Şimdi Ara

Makyajlı Colt Bayiilerde !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün Denizli Mitsubishi bayiisinden benim Colt hastası olduğumu bilen bir satış danışmanı arkadaş arayıp yeni Colt un test sürüşü için beklediklerini söyledi :) Şehir dışında olduğum için ancak yarın öğleden sonra uğrama fırsatım olacak, bugün hiç test sürüşü yapan olmadı mı ?

Bir terslik olmaz ise yarın test sürüşünden sonra bir inceleme yazısı hazırlayacağım.

• bekliyoruz hep beraber.
    özellikle motor sesi konusunda çok meraklıyım

vaktim olsada bende gitsem.

hayırlı günler.
  • balıkesir'e gelirse bende bi bakmak isterim yakından.
  • Foto isterük!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaf_kaftr

Foto isterük!!!

• tamam bakınca çekerük
  • Herkese merhaba,

Az önce makyajlı colt test sürüşümü tamamladım. Küçük beyaz köpekbalığının fotoları ve benim ilk izlenimlerim aşağıdaki gibi ;

İşte önden görünüş; beyaz gerçekten bu arabaya çok yakışıyor

Bu da arkadan görünüş;

Benim test sürüşünü yaptığım Amt şanzımanlı 5 kapı olan versiyonu, içerisi aşağıdaki gibi ;

Aracın yol performansına gelmeden önce ilgimi çeken birkaç şeyden bahsetmek istiyorum; İlk olarak araçta stepne lastik yok ! Evet doğru okudunuz stepne yok onun bulunması gereken yerde kompresör var. Lastik değiştirmek ile uğraşmadan geçici olarak havayı tamamlıyorsunuz ve ilk lastikcide gerekli müdahaleyi yaptırıyorsunuz (Bayan sürücüler için oldukça ideal).

İkinci olarak motor bölmesindeki ses yalıtımı için keçeler standart olarak geliyor, motor ile gövde arasındaki keçeler var ancak tam kaputun altı boş.

Yaklaşık 14km süren test sürüşünden sonra şunu söyleyebilirimki motor sesi yalıtımı oldukça başarılı geldi bana, dizel Colt tan veya yeni Lancer lardan çok daha iyi. Yol sesi ile ilgili pek bir gelişme olduğunu söyleyemeyeceğim. Birde eski Colt larda göstergelerin üzerindeki gölgelik gibi olan parçanın üst tarafı ve yolcu tarafındaki konsolun üst tarafında kullanılan plastik diğer plastiklerden çok daha yumuşak idi, ancak yenisinde tamamı kemik gibi sert plastik olmuş bu bana biraz ters geldi

Fiyatlar da şu sekilde ; MT ler 30.250, AMT ler 31.250 . Metalik boya farkı vs gibi birşey yok hepsi aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucankut -- 13 Aralık 2008; 17:47:12 >

• invite donanımda direksiyondan kumanda ve deri direksiyon olması iyi olmuş. göstergelerde hangi viteste olduğunu gösteren ekranı yukarı almaları görüş açısından daha rahat olmuş. bilgi ekranını da oraya koyarak anlık yakıt tüketimini oraya yazmaları ne iyi ne de kötü iki türlü de iyiydi bence. havalandırma ayarlarını beğenmedim eski tip fırın ayarı gibi

dış kısımda da arka sis farını stoplardan ayırmışlar ve tek tarafa koyup diğer kısma geri vites lambasını koymuşlar. sevmediğim bi ayrıntı simetrikliği gidiyor çünkü
  • Arka stop-lamba grubu ufalmış.. Daha şık. Bizim eski Corsa'da da, Colt gibi tavana kadardı. Nefret ederdim.

(Bence tabii.)
  • Teşekkür Ederükk

Şaka bi yana beni yine tatmin etmedi.İç dizayn neden bu kadar basit kaçıyor?Ayrıca fiyatlar yine 30 kaattan mı başlıyor?

Kompressör e gelince çok mantıklı(Top falan şişirirsin bulunsun).Ancak yarılırsa lastik,yavru Köpekbalığını illa çektirmek mi gerekecek??
  • araba güzelde fiyatı biraz yüksek değilmi ya lancer var o fiyata eski coltlar ne kadara satılıyodu?
  • Gerçekden fiyat yüksek olmuş özelliklerine göre ama bu kasa daha iyi ilk defa çıkcağı için normal 1 sene sonra ucuzlar eski colt larda sonlara doğru kampanya yaptılar sanırım 23 milyardı...
  • arka stoplar iyi olmuş
  • Ses Yalitimi konusunda nasildi biraz bahseder misin
    Cd calarin tipi cok kotu arti klima havalandirma butuonlarida cok kotu olmus aux girisi gordum galiba cd calarin uzerinde o guzel bir ozellik
  • Karşıdan süper bakıyor bu Köpekbalığı
  • Arka stoplar daha güzel
  • 1- Arka dizayn eskiye nazaran daha güzel. Özellikle stoplar ve geniş-bütün görünen arka cam hoş. Ancak geri vites labması tek ise bence o kötü.
    2- İç dizaynda göstergeler hoş. Tek problem fırın düğmesi şeklinde havalandırma düğmeleri :))
    3- Beyaz araç önden güzel durmuyor çünkü tamponun ortası simsiyah.
    4- Kopresör olayı pek hoşuma gitmedi gerçi stepneyi çıkarıp LPG taktırdım ben ama şimdi nereye koyacaklar LPG tüpünü
    5- Fiyat tabiki pahalı.
    6- Hep söylüyorum, köpekbalığı ön dizayn iyi güzel ama basit bir kazada ön panjur ve belki farlar ve kaput zarar görecek. Bu da ciddi bir maliyet getirecek. Eski kasaların tampon dizayn, esneklik ve dayanıklılığı harikaydı bizzat test edilmiştir
    7- Bu aracın benzin göstergesi nerede arkadaşlar? Ben mi göremiyorum?

• Benzin göstergesi kadranın ortasındaki bilgi ekranında dijital olarak çıkıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

1- Arka dizayn eskiye nazaran daha güzel. Özellikle stoplar ve geniş-bütün görünen arka cam hoş. Ancak geri vites labması tek ise bence o kötü.
    2- İç dizaynda göstergeler hoş. Tek problem fırın düğmesi şeklinde havalandırma düğmeleri :))
    4- Kopresör olayı pek hoşuma gitmedi gerçi stepneyi çıkarıp LPG taktırdım ben ama şimdi nereye koyacaklar LPG tüpünü
    5- Fiyat tabiki pahalı.
    6- Hep söylüyorum, köpekbalığı ön dizayn iyi güzel ama basit bir kazada ön panjur ve belki farlar ve kaput zarar görecek. Bu da ciddi bir maliyet getirecek. Eski kasaların tampon dizayn, esneklik ve dayanıklılığı harikaydı bizzat test edilmiştir

• acele etmeyin yılbaşı geçince 26 dan satmaya başlarlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ucankut

Benzin göstergesi kadranın ortasındaki bilgi ekranında dijital olarak çıkıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

1- Arka dizayn eskiye nazaran daha güzel. Özellikle stoplar ve geniş-bütün görünen arka cam hoş. Ancak geri vites labması tek ise bence o kötü.
    5- Fiyat tabiki pahalı.

Dijital falan olmaz bu iş. O ibre mekanik olacak ki net anlayasın. Bence hata yapmışlar. Mekanikte bir kere yolda kaldınmı tam dibini bulursun. Ondan sonra son litresine kadar anlayabiliyorsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.