Şimdi Ara

max. 150 TL bütçeyle tavşanımıza kocaman kafes :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
2.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar tam bi hafta önce kendime yeni ev arkadaşı hollanda lop cinsi tavşan aldım ve o tatlı hayvancığın kafeste dar alanda yaşamasına içim el vermedi tavşan bu hoplayıp zıplayacak sonuçta :) başlıkta da belirttiğim gibi max 150 tl bütçeyle kendi yaptığım tavşan evimi ve malzemeleri teker teker paylaşacağım bu yazımda eğer yanlış eksik vs yaptığım bişey var ise lütfen uyarın çünkü daha çok yeniyim :)

boyutlar: uzunluk 105cm, genişlik 80cm, yükseklik: 50cm

önce hemen heyecan ve sabırsızlıkla daha yeni bitirdiğim hali :)

ve tavşanımın ilk anları :)

hangi malzemeler kullanıldı ve fiyatları

2 tane büyük boy şeffaf plastik kutu (ikeadan adlım) 2x25 TL
    etrafa çit yapmak için kullanılan kafes teli (bauhaus) 25 TL
    tavşanın ayaklarının ve kendisinin temiz kalması için kullandığım banyo ızgarası 30 TL
    kafes telini boyamak için kullanılan sprey astar 12 TL kullanılan sprey boya 2x12 TL (bir tane yetmedi)
    cırt (cırcır) kelepçe 2 TL
    ve tabi ki bol bol talaş :)

ilk olarak tabi ki kutulardan başladım ve her iki kutunun yan taraflarını keserek silikonla birleştirdim ve daha büyük hale getirdim. tek bir tanesi kafesinden çok da büyük değildi çünkü.. ardından kafes telini ölçü alarak kestim ve boyama işlemine koyuldum bu adımdan sonra teli kutunun tam köşelerine denk gelecek şekilde büktüm ve kutuyla aynı şekli almış oldu. bu arada kafes teli çok sert olmadığından şekli dümdüz durmaya müsait değil ve büyük olduğu için bombeler oluyor bunun sonucunda da kutu ile tel arasında mesafe olabiliyor. bunu önleme için halk arasında cırt kelepçe dediğmiz plastik kelepçe sistemini kullandım. kutu kenarlarında küçük delikler açarak kelepçeleri bu deliklerden geçirip teli sabitledim.
    buyrun bu da resmi

ve sonunda kafesinin 3 katı boyutunda ve yüksekliğinde harika bi yaşam alanı elde etmiş oldum. tek eksiğim tavşanımın kendini rahat hissedebileceği özel sıcak bi oda ve zıplayabileceği biraz yüksek bi balkon oldu onu da en yakın zamanda bitirip foto ekleyeceğim. aynı şekilde yarısı boyutlarda kafesler ort. 400 500 tl siz de biliyorsunuz bu paraya gerek kalmadan ben bu şekilde hallettim :)
    buyrun bu da eski kafesiyle karşılaştırıldığındaki fark :

Kullanılan malzemelerin fotoları:

herhangi bir eksik ya da yanlışım varsa lütfen belirtin :)

• Amanın bayılıyom şu tavşanlara çok şeker MAAŞALLAH.Bende beslemiştim ama evde zor oluyor özellikle temizliği illallah ettiriyor adama.Bahçeli eve geçince ahşap kümes yaptırıp dört tane besleyeceğim inş.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.