Şimdi Ara

#Matousec Proactive Security Challenge(YENİ!)# (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Zaten bunun tam bir firewall testi olmadığını biliyor yakından takip edenler.Bu test baştan beri leak test.Son zamanlarda yeni yeni kategoriler ekleseler de tam bir firewall testi değil.Evet para ile de ilgisi var bu testin.Bu testteki yazılımların çoğu test bile edilmemeli.Misal olarak sadece HIPS görevi yapan yazılımlar bile teste giriyor çünkü bu test firewall testi değil.Ama testteki kriterlerde HIPS in önemi ortaya çıkıyor bu da ayrı konu.Diğer konuya gelirsek.Yani sürüm konusuna.Parayı hemen hepsi veriyor benim görüğüm kadarı ile.Çünkü birçok yazılımın yeni versiyonu ekleniyor.Ha şu an linkteki sonuçlarda bazı yazılımlar eski mi.Ama bir sonraki testte yine yeni sürüm gelecektir.Mesela eset in eski sürümü var.Ama kaspersky yeni.Comodo nun da 2 seferdir eski sürümü test edilmişti ama 1 hafta ara ile yenisi eklendi.Keza outpost ta öyle oldu.Bir tek online armor genelde güncel sürümlerle teste giriyor çoğu zaman.Tamam parasız test etmiyor diyelim.Ama yeni sürüm er yada geç ekleniyor.Eğer bu firmalar bu adamlara para vermese örnek olarak kaspersky vereceğim;hala en eski versiyonda kalırdı.Ben haksızsınız demiyorum.Bu adamlar tam bir firewall testi de yapmıyor.Ama ben hala açıkları para ile üreticilere verme konusunda haklılar diyeceğim.Dediğiniz gibi görüş ayrılığı.Her emeğin karşılığı olmalı.Biz bu forumda insanlara yardım ediyoruz birşey istemiyoruz bu bizim tercihimiz.O da onların tercihi.yargılayamam şahsen.

• quote:

Orjinalden alıntı: OziiX

Eset ne yapmış öyle.. Yuh diyorum.

ESET'in yerine bakmadan her konuda Nod32'yi önerenler biraz ders almıştır inşallah arkadaşım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzman1994

quote:

ESET'in yerine bakmadan her konuda Nod32'yi önerenler biraz ders almıştır inşallah arkadaşım.

Esetten uzak duruyorum bende artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzman1994

quote:

O zaman Nod verilcek puan 100 üzerinden 32 puanmı oluyor. Nod 32.
  • Comodo'yu yükledikten sonra taramaya stop dedim.Sonrasında programı bulamadım.
  • G DATA is 2010 nun firewall'ı nasıldır arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz
  • Yeni test sonuçları ilk mesajdaki gibidir.PcTools firması iyi çalışmış görünüyor.Kaspersky nin yeni ürünü de gayet güzel.Online Armor ın zirveden inmeye niyeti yok sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrooklynZU

Yeni test sonuçları ilk mesajdaki gibidir.PcTools firması iyi çalışmış görünüyor.Kaspersky nin yeni ürünü de gayet güzel.Online Armor ın zirveden inmeye niyeti yok sanırım

Bilgilendirme için teşekkürler.Pctools deneme zamanı geldi de geçiyor sanırım.
  • pc tools mu kursam comodo mu
  • Pctools kullanımı çok kolay ancak PcToos kullanacaksanız kurduktan sonra şu sitede Common Ports Taraması yaptırın.
    https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2
    Eğer tarama sonucunda ICMP ECHO hatası verirse firewall için kural oluşturmanız gerekecek.Bu durumda olursanız söyleyin size nasıl kural oluşturacağınızı söylemeye çalışayım

Kaspersky kullananlar da portları sağlam zannetmesinler sakın Yani 2 kuralı düzeltmeden STEALTH olmuyor portlarınız.Modem gizlese de kaspersky gizlemiyor.Bu kuralı kesinlikle yapın. Firewall bölümünden FILTERING RULES>PACKET RULES altında 2 tane kural var.Onlara DENY demelisiniz.Bunlar
    Any Incoming TCP Stream
    Any Incomig UDP Stream

Bu kuralların üzerine gelip sağ tuş yapınca seçenekler çıkıyor zaten.Eğer P2P yazılımı kullanıyorsanız ilgili portları açıp üstteki kuralların üstüne taşımalısınız.
    Bunu da eklemiş olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 19 Eylül 2009; 23:57:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BrooklynZU

Kaspersky kullananlar da portları sağlam zannetmesinler sakın Yani 2 kuralı düzeltmeden STEALTH olmuyor portlarınız.Modem gizlese de kaspersky gizlemiyor.Bu kuralı kesinlikle yapın. Firewall bölümünden FILTERING RULES>PACKET RULES altında 2 tane kural var.Onlara DENY demelisiniz.Bunlar
    Any Incoming TCP Stream
    Any Incomig UDP Stream

Bu kuralların üzerine gelip sağ tuş yapınca seçenekler çıkıyor zaten.Eğer P2P yazılımı kullanıyorsanız ilgili portları açıp üstteki kuralların üstüne taşımalısınız.
    Bunu da eklemiş olayım.

Bendeki ayar Hareket olarak Uygulama Kuralına göre işlem yap olarak geçiyor (Türkçe) Bu yeterlimi yoksa seçeneklerde İzin ver yada Engelle var.

2. Satırdaki yazdığını anlamadım, benim ayar doğru ise Kullandığım P2P de yada Torrentte download konusunda sıkıntım yok Portlarda modemden açık zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 20 Eylül 2009; 1:05:25 >

• Türkçe versiyon için yardımcı olamayacağım malesef Türkçe kullanmadım hiçbir güvenlik programını.Belki bilen arkadaşlar yardımcı olabilir verdiğim ayarın Türkçe karşılığı için.
    Verdiğim ayar tamamen portlarınızın gizliliği için yani tarama yaptığınızda STEALTH gözükmesi için.Gerçi modemdeki firewall bütün portları gizliyor ama kaspersky deki ayar tamamen bir önlem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 20 Eylül 2009; 1:30:43 >
  • https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2 deki all service por testinde 554.cu port hep acik(kirmizi)geri kalanlar yesil(stealth). pctools neden kapatmiyor onu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 21 Eylül 2009; 10:26:21 >
  • Ben de anlamadım açıkçası.Bende portların hepsi stealth ama kural oluşturmadan ICMP ECHO için fail veriyor.Kural oluşturmayı bilmeyen birisi bu açık yüzünden DOS(Denial of Service) Attack e maruz kalabilir.
    Bir önceki sürümde olmayan şikayetler bu sürümde olmaya başladı.PcTools şu an kurulu olmadığından yardım edemeyeceğim malesef.Doctus forumlarına üye iseniz bir de orda sorun.Orda kullananlar var çünkü.
  • Sıralama değişti.Comodo nun yeni sürümü ile beraber en nihayetinde comodo liderliği aldı.İlk mesajdaki linkten yeni sonuçlara ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 13 Ekim 2009; 23:27:59 >
  • isin guzel tarafi ilk 3'un 2si freeware
  • benım lısanslı kullandıgım onlıne armor premıum test edılmemıs benım versıyon 3.5.0.50 onlıne armor kullanıslı guzel bır program ve net hızını hıc dusurmuyor rapıdden 2000 hızında download yapabılıyorum bu arada eset ceset olmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevrans -- 14 Ekim 2009; 18:37:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FarukÖzdemir

comodonun türkçe sürümü çıktı
    ben kullanıyorum ancak herşeye karışıyor. bunu nasıl halledicem.

comodo nun orjinal dili 1.türkçe ve 2.ingilizce
    türkçe sürümü sonradan çıkması söz konusu değil
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.