Şimdi Ara

Maksimum 1.000 TL Yüksek Performanslı Modem Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şuan TP-LINK TD-W9980 kullanıyorum ve çoklu cihaz bağlantısı vs... konulardaki performansı dışında memnun sayılırım.
    Özellikle kapsama alanı ve stabil bağlantısı memnun edici ancak çok fazla wifi bağlantısı kurulduğunda yavaşladığını hissediyorum.

Mümkünse 1.000 liranın altında alabileceğim daha yüksek performanslı marka ve model ürün hangisidir sizce?
    Kapsama alanı yani 2.4 Ghz için bile mümkünse 5dbi antenli olması benim için büyük öncelik!

TP-LINK Archer VR2600 düşünüyorum ancak wifi çekim kalitesiyle yani kapsama alanı ile ilgili endişelerim var.

Bilgi paylaşımınız için şimdiden teşekkürler.

• Tp link olur Dd-wrt isterseniz Linksysy olur veya ac68u. Aslinda router alabilirsiniz direk. Rt-88u.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TP-LINK modeminize bunu köprü yapın.http://www.linksys.com/us/p/P-WRT1900AC/
    http://www.linksys.com/us/p/P-WRT3200ACM/

1000 lira verecekseniz tplink modellerine yazıktır.
    Asusta da güzel makineler var ama ben Asus'un tarzını sevmiyorum.
    Dakikada bir yeni model çıkarıp eskisini öldürüyorlar.
    Bu makineler dd wrt ve openwrt gibi üçüncü parti yazılımlara destek veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 14 Mayıs 2017; 10:39:25 >

• Quattro kullanıcısına yanıt
    Selamlar, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Direk tak çalıştır şeklinde tek bir ürün tavsiye etmeniz mümkün mü?
    Eski modemimi kullanmak istemiyorum, sağlıklı çalıştığından emin değilim çünkü bazen kopmalar oluyor.

Aslında benim yeni alacağım modemden beklentilerim şunlar;

+Yüksek wi-fi kapsama alanı
    +Çok kişi bağlansa bile performanslı erişim
    +Modem üzerine bağladığım usb 3.0 hdd üzerinden televizyonum üzerinde 4K film izleyebilmek
    -Modem üzerine bağladığım usb 3.0 hdd üzerinden bilgisayarıma yüksek hızda veri alıp gönderebilmek
  • karavol K kullanıcısına yanıt
    Ben performanslı cihazların modem/router yerine modem + router şeklinde alınıp konf. edilmesini daha uygun buluyorum.
    Çünkü hem dünyada bu şekilde kullanım daha yaygın dolayısıyla ürün çeşidi çok, hem de genelde modem router birlikte olan cihazlarda özelliklerden kısıyorlar. Sizin istediğiniz gibi tak çalıştır olamıyor ancak o şekildeki kurulumlar. Biraz araştırma gerektiriyor.
    Tplinkin link verdiğiniz modeline baktım. Epeyce güçlü bir cihaza benziyor. Donanımını güçlü yapmışlar ama yazılım desteği bir linksys kadar olur mu bilemiyorum.
    Birde eğer modemin kendisi torrent indirip harddiske atsın derseniz tplinkin hiçbir ürününde böyle bir özellik koyulmamış.
    O kadar para verdikten sonra bu özelliğin dahili sunulmasını da isterdim.

Bu cihaz ve bu klasstaki cihazlar performans beklentilerinizi karşılarlar. 4k streaming filan sorun olmaz. Ancak bağlantı gücü konusunda birşey diyemiyorum. Herkesin yaşadığı alanın büyüklüğü duvarların kalınlığı vs. epeyce farklı.
    5 ghz mesayefe çok duyarlı. TV'ye görüntü aktaracaksanız aynı odada sorun olmazken farklı odadan aktarım o kadar başarılı olmayabilir. Denemeniz lazım. Bende Asus N55U vardı. Aynı odada 250 300 mbit bağlantıyı 5 ghz de alabilirken, yan odada 2.4 ghz ile aynı seviyeye 130-150 arasına düşüyordu. Bir duvar daha girse bu rakam 50'leri geçemez.

Peki ama dediğim gibi şuanki modemimin de sağlıklı bağlantı sunduğu söylenemez.
    Yani bir de modem almam şart.

Modem + router olarak bir tavsiyeniz var mı?
    Linksys ürünlerine bakıyorum amazon.com vs... siteler üzerinden ama hepsi router sanırım sadece.

Örneğin refurbished bir cihaz:
    https://www.amazon.com/Linksys-Dual-Band-Tri-Stream-WRT3200ACM-Refurbished/dp/B06Y5W188F/ref=sr_1_18?s=pc&ie=UTF8&qid=1494869317&sr=1-18&keywords=LINKSYS

Ya da:
    https://www.amazon.com/Linksys-AC5400-Wireless-Router-EA9500/dp/B017NT8Q24/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1494869914&sr=1-1&keywords=LINKSYS+5400

Ama bunlar modem özelliği görmez sanırım? Bir de sağlam bir VDSL2 modem lazım bana.

Bunlardan birini alırsınız, sonra da piyasadaki en ucuz vdsl modemi alıp modemi bridge moduna alıp kullanırsınız.

Bir modem sağlıklı bağlantı sunmuyorsa oranın hat kalitesi kötü de olabilir.
    Hattınızın durumu nasıl? 3-4 gün kopmadan sağlıklı bağlantılar sağlayabiliyor musunuz?

İkisi bir arada cihazlarda sizin verdiğiniz örnek olabilir. Yada Asus'un DSL RT kodlu modellerinin üst sınıfları olabilir.
    Ancak ben yine de tek cihazda herşeyi almak karşıtıyım.
    Elimde bir adet de TTnet'in verdiği Zyxel VMG3312-B10B vdsl modem var aslında ama onda da 5 Ghz özelliği yok.

Köprü olayını 2.4 GHz üzerinden yaparsam istediğim verimi alamam sanırım?
    Televizyone 4K video aktarma falan yani?

Ama demek istediğinizi anladım genel olarak, bilgi paylaşımınız için çok teşekkürler.
    Bahsettiğim köprüleme özelliği Zyxel'i bridge moduna moduna alıp ethernet ile yeni routerın wan girişine bağlayıp bağlantıyı da yeni routerda sonlandırmak şeklinde oluyor.
    Modemin dchpsi kapatılıyor ve ip verme ve routing işini router cihaz yapıyor.
    Modem ise sadece telefon sinyalini sayısal dönüşüm yaparak routera yollamış oluyor.
    Aktarımda iki tarafta da gbit ethernet kullanırsanız 100 mbit üstünü bile sorunsuz alırsınız.
    Eğer Zyxel'de gbit port yoksa elbette 90 küsür mbitlerde kalacaktır alacağınız çıkış(internet için konuşuyorum).
    Aynı ağ içinde ise 4k dosyalar nas cihazı gibi iç ağdan gelecekse hiç sorun olmaz. Tam hızı alırsınız.
    İnternet streami içinse bahsettiğim limitler zaten yetiyor diye biliyorum.

Rica ederim. Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.