Şimdi Ara

Max 3500 tl dizüstü tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum ve maximum 3500 Tl bütçem var. Çizim programlarında(AutoCAD, Solidworks vs.) sıkıntı çıkartmayacak ve canım sıkıldığındada 1-2 saat oyun oynayabileceğim bir bilgisayar arıyorum. Şuanda aklımda Asus N550JX (http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10603) var bu model nasıldır ve bütçemi aşmayacak şekilde bu modelden daha iyi bir alternatif var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quitenightt -- 8 Eylül 2015; 1:06:07 >

• Aynen bende asusa bak dicekdim illa o değilde o fiyatlarda bütcenle aynı fiyatda olan laptoplarada bak iyi forumlar.
  • Benim Monster abra a5 v5.1.1 var ssd ve ips panel ekledim 3400 lira falan oldu,çok iyi soğutması var önce onu söyleyeyim,5-6 saat rahat oyun oynadım bir kaç gün,şimdilik bir sıkıntısı yok inşallah ta olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJ Mithat

Aynen bende asusa bak dicekdim illa o değilde o fiyatlarda bütcenle aynı fiyatda olan laptoplarada bak iyi forumlar.

Bakıyorum ancak pek anlamadığım için yine başa dönüyorum. Tasarım olarak zaten Asus N550 çok hoşuma gidiyor ancak SSD olmaması biraz aklımı karıştırıyor HDD ile arkama bakmadan en az 5 sene sıkıntı çıkartır mı ve alternatif olarak önerebileceğiniz başka bir marka model var mı?

quote:

Orijinalden alıntı: Highfunction Socipath

Benim Monster abra a5 v5.1.1 var ssd ve ips panel ekledim 3400 lira falan oldu,çok iyi soğutması var önce onu söyleyeyim,5-6 saat rahat oyun oynadım bir kaç gün,şimdilik bir sıkıntısı yok inşallah ta olmaz...

ips panel ekledim derken yanlış anladıysam affola sıfır pcye sök tak pek tarzım değil:)

• dostum ben olsam asus alırdım fakat lenovo da iyi bak.Daha detaylı konuşmak istersen bana pm at iyi forumlar.
  • Kardeş monster laptoplarda sınırsız özelleştirme mevcut seçtiğin laptopun işlemcisini yükseltebilir ips panel ekleyebilir ram ekleyebilir ssd ekleyip hdd alanını arttırabilirsin yaptığın özelleştirmeyi teknik servis ekleyip gönderir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de seninle aynı durumdayım. Ben de laptopu genellikle catia, solidworks, nx gibi çizim programları için kullanıcam. Önce 2250 TL limit belirlemiştim ama çok içime sinen bir şey olmayınca kendimi zorlamayı düşündüm. Dolar falan gittikçe artacak sonuçta, uzun süre götürmesi iyi olur. Tabi benimki 3500'ü bulmasa daha iyi. :D

Asus N550 serisi çok şık ama HDD'si problemli deniyor. Çıkardığı ses falan neyse de performans düşüklüğü oluyo diyolar. SSD+HDD yapayım desen dvd-rom'u söküp SSD takmak lazım ki garantiyi bozacak veya teknik servise para ödeyeceksin. SSD ve teknik servis ücretiyle 300 TL masraf çıkacak yaklaşık.

Alternatif olarak MONSTER® ABRA A7 V5.2.1 düşünüyorum. Malzeme kalitesi daha düşük, daha ağır, 17" olması hem artı hem eksi; performans olarak gayet iyi, ssd yeri var hatta 120 gb ssd takılmış hali 3150 TL şuan.

MSI GP ve GE serisinde de güzel ürünler var fakat emin olamadım. İyi yorumlar da var kötü yorumlar da.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir bak derim.
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-ge60-apache-core-i7-4710hq-25ghz-16gb-1tb-156-2gb-w81-notebook.html?srt=UP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CpT-aizeN -- 8 Eylül 2015; 17:18:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz0071

Kardeş monster laptoplarda sınırsız özelleştirme mevcut seçtiğin laptopun işlemcisini yükseltebilir ips panel ekleyebilir ram ekleyebilir ssd ekleyip hdd alanını arttırabilirsin yaptığın özelleştirmeyi teknik servis ekleyip gönderir.

Teşekkür ederim bilgi için monstera bakıcam peki monsterda servis ağı konusunda bir sıkıntı var mı?

quote:

Orijinalden alıntı: B747

Ben de seninle aynı durumdayım. Ben de laptopu genellikle catia, solidworks, nx gibi çizim programları için kullanıcam. Önce 2250 TL limit belirlemiştim ama çok içime sinen bir şey olmayınca kendimi zorlamayı düşündüm. Dolar falan gittikçe artacak sonuçta, uzun süre götürmesi iyi olur. Tabi benimki 3500'ü bulmasa daha iyi. :D

Asus N550 serisi çok şık ama HDD'si problemli deniyor. Çıkardığı ses falan neyse de performans düşüklüğü oluyo diyolar. SSD+HDD yapayım desen dvd-rom'u söküp SSD takmak lazım ki garantiyi bozacak veya teknik servise para ödeyeceksin. SSD ve teknik servis ücretiyle 300 TL masraf çıkacak yaklaşık.

Alternatif olarak MONSTER® ABRA A7 V5.2.1 düşünüyorum. Malzeme kalitesi daha düşük, daha ağır, 17" olması hem artı hem eksi; performans olarak gayet iyi, ssd yeri var hatta 120 gb ssd takılmış hali 3150 TL şuan.

MSI GP ve GE serisinde de güzel ürünler var fakat emin olamadım. İyi yorumlar da var kötü yorumlar da.yip gönderir.

SSD konusunda daha önce hiç SSD'li pc kullanmadım HDD ile arasında hız farkı nasıldır bilmiyorum şuan benim için SSD çokta önemli değil gibi geliyor ancak ilerleyen zamanda hızdan dolayı sıkıntı çeker miyim bilmiyorum zira SSDlerin türkiyedeki fiyatları ortada ha deyince değiştirebileceğim bir şeyde değil
    17" okulda vs kullanım için biraz büyük olduğunu düşünüyorum

quote:

Orijinalden alıntı: CpT-aizeN

Bir bak derim.
    http://www.vatanbilgisa...81-notebook.html?srt=UP

Önerdiğiniz pcye daha öncede bakmıştım tereddütüm hemen hemen aynı fiyatta olmaları dolayısı ile Asusta 4720HQ ve 4GB GTX950M DDR3 donanım bulunurken monsterda 4710HQ ,2GB GTX850M DDR5 bulunuyor bildiğim kadarı ile iki donanımda Asusta Monster'a göre bir adım önde DDR5 olması belki bir avantajdır onu detaylı olarak bilmiyorum ve iki pcdede HDD var sadece Asus 5400Rpm bütün bunları topladığımızda asustan vazgeçilir mi sizce?

• Araştırmalarıma göre DDR5 olması önemli bir ayrıntı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CpT-aizeN kullanıcısına yanıt
    Anladım Teşekkür ederim
  • quitenightt Q kullanıcısına yanıt
    Yahu bro ne diyon sen,güldürdün sabah sabah .Alırken ekleme çıkarma yapabiliyorsun Monster'da yani özelleştirebiliyorsun,yani kişiye özel bilgisayar.Do you see?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Highfunction Socipath

Yahu bro ne diyon sen,güldürdün sabah sabah .Alırken ekleme çıkarma yapabiliyorsun Monster'da yani özelleştirebiliyorsun,yani kişiye özel bilgisayar.Do you see?

Ne dediğim ortada yazdığım mesajı dikkatlice okursanız bilmediğimi affınıza sığınarak söyledim "Yahu bro ne diyon sen" gibi bir tavır tasvip etmediğim bir tavır siz gidip kahve arkadaşlarınıza bu şekilde hitap edin en iyisi.

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quitenightt -- 9 Eylül 2015; 11:09:32 >
  • 1 ay önce aradığın bilgisayar 3299tl idi teknosada. Bende alacaktım stok tükendi alacakken. :)

3500tlye MSI'ın GTX 850M 2GB ekran kartlı modelini alacağına
    Acer al 3000tlye. Pili uzun gidiyormuş incelemelerde gördüğüm kadarıyla.

i5 5200u belki çok üst düzey değil ama fiyatına göre her şey... Pil ömrü uzun fakat performansı az.
    GTX 950M 4G (Muhtemelen DDR3tür)
    1 TB HDD
    7 saate kadar webde gezinme (notebookcheck'e göre)
    Güzel ekran.
    2900tl-3000tl fiyatı var marketten markete değişiyor.

İngilizce kapsamlı incelemesi =http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V15-Nitro-VN7-571G-Notebook-Review.138155.0.html

http://www.bimeks.com.tr/urun/147998/acer-vn7-571g-52zy-nx-muxey-005-.aspx

Ekleme: 17 inç istersen 3000-3500 arası GTX 860M kartlı Acerler var. Fakat pil ömrü bunun kadar uzun olmayacaktır.

GTX 860M 2G i5 4210H işlemci 2900tl
    http://www.hepsiburada.com/acer-vn7-791g-57bp-intel-core-i5-4210h-2-9ghz-3-5ghz-8gb-1tb-17-3-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601302?wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.urun.pla&gclid=Cj0KEQjwsb-vBRCLj7TvqpGx_MoBEiQALgFGnjOGrkZkszZqeigO6qNc4G-WKHtZb0oDA2d8rIR3qFUaAocF8P8HAQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataince -- 10 Eylül 2015; 4:45:38 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.