Şimdi Ara

Mavi ekran hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar film izlerken durduk yere bilgisayar durdu islem yapmaz oldu ve kasadan pc yi yeniden baslattigimda monitore goruntu gelmez oldu. Bende Guvenli modda pc baslatip yedegimi alip format atmak istedim. Windows u kurduktan sonra driverleri yuklemeye kadar bilgisayara goruntu gelirken ekran kartinin driver ini yuklemeye geldiginde sira, ne zaman ekran kartinin driver ini yuklesem pc mavi
    ekran hatasi verip kendini devamli resetleyip mavi ekran hatasi veriyor.
     Mavi ekran hatası
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ekran kartın ın driverini yüklerken mavi ekran hatası alıyorum diyorsun.ana kartın kendi onboart ekran kartı çıkış varsa harici ekran kartını söküp anakartın ekran kartına monitör girişini yap.anakartın onboart ekran kartı driverini yükle eğer sorun çıkarmazsa harici ekran kartının çipseti arızalı demektir.yok anakartın ekran kartındada aynı mavi ekran hatasını alırsan ana kart üzerindeki remleri kesinlikle değiştir sorunun hallolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcan5050

ekran kartın ın driverini yüklerken mavi ekran hatası alıyorum diyorsun.ana kartın kendi onboart ekran kartı çıkış varsa harici ekran kartını söküp anakartın ekran kartına monitör girişini yap.anakartın onboart ekran kartı driverini yükle eğer sorun çıkarmazsa harici ekran kartının çipseti arızalı demektir.yok anakartın ekran kartındada aynı mavi ekran hatasını alırsan ana kart üzerindeki remleri kesinlikle değiştir sorunun hallolur.

Bilgisayarimda onboard ekran karti yok. Pc 1024×768 ekran cozunurlugunde acilirken nasilsa driverini yuklendikten sonra aliyorum bu hatayi.

• başka bi arkadaşından falan denemek için bi ekran kartı bul tak dene aynı hatayı alırsan remleri değiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcan5050

başka bi arkadaşından falan denemek için bi ekran kartı bul tak dene aynı hatayı alırsan remleri değiştir

Dogru soyluyosun ama kimsede yok isteyecek. Olmadi kasayi bi gotureyim tamirciye baksin ne yapayim.

• Mavi ekranın bir çok sebebi vardır öncelikle;
    1-windows 7 sp 1 kullanmaya özen gösterin.
    2-Anakartınızın bios dahil bütün çipset driverlarını kullandığınız işletim sistemi olarak anakartınızın marka model olarak sitesinden bulun indirin kurun.
    3-işletim sisteminizi kurduktan sonra hdd tune adlı programla hardiskinizi bi bad sector taraması yapın eğer kırmızı yerler çıkarsa hardiskinizde sector vardır buda işletim sistemi kullanırken takılmalar mavi ekranlar kitlenmeler meydana getirir ve kesinlikle çözümü yoktur.
    3-sisteminizde overclock yapmadığınızdan emin olup anakartınızın sitesinden anakartınıza uyumlu rem modüllerini kullanmaya özen gösterin.
    4-remlerinizi sökün diğer slotlarda deneyin.
    5-başka pek birşey şu an için aklıma gelmiyor.

• sorun harddiskte elektrik arzası zannediyorum başka bir elektrik girişine tak veya veri kablosunu değiştir elektrik fişi tam oturmuşmu ona bak
  • Tum cevaplar icin tesekkur ederim hepsini deneyecegim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.