Şimdi Ara

Macun nasıl sürülür? Termal sensör nedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
7.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: futurereal

ondan yapar mı peki bu durumu.sökecem sökmesine de çok kolay olmuyor tabi sökmek.iyice sorayım öyle girişeyim dedim.malum 70 derece mesela şimdi de..macun fazla diye 20 derece artar mı bu...

bence her halukarda söküp bir incele cpu ne halde. cunku o resimden gordugum kadarıyla bir hayli fazla surmuşsun. büyük ihtimalle sağa sola taşmıştır o. onlaru birgüzel temizle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 25 Nisan 2005, 0:48:52 >
  • ok yarın akşam denerim..herkese iyi geceler.başka önerisi olan varsa da beklerim.tabi anca yarın okurum
    yazan yazmayan herkese teşekkür ederim.
  • ya bunu görmüşken gri macunlarmı iyi yoksa beyaz olan macunlarmı bir tavsiyede bulunursanız sevinirim
  • evet şu macunların hangisi iyi.gri mi beyaz mı
  • arkadaslar macunun hangi renk oldugu önemli deil...önemli olan alşımı yani kullanılan malzeme...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Motorhead

elini korkak alıştırma...

bol bol sür.

kağıt ya da benzeri birşey yardımıyla yüzeye eşit dağıtabilirsin

• pirinç tanesi kadar sür ama as3 sürüceksen daha dikkatli ve az sür elektrik çünkü iletkenliği var.dikkatli sür ve jiletle dağıt arkadaşlar herşeyi anlatmış zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: RevengeR

ya birader al bi tane mala
    bula işlemciyi macuna gitsin ya
    sıva yapar gibi
    böyle şılak şılak savur

Çok ii YAA

• Arkadaşlar peki böyle bol sürmek işlemci ısısına kötü yönde bi etki edermi??? Yoksa bende böle bol sürmüştüm çıkarıp temizleyeyim.
  • bol sürmenin bir avantajı yok ince film tabakası kadar sürmek yeterli.. amaç gözle görülemeyen boşlukları doldurup yüzey temasını artırarak ısı transferini hızlandırmak zaten
  • Peki bol sürmenin bir dezavantajı varmı, ben bunu merak ediyorum.
  • Dostum macun miktarı hakkında birçok kişi yorumunu yazmış bende aynı şeyleri yazmaya gerek duymadım.Ancak CPU idle durumdayken 75 dereceyi görmesi çok fazla bence bu birazda kasa ile ilgili ,kasa içindeki ısıyı dışarı tahliye eden kasa fanın varmı?
    Yoksa sen de benim gibi kasanın yan kapağını aç çalıştır benim P4 3.2@3.51 50 dereceyi geçmiyor
  • dostum belkide sorun algılayıcıdadır. o fanlarla o cpu 100 kg macun da sürsen o ısıya ulaşmaz. sen elinle bi kontrol et bakam 75 C mi anlarsın.
  • Elini Islat Oyle Dokun ki daha rahat çarpılasın.. Adam Çalışırken mi Eliyle Kontrol Edicek İşlemci Isısını :D
  • Macunu elinle sürebilirsin en guzel öyle sürülüyor , yalnız elini iyi yıka sürdükten sonra...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SlyAllen

Elini Islat Oyle Dokun ki daha rahat çarpılasın.. Adam Çalışırken mi Eliyle Kontrol Edicek İşlemci Isısını :D

evet ben de öyle yapıyorum.çalışırken elimle kontrol ediyorum.dostum bilgisayar çalışırken fan bloğuna elektrik vermez.ıslak da dokunda kuru da dokunsa bişey olmaz.yeterki ıslaklık anakarta damlamasın.
  • şimdi durumu incelemek için kasayı gece açtım.söktüm soğutucuyu ve anakartı da..sapa sağlam vidaladım.bu arada macunda ince bir kagıt gibi sürüldü.Sonuç ne mi oldu :
    3derece indirmeyi başardım.72 derece
    Kullandığım kasa
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?Product_ID=ssttj06s

soğutucu da resimde görülen
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?Product_ID=sst-nt01v2
    üzerinde 2 tane 60mm Aluminyum fan var.Resimdeki gibi.Fan controller da taktım.hızı arttırınca bile 68derece oluyor.şimdi elimi değdirip deneme şansım yok çünkü cpu soğutucuyu sökmem çok zaman alır.Ha soğutucunun üstüne elimi değdirdim abartı bir sıcak hissetmedim.Bios yanlış ise bunu nasıl anlarım.Şöyle ucuz bi aparat yok mu Cpunun üstüne koyup ölçebileceğim????anakartım dandik sapıttı mı nedir.
    Pcchips.gerçi eski fan ile 50 derece idi...
    Teşekkürler.

• macunu heatsink cpu'nun üstüne oturduktan sonra taşmayacak ama heryere temas edecek şekilde sürmelisin jilet karton parmak bile olabilir.
  • Cpunun üstüne koyup ölçebileceğim bir aparat yok mu????anakartım dandik sapıttı mı nedir. bu derece doğruysa makina sapıtmaz mı?
  • benim bildiğim tek ısı sensörlü fan kontroller'lar...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.