Şimdi Ara

Max 2.500 TL sistem önerisi (Monitör dahil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar. Arkadaşıma yeni, oyun odaklı bir PC toplayacağım. Başlıktan da anlaşıldığı gibi monitör dahil max 2.500 TL bütçemiz var. GTX 960'lı bir sistem düşünüyorum.

Aşağıdaki linkte Technopat ekibi 2500'e bir PC toplamış. Ben buradaki sistemdeki ekran kartını GTX 960 yapmak istiyorum ve monitör ekleyeceğim. Bunun içinde SSD alamayacağım ve Ram'i 8 GB'a indireceğim. Burada kafamı karıştıran nokta; Intel Core i3-6100, GTX 960 için darboğaz yapar mı?

Link:https://www.technopat.net/2016/01/27/2500-tl-oyun-bilgisayari-toplama-rehberi/

Bunların dışında sistem tavsiyesi olan varsa monitör dahil her türlü önerileri bekliyorum, teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi historicalmann -- 28 Ocak 2016; 15:49:56 >

• Hocam monitörü çıkartıp 1 ay sonra alırsınız mesela onu öyle olmazmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pusulasız Adam P kullanıcısına yanıt
    Maalesef kardeşim monitörde lazım.
  • Ekran kartı için fikrimi değiştirdim. Yeni, düşündüğüm kart: Sapphire R9 380 NITRO Dual-X OC 4GB GDDR5 256Bit

Link:
    http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-380-nitro-dual-x-oc-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html?srt=PU#genel-bakis

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi historicalmann -- 4 Şubat 2016; 3:25:50 >
  • neden herkez arkadaşına pc topluyor anlamadım xdd dünden beri 3 arkadaşına pc toplayan hayır sever var :)))
  • bu arada o ekran kartı fazla kaçar diğer bileşenlerden düşmek zorunda kalır sıkıntı çekersin 600 700 tlye in ekran kartında
  • historicalmann kullanıcısına yanıt
    Blackplate lisini al hocam , 2 tane var vatanın stoğunda bir i blackplate li olması lazım.
  • Intel Core i3 6100 3.7 GHz İşlemci
    msi H110M Pro-VD 1151 Soket Anakart
    Kingston HyperX Fury 8 GB 2133 Mhz CL14 Ram
    Sapphire R9 380 Nitro Dual-X OC 4 GB 256 Bit Ekran Kartı
    WD Blue 1 TB 7200 RPM 64 MB Cache Harddisk
    Deep Cool Tesseract BF MidT ATX Kasa
    Zalman ZM600-LX 600W Güç Kaynağı
    Dell 21.5" E2214H Led Monitör
    http://2waycf.blogspot.com.tr/2016/02/oyun-bilgisayar-toplama-rehberi-subat.html?m=1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Max 2.500 TL sistem önerisi (Monitör dahil)

i5 6400 ü çıkarıp i3 6100 eklersiniz , monitör ü de Acer 23 G236hlbbd

toplamda 2600 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: lecese

neden herkez arkadaşına pc topluyor anlamadım xdd dünden beri 3 arkadaşına pc toplayan hayır sever var :)))

Kardeşim artık şunu yapmayalım rica ediyorum; "herkez" değil "herkes". Ayrıca ekran kartı düşmeye gerek kalmıyor, hesapladım ben tam tamına yetiyor para. Aynı makineyi (gtx 950li) test etmişler. GTA V'de high da 60 fps civarındaydı.
  • Teşekkürler arkadaşlar. Hemen hemen aklımdaki bileşenleri toplamışsınız. 2600 TL yapamıyoruz bütçeyi maalesef, o yüzden i5 hayal şu anda.
  • historicalmann kullanıcısına yanıt
    i3 6100 iyidir bro sıkıntı yapma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.