Şimdi Ara

MALDİVLER... Bilgi ve tecrübe paylaşımı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
9
Favori
26.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konu artık eskidi ama yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.Ben de teşekkür ederim.

Eylül ayı pek çok kez dediğim gibi tamamen şans işi.Meteoroloji tahminleri bile tutmuyor.Çünkü bir ada güneşlenirken diğer adada yağmur yağabilir.Bu yüzden Maldivler'den ne beklediğinize göre karar vermeniz lazım.Mesela hayatta bir kez gideceğim her şey on numara olsun diyorsanız tabii ki Ocak-Şubat-Mart seçilmelidir.Ancak 2-3 senede bir giderim adadaki dinginliği üzerime alayım arada güneş arada yağmuru tadayım derseniz Eylül derim.Balayı için ise düğün sonrası uygun tarihte hiç düşünmeden Maldivleri öneririm.Yine Maldivleri sadece keşif amaçlı gidecekseniz yani güneşlenme ile fazla işiniz olmayacaksa,sık sık tur yapacaksanız, resiflerde bol bol vakit geçirecekseniz yine Eylül'ü öneririm.

Şimdi şu var ben sizin bahsettiğiniz kadar bir farka hiç denk gelmedim.Genelde 1.5 kat kadar en fazla fark oluyor.Ancak şimdi baktım Veligandu için ortalama 1.5 kat fark var.Eylül ayı için üstelik bedava All Inclusive Plus veya deniz transferi var.

Ben tekrar gideceğim hatta bundan sonra 3-4 senede bir giderim.Eylül'ü gördüğümüzden Ocak-Şubat düşünüyorduk ama fiyatlar elbette yine belirleyici olacak.

Aslına bakarsanız sıkıntı yağmur değil.Yağmur genelde yarım saat kadar sürer.Çok ta keyifli olur.Ama havanın kapalı olması biraz sıkıcı oluyor itiraf etmek gerekirse.

Yağmurlu havada denize girebilirsiniz.Hava 26 dereceden aşağı düşmez.Çok eğlenceli bir deneyim olduğunu söylemeliyim.

Eylül vb aylarda ülkemizdeki yaz tatilleri gibi bir tatili aklınızdan bile geçirmeyin.Sonuçta 26 derece çoğu zaman bulutlu havadan bahsediyoruz.Keyif verici olup olmadığı kişiye göre değişir.İsterseniz özelden daha detaylı yardımcı olabilirim.

• Peki ne kadara maal oldu maldivlerde balayı herşey dahil. Ve orta düzeyde ingilizce yeterli oluyormu dil sorun olurmu. Hangi firma güvenilirhttp://www.maldivlerturu.com.tr/ hakkında bilginiz varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cern225

Peki ne kadara maal oldu maldivlerde balayı herşey dahil. Ve orta düzeyde ingilizce yeterli oluyormu dil sorun olurmu. Hangi firma güvenilirhttp://www.maldivlerturu.com.tr/ hakkında bilginiz varmı

Dil sorun olmaz.Şu an uçak biletleri sanırım kişi başı 2000TL civarı.Otel de balayına yakışır bir otel dolarla birlikte gecelik 2000i rahat bulur.Belirttiğiniz firma hakkında bilgim yok.Ben tur yerine kendim bilet ve otel ayarlayıp gitmeyi tercih ederim.Bu şekidle keyif unsuru daha fazla olacaktır.Özgür hissedeceğiniz için.

• Bizim insanimiz gercekten bi acaip. Sosyal medyada bir bakiyor arkadasi balayina gitmis, bende gidicem diyor, cunku icinde fesatlik var o bile girriyse benim neyim eksik diyor.

Eksikligin surda canim, sende o istek o merak uyandiysa maldive cik sosyal medya uygulamasindan gir internete yaz maldivler soyle genel olarak arastir, nerelerde kalinir, nasil gidilir, kac saat surer ulasim nasildir, uygun mevsimi nedir ortalama fiyati nedir, ama yok.

Alir solugu seyahat acentesinde merhaba biz balayini maldivlerde gecirmek istiyoruz diye. Soruyorum dugun ne zaman, diyor agustosta ee diyorum mevsimi degil muson iklimi orasi o yuzden en iyi mevsimi ocak-mart arasi. Hııı diyor, hemen ardindan o zaman Bali'ye bakalim diyor, ayni yarim kurede oldugu icin ayni iklim diyorum anliyorum diyor ee o zaman bora-bora olsun diyor. Aciyorum dunya haritasini bakin diyorum buralari hep muson iklimi, ha illa ben gidicem derseniz bakariz ama yasayacaklariniz bunlar bunlar olur diyorum. Ee bnm arkadaslarim gitti cok guzel gecmis diyor, sordun mu ne zaman gitmisler yok instagram da gordum diyor.

Abi elindeki cihazlarla envai cesit bilgiye ulasirsin, kaldiki kimse senden maldivlerin tarihini arastirmani istemiyor eger sen balayi gibi ozel bir anini orada gecirmek istiyorsan bir arastir gitmeyi dusundugun yer nasil bir yer? Sen Turkiye'de agustos yaz diye her yer yaz mi saniyorsun? Elinde telefon milletin profiline bakip gıybet yapacagina ac istediklerinin hakkinda biseylere bak, hem fikir sahibi olursun hem genel kulturun artar.

Bir de tabi olumsuzluklari soyleyince bir uzulmeler, hevesi kirilmalar. Sanki benim elimde bir kumanda var basiyorum istetigimde maldivlerin hava durumunu degistiriyorum. Kisi da tam onun istedigi doneme denk getiriyorum ki o gidemesin. Bu bozulmalar bana karsi afra tafralar, canim benim ben seni istedigin tarihte de gonderirirm sonucta sen benim veli-nimetimsin ama iyilik yapiyoruz da anla iste.

Sonra bu hayal kirikligi ile mikanos-santorini soruyor, ee ulasimi zahmetli (ozellikle izmir'den) ee diyorum maldiv soruyordun 8 saat ucus var oraya simdi izmir'den istanbul'a yapacagin aktarma mi dert oldu yoksa hava yolu 0 bagaj veriyor diye bagaja odeyecegin para mi icine oturdu? Kaldi ki her harukalda maldiv biletinden ucuza cikar ayrica balayina giderken ne kadar esya gotureceksin, tutupta dalis takimi goturcek halin yok ya.

Velasil maldivler, phuket, bali, bora-bora, yunan adalari fln derken ciftimiz agustos ayindaki balayinda ensede boza pisirilen sicaga ve bogucu neme ragmen kibris'ta bir otelden rezervasyonu yaptirir.

Diyecegimin ozeti sadece maldivler icin degil genel olarakta birazcik arastirin arkadaslar, ve yapacaginiz arastirma atom cekirdegi arastirmasi degil, gitmek istedigin, vaktini gecirmeyi dusundugun, dinlenmek ve eglenmek icin tercih ettigin ve ortalamanin uzerinde bir fiyat odeyecegin ozelligi ne, bu ozellikler senin beklentilerine cevap veriyor mu? Senin kankan gitti diye sende gitmek zorunda degilsin.

• @Cern225 Konuya denk geldim, araştırmalarınız halen devam ediyorsa konu hakkında size yardımcı olabilmek adına bizimde balayında çalışmış olduğumuz firmayı tavsiye ederim, MaldiveClub.
    Kendileri Maldivler hakkında gerçekten çok deneyimli ve her konuda size yardımcı oluyorlar. Gidişinizden dönüşünüze kadar olan süreçte her zaman yanınızdalar. İnternet sitesi üzerinden iletişime geçebilirsiniz;www.maldiveclub.com
    Şimdiden keyifli bir tatil dilerim:)
  • En çok gitmek istediğim yerlerden biri. Bir Bahamalar iki Maldivler
  • Ben Furaveri Island'a gittim. İzmir'de 20-30 civarı yer dolaştım hepsi kazıklamaktan öteye gidemedi :)

Qatar Airways aktarmalı 1.600 TL (Trek Turizm, taksitli)

Furaveri Island, Water Villa, Yarım Pansiyon, Seaplane, Tax dahil gecelik 486$ (Kenba Turizm, maldivesoffer.com)

Normalde ben iyi yemek yerim, yarım pansiyon bize ekstra pahalıya gelir sanıyorduk fakat hiç acıkmadık öğlenleri. Sabah kahvaltıda 4-5 dilim kek götürüyordum odaya onu da çayla yemiştik. Deniz ürünleri leziz, tropik meyveler iyi fakat karpuz vs. iyi değildi.

En iyi fiyatlar içinwww.hotelscombined.com sitesine bakın. Daha sonra Kenba'dan Peter ile konuşun pazarlığınızı yapın sitedeki fiyatı söyleyin aşırı yardımcıdır kendisi. Whatsapp ile pazar demeden akşam 22:00, 23:00 demeden yazıyor ilgileniyor.

Tek pişmanlığımız 7 gece kalmamız...

• quote:

Orijinalden alıntı: xbreakx

Ben Furaveri Island'a gittim. İzmir'de 20-30 civarı yer dolaştım hepsi kazıklamaktan öteye gidemedi :)

Furaveri Island, Water Villa, Yarım Pansiyon, Seaplane, Tax dahil gecelik 486$ (Kenba Turizm, maldivesoffer.com)

Normalde ben iyi yemek yerim, yarım pansiyon bize ekstra pahalıya gelir sanıyorduk fakat hiç acıkmadık öğlenleri. Sabah kahvaltıda 4-5 dilim kek götürüyordum odaya onu da çayla yemiştik. Deniz ürünleri leziz, tropik meyveler iyi fakat karpuz vs. iyi değildi.

En iyi fiyatlar içinwww.hotelscombined.com sitesine bakın. Daha sonra Kenba'dan Peter ile konuşun pazarlığınızı yapın sitedeki fiyatı söyleyin aşırı yardımcıdır kendisi. Whatsapp ile pazar demeden akşam 22:00, 23:00 demeden yazıyor ilgileniyor.

Merhabalar
    Sanırım en fazla 4 yada 5 gün diye düşünüyorum 7 gece sıkılıyor mu insan>?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Orijinalden alıntı: xbreakx

Ben Furaveri Island'a gittim. İzmir'de 20-30 civarı yer dolaştım hepsi kazıklamaktan öteye gidemedi :)

Merhabalar
    Sanırım en fazla 4 yada 5 gün diye düşünüyorum 7 gece sıkılıyor mu insan>?

Hocam eksik yazmışım. 10 gece falan kalmak gerekli. Tabi bu kişiden kişiye değişir. Ben dinlenmek için yeterli bulmadım özellikle düğün yorgunluğundan sonra bize az gelmişti.

Zaten ilk 3 gece "ben nereye geldim?" "böyle güzellik olur mu?" "çok şanslıyız." "böyle ilgi dünyada kaç yerde var?" gibi cümleler ile geçti. Tam tadını almaya başladık biraz rutinleşmeye başladı o zaman tatil bitti. Sanıyorum ki 10 gece tam tamına yetecekti.

Maldivler'in en güzel yanı ada olduğu için misafir sayısının az, personelin çok olması sebebiyle ilgi, alakanın üst seviyede olması. Furaveri Island şuan için F/P olan oteldir. Çünkü otelin henüz 1. senesi dolmadı yani sıfır bir otel ve imkanları çok iyi.

Ulaşım pahalı olduğu için gittiğinizde biraz fazla kalmanızı öneriyorum. İstanbul - Male: 1.600 TL ve Male - Otel: 450$ arası yolculuk toplamda maliyetli oluyor. Evet adada yapacak bir şey yok fakat arkadaş, sevgili ya da eşinizle gittiğinizde huzur ve dinginliği yakalıyorsunuz.

Şimdi agoda.com' dan kontrol ettim fakat fiyatlar çok uçmuş gibi geldi bana!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi break. -- 13 Ocak 2017; 11:37:55 >

• benim merak ettiklerim

-adada canlı müzik dinleyebileceğimiz alternatif barlar vs var mı, gece hayatı nasıl, varsa tam olarak hangi bölgede ve nerede konaklamak gerekiyor
    -ada içi gezmek istesek ulaşım nasıl. adalar birbirinden tamamen kopuk, iletişmisiz mi?
    -adanın merkezi diyebileceğim bir city center var mı, burada canlılık nasıl.
    -denizin dibinde çok lüks bir resortta kalmasak, orta halli bir otelde kalsak sıkıntı yaşar mıyız?

birkaç kişiden maldivlerde deniz dışında bir şey yok... şeklinde yorumlar almıştım. ona istinaden soruyorum bunları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boombip

benim merak ettiklerim

-adada canlı müzik dinleyebileceğimiz alternatif barlar vs var mı, gece hayatı nasıl, varsa tam olarak hangi bölgede ve nerede konaklamak gerekiyor
    -ada içi gezmek istesek ulaşım nasıl. adalar birbirinden tamamen kopuk, iletişmisiz mi?
    -adanın merkezi diyebileceğim bir city center var mı, burada canlılık nasıl.
    -denizin dibinde çok lüks bir resortta kalmasak, orta halli bir otelde kalsak sıkıntı yaşar mıyız?

birkaç kişiden maldivlerde deniz dışında bir şey yok... şeklinde yorumlar almıştım. ona istinaden soruyorum bunları.

Maldivler konseptini daha önce de anlattım.Bize otelde anlattıkları gibi.Tek ada tek resort genel olarak.Bu şekilde sanırım 280 resort varmış.Adalar küçük.Ada=otel yani.Adada gezmek diye bir şey yok yerlilerin yaşadığı adalar ve Male hariç.Adalar arası gezi veya ulaşım çok pahalı.Uygun olarak feribot seferleri olsa da kimse geceliğine 2000 lira ödediği yerden ayrılıp başka adaya gitmek istemez.Çok uygun takılırsanız belki.Adalar arası iletişim kopuk sayılır.Gözünle gördüğün başka bir otel/adayı gezmek istersen 30-40 usd ücret isteyebilirler.Feribot seferleri ise sınırlı ve uzun süre alan seferler.

Bazı büyük adalarda uygun oteller var.Güvenlik anlamında sıkıntı yaşamanız imkansıza yakın.

Amaç çarşı pazar gece hayatıysa Maldivler üzer.Amaç dağ yürüyüşü trekking vs ise yine Maldivler üzer.

Buraya ya balayı amaçlı gelinir geceliği minimum 1500 den 5 gece sevgiliyle rüya gibi bir tatil yaşanır.Ya da burayı görmemiş olmayayım diye gelinir.Maafushi de uygun otellerin birinde kalınır.Male de 1 gün gezilir.Bulunabilirse uygun fiyata yakın adalara turlar yapılır.

Teorik olarak otelin sağladığı imkanlar haricinde Maldivler'de deniz dışında bir şey yok denilebilir doğrudur ama Maldivler'de ki deniz de Karayipler hariç hiç bir yerde yok.Ülke zaten denizden oluşuyor toprak yok ki neredeyse.

Ben 1-2 sene içerisinde tekrar gitmeyi düşünüyorum.Kesinlikle "overrated" olarak nitelendirebileceğim bir yer değil.Son cümlenizden biraz öyle anladım çünkü.

• ecay kullanıcısına yanıt
    Cok faydali bilgiler vermissiniz. Gidenler sonlara dogru biraz sikildiklarini soylemislerdi. Bu sartlar altinda benim tercihim zanzibar olacaktir.

• boombip kullanıcısına yanıt
    Zanzibar gitmedim ama listede var tabii ki.Denizi Maldivleri aratmayacak yerlerin başında.Güle güle gidin gelin hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boombip

Cok faydali bilgiler vermissiniz. Gidenler sonlara dogru biraz sikildiklarini soylemislerdi. Bu sartlar altinda benim tercihim zanzibar olacaktir.

Mauritus, Zanzibar, Bora Bora Maldivlere alternatif yerler. Bunlar içinde kıyas yaparsak F/P ve uçak bileti olarak en uygunu ve en seçeneklisi yine Maldivler olur. Bütçe sıkıntısı yok ise hiçbir sıkıntı yok. Saydığım adaların ilk 3 otelinden birisi seçilir ve gidilir.
  • Yeni bilgilerle konuyu güncelleyelim.

Öncelikle Maldivlere gitmek için bizi en büyük sıkıntıya sokan şeylerin başında deniz uçağı fiyatları geliyor.Bunu aşmak için değişik yerler ile mail yöntemiyle iletişim kurdum.

Bazı oteller kural olarak müşterinin adaya deniz uçağı ile gelmesi gerektiğini yazar.Bu kesinlikle yanlış.Eğer elinizde voucher belgeniz varsa adaya nasıl gelirseniz gelin sizi kabul etmek zorundalar.

Deniz uçağı pahalı olmakla beraber bana göre bir balayının vazgeçilmezidir.Çünkü milyarlarca para harcadığınzı bir tatilinizi adaya gelip gitmek için bir sürü zaman ve efor sarfetmenin pek bir manası yok.Ayrıca deniz uçağının kendisi de ayrı bir macera.Yere yakın uçarak diğer adaları ve coğrafyayı görmek paha biçilemez.

Ancak benim gibi 2. ve daha fazla sefer gidecekler için alternatif şart.En ucuz alternatif ise feribotlar.http://www.atolltransfer.com/ferry-routes-c17sd Bu bağlantıdan feribotun rotalarına bakabilirsiniz.Gideceğiniz adanın mutlaka yakınından geçecek bir feribot vardır.Ancak sadece resort olan bir adaya direk olarak feribot uğramayacaktır.Bu yüzden yakın bir yerde indikten sonra özel bot kiralamanız gerekmektedir.Veya otel ile iletişime geçip onlardan sizi almasını isteyebilirsiniz ancak bir çok otel buna makul bakmayacaktır.Kısacası bu yöntemi fazla önermiyorum belirsizlikler olduğu için.

2.yöntem speedbot.http://www.atolltransfer.com/private-speed Bu bağlantıdan otelinize kadar bot ücretini öğrenebilirsiniz.Süre olarak deniz uçağının yaklaşık 2 katı bir sürede varırsınız ve ciddi manada gürültülü yorucu olacaktır.Bünyeye göre deniz tutması da yaşanabilir(bunun için bota binmeden önce ilaç alabilirsiniz) Bu şirket yakın adalara özel sefer düzenliyor.Yani sizin uçağınıza göre iner inmez hız botu ile sizi adaya bırakıyorlar bu yüzden yakın adalar biraz pahalı olabilir.(deniz uçağından yine ucuzdur) Uzak adalara ise planlı sefer düzenliyorlar.Dolmuş gibi gidildiği için fiyat daha uyguna gelebiliyor.

Fakat şirket ile irtibat kurmadan kesinlikle bilet almayınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Yeni bilgilerle konuyu güncelleyelim.

Öncelikle Maldivlere gitmek için bizi en büyük sıkıntıya sokan şeylerin başında deniz uçağı fiyatları geliyor.Bunu aşmak için değişik yerler ile mail yöntemiyle iletişim kurdum.

Bazı oteller kural olarak müşterinin adaya deniz uçağı ile gelmesi gerektiğini yazar.Bu kesinlikle yanlış.Eğer elinizde voucher belgeniz varsa adaya nasıl gelirseniz gelin sizi kabul etmek zorundalar.

Deniz uçağı pahalı olmakla beraber bana göre bir balayının vazgeçilmezidir.Çünkü milyarlarca para harcadığınzı bir tatilinizi adaya gelip gitmek için bir sürü zaman ve efor sarfetmenin pek bir manası yok.Ayrıca deniz uçağının kendisi de ayrı bir macera.Yere yakın uçarak diğer adaları ve coğrafyayı görmek paha biçilemez.

Ancak benim gibi 2. ve daha fazla sefer gidecekler için alternatif şart.En ucuz alternatif ise feribotlar.http://www.atolltransfer.com/ferry-routes-c17sd Bu bağlantıdan feribotun rotalarına bakabilirsiniz.Gideceğiniz adanın mutlaka yakınından geçecek bir feribot vardır.Ancak sadece resort olan bir adaya direk olarak feribot uğramayacaktır.Bu yüzden yakın bir yerde indikten sonra özel bot kiralamanız gerekmektedir.Veya otel ile iletişime geçip onlardan sizi almasını isteyebilirsiniz ancak bir çok otel buna makul bakmayacaktır.Kısacası bu yöntemi fazla önermiyorum belirsizlikler olduğu için.

2.yöntem speedbot.http://www.atolltransfer.com/private-speed Bu bağlantıdan otelinize kadar bot ücretini öğrenebilirsiniz.Süre olarak deniz uçağının yaklaşık 2 katı bir sürede varırsınız ve ciddi manada gürültülü yorucu olacaktır.Bünyeye göre deniz tutması da yaşanabilir(bunun için bota binmeden önce ilaç alabilirsiniz) Bu şirket yakın adalara özel sefer düzenliyor.Yani sizin uçağınıza göre iner inmez hız botu ile sizi adaya bırakıyorlar bu yüzden yakın adalar biraz pahalı olabilir.(deniz uçağından yine ucuzdur) Uzak adalara ise planlı sefer düzenliyorlar.Dolmuş gibi gidildiği için fiyat daha uyguna gelebiliyor.

Fakat şirket ile irtibat kurmadan kesinlikle bilet almayınız.

Merhabalar, bu yaz Maldivler'e gitmeyi düsünüyorum. Babam hava yollarında çalıstığı için biletten muafım. 2 bin tl civarı bir para biriktirdim bu tatil için. 4-5 gün kalmayı düsünüyorum. Bu sartlar altında, yazdıklarınız haricinde bana önerebilecekleriniz var mı? Bekar bir kisi tek basına 2 bin tl ile Maldivler'de güzel bir tatil yapabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim, simdiden tesekkürler :)

• RiddLeR? kullanıcısına yanıt
    Güzel bir tatilden kastınız nedir onu bir öğrenmek lazım.2000TL Maldivler için çok cüzi bir para.Fiyatları uygun oteller var booking'ten bakabilirsiniz.Bu tür bir tatile hiç gitmedim ama giden bir kişinin yorumlarını okumuştum dediğiniz para ile yemek ve turları alabilmişti.Ancak fiyatların ok değişken olabileceğini göz önünde bulundurmak lazım.Gitmeden önce otellere mail atılıp bilgi alınabilir.
  • ecay kullanıcısına yanıt
    Benim kafamdaki Maldivler tatili; diving yapmak çok istiyorum öncelikle (ama açık denizde değil tabi kayalik taraflarda 5-10 metrelik sularda) fiyatlari araştırdım 150 dolar civari gibi bir dalış. Sonrasında da oranin yemeklerini ve meyvelerini tatmak istiyorum. Lüks sayılabilecek bir restorant da 1 gece bir yöresel yemeklerini tadabilirim belki. Başka da o kadar, bisiklet kiralayip gezebilirim Maleyi vb...

• sri lankadan döndüm aklım hep maldivlerdeydi :)

• Selamlar, konu çok eski ancak bilginize danışmam gereken bir şey var.
    Tüm yazılanları okumaya çalıştım ancak yanımıza almamız gereken yerel para birimi ile ilgili birşey göremedim? yada gözden kaçırdım..
    buradan giderken rufiyaa götürmeli miyiz yanımızda?
    yada rufiyaa nereden temin edebiliriz?
    USD götürmek mi rufiyaa götürmek mi?
    bilginiz varsa ve cevaplarsanız çok memnun olurum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.