Şimdi Ara

MANİSA 1. PİYADE EĞİTİM TUGAYI (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
365
Cevap
2
Favori
320.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kardeşim yazdıkların için teşekkür ederim senin ve diğer yazan arkadaşlarım sayesinde bilgilendik benim kısa dönem olarak çıktı askerliğim durumum farklımı oluyor yoksa bütün erler aynı kategoridemi
  • Büyük ihtimalle orda eğitim çavuşu olarak kalıcaksın orda kısa yada uzun hiç bir fark yok,kötü bir yer sağlam kalmaya çalış revire boş yere gitme 2 ağrı kesici verip göndercek seni teğmen salih mavili :) suyunu içme hasta eder yanında ilaç,silikon tabanlık,bozuk para ve kulaklar için merhem birde beynini koymak için beyin kabı getir Allah yardımcın olsun zor bir 6 ay seni bekliyor...
  • teşekkür ederim arkadaşım inşallah çabucakta geçer gider genelde kıbrısa gidiyormuş ordakiler ben manisada kalırım inşallah
  • manisaya gidenlerin hakikaten allah yardımcısı olsun.eşim 2 yıllık mezunu ve dört yıllık fakülte terk olarak 14.04.2010 tarihinde uzun dönem devre kaybı olarak batı kışlaya teslim oldu (ne yazıkki şuan 9.bölükte) işlemleri iki günde tamamlandı ondan sonrası ise tam bir felaket. (orası askeriye tabiki çok iyi şartlar beklemiyorduk ama açıkcası yakın olduğundan ve en önemlisi dağıtımda büyük çoğunluğu kıbrısa gönderdiğini ve manisada bıraktığını duyduğumuz için daha rahat olacağımızı düşünmüştüm ama öyle değilmiş)mesela iki gündür yetmediğinden dolayı yemek yiyemiyor,kantin zaten belirli saatlerde açık ve çok fazla sıra olduğundan iki gündür sadece bir küçük kekle idare etmeye çalışıyor,banyo zaten varla yok arası bir yerdeymiş,eğitimleride gerçekten ağırmış saat 21:00 a kadar eğitimde bol bol sürün,sesi artık hiç çıkmıyor,düzgün bir arkadaş çevreside kuramamışlar(belki de sebebi yaş farkıdır) dağıtım konusunu bir kaç kişiye sormuşta geçen dönem doğu ya çok fazla asker yollandığını söylemişler yani şuan hepsinden önemlisi usta birliğinin nereye çıkabileceğini tahmin dahi edemiyor olmamızdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: o şimdi asker.
    manisaya gidenlerin hakikaten allah yardımcısı olsun.eşim 2 yıllık mezunu ve dört yıllık fakülte terk olarak 14.04.2010 tarihinde uzun dönem devre kaybı olarak batı kışlaya teslim oldu (ne yazıkki şuan 9.bölükte) işlemleri iki günde tamamlandı ondan sonrası ise tam bir felaket. (orası askeriye tabiki çok iyi şartlar beklemiyorduk ama açıkcası yakın olduğundan ve en önemlisi dağıtımda büyük çoğunluğu kıbrısa gönderdiğini ve manisada bıraktığını duyduğumuz için daha rahat olacağımızı düşünmüştüm ama öyle değilmiş)mesela iki gündür yetmediğinden dolayı yemek yiyemiyor,kantin zaten belirli saatlerde açık ve çok fazla sıra olduğundan iki gündür sadece bir küçük kekle idare etmeye çalışıyor,banyo zaten varla yok arası bir yerdeymiş,eğitimleride gerçekten ağırmış saat 21:00 a kadar eğitimde bol bol sürün,sesi artık hiç çıkmıyor,düzgün bir arkadaş çevreside kuramamışlar(belki de sebebi yaş farkıdır) dağıtım konusunu bir kaç kişiye sormuşta geçen dönem doğu ya çok fazla asker yollandığını söylemişler yani şuan hepsinden önemlisi usta birliğinin nereye çıkabileceğini tahmin dahi edemiyor olmamızdır.

Iki sene once 9.bolukte acemiligimi tamamlamistim. Evet, zorluklar vardi ve hep var olacak, biraz askerligin dogasi geregi, biraz da Manisa'nin kendine has ozellikleri nedeniyle. Ilk gunlerde kargasa normaldir, sonra normale girecektir. Uzun donemler yemin torenine dogru sevk olunduklari kitadaki birliklerini ogreniyorlar. Manisa'da acemilik zor gecebilir ama insan herseye alisiyor, arkadasliklar da tesis ediliyor. Neticede sayili gun, cabuk gecer: "Time flies". Insallah kitada iyi bir yere duser ve rahat eder. Benim gordugum eger yasliysa ve de agirbasliysa kitada komutanlardan da anlayis gorur ve daha rahat pozisyonlarda gorev alabilir (silahlik, depo vb.). Tavsiyem sabir ve duadir; safaklar atar, zaman akip gecer, yeter ki saglik, iyilik, guzellik olsun...

• batıkışla 8 bölükte acemilik yaptım gayet rahattı daha rahatıda askerlik sayılmaz herhalde ne bekliyonuzki askerlik sonuçta
  • mrb arkadaşlar manisa 1 piyade eğitim tugayın da acemi birliğimi yapacam inşallah fakat bişey öğrenmek istiyorum burada askerlik yaparken komando olarak geçiş yapabilirmiyim bilen arkdaşlardan yorum bekliyorum ltfn
  • Slm arkadaşlar 90/2 manisa 1.piyade eğitim tugaylığına gidiyorum.sizlere birkaç sorum olacak.ü
    Doğu veya batı kışla nasıl ayrılıyorsunuz teslim olduktan sonra?
    Acemilik dönemimiz kaç gün yapıyoruz ? 28 mi? 75 mi?
    Doğu kışla için batıya oranla güzel diyorsunuz.
    Şimdiden teşekkürler.....
  • 1. piyade eğitim tugay komutanlığı Manisa merkez
    90 / 2 B Ulaştırma

verdiğiniz bilgiler için çok sağolun arkadaşlar

doğu kışlamı batımı olduğu belli değil o yüzden gidiceğimiz zaman direk batıya gidip ordan sonramı ayrılıyoruz yoksa silüste yazıyormu doğu kışla batı kışla diye

www.facebook.com/baybaris
  • Ulaştırma yazan arkadaşlar Doğu Kışlaya gidecek büyük ihtimalle,acemilik süresi 28 gündür genellikle,ama ben 21 gün yaptım neden diye sorarsanız denetlemeye denk geldim postaladılar bizi, Allah denetlemeye gelenlerden razı olsun çekilecek eziyet değil Batı Kışla,Allah kolaylık versin...
  • HERKEZE SELAM :)
    ilk başta bu formu yapan arkadaşlara teşekkürler ediyorum sonrasına gelince:) manisa merkez 1.eğitim piyade alay komutanlığı 8temmuz2010 teslim oluyorum 90/2-b gidiyorum ....

bizi bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim bi sorum olacak batıkışla mı oluyor doğukışlamı? sadece kafama takılan bu :)

geri kalan detaylara hiç takılmıyorum ,sonuçta askerlik mecbur bir şekilde yapılacak önemli olan birşeyler öğrenip gereğini yerine getirmektir diye düşünüyorum şimdiden tertip ve devrelerime ALLAH yardımcımız olsun arkadaşlar diyorum isterseniz msn ekleyin gidince hep bir buluşur öyle teslim oluruz

msn : hayalprensi38@msn.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: wirus2007

HERKEZE SELAM :)
    ilk başta bu formu yapan arkadaşlara teşekkürler ediyorum sonrasına gelince:) manisa merkez 1.eğitim piyade alay komutanlığı 8temmuz2010 teslim oluyorum 90/2-b gidiyorum ....

bizi bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim bi sorum olacak batıkışla mı oluyor doğukışlamı? sadece kafama takılan bu :)

geri kalan detaylara hiç takılmıyorum ,sonuçta askerlik mecbur bir şekilde yapılacak önemli olan birşeyler öğrenip gereğini yerine getirmektir diye düşünüyorum şimdiden tertip ve devrelerime ALLAH yardımcımız olsun arkadaşlar diyorum isterseniz msn ekleyin gidince hep bir buluşur öyle teslim oluruz

msn : hayalprensi38@msn.com

Dostum s.a bende 90/2 b grubu olarak gidiyorum İzmirden gideceğim askerlik bürosunda liste asmışlar sevk tarihi 8 temuz yazıyordu listede nedir ne değildir anlamadım listeye bakmadan önce içeriye sülüs ü almaya girmiştim içerdeki görevliler 6,7,8 temmuzda gel dediler şimdi sen 8 temmuzda teslim olacağım deyince kafam karıştı :S bu teslim olma tarihi nedir ne değildir bilgili arkadaşlar yardmcı olursa sevinirim .

bu arada İzmir 90/2 b grubundakileri paso 3 yere atmışlar manisa,tokat,malatya :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Time machine -- 12 Haziran 2010; 12:43:21 >

• bende 90/2 a tertip olarak gittim cuma günü dağıtıma geldim size tek söyleyecegim şey sabır çok zorlanacaksınız sabır etmesini bilmeniz lazım birde hiç birşeyi kafaya takmicaksınız
  • Batı Kışla 90/2 A dağıtım izni bugün geldim... 1 tabur 4. Bölüğe düşerseniz yandınız millet benden söylemesi... Kapı girişinde kayıtta iyice bakın mümkünse bölüğü değiştirmeye çalışın. Yoksa çok eziyet çekeceksiniz emin olun!
    Bunları sıralamaya başlasam bir günümü alır yazması. Eğer üstlerinize itaat ederseniz siz kazanacaksınız emin olun. 21 günü boyunca tek bir laf veya tokat bile yemeden tamamladım. Darısı sizlerin başına. Yer olarak iyi ve büyük bir alanı var yalnız günler yazın çok sıcak ve kurak geçiyor, kışa kalmadığım için onu bilmiyorum. Eğer açık beyaz tenliyseniz size önerebileceğim güneş kremi almanız. Ben 15 gün boyunca 40 derece sıcakta cayır cayır yandım bunu sakın unutmayın kesin güneş kremi olmalı. Diğer önerilerim en az 5 kısa kollu t-shirt, 3 çorap, 3 külot, 1 traş köpüğü, 15 adet traş bıcağı veya (gilette 3 bıçaklı 5 - 7 tane), Sabun 1-2 adet, Sivil eşya fazla almayın boşuna ağırlık yaparsınız... Diğer tüm gereksinimler zaten size giyindirme bölümünde sağlanacak. Tshirt, çorap, külot, gecelik, ayakkabılar, diş macunu, diş fırçası, spor takımı, şort, havlu, kamuflaj, kepler hepsi takım halinde verilecek zaten onu taşımakta zorluk çekeceksiniz...

Dağıtımlar neresi oluyor derseniz bizim 4. bölükte (İstanbul - Ankara - Hakkari - Şırnak - Kıbrıs - Edirne) Ağarlıklı oldu... Diğer bazı iller ise (İzmir - Tekirdağ - Ağrı - Van - Bodrum - Adana - Trabzon - Kırklareli - Konya) Tek tük...

Not: Kişisel eşyanıza ve Paranıza mukayyet olun! Para ve eşya çalınması çok oluyor. Kilit 4 - 5 adet mutlaka alın! Hem botlarınızı hemde çantanızı iyice kilitleyin! Yoksa üzülürsünüz emin olun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retox -- 2 Temmuz 2010; 4:38:38 >

• arkadaslar manisa batıkışka için birkaç cümle de ben söyleyim. 317. dönem asker öğretmen acemi eğitimimi ağustos 2007 de orada yaptım. ( devamı ağrı ya çıktı.-45 soğuık hiç hatırlatmayın ama okul sıcaktı) Neyse batıkışla 9. bölük komutan üsteğmen barış ercan (o sene yüzbaşı oldu)gerçekten tam anlamıyla asker. sanki yaradan onu asker olsun diye yaratmış. manisaya zor derler ama biz rahattık. o sene batıkışla ilk asker öğrertmen aldığı için bize nasıl davranacaklarını çözememişlerdi. bazı bölükler normal acemi eğitimi alırken biz çamların altında yatıyoduk. çünkü yazın manisa çok sıcak ve nemli. insanı resmen boğuyor. yemekler güzel ama tabldot yok normal demir tabaklarda yemek yiyorduk ve bulaşık olayı rezaletti. taze ekmek diye birsey yoktu. yemek faslı 2 saat sürerdi (sıra bekleyerek) sabah 5 te kalkardık. ortalık zifiri karanlık. silahlığa giderdik yarı uykulu akşama kadar hiç bir işe yaramayan g3 ümüzü alarak kahvaltıya geçerdik. sıra beklerken 1 saat daha uyurduk kararnlıkta. gözümüzü açardıkki hava aydınlamış sıra gelmiş. kahvaltı acayip boldu.3 4 bardak çay içerdik. sonra sıra olup bölüğe giderdik. üstünkörü bir mıntıka temizliğinden sonra eğitim alanına giderdik. başımızdaki çavuşta ya bizim gibi öğretmen yada lise mezunu tabi. ikinci emre kadar istirahat edin derdi ve ikinci emir öğle yemeğinde gelirdi. ama kimseye görünmek yok. çamların altında kamufle vaziyette arazi modunda yatış. yine topalnıp uygun adımda yemeğe gidip gelirdik. yemekten sonra 9. bölükte açık duşlar vardı. plajlardaki gibi aynı. soyunup bi güzel banyo yapardık açık havada. sonrada güneşte bi güzel kururduk. ( tabi sabah bölüğe giderken sampuan havlu yedek iç çamasırı mutlaka götürürdük. ) sıcakta o banyo kadar güzel birsey olamaz heralde. tabi şimdi düşünüyorumda artalık plaja dönüyodu. kuruduktan sonra bi düdük sesi toplan. herkes toplanırdı. eğitim alanına giderdik. çavuş bağırır "İkinci bir emre kadar istirahat et ama kimseye görünmeyin naim paşa, favzi albay gezerken görmesin." İkinci emir akşamüstü gelir. alay içtiması var. herkes toplanır içtimaya gider gelir tabi sıra halinde. tekrar yemek faslı. yemekten sonra tekrar bölüğe bu arada hava kararır. sıra halinde koğuşa. koğuşlar 50 kişilkti. sonra 12 ye kadar çay kahve içerdik. paralı makinelerden vardı. hemen hemen her gün böyle geçti. bir iki kere silah bakımı yaptık g3 söküp taktık temizledik. atış yapacaktık ama sıra gelmedi. bazıları atış yaptı. bir kaç gün sular kesildi alayın yarısında akıyo yarısında akmıyodu. bölükte akıyo koğuşta akmıyodu. nasıl oluyosa. ama bölükte su olduğu için banyo ve tualet hususunda problem olmamıştı. son bir kaç gün içtima alanında yürüyüş provası oldu. askerlikten ziyade sanki kampa gitmiş gibiydik. toplam 18 gün kaldım arada ama askerliğin en iyisi bitmiş olandır. kantinler çok kalabalıktı. bölükte patlak topla oynadığımız basket maçlarını unutamam. daha ilk gün toıplanıp yemeğe gidecektik. astsubay aranızda müzik öğretmeni varmı dedi. biri çıktı ben varım diye. herkes ne olcak diye beklerken bi davul verdi eline. çal dedi herkes uygun adımda yürüsün. hatırladıkça hala gülerim. bide nizamiyeden girer girmezki aşı faslını unutamam. gidince görürsünüz gerçi her yerde aynı bu durum. nakit geçmiyodu. mutlaka her seyi kartla alıyorduk para yüklüyosun kredi kartı gibi birsey. yinede güzel günlerdi. hele açık havada serin banyo muhteşemdi. her askeriyede bulunmaz yani. arkadaslar biraz uzattım ama allah herkesi sağ salim ailesine kavuştursun inşallah. herkese hayırlı tezkereler.

• quote:

Orijinalden alıntı: retox

Batı Kışla 90/2 A dağıtım izni bugün geldim... 1 tabur 4. Bölüğe düşerseniz yandınız millet benden söylemesi... Kapı girişinde kayıtta iyice bakın mümkünse bölüğü değiştirmeye çalışın. Yoksa çok eziyet çekeceksiniz emin olun!
    Bunları sıralamaya başlasam bir günümü alır yazması. Eğer üstlerinize itaat ederseniz siz kazanacaksınız emin olun. 21 günü boyunca tek bir laf veya tokat bile yemeden tamamladım. Darısı sizlerin başına. Yer olarak iyi ve büyük bir alanı var yalnız günler yazın çok sıcak ve kurak geçiyor, kışa kalmadığım için onu bilmiyorum. Eğer açık beyaz tenliyseniz size önerebileceğim güneş kremi almanız. Ben 15 gün boyunca 40 derece sıcakta cayır cayır yandım bunu sakın unutmayın kesin güneş kremi olmalı. Diğer önerilerim en az 5 kısa kollu t-shirt, 3 çorap, 3 külot, 1 traş köpüğü, 15 adet traş bıcağı veya (gilette 3 bıçaklı 5 - 7 tane), Sabun 1-2 adet, Sivil eşya fazla almayın boşuna ağırlık yaparsınız... Diğer tüm gereksinimler zaten size giyindirme bölümünde sağlanacak. Tshirt, çorap, külot, gecelik, ayakkabılar, diş macunu, diş fırçası, spor takımı, şort, havlu, kamuflaj, kepler hepsi takım halinde verilecek zaten onu taşımakta zorluk çekeceksiniz...

Dağıtımlar neresi oluyor derseniz bizim 4. bölükte (İstanbul - Ankara - Hakkari - Şırnak - Kıbrıs - Edirne) Ağarlıklı oldu... Diğer bazı iller ise (İzmir - Tekirdağ - Ağrı - Van - Bodrum - Adana - Trabzon - Kırklareli - Konya) Tek tük...

Not: Kişisel eşyanıza ve Paranıza mukayyet olun! Para ve eşya çalınması çok oluyor. Kilit 4 - 5 adet mutlaka alın! Hem botlarınızı hemde çantanızı iyice kilitleyin! Yoksa üzülürsünüz emin olun!

bundan tam 1 sene önce bende dağıtımdaydım.1 tabur 4. bölük. suan bitmesine 29 gün kaldı ama tek unutamadığım günler batıkışla 1tb.4bl deki o zaman dilimiydi.edirne deyim suan.ama 4.boluge dusenlere allah sabır versin .hele ki bu sıcaklarda..

bi an yazıları görünce gecen seneki kendimi gördüm...hayırlı teskereler.

ş:29

• Bursadan Manısaya gıden tertıp varmı beyler.
  • EVET KARDEŞLERİM BİR MANİSA DAHA EKLEYİN. ANLADIĞIM KADARIYLA GÜZEL BİR YERE BENZİYOR. HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN.
  • HAYIRLI OLSUN CÜMLEMİZE. SAAT 12 DE İSTANBULDAN KAMİL KOÇ İLE GİDİYORUM .
  • manisa kırkagac jandarma..baska varmı arkadaslar
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.