Şimdi Ara

mazda 3 balon mu? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
6
Favori
10.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: weycell1905

quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Konuyu takip edemedim. 4 sayfa okumaya gozum yemedi. Ee sonuc ne simdi beyler golfmu yendi mazdami

İkisi birbirini götürdü sonuc= 308

Ne golfmus arkadas ya. Her arabanin karsisinda golf. Bizim bilmedigimiz bi ozelligimi var nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Konuyu takip edemedim. 4 sayfa okumaya gozum yemedi. Ee sonuc ne simdi beyler golfmu yendi mazdami

Ne golfmus arkadas ya. Her arabanin karsisinda golf. Bizim bilmedigimiz bi ozelligimi var nedir

Haşa!
    tövbe edin hemen!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ruf

quote:

quote:

quote:

Haşa!
    tövbe edin hemen!

Korktum zaten bu mesaji yazarken basima bisey falan gelir Durum boyleyken bence artik golf baska bir marka olarak yoluna devam etsin. Daha mantikli

• Golf mazda 3'ten daha doluymuş...VW'nin sahibi olsam malımı bu kadar övmem.

• mazda tr distribütörünü değiştirdi sanırsam ve bayii atağı yapacak galiba çok hantaldı tr de bakalım ilerleyen zamanda yayılacak gibi, lakin mazda mantık golf piyasa aracaıdır

ayrıva atmosferikler 6 lt yakıyorum ben diyorsa 6 lt yakar helede mazda bu konuda dediği kadar yakar
    diğer turbolar gibi basınca 12 lt yavaşta 7 lt ile gezmez
  • Beyler madem o kadar güzel niye almıyorsunuz? Hadi meydan boş, kaç kişide mazda var? Forumdaki bütün mazda sahiplerini toplasak volvo sahiplerinden az gelirler. Mazdaya laf eden engizisyondan geçiriliyor konularda, herkes çok övüyor, eleştiri kabul etmiyor, kıyaslara gülüyor ama iş alıma gelince ses çıkmıyor, ters orantı var. Aynı alfa gibi. Öve öve bitiremezler şöyle marka, böyle ruh, böyle karakter, e hadi al. Niye almıyorsun? Niye honda alıyorsun git mazda al.

İşte benim önceki yazdığıma geliyor; para dedinmi stres basınca, göz ne alfanın ruhunu, ne mazdanın şöför odağını görüyor. Değil mi?

Yalansa yalan diyin..
  • konuyu açan doğuş çalışanı değilse ben de başka bir şey bilmiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntiFANBOY

konuyu açan doğuş çalışanı değilse ben de başka bir şey bilmiyorum :)

+1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tork değerinden başka elle tutulur üstünlüğü olmayınca; balon mu, şamyel mi, stepte mi... Uzar gider:D

Lord arkadaşım, kesinlikle haklısın da, otomobil genel'e takılıpta sıfır araba alan gördün mü, millette özellikle de meraklısında para olsa mazda da alır alfa da, sonuçta yollarda az buz mazda alfa yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: uvb007

quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

quote:

Orijinalden alıntı: grandfather_H

quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Yemişim sıkıştırma oranını mı ? O nasıl bir cümledir ? Bilime karşı olmak böyle birşey olsa gerek. Otto motorlarda termik verimi arttırmanın tek yolu sıkıştırma oranını arttırmaktır. Ben turboyla termik verim arttırırım diyorsanız buyrun sahaya. Vuruntuyla silindir bloğunu yormayın da sonra.

Mazda mühendisleri f1 araçları gibi sıkıştırma oranı kullanmış. Egzoz olarak headers bile kullanmışlar. Araç benzinliye göre oldukça da az yakıyor ayrıca yol tutuşu da gayet iyidir.

Tabi araç sürekli servise gitmeyince çekiciliği kalmıyor doğrudur. Sanayideki tanımadığınız ustaya araba sorun. Renault, volkswagen, fiat önerecektir. Mazda lafını kolay kolay duyamazsınız çünkü arabanız arıza yapmazsa o adam da para kazanamaz. İkinci el falan diye elli tane yalan sallarlar.

Piyasadaki her araca turbo takılacak diye bir zorunluluk mu var ? Gittiğin yol, yol değilmiş. Turbo motorda uzun süre dip gaz basarak gidin bakalım turboyu nasıl kucağınıza veriyorlar.

Malzeme kalitesi ve içeriye ses alma muhabbetine de inanmıyorum. Araca taraflı baktığınız gün gibi ortada. Göreceli değerlerle marka kötülemeye çalışmak çaresizliktir.

Ancak sen git volkswagen al kardeşim. Ben mazda sahibi olsam, yollarda kızılay dağıtmış gibi her yerde mazda görmek istemem. Gidin volkswagen kaliteli diye kendinizi avutun. Sizin gibilere de volkswagen kafi zaten.

Arkadşım 3 aydır ben mazda 3 ü babamın hayrına araştırmadım, çok istiyordum almak, ama anya ile konya karişmasın bu araba ne wv jetta,golf nede insignia(D sınıfı ama fiyatlar yakın) ile yarışabilir. Bunuda görmek lazım. Anca civic ve focus a altarnatif olur, ordada berbat 2. el ve servis olayından kaybeder. Zaten adamların derdi değil türkiye koskoca istanbula 3 araç gelmiş şaka gibi:)BMW bile turbo motor üretip 520i gibi bir arabaya takıyorsa hala neyi tartışıyorsun, adamlar 170 beygir ürettiler 1.6 dan, selam olsun

Nasıl araştırdığınız belli zaten. Arkadaşım ben makine mühendisiyim. Bana oradan buradan duyduklarınla masal anlatma.

Volkswagen grubu araçlarla yarışamaz çünkü volkswagen grubu araçlar mazdaya erişemez. Özellikle sorunsuzluk bakımından. Mazda niye servis açmıyor doğru dürüst ? Servis açsa parça mı satacak ? Bozulmuyor ki parça neyi satacak ? Parçası, servisi bol bulunan araç, kaliteli araç değildir. Aksine en kötüsüdür. Çok satar ve sürümden kazanırlar.

Volkswagenin amacı çok satmak. 2005 öncesinde kaldı o tank gibi volkswagenler. Dizeller pompa enjektörlüydü vs. Almanların artık tek amacı çok satmak. Madem volkswagen eskisi gibi sağlam, koy bakalım tdi motora 10 numara tarzı yağları veya kalitesiz mazotu. Neler oluyor gör.

Anlamıyorsun değil mi ? Mesela 1.6 dan 170 beygir üretmek değil.

Mazda wankel motorla 1.3 motordan turbosuz 231 beygir çıkartıyor. Kim cesaret edebildi wankel motoru seri üretime koymaya mazdadan başka ? Al sana değerler.http://www.zeperfs.com/en/fiche1077-mazda-rx8.htm

Nissan ZEOD RC motoru 1.5 litreden 400 beygir çıkartıyor. Ama kaç bin deviriyor bana o motor sen onu söyle . Al sana değerler.http://www.carscoops.com/2014/01/nissan-zeod-rc-gets-400hp-15l-turbo.html

Ancaaak. 800.000 km gidebilecek mi o turbolu araçlar ? Mazda wankel motorla 150.000 den ötesini niye göremiyor ? Volkswagen de 1.4 tsi motora turbo koyup 180 beygir üretiyor. Ancak araç yağ yakıyor ?

Kaliteli olan çok satmaz. Özellikle türkiyede. Çünkü ilk fiyatı pahalı gelir. Parçası pahalı gelir. İkinci eli yok falan diye saçmalayanlar da çıkar.

Mühendislik hazırlık mı 1.sınıf mı onu söyle bi sen.

Mazda bilerek servis açmıyormuş.Firma yetkili servisleri zaten bakımdan kazanır.Arıza yapan araç garanti kapsamında olduğundan kişiden tedarik edilmez.Yaş max 20 makine mühendisiyim diye posta koyuyor arkadaş

Sana mı hesap vericem burada yaşımla alakalı ? Kimsin de kendimi sana burada kanıtlama gerekliliği duyayım ? Kendin o seviyelerdesin sanırım insanları da oralara çekme derdindesin. Stajda ortalıklarda dolanıp onu yapabiliyo muyuz, bunu yapabiliyo muyuz, bakın işte yapamıyorsunuz gibi triplere giren stajyerlerden farkın yok. Sizin gibileri stajda sevmeyiz. Ben bilerek servis açmıyor mu dedim az gözünü açıp oku birşeyler öğrenirsin belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 20 Nisan 2014; 23:21:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dererhan

quote:

Orijinalden alıntı: manjimaru

Şu vag ci troller yüzünden en başta VW olmak üzere diğer tüm alman araçlarından tiksinir oldum. Bu nedir böyle ya. Ne Golf'müş bitmedi bir türlü. Baz model Golf 7'yi 30bn dahi olsa almam ama adamlar tapıyor anlamıyorum.

Kimse Golf daha iyi demedi ne bu şiddet bu celal. Golf e tapan yok merak etme Her çıkan C sınıfı hatchback in Golf le kıyaslanmasına alış, Golf bu sınıfın referans modeli. Hiç bir alanda lider değil ama her alanda ortalamanın üzerinde bir modeldir Golf. Yurtdışında da durum bu, araç çıkar hemen Golf le kıyaslama videoları testleri başlar. Youtube da şimdiden Mazda 3 vs Golf diye testler çıkmaya başladı. Sana hitap etmiyorsa almazsın olur biter ama 30.000e baz Golf olursa forumda almayan kalmaz senden başka

Golf referans alınarak yapılmış bi test bu,BİDE BEN SÖYLİYEYİM DEDİM BELKİ ÇİFT DİKİŞ ANLAR. golf 30 lira olsa bende almam çünkü sedan istiyorum....:)))

• mazda hiç bir zaman balon olmamıştır.. tamam tutulmaz, gerek fiyatı, gerek satış politikaları.. ama malzemden calmaz cogu firma gibi, özgün farklı tasarımları vardır.. eski Wv ve güncel bir Honda sahibi olarak yazıyorum bunu.. 96 model 323 ve 2005 damio (mazda 2) kullandım gecmişte hala tadları damağımda.. ileride inşallah bir mazda bir de volvo sahibi olmak isterim nasip olursa ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntiFANBOY

konuyu açan doğuş çalışanı değilse ben de başka bir şey bilmiyorum :)

Sence doğusun böyle bir şeye ihtiyacı varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

mazda 3 balon mu?

mazda 3 balon mu?

Ben pek benzetemedim

Süpersin:))))

• Mazda hiç kullanmadım incelemedim kaliteli araçtır.

Ancak forumda çok övülen mazda olsun yada alfa olsun tamamen sorunsuz, kalite, düşük tüketimli yüksek performanslı olsa dahi o aracı almam.

Çünkü bu aracı alıp 3 yıl kullanıp satmaya kalksam belki 2-3 ay beklemek zorunda kalacağım. üstelik düşük bir fiyata satmakta cabası.
    Zaten tüm imkanlar zorlayarak 0 araç alıyorsunuz, 3-4 yıl sonra tekrar sıfır araç almak istiyorsuz. Aynı modelin fiyatları uçmuş aldığım aracın 2 el fiyatı ise yerlerde sürünüyor.

Benim amacım 0 aldığım aracı satarken zarar etmek değil onu uygun değerinde satıp yeni araç alırken çok büyük kayıp vermemek.

Hani 200.000 tl bi araç alsam 4-5 yıl sonra değerini düşmesini önemsemem ondan keyif almaya bakarım.

Ancak bir mazda testlerde karşılaştıran focus ile arasında ne kadar fark olabilir ki. Bana vereceği keyif satarken 10.000 tl zarar vermeme değer mi.

Şuraya yazanların çoğu yarın araç alacak olsa mazdanın kapısının önünden geçmez birbirimizi kandırmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Can39

Atmosferik candır hiç kusura bakmayın

Atmosferik ne demek hocam. Biliyorum cahilim
  • Türkiyede yüksek sıkıştırma oranlı atmosferik motorları övmenin hiçbir manası yok. Bazılarınız mağaradan hala çıkmadıysa benzin 5lira aştı. bu tip motorların olayı süreklü 3bin devir üstü performanslı sürmektir. Aracı sürekli bir yerlere yetişiyormuş gibi 3-5 bin devir bandındasn hiç düşürmeden hızlı süreceksiniz ki o yüksek sıkıştırmalı atmosferik motorun özelliği ortaya çıksdın, motor rahat çeksin. Yoksa ekonomik süreyim, sakin süreyim diye düşük devirlerde turbolu motorların aksine her zaman sönük ve zayıf kalır. Dolayısıyla artık yüksek devirli sürülmek isteyen düz atmosferikleirn türkiye koşullarında manası pek kalmadı.
  • Mazdanin tek eksigi turbosuz motor. Dizeli gelince babalar gibi olur. Jetta ya para verilmez. Golf de siradan bir arabadir abartmayin yeter artik. Tasarim ve donanim olarak onu da dover. Sunroof eksik bir tek

• Vw hissedarları yine konu açmış,yakışır.
  • Bu arabanın en büyük sıkıntısı, 150 nm tork ve rüzgar sesi olacaktır. Tabi bahane arayan için
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.