Şimdi Ara

Mavi ve Pembe Çıkışlardan Ses gelmesi !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bi kaç kere ilginç bir durumla karşılaştım. Anakartlar Sıfır Şekilde geldi Montajini yaptim Ses kartının driverini yükledim. Fakat Ses YEŞİL çıkıştan geleceğine Mavi yada Pembe çıkıştan geliyor. Ben anlam veremedim. Gelirken anakartlarmi arizali geliyor yoksa bi ayarımı var bilmiyorum. Kafam karıştı.

• anakartın kitapçığını oku
    Orada yazar hangisinden sesin geleceği. yani orda mic in , audio out ve line in diye yazar.
    Daha yenilerde standart olmaya başladı hangi renk çıkıştan hangi işlemin yapılacağı
  • Ses kartında jumper vardır.Line out ya da speaker out'a ayarlıdır.Seninki Lineout'a ayarlı geliyor.Jumper in yerini değiştirirsen sorun çözülür.Onboard ses kartlarında da bu jumper var.

edit:
    Jumper karmaşık olabilir.Anakart kitapçığında anlatılan şekilde değiştirmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 15 Ekim 2005, 12:17:59 >
  • Ses karrtının sağ altta çalışan programından ayarlaman lazım bunu..
    Eğer SPDIF ses aparatın yoksa ve 6+1 hoparlöre ayarladıysan bu sorun olabilir...

o programın arayüzünde gösterir ,kaç kanal ses alırsan hangi çıkıştan ses geleceği..
  • 5+1 olacak.
    Üç çıkıştan ikişerli 5+1 = 6 = 3*2
  • anakart eğer ASUS sa bu problem driverden kaynaklanıyor. hatta ses bi süre sonra cızırtı, yavaşlama veya hızlanma gibi acayip reyaksiyonlar gösterebiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.