Şimdi Ara

MAZDA 323F LANTİS (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
0
Favori
91.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lantisle yaşadığım bir sıkıntı varsa o da farların zayıf olması diyebilirim. ne yapmak lazım bu farları güçlendirmek için bir fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baymirza

lantisle yaşadığım bir sıkıntı varsa o da farların zayıf olması diyebilirim. ne yapmak lazım bu farları güçlendirmek için bir fikri olan var mı?

1 Far temizliği,
    2 Far ayarı,
    3 osram night breaker plus ya da xenon.

benim farlar baya kirli şu an ve 5 tl lik uzun+kısalar 20 tl lik dandik osramlardan var ve baya ışıtıyor. temizledikten sonra sen gör bak ne kadar ışıtıyor. ve osram night breaker pluslar fena ışıtır.
  • Far temizliği araçlarımız için biraz zor oluyor.
    Benim araçta ayar yapılan vidalar işlevsiz
    Osram night breaker aldım onlarla idare ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarS.

Bugün buldum, bagaj döşemesini kaldırınca hemen en sağ tarafta
    İstanbuldayım ben

Hocam ben de arıyorum ama bulamıyorum, aracım 97 model, mümkünse bir foto paylaşır mısın ?
  • osram night breaker var zaten şu an üzerinde. Far ayarını da yaptırıştım. Far temizliği Ottiman nın dediği gibi sıkıntılı iş. ben kendim zaten yapamam. İst Avrupa yakasında var mı yapan yer?
  • quote:

osram night breaker var zaten şu an üzerinde. Far ayarını da yaptırıştım. Far temizliği Ottiman nın dediği gibi sıkıntılı iş. ben kendim zaten yapamam. İst Avrupa yakasında var mı yapan yer?

osram NB bile mi düşük gösteriyor? Bi farcı bana önce temizlet yoksa Osram NB faydası olmaz demişti. iyikide almamışım.

youtube da bir videoda biri Lantisin farını söküyor, fırına atıyor ve farın plastiği eriyor ve çıkarıyor, içini temizliyor. Zaten yapıştırma olayını her türlü yaparsınız. SÖk tak eliniz yatkınsa her türlü yaparsınız. Önemli olan far ayarı.
    videoyu bulabilirsem paylaşayım.

Buldum.

Bu adam aslında angel eyes yapmak için farı fırına atmış. ben yanlış hatırlamışım ama video bu: https://www.youtube.com/watch?v=CdaoGDCsR8M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sayko1933 -- 19 Şubat 2015; 20:48:02 >

• ben o farı sökersem far büyük ihtimal elimde kalır. hiç becerim yoktur bu tür konularda :)
  • quote:

ben o farı sökersem far büyük ihtimal elimde kalır. hiç becerim yoktur bu tür konularda :)

Her ihtimale karşılık aklınızda bulunsun yan sanayi far 135 TL
  • Merhaba arkadaşlar sonunda bende bir Mazda Lantis 2.0 V6 alarak aileye katıldım, aracıma spor yay uygulamak istiyorum, üzerindeki helezonlar kesilerek araç bayağı bir basılmış ancak ben amortisörleri ve amortisör kafalarını yenileyince sağ ön yay yerine tam anlamı ile oturmadı arada tıkırtı yapıyor. Bu durumu aşmak için Eibach, FK, Coilover gibi bir çözüm üretmeyi düşündüm, sizler aracınızda bu tarz uygulamalar yaptınız mı ? Yaptıysanız ilgili parçaları nasıl ve nereden temin ettiniz ?
  • cr4n1um C kullanıcısına yanıt
    Bu sayfa bu konularda çok hareketli değil, umarım dilediğin yardımı alırsın... Yeni aracın hayırlı olsun, kazasız günlerde kullanmak nasip olur inşallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cr4n1um

Merhaba arkadaşlar sonunda bende bir Mazda Lantis 2.0 V6 alarak aileye katıldım, aracıma spor yay uygulamak istiyorum, üzerindeki helezonlar kesilerek araç bayağı bir basılmış ancak ben amortisörleri ve amortisör kafalarını yenileyince sağ ön yay yerine tam anlamı ile oturmadı arada tıkırtı yapıyor. Bu durumu aşmak için Eibach, FK, Coilover gibi bir çözüm üretmeyi düşündüm, sizler aracınızda bu tarz uygulamalar yaptınız mı ? Yaptıysanız ilgili parçaları nasıl ve nereden temin ettiniz ?

Modifiyecilere gitmen gerek. onlar o dilden anlar. ben spor yaya gerek duymadım. v6 çok güçlü bir motor olduğundan sende hızlı kullanacaksan yaptır.
  • V6 yı Türkiye de nasıl buldunuz pek bulunmaz ben Türkiyede olduğunu bilmiyordum. hayırlı olsun bu arada.
  • quote:

V6 yı Türkiye de nasıl buldunuz pek bulunmaz ben Türkiyede olduğunu bilmiyordum. hayırlı olsun bu arada.

Ben bi kaç tane var diye biliyorum. sahibinden.com da görmüştüm. 6 silindir di değil mi?
  • 1.8 diye gittim V6 çıktı gözüm kapalı aldım kardeşim :) Aracımı görmek isteyenler 203254186 numaralı ilandan bakabilirler. Ülkemize yurtdışından giriş yapmış araçlar V6'lar direkt satış gerçekleşmemiş. Haliyle özel oldukları aşikar. Motor gerçekten güçlü, orta ölçekli bir revizyon ve bir kaç ekleme ile inanılmaz sonuçlar almak mümkün, lakin şu an bunun için maddi gücüm olmadığından çok istesem de yükleme yapamıyorum. Aracım ilanda ancak binecek gibi maddi gücüm elverdikçe revizyonuna devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cr4n1um -- 3 Mart 2015; 2:52:46 >
  • İstanbul Avrupa yakasında lantisden anlayan önerebileceğiniz bir usta var mı?
  • Meşhur Japoncu Adem usta var. hangi yakada bilmiyorum ama şehir dışından da giden oluyormuş.
  • quote:

İstanbul Avrupa yakasında lantisden anlayan önerebileceğiniz bir usta var mı?

Adem Usta var....www.mazdaekinci.com

Ayrıca; kendisi Mazda Garaj forumunda yazıyor, çok iyi de ediyor... Bu arada belirteyim, kendisi Mazda'nın piridir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-rose -- 19 Mart 2015; 13:15:55 >
  • Arkadaşlar geçen hafta ordaydım, alternatifleri öğrenmek istiyorum.
  • quote:

Arkadaşlar geçen hafta ordaydım, alternatifleri öğrenmek istiyorum.

Bizde kayıtlı başka Mazda'nın Pir'i usta yok maalesef...
  • Olsa da üstüne tanımam diyorsun yani :)
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.