Şimdi Ara

MAvi ekran aynı hataya sahip başka birini bulamadıgım için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    STOP:0x0000008E(0x00000005,0x8054B10F,0xBaa77a78,0x00000000

1 gb ramde problemsiz çalışiyor yalnız 2. rami takınca hata kodu alıyorum
    ramleri degiştirdim aynı sonuc

anakart :biostar gf-7050v-m7
    yardımcı olursanız sevinirim iyi gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vku -- 24 Mart 2009; 11:02:55 >

• her iki ram i ayri ayri takip denediginde sorun yok oylemi ??????
  • 4-5 tane denedim ram aynı slotlarıda degiştirdim sadece 2.ramı takınca hangi slot olursa olsun hata kodu geliyor
  • kusura bakma benim kafam karisti biraz.... simdi elinde iki tane ram var deyilmi ???? ikincisi bu iki ram i ayri ayri denedin mi yani sadece birini taktiginda bilgisayar duzgun calisiyor... ve sonra taktigini cikarip diyerini taktiginda onunlada da bilgisayar duzgun calisiyor deyil mi ???
  • elimde aynı ramden 10 tane var ramlerden herhangi birini herhangi bir slota takıp xp kurup olagan şekilde kullanabiliyorum yalnız 2. rami devreye sokunca nakavt oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vku -- 24 Mart 2009; 11:15:45 >
  • yani hic bir sekilde hangisi olursa olsun ikisini yan yana taktiginda sistem duzgun calismiyor... ???

1.ilk once istersen bios u resetle ve varsayilan (defoult) ayarlara getirip birde oyle dene

2. kullandigin ram lar oem se anakartla uyumsuz olabilir baska marka ile deneme sansin varsa bir de baska ram markasi ile dene

3. bios guncellemesi bazen oyle uyumsuzluk ve stabilite sorunlarini ortadan kaldirabilir... eyer bios guncel deyilse guncellemeni tavsiye ederim...

http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/bios.php?S_ID=307

4. birde eyer kasanin guc kaynagi dandik bir sey ise ondan da kaynaklana bilir farkli bir guc kaynagi deneyebilirsin..

5. anakart bozuk olabilir

• bios update etmiştim onceden
    buraya yazmadan once eliyorum bazı maddeleri zaten oem degil ramlerim
    2 secenek kalıyor anakart ve psu
    iyi gunler olsun
  • mesela bu baglantida anakartin ile uyumlu ram model ve markalarini gorebilirsin

http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/memory_report.php?S_ID=307
  • Memory timing settinden ram çalışma hızlarını dusururek bir çozum cıkarabilirmiyiz acaba
  • evet oda olabilir... mesala 800 mhz de calisiyorsa 667 ye dusurerek belki bir sonuc elde edilebilir.....
  • bu konuda nasıl yol izlemek lazım daha onceden yapmadım cunki mhz dusurme olayını
  • Bu konuda yardimci olamiyacam cok uzgunum 4 yildir masa ustu sistemlerden uzagim ozellikle yeni sistemleri hic tanimiyorum.... ama downclock olayinin hicbir tehlikesi yok... bios ayarlarinda ram ile ilgili bir yer mutlaka vardir... ha birde anakartin kitapcigina bak orda bios ayarlanin olmasi lazim... MAlesef ben enson amd soket A anakartlarda kaldim...
  • başkalarına öneri olsun diye guncelliyorum
    RAmlerin mhz lerini dusurerek sorunu giderdim iyi gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vku -- 25 Mart 2009; 10:11:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vku

başkalarına öneri olsun diye guncelliyorum
    RAmlerin mhz lerini dusurerek sorunu giderdim iyi gunler

iyi bi paylaşım ama buradan şu sonucu çıkarabilirmiyiz
    mhz düşürmeden kaynaklanan sorun tamamen anakart kaynaklı
    bide mümkünse dual çalışan iki ram takıp deneme şansın varmı mhz düşürmeden
    sadece ek bilgi amaçlı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.