'de bi durum var..
    Subaru ve Scirocco yada Rx-8 ve Scirocco arasında kaldıysan.. Aynı Paraya Büyük Beyaz Köpek Balıgı 300 beygir Evo 10 2009 model istemiyorsan. Porsche'yi araba olarak görmüyorsan 35 bin TL'ye Rx-8 varken, 2004 model 350Z 40 bin km'de 50 bin TL'ye var ve onu almıyorsan.. Chrysler Crossfire Roadster 50 bin TL iken almıyorsan
    Sen git Scirocco al.. Sana bence diğer arabalar 1-2 gömlek büyük gelebilir...

Ha birde çok nadir görülen araba demişin işte bu araba Scirocco'dur çünkü herkes gidipte o arabaya o parayı bayılmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rx8|CaRLioNe -- 23 Nisan 2009; 7:23:44 >

• 71000 ytl scırocco ya bence verılmez he 160 lıkgı dersen olabılır tarz araba guzel araba keyıfle bınersın hevesını alınca satarsın buyuk ıhtımalle....
    71000 ytlyı scırocco ya verırsen tarıh senı affetmez dostum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Polemik

Bu arabaların birisi Honda S2000 ise, diğeri de Man S2000.

Başka dünyaların arabaları.

Bence sen RX-8 alma, çünkü o arabayı kontrol edebilecek biri böyle kıyaslamalar yapmaz. RX-8'i herkes süremez.

Al bir tane Şirokko, bak keyfine...

+1907
  • quote:

+ 1980 Monte Carlo
  • quote:

Orjinalden alıntı: bencn17

71000 ytl scırocco ya bence verılmez he 160 lıkgı dersen olabılır tarz araba guzel araba keyıfle bınersın hevesını alınca satarsın buyuk ıhtımalle....
    71000 ytlyı scırocco ya verırsen tarıh senı affetmez dostum...

+1
  • @ RX8 carlione
    Hocam 75 bine e93ü nerde buldun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: FIRLAMA85

@ RX8 carlione
    Hocam 75 bine e93ü nerde buldun?

Evo 10 içinde 75 bin denilmiş ama fiyat listesi 61 bin Euro'dan başlıyor.
    İkinci el desen yine kimse 3 aylık 2009 Evo'yu 75 bine vermez.

2007 model Mustang için yıllık MTV ücretinin yaklaşık 14 bin TL, Chrysler Crossfire ve 350Z için yaklaşık 6000 TL olduğunu unutmamak gerek.
    Ayrıca hiç biri ne kadar kasılırsa kasılsın Scirocco'dan az yakamaz.

2.0 Scirocco iyi yalnız Fiyat/performans açısından 1.4 160 hp varken fazladan 20 küsür bin vermeye değmez.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.