Şimdi Ara

marantz pm6005 stereo amfi için hoparlör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

hediye gelen marantz pm6005 amfi için kule hoparlör tavsiyesine ihtiyacım vardır

yardımını esirgemeyecek herkese şimdiden teşekkürler

• Tavsiye veren arkadaşlar olucaktir da benim takildigim şey farklı "Boyle hediyeye can kurban" Güle güle kullan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçekten güzel bir hediye
    yıllardır bu film/müzik işine meraklıyımdır bırak amfi/cd çalar felan
    bir müzik cd si yada film dvd/blurayi hediye edeni çıkmadı arakadaş bize

tavsiye işine gelince de , biraz bilgi verirseniz istediğiniz hoparlör konusunda daha iyi olur. Bütçeniz, mekanınız, dinleme alışkanlıklarınız, sıfır mı ikinci el mi vs..
  • yurtdışına çalışmaya giden bir dostun hediyesi

sistemi kurmak istediğim oda 35m2 civarında,ağırlıklı olarak klasik ve jazz dinlerim bütçemde 3.500 tl civarında

sisteme elde olan thorens mini pikap ve marantz cdp5004 eşlik edecektir

değerli tavsiyelerinizi bekliyorum
  • sıfır bütçesi olarak düşünüyorum ve ara bağlantı ve hoparlör kablolarını hesaba katmayarak 3.500 tl bütçenize dayanarak
    bir kaç tavsiye de bulunabilirim. Ama birebir güncel fiyat bilgilerine sahip değilim bu ürünler,in zira son zamanlardaki kur artışları ile fiyatlar muhtemelen artmıştır da.
    Polk Audiolar sevdiğim hoparlörler. sanırım RTİ serilerinden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz,
    Monitor Audio nun RX6 sı muhtemelen bütçenize yakın olabilir ve iyi bir tercih de olur düşüncesindeyim
    Severseniz sesini Dali lerinde ikon6/7 serilerine bakanilirsiniz kanımca,

aslında tabii daha bir çok marka model önerilebilir de hem bütçe kısıtı hem de kafanızın daha fazla karışmaması için bildiklerimden bunları önerebileceğimi düşündüm.
    Dinleme imkanınız olursa da bunları amfiniz ile birlikte dinlemeniz de fayda var tercih yaparken.

• değerli tavsiyeleriniz için teşekkürler
  • omerozkco O kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım ikinci ellere baktım bütçene uygun iyi hoparlörler var 2000-3000Tl arası alacağın ikinci el hoparlörün sıfırı senin bütçeni aşar.Mesela ilk gözüme çarpanlar 3000TL altı ikinci el senin oda büyüklüğünüde göz önüne alarak.Monitor Audio Rs-8, Focal 726 v, Polk Audio RTI-A7, Klipsch RF-82II, Energy cf-80 bunların ikinci elleri bütçen dahilinde geriye bir miktarda kablo için bütçede kalır.Değerlendirmek artık sana kalmış dinletilerinde karar verirken 35m2 odanın büyüklüğünüde göz önüne al kullanacağın mekan büyük..Forumdaki ustalardan bu saydığım hoparlörlere sahip olanlarada danışabilir onların deneyimlerinden yararlanabilirsin zira Forumda çok yardım sever ustalar var.Saygılar..Kolay gelsin zor bir yola girdin😃

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omerozkco O kullanıcısına yanıt
    öncelikle pm 6005 whathifi 5 yıldızlı sınıfında iyi bir ürün. ancak sınıfında dikkat. 4ohm da bile 60 watt bir güç verebliyorki %100 randıman sadece bookshelh speaker larda alabilirsiniz. rf-82 rx8 gibi yüksek wattajlı ürünler kaldırmaz. tmm çalar ama tam hakkını veremezler.

size önerilerim (sahibindende vardı en son) rx 2 yada concert 8 almanızdır ve bu amfide bookshelfden caymamanızdır concert 8 de biraz sönük kalabilir ama amfi rx 2 daha doğru olur. bende marantz pm14 kı signature (4ohm 200watt) vardı jamo concert 11 leri süremiyordu (concert 8 in kule tipi) ki concert 11 lerz rf-82 rx8 düzeyinde bir hoparlör.

3500 liraya bookshelf - marantz cd player varmış güzel orası ok ve kaliteli kablolar almanızdır.

umarım yardımcı olmuşumdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apache Air Fighter -- 4 Ekim 2014; 14:29:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.