Şimdi Ara

MANİSA 1. PİYADE EĞİTİM TUGAYI (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
365
Cevap
2
Favori
320.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben 11:00 uçağıyla İstanbul - İzmir sonra da otobüsle veya bir arkadaşımla Manisa yapacağım.

Okuduğum kadarıyla çok geç teslim olmamak gerekli 2-3 arası uygun görünüyor işlemler uzun sürüyormuş.

İsmim Erhan. Kafası 3 numara birini görürseniz hemen atlamayın ben olmama ihtimali var :) Siyah mavi büyük bi çantam var. Zor tabi kısmetse karşılaşırız, en kötü içeride muhabbetimiz olur sanırım.

Selamlar.
  • Yeni gelen arkadaşlar yedeksubay .tk ya giriş yapalım lütfen.

Hem birbiriyle aynı yere düşenleri bulmak kolaylaşır hem de oluşacak istatistik tablosunda faydaları olmuş olur.

Zaten 900 e yakın arkadaş oraya kayıtlarını girdiler çoğu da donanım haberden burada paylaşırken bir yandan da o listeyi ihmal etmeyin.

Hepinize hayırlı tezkereler. ;)
  • acemiliği yaptım geldim. Şunu söyleyebilirim ki 6. bölük en rahat olanı ve komutanlar ciddi söylüyorum İNSAN İNSAN
  • 4. bölükte yaptım. Allah düşmanımın başına vermesin. Rütbeliler genel olarak iyi insanlar hatta çok iyi diyebileceğim kişiler de vardı ama eğitim çok ağırdı hepimizin posası çıktı.

Bunun yanı sıra koşullar hiç iyi değil. Yemeklerin yanı sıra banyo vb de sıkıntılıydı. Sanki Manisa'da değil sahra çölündeymişiz gibi gelmeden önceki 10 gün banyo yapamadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jawsap

Batı kışla 2.tabur 3.bölük 3.takım dan selamlar :)
    Bazıları yok cehennem yok çok zor bilmene yazmış aldanmayın gayet güzel bi yere gidiyorsunuz.Sonuçta acemi er siniz ne bekliyonuz akşama kadar yatış mı.her yerin kendine göre zorluğu vardır mutlaka.Valla bizim bölükte komutanlar adam gibiydi.Bir derdiniz sıkıntınız oldummu dinler, paranız yoksa paranızı bile verecek adamlardı.Allah razı olsun hepsinden . Orda fiziksel olarak zor bişey yok her şey psikolojik.nedir bu psikolojik sıkıntılar dersen usta askerler kuyruk beklemez asla sen yarım saat sıra beklersin durmadan ustalar alır gider alır gider alır gider mesela dişini sıkçan laf atmayacan.Bu tür şeyleri görmezden gelirseniz hiç bişey dert değil.Ha bide sevdiklerinize ulaşmanız çok zor molalar az kuyruklar uzun görüşmelerde uzun.Bunlarda psikolojik olarak zorlar sizi gerisi hikaye.Kolay gelsin hepinize sorusu olanlara yardımcı olurum ö.m atarsa. Eğer 2.tb 3.bölüğe düşerseniz orada bir mahmut uzman var onu görünce inanınki babanızı görmüş gibi sevinecek, emir komutayı alsa diye bakacaksınız.Ayrılırken en çok onu özleyeceksiniz.Hayatımda tanıdığım en iyi insanlardan birisidir.Eşref uzmanda aynı onun kadar iyi birisiydi ama bizim takımdan sorumlu değildi.Neyse hepinize hayırlı tezkereler.

benden önceki celb din muhtemelen mahmut uzman hakkaten mükemmel bi komutan. 2.tabur 3.bölük 3.takım.. 339kd celbi :D kısmet işte.

• tekerlekli araç sürücüsü ne anlama geliyor?
  • Askeriyede birçok araç mevcut, mesela paletli araç.
  • 339. Kısa Dönem 2. tabur 6. bölükteydim.
    tavsiyeler:
    ranzaların korkuluğu yok ve yataklar çok dar. yataktan düşenler oluyor. çok dönüyorsanız alt kata geçmeye bakın.
    ranzada alttaysanız kafanız üste çarpabilir mutlaka kafa çarpma alanına penye koyun veya gece bere takın.
    botunuzu bir numara büyük alın ve mutlaka askere gitmeden ortopedik tabanlık alın. ayakkabı tamircilerine sorun olar anlatır. piyade olduğunuz için günde 10 saat ayaktasınız. 8 saat yürüyiceksiniz. bot vurması kabus olur.

sipil dağı yüzünden hava sıcaklıkları değişken. yanınıza içlik getirin. sabah soğuktan korur. ama öğlene doğru hem içliği hemde montun içindeki yünü çıkartıcaksınız.

bir hastalığınız varsa mutlaka raporları veya rapor fotokopilerini yanınızda getirin. revirde çok kısa sürede derdinizi anlatmanız gerekicek ve revirde hep numaracı muamelesini görüceksiniz.

sabah traş olma, öğlen tuvalete gitme büyük sorun.

yıkanma çok büyük sorun. bölük komutanı sizin bölükten bir kaç kişi ile muhabbeti varsa haftada bir yıkanabilirsiniz.

izmir hava limanından gelirken belediye otobüsleri var 6.5 liraya hava limanından bornovaya gidin. oradan manisa dolmuşları kalkıyor. Veya hava limanından binip otogardada inebilirsiniz. otogardan kalkan otobüsler bornovadan geçerek manisaya gidiyor.

tüm hatırladıklarım bunlar.

• ARKADAŞLAR BENDE manisa 1. piyade er eğitim tugay komutanlıgı askerlik yapcagım yar izmirde oturuyom 6 temmuzda teslim olcak b gidiyom peki batı kışlasınamı gidicem dogumu duydugum kadarılya bütün askerler batı kışlasında toplanıyomuş dogrumudur
  • ARKADAŞLAR 02-04 TEMMUZDA TESLİM OLACAK ARKDAŞLAR BURAYA YAZSIN İSTANBULDAN GELİCEM ORADA BULUŞALIM...
  • İstanbul.., 81.. ;)
  • 5 eylülde bende manisa merkezdeyim gidecek olan warsa yazsın buraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dsprd

5 eylülde bende manisa merkezdeyim gidecek olan warsa yazsın buraya

bende 5 eylülde gitcam kardes msn bırak eklerm bn :)
  • Bende 5 şinde teslim olacam
  • msn bırak kardes ozaman bende 5 inde teslim olcam
  • biz
  • kardes bizde sivastan 3 arkadas gidioz sanırm eylülde manisa 1.piyade egitim tugayı ulastırma
  • ist dan gitcek warsa bana ulaşssın mesaj atasın
  • ismail çalık 6 eylülde teslim olcam arkdaşlar msn adresim ismai_l_calik@hotmail.com
    ankaradan gidiyorum gitcek arkdaşlarla tanışmak isterim
  • 10 eylül teslim tarihim...istanbuldan geliyorum
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.