Şimdi Ara

Masaüstü Pc alıyorum yardıma ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle foruma yeni katıldım ve doğru yere açmak için özen gösterdim hatalı açtıysam kusura bakmayın :)
    Babamı bir pc almak için ikna etmem ile toplama bir sisteme karşı çıkması bir oldu.Bu yüzden hazır bir sistem almak durumundayım.
    (toplamada ısrar ettim ama nuh dedi peygamber demedi)
    Bütçem 2500+300 tl (monitör dahil)
    Asusun özellik açısından hoşuma giden bir modeli var her türlü tavsiyeye açığım.
    İlk olarak marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden çok teşşkür ediyorum :)
    Monitör için tavsiyelere açığım ( Bir oyun tutkunu olarak 5ms ile 2ms arasındaki farkı sizce anlayabilirmiyim?)
    Genel amacım oyun oynamak bu demek değil ki sana 1500 tl yeter para verme,ben ileriye dönük kullanacağım için iyi bir sistem düşünüyorum teşekkürler şimdiden.:)

Edit:Asusun link ihttp://www.gold.com.tr/asus-m70ad-tr002s-masaustu-pc_u

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydınlılı -- 19 Haziran 2014; 21:22:26 >

• Bırak alma daha iyi dostum GT 640 Kullanan bir sisteme 2600 TL Vermek istersen sen bilirsin
  • Ekran kartını 4gb görünce chipsetine falan pek dikkat etmedim ama etsemde fark edebileceğimi sanmıyordum :D
    Bu işlerde biraz geri ve bilgisiz olduğum doğrudur,bu yüzden başlık açtım ve siz hangi marka modeli tavsiye edersiniz ağırlıklı oyun olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydınlılı

Ekran kartını 4gb görünce chipsetine falan pek dikkat etmedim ama etsemde fark edebileceğimi sanmıyordum :D
    Bu işlerde biraz geri ve bilgisiz olduğum doğrudur,bu yüzden başlık açtım ve siz hangi marka modeli tavsiye edersiniz ağırlıklı oyun olarak?

Parçaları ben seçeyim Vatan Bilgisayarda birleştirme işini onlar yapıyor de.Kabul etmezse bence de bırak alma 2500 lira çöp olur.Telefon , bisiklet vs. aldır.
  • Toplu olarak alınacak bir bilgisayar markası yok diyorsunuz yani,peki ben o işi bir konuşayım o zaman ama illa al derse tercih etmem gereken marka nedir ama ben direticem şuan baya monitör ile ilgili bir fikriniz var mı ?
  • quote:

Toplu olarak alınacak bir bilgisayar markası yok diyorsunuz yani,peki ben o işi bir konuşayım o zaman ama illa al derse tercih etmem gereken marka nedir ama ben direticem şuan baya monitör ile ilgili bir fikriniz var mı ?

Monitör önerisi veremicem ama illa toplama derse

http://www.novabilgisayar.com/altkategori.asp?ID=556

Şu ürünlerden birini seçin.Asus vs. gibi bir marka değil yani kendileri topluyorlar ve güzel parçalar koymuşlar.Daha önce burdan alan birisi konuya yazarsa onunla da konuşun.

• quote:

Toplu olarak alınacak bir bilgisayar markası yok diyorsunuz yani,peki ben o işi bir konuşayım o zaman ama illa al derse tercih etmem gereken marka nedir ama ben direticem şuan baya monitör ile ilgili bir fikriniz var mı ?

Marka bunlari alabilirsin

Anakart: Asus, MSI ve Gigabyte
    Islemci: AMD veya İntel ama o butceye AMD daha iyi
    RAM: Gskill ve corsair
    Ekran karti: Asus, MSI, Sapphire
    Kasa: Kesinlikle Corsair malzeme kalitesi harika
    Monitor: AOC

Aklama gelenler bu kadar.

Babana de baba hazir pcler cok kotu. Toplama alalim de. Zaten vatanbilgisayarda alinca montaji yapiyorlarmis de ne dersen de ve ikna et .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Monitörde hem fikir olduğumuza sevindim :)
    Şunu kabul etmem gerek donanımsal olarak bilgisayardan anladığımı söyleyemem.Bu zamana kadar 2 pc ye sahip oldum ikiside hazır olarak bana geldi bu işlere fransızım,bir sıkıntı yaşadığımda kasayı açarak ''tabi hallederim aa sorun şurda falan'' demek gibi bir durumum yok buna ihtiyacım olmaz değil mi ?
    Kısacası bilgim az sorunları çözemem sonra ben demiştim denmesini istemiyorum
  • Bence hic alma daha iyi verdigin paraya yazik olur

• Hazır pc alma ama illa almak zorunda kalırsan bunlar iyiymiş şaşırdım yani hazır kasaya bunları koyduklarına. Ama yine de hazır alma babanı kesinlikle ikna et :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SüperEspri

quote:

Monitör önerisi veremicem ama illa toplama derse

http://www.novabilgisayar.com/altkategori.asp?ID=556

Şu ürünlerden birini seçin.Asus vs. gibi bir marka değil yani kendileri topluyorlar ve güzel parçalar koymuşlar.Daha önce burdan alan birisi konuya yazarsa onunla da konuşun.

Hazır pc alma ama illa almak zorunda kalırsan bunlar iyiymiş şaşırdım yani hazır kasaya bunları koyduklarına. Ama yine de hazır alma babanı kesinlikle ikna et :)

• Şimdiden teşekkürler novapc de 2500 tl lik tt kasa kullanan bir model ilgimi çekti ama öncelikli olarak vatan bilgisayardan yanayım :)
    Peki sizden aldığım tavsiyeleri söyleyerek şunlar şunlar bana kasayı kurup verirmisin mi demeliyim yoksa tavsiyemi istemeliyim ?
    Tavsiye istersem beni rezil etmeye kalkacaklar en sevmediğim şey o yüzden sizin tavsiyelerinizi söyleyerek kurmaktan yanayım :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.