Şimdi Ara

Mazda 6 alınır mı ? (ya da Mazda3?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
11.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet gördüğünüz gibi mazda 6 veya mazda 3 alınır mı?
    Ekonomik durumumuz aman bir şey değil ama Allah'a şükür bir sıkıntımız yok birkaç çekilişe katıldım onları kazansam neler yapılabilir kafasındayım umut işte
    Bakımları çok masraflı olur mu ? Mazdalar sorunsuz diye biliyorum herhalde o konuda bir şey olmaz. Diyelim ki Mazda 6nın altından kalkamayız 3 alınır mı peki ? Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2015 benzinli otomatik hatchback 3 var alınır. 8 yakar şehir içi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • korayreyiz K kullanıcısına yanıt
    Hocam ya çok büyük hevesle kullandım bir arkadaşınkini araba gitmiyor ya 1.5 benzin otomatik.. perfomansından memnun musunuz? 1.0 a3 üm çok çok daha iyi performans sunuyor.

• Çok bi performans aracı olduğunu söyleyemem ancak kesinlikle yetersiz değil. Otobanda 150 rahat görür daha sonrasında motor sesi duyulmaya başlar. Yaylaya zorlanmadan çıkar. Bi turbodizel değil tabi

• Mazda 3 1.5 : 120 beygir 150 tork
    A3 1.0 : 116 beygir 200 tork

Anlık güç olarak, yokuşta hızlanma olsun yüklü iken hızlanma olsun a3 daha performanslı olur.

Tabi şahin de otobanda 150 görür, o öyle iyi denecek bir özellik değil. Bence mazda gibi güncel bir araba 200+ hızları görebilir. Aynı güçte motora sahip 1.6 Civic 125 bg 152 tork ile rahat çıkar 200 üzerine. Yine 125 bg 160 tork olan mondeo ile ben çıkmıştım.

• İki kuzenimde 2014 mazda 6, bir abimizdede 2015 var. Bunlar turbo dizel araclardan gectikleri için performans biraz yetersiz geliyor. Ama güzel araçlar, konforlu büyük ve genişler. Özellikle 2015 makyajli olan daha güzel.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    150den sonra basmadığım için bilmiyorum nr kadar çıkar

• mazda yeni motoru sky-g power geçtikten sonra performansı arttırdığı gibi yakıt tüketimini de azalttı.

yeni kasa mazda-6'lar en beğendiğim araçlardan. işçiliği ve malzeme kalitesi sınıfının fersah fersah ötesinde. Dezavantajı ise 2.0 motor olması ve ikinci elinin çok ağır işlemesi.

Alınacaksa kırmızı ya da gri renk bence en çok yakışanlar. ön çamurluklar hizasındaki leon vari görünüş en çok bu renklerde belli oluyor.
  • Son kasa mazda 3'ü 3 yıl kullandım. Otoban kullanımında 200'ü görüyor, ancak daha çok 190-195 civarlarında dolaşıyor. Ayrıca hızlı gittiğini hissettirmiyor bu yüzden de gitmiyor hissi çok fazla. Motor da zaten mazda 2 motoru, ülkemiz için 120hp yapılarak satışa sunuldu. Genel olarak güzel araç konforlu, yol tutuşu güzel, eğlenceli. Makyajsız kasalarda birkaç kronik sıkıntı var ama makyajla düzelttiler onları sanırım.
  • Mazda6 yı boşverde mazda3 al bin harca harca bitmez. Gitmiyor diye bir şey yok. Sadece tork yok bastıkça zevkli araç.

• Heyecana gerek yok. Almandan şaşma
  • Çekilişten çıkma ihtimalini düşünerek konu açmak.

İnşallah çıkar, ne diyelim...
  • facebookta mazda 3 grubuna katıldım. aracı servise götüren yok, hep yan sanayi ürün hep çıkma ürün arayıp duruyorlar. ikinci el garantisi bitmiş mazda benim için bitti.
  • Bu foruma bu soru sorunur mu

• Valla hangi şehirdesin bilmiyorum. Fakat Ankaradaysan istesen de alamazsın, çünkü bayisi yok satışı yok artık Bir tane vardı oda kapandı. Bundan sonrası da ne olur bilmem çünkü 1.5lt motordan da haber yok, bütün motorlar 2.0lt ve üzeri. Yani dünyanın yatırımını yapsalar bile Mazda'nın Türkiyede satabileceği arabası kalmadı.

Özetle alınmaz.
  • Mazda kullanıcıları gayet memnun. Sorunsuz sıkıntısız araç olduğu yönünde genelde görüşler var.

• Mazda 6 piyasasına göre ucuz araba, park sorunu yoksa al bin.
    Yayla gibi araba.

Mazda 3 yenileri çok güzel.eski kasalarıda güzel.
    Ama 15 yaşında araca 45 bin istiyorlar.son sıralar biz butik üreticiyiz, bizde sorun yok vb diyorlar.aracın 2. Eli yok gırtlak dolu power sense 2016 mazda 3 80 bin 2 aydır beklemede.
    Birde yakıtı çok kötü olmasada piyasanın ekonomiklerinden de değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: soneryakamoz

mazda yeni motoru sky-g power geçtikten sonra performansı arttırdığı gibi yakıt tüketimini de azalttı.

yeni kasa mazda-6'lar en beğendiğim araçlardan. işçiliği ve malzeme kalitesi sınıfının fersah fersah ötesinde. Dezavantajı ise 2.0 motor olması ve ikinci elinin çok ağır işlemesi.

Alınacaksa kırmızı ya da gri renk bence en çok yakışanlar. ön çamurluklar hizasındaki leon vari görünüş en çok bu renklerde belli oluyor.
    Sky active-G bariz performans arttirmadi maalesef ha keza yakit tuketimide radikal dusurulemedi en azindan Mazda 6 icin durum boyle diyebilirim.

2 litre benzin 165hp skyactiveG icin konusuyorum cidden aractan performans istendigi vakit gaz pedalini sonuna kadar ezip kickdown yapmak gerekiyor o da yoruyor insani,onun disinda gaz pedali hissiyatsiz,spor moda alinabilir tabi fakat o durumdada deviri yuksek tutuyor surekli.

Iscilik ve malzeme kaliteside sinif ortalamasi hala izolasyon sorunlari yerine tam oturmayan,gevsek bayagi parcalar var Alman D segmentler gibi tok ve sessiz degil en azindan 2017-18 modelleri boyle.

2019 modellerde turboya gecildi,malzeme kalitesi arttirildi diyorlar onlari da denemek lazim belki sonunda kabul edilebilir bir kaliteye ulasir.

Motor ve sanziman muhendisligi muazzam , ozellikle tam otomatik sanziman mukemmel calisiyor ZF ile yarisir seviyede tepkili,kararli

• _DIESEL_ kullanıcısına yanıt
    Mazda 3'te kullanmanız lazım 2.0 motoru. Mazda 6'ya geçen sene G194 diye 2.5lt bir motor getirdiler avrupaya, o tam oluyor.

İşçilik ve izolasyon Passat gibi değil makyaj önceesi Mazda 6'larda ama bir gevşeklik veya kalite sorunu hatırlamıyorum. Kendi aracımda da denk gelmedim. Koltuklar, kaplamalar, halılar vb vasat kalite sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Sky active-G bariz performans arttirmadi maalesef ha keza yakit tuketimide radikal dusurulemedi en azindan Mazda 6 icin durum boyle diyebilirim.

2 litre benzin 165hp skyactiveG icin konusuyorum cidden aractan performans istendigi vakit gaz pedalini sonuna kadar ezip kickdown yapmak gerekiyor o da yoruyor insani,onun disinda gaz pedali hissiyatsiz,spor moda alinabilir tabi fakat o durumdada deviri yuksek tutuyor surekli.

Iscilik ve malzeme kaliteside sinif ortalamasi hala izolasyon sorunlari yerine tam oturmayan,gevsek bayagi parcalar var Alman D segmentler gibi tok ve sessiz degil en azindan 2017-18 modelleri boyle.

2019 modellerde turboya gecildi,malzeme kalitesi arttirildi diyorlar onlari da denemek lazim belki sonunda kabul edilebilir bir kaliteye ulasir.

Motor ve sanziman muhendisligi muazzam , ozellikle tam otomatik sanziman mukemmel calisiyor ZF ile yarisir seviyede tepkili,kararli

Alıntıları Göster
    Demek performans istediğinde gaza basmak ve vites düşürmek yoruyor ha. Nasıl yazabilsdin bunu ya. Yeğenim telefounumu bilgisayarımı kurcalarken yazmış kusura bakmayın filan dersin umarım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.