Şimdi Ara

Maslak Dogus Oto'nun para kazanma yontemi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oncelikle aracim vw scirocco
    Bir hafta once yasadigim muhabbeti paylasmak istiyorum. Gectigimiz gunlerde hava malum yagmurluydu. Aracimin sunroof'u takili kaldi yani acikti kapanmiyor.
    Direkt dogus otoya gittim sonucta her zaman gittimiz yer.. Aracimi biraktim incelemeye aldilar ortalama 40 dk sonra aracimi inceleyen arkadas sunroof motorunun yandigini soyledi. Elinde bir kagitla geldi yanima. Kagida bi baktim 1.760tl + iscilik. Fiyati gorunce uyuz oldum oha ya dedim. Nasil yanar yaa dedim sonucta zorlanacak birsey degil ki derken 4 yillik garantim gecen yil eylul ayinda bitmisti. Dedim ki iyi niyet garantisine sokma sansimiz var mi ? Ben onu ogrenip geri donus yapayim dedi yaklasik 10 dk sonra tekrar geldi abicim her 2 taraftan da red geliyor dedi. Nasil yani dedim ? Ne parcadan ne iscilikten indirim yapmiyolar dedi. Ben butun araclarimi buradan aldim, burdan baska hic bir servise gitmedim sonuc bu mudur yani ? Abi inan yapacak birsey yok dedi, cok sinirlendim ben de ciktim.
    Yagmur da yagmaya devam ediyo.
    Maslakta gumusok var oktay abinin yeri, oradaki cocuklar bakti aslinda motor degil basit bir kodlama hatasiymis. Cocuklar kodlamasini yapti cat diye calisti.
    Dogus otoya telefon actim 38 dakikalik telefon konusmam duruyor. Sozde yetkili kisilerle konustum :) en son umit bey ile konustugumuzda ( carsamba gunu) mesut bey yarin aksama kadar bana musade edin ben bu isi cozucem, konuyu ustlerime bildiricem ve size kesinlikle geri donus yaptiricam dedi ben de guldum :) hadi bakalim dedim ustleriniz mudurleriniz ne kadar ilgili olacaklar merakla bekliyorum dedim ne de olsa geri donus yapmayacaklar dedim.

Cebimde ya da kredi kartimda 2.500 tl gibi bir para olsaydi malum yagmur yagdigi icin mecbur yaptiracaktim. Bu kadar kolay para kazanma yontemi olur mu yaa ?
    Yillarca dogus otoya bosuna gitmisim. Bir daha mi ? Tovbeler tovbesi. Cevremde ne kadar esim dostum varsa gonderiyordum kim bilir onlardan da ne kadar haksiz kazanc yaptilar gunahlari boyunlarina. Dogus otonun bana vermis oldugu kagit elimde duruyo. Sozde ertesi gun arayacak olan yetkililerinden geri donus bile yok. Bir ozur bu kadar zor olmamaliydi. Ama ben dogus oto'ya gittigim icin cok ozur diliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam tepkinizi wv almayarak gösterebilirsiniz

• Geçmiş olsun.
    Sanayide iyi abilerim var.çok şükür aracım garanti içinde olmasına rağmen sanayiye giderim hep. kan emicilere para yok!
  • 98 model passat

2001 bora

bu iki aracta da dogus da caliskan oto da canimizi hep sikti. Ama aractan memnunuz diye vw almaya devam ettik. 2 sanayide birer ustamiz var sikintisiz cozuyoruz her problemi.

Son olarak 2015 te aldigimiz a3'te direksiyondan ses geliyordu ama senyildiz garantiden komple direksiyon kutusunu degistirdi. Halbuki ses 30bin km'den sonra gelmeye basladi ama benim kullanimima bagli olamayacak kadar erken geldi bu ses yinede. Suanda papaz degiliz ama arac masraf acarsa sanayiye doneriz yine

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetkilisi servislerde bulunan ustalar piyasada kendi işini yapacak kapasitede olmayan, sıradan bir maaş ile yetinen, çözüm üretmek yerine kolaya kaçan düşük vazıfta elemanlardir. Teknik bilgisi iyi, yüksek deneyime sahip bir usta kesinlikle yetkili serviste çalışmaz. Alacağı bir aylık maaşı sanayide 1 günde kazanır. Türkiye'de yetkili servis sistemi bunu gerektirir. Yetkili servisler çalışanı ve müşteriyi sömürü prensibi ile hareket eder. Hiçbir yetkili servis markasının prestijini düşünüp müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaz.

Kurumsal firmadır yanlış yapmaz düşüncesine kapılıp kesinlikle yetkili servislere güvenmeyin. Konunun uzmanı sanayideki ustalarla görüş alışverişi yapın. Kimseye güvenmeyin.

• Özel vosvos servisleri kadar şanslı serviler yok piyasada. Garanti bitimini takiben yetkili servilerden uzaklaşıyorlar. Ucunda da taramalı olan saatli bonbe dsg sahipleri hariç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konyadaki vw Gökmen de aynı taktiği uyguluyor. Basit bi klima ayarı için ön göğsü komple söküp bakacaklardı! masraf işçilik hariç iki bin tl tutacaktı!!! Bi oto elektrikçisi hiç bi parça sökmeden 25 liraya torpido altından çözmüştü.

Daha da gitmem. gidene de mani olurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • periyodik bakımlarda çok pahalıya gelmiyor servis ama arıza vs. konularda sanayi candır
  • vw servislerinde en uyuz olduğum şey bu.doğuşa hiç gitmedim,bende varken ben erel e götürüyordum,memnundum.

• iyi niyete neden sokmuyor onu anlamadım. sahtekarlıkları ordan belli.

• VW özel bir durum değil çoğu servis böyle

Geçende Toyota aracımız dan ses geliyordu servise götürdüm hep yetkili serviste yaptırırız direksiyon kutusu bozuk dedi 2500 TL yakın ücret çıkardılar .
    Çıktım benim her zaman rot vs yaptırdığım adama gittim baktı Z rotu ses yapıyormuş onu değiştirdik sorun çözüldü toplam maliyet 350 TL

Servisi dinlesek gereksiz yere direksiyon kutusu değişecekti

Bundan önceki aracım Laguna start basılı tutmak gerekiyordu çalışması için kart yuvasında sorun vardı kronik herkes yaşıyor servise götürdüm kart yuvası + Start tuşu da bozuk diyor arkadaş tuşta en ufak sorun yok adım gibi eminim ama fiyata onuda eklemişler.

Sonuç olarak düzgün iş yapmıyor çoğu servis

Yaptıkları çok büyük terbiyesizlik ellerine bir ton para verip araba alıyorsun servisten böyle böyle geçiriyorlar millete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 22 Nisan 2017; 21:45:11 >

• Sikayet edecegimi soyledim, Mesut bey bana bir gunluk izin verin ben yetkililerimle gorusup size geri donus yaptirayim dedi.. Peki dedim ne de olsa geri donus yapmayacaklar dedim ki dedigim de oldu

Salla basi al maasi hesabi ilgilendikleri yok, isine sahip cikma yok.

• Allah korumuş varya . Geçmiş olsun

• iyiki yaptırmamışsınız.

Konu yukarıda kalsın millet görsün.
  • Sizin bu bahsettiginiz olayin hukukta bir adi var. Nitelikli dolandiricik. Sizin gubi bikac kisi daha benzer olay yasayip zarae ettilerse mahkemeye verip tazminat almalilar

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut1221

Sizin bu bahsettiginiz olayin hukukta bir adi var. Nitelikli dolandiricik. Sizin gubi bikac kisi daha benzer olay yasayip zarae ettilerse mahkemeye verip tazminat almalilar

Bana verdikleri belge elimde. Karsilikli telefonda konustugumuz ses kayitlari da mevcut. Vw almanya ya kadar mail attim. Gerekirse dogus otodan ses kaydimi istesinler karsilikli konusmami duysunlar.

Iyiki de cebimde o kadar para yoktu yoksa gerizekali gibi dolandirilacaktim.

• quote:

Orijinalden alıntı: PoWDeR!

quote:

Orijinalden alıntı: mesut1221

Sizin bu bahsettiginiz olayin hukukta bir adi var. Nitelikli dolandiricik. Sizin gubi bikac kisi daha benzer olay yasayip zarae ettilerse mahkemeye verip tazminat almalilar

Bana verdikleri belge elimde. Karsilikli telefonda konustugumuz ses kayitlari da mevcut. Vw almanya ya kadar mail attim. Gerekirse dogus otodan ses kaydimi istesinler karsilikli konusmami duysunlar.

Iyiki de cebimde o kadar para yoktu yoksa gerizekali gibi dolandirilacaktim.

Sizin gibi olay yasayan belki arizasi olamdigi halde arizali diye parcalari degistirilenler olmustur. Benzer olay yasayan kisiler toplanip en az 2-3 kisi veya daha fazlasi mahkeme acmak icin yeterli olur. Nitekim son zamanlards firmalar para kazanmaknicin sikca dolandiricilik yapmaya basladi. Sanayide de tabiki ustalar mevcut. Malum herkes parayi bastirip dukkaninkomple seramik fayans kaplamaya basladi. Benxe eski pusku dukkani olan cok fazla cirak calistirmayan isi kendi yapan kisilerin daha durust olma ihtimali var. İs gosterise girince millet aldanip kaziklaniyor dis gorunuse bakmamak lazim

• Zoruma giden sey; yagmur yagiyo cok sinir oldum hic bir sekilde indirim yapmiyorlar.

Hic bir yerinde de sorun yok. Basit bir kodlama hatasi. Kodlama hatasi dedigim de tusa basili tutuyor sonra acma tusuna basili tutuyo vs vs olay.

Sonra sunroof calismaya basladi.

Yanlis tehsis koyduklari ve beni magdur ettikleri icin sikayet ettim. Allah'tan yagmur bi ara durdu gibi oldu ciktim ben de. Durmayip devam etse, sunroof'tan su girse tavanim batsa, ya da su girip gercekten motor yansa ne olacakti ?

Sonra diyeceklerdi ki biz size fiyat verdik siz yaptirmadiniz. Bu resmen dolandiricilik yaa.

38 dakika telefonda gorustum, en son umit bey ile gorustum bana dedigi bu ; mesut bey yarin bu saatlere kadar bana izin verin. Hic bir yere yazi yazmayin gerekli bildirimleri yapip ustlerimle gorusecegim bu konuyu dedi. Konussaniz ne olacak ki dedim ! Ne de olsa geri donus yapmayacaklar. Ki oyle de oldu :) carsamba gunu konustuk, bugun cumartesi bir Allah'in kulu aramadi. Aramazlarda zaten onlar diger kaziklayacagi kekleri bekliyolar. Hangi biri isinin arkasinda duruyo ? Bu resmen dolandiricilik yaa. Ben neyse ki kaziklanmadan, yagmur yemeden atlattim olayi. Eger zararim olsaydi dogus calisanlarini serviste guzel bi toplanti yapardim. Egitim sart!

• VW servislerine allah kimseyi düşürmesin.
  • 2012 de sıfır aldıgım vw passat highline daki dsg sorunu için izmir vosmer servisine gittiğinde, biz bir sorun göremedik dediler . hatta hiç unutmam, şanzıman ustası gelip, bu akıllı teknolojik şansıman, sürüş stiline göre şanzıman kendi programlar, o yuzden yavaşlayıp tekrar kalkarken titreme normal dedi.
    neyse aracın garantisi bitti. aynı şikayeti tekrar söyledim acaba bu sefer napcaklar diye. bu şanzımanın kavraması değişecek denildi. ee garanti süresi içinde bu arızayı kabul etmediniz dedim ? kem küm ettiler. iyi niyet falan parça parası almayalım ama işcilik aldılar. işcilik içinde uğraşırdım ama lanet olsun dedim çünkü zaten bu passat ile yaşadığım başka sorunlardan ötürü illahlah etmiştim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.