Şimdi Ara

Marmara Ü.T.E.F. BİLGİSAYAR VE KONTROL ÖĞRETMENLİĞİ ACİLLL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği I. öğretim(ingilizce) Bölümünü nasıl bilirsiniz? Kardeşim yaşında yakın br dostumun kardeşi gitmeyi planlıyor. Eğitimi nasıldır? Yazılım konusunda uzmanlaşabilirmi yani eğitimi o konuda nasıl ? Avrupa Birliğinde diploması geçerlilik sağlarmı?

Bu sorularımı yanıtlarsınız çok mutlu olacağım.

• Cevap yokmu ?? Bide diğer bilgisayar sistemleri öğretmenlğinden ve bilgisayar öğretim teknolojilerinden farkı nedir??
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcmyk

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği I. öğretim(ingilizce) Bölümünü nasıl bilirsiniz? Kardeşim yaşında yakın br dostumun kardeşi gitmeyi planlıyor. Eğitimi nasıldır? Yazılım konusunda uzmanlaşabilirmi yani eğitimi o konuda nasıl ? Avrupa Birliğinde diploması geçerlilik sağlarmı?

Bu sorularımı yanıtlarsınız çok mutlu olacağım.

yokmu cevap??
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcmyk

Cevap yokmu ?? Bide diğer bilgisayar sistemleri öğretmenlğinden ve bilgisayar öğretim teknolojilerinden farkı nedir??

Cevap Yokmu??
  • Yukarı
  • hadi bi cevap olsun..

Şahsen o bölümde okuyorum.. Ama elektronik ve haberşelme programında.. ama bölümde okuyan arkadaşlarım var..

onlara sormanı tavsiye ederim..

forumda sepulturgay ve conquerer_ist nickli arkadaşlar o bölümün 4. sınıfında okumaktalar..

ama şahsi fikrimce yazılım konusunda uzmanlaşabilir ama çabalaması gerekiyor.. çünkü o bölümün 4. sınıfında okuyup programlamadan hiç anlamayan yada aynı sınıfta olupta microsoft ta çalışcak düzeyde programlama bilen arkadaşlarım var..

tamamen kendi çabası yani..
  • Bölüm hakkında şunu söyliyeyim buradan mezun olanlar meslek liselerinde bilişim teknolojisi öğretmeni olarak görev yapabileceği gibi ilgili sektörde özel firmalarda çalışabilirler. Bölüm yazılım değilde donanım üzerine ağırluklıdır. Hocaları çok kalitelidir derslerde baya zordur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaZAaRa

hadi bi cevap olsun..

Şahsen o bölümde okuyorum.. Ama elektronik ve haberşelme programında.. ama bölümde okuyan arkadaşlarım var..

onlara sormanı tavsiye ederim..

forumda sepulturgay ve conquerer_ist nickli arkadaşlar o bölümün 4. sınıfında okumaktalar..

ama şahsi fikrimce yazılım konusunda uzmanlaşabilir ama çabalaması gerekiyor.. çünkü o bölümün 4. sınıfında okuyup programlamadan hiç anlamayan yada aynı sınıfta olupta microsoft ta çalışcak düzeyde programlama bilen arkadaşlarım var..

tamamen kendi çabası yani..

Tşekkürler daha cevap bekliyorum.

• Daha ne soruyorsun ki. Avrupada bu bölümü bir dengi yok bu nedenle geçerli değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: laciwert

Daha ne soruyorsun ki. Avrupada bu bölümü bir dengi yok bu nedenle geçerli değil.

Bunu bana söyleyen oldumu!
  • ya yanlış anlama "daha cevap bekliyorum" demişsin de ona dedim. Başka ne soruyorsun ona göre cevap verelim diye. Bende MÜTEF Elektronik haberleşme mezunuyum. Bilg. bölümünden hala irtibatta olduğum bir sürü arkadaşım var.
  • Teknik lise bilişim teknolojileri(web programcılğı) okuyor. Avrupada geçerli olabilecek yazılım ağırlıklı 4 senelik bi bölüm ve üniv. istiyor buna ne uygun.
  • bilgisayar mühendisliğine gitsin diycem ama mezun olacağı okuldan sonra kazanabileceği tek yer MÜTEF. Kazanırsa okurken bazı sertifikalar için kursa gider veya çalışırsa çok rahat iş bulabilir. Artık bilişimde mezun olduğun okuldan çok elindeki sertifikaya bakıyorlar. Okurken bi microsoft sistem mühendisliği sertifikası alsın çok rahat iş bulur.
  • teknik eğitim fakülteleri avrupada karşılık bulamıyor..

ama büyük ihtimalle lisede okuduğu bölümden teknik eğitim değilde eğitim fakületelerine girebilir.. bu fakülteler avrupada karşılık bulurlar..

boğaziçi üni bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği programlama dalında oldukça iyi eğitim veriyor diye biliyorum..

bu bölümün aynısı marmara dada var.. ama onun kalitesini bilmiyorum
  • bende buraya daha bu sene girdim. hazırlıktayım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.