Şimdi Ara

MacOSX 10.5.2 de Still Waiting for root device hatası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
12.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullandigim release zephyroth 10.5.2. Kullandigim Pc acer 5520g. Osx86 projectin wikisinden ve insanelymacten bakip oyle indirdim uyumlu oldugunu dusundugum surumu. Asil kullandigim isletim sistemi Mandrivadir. MacOsu iphone SDK sini kullanabilmek icin ihtiyac duyuyorum. Elimde de baska dagitim yok. Kurulum dvdsinin icindeki kextlerle oynama yapmayi deneyecegim, bakalim ne olacak.
  • aynı sorun bende de var ne yaptıysam düzelmdei ide kablosunun bağlantı yerlerinini değiştirdim sata hdd yi çıkardım şide bağladım

-f
    -v
    -x
    rd=disk0
    rd=disk1
    rd=disk3

-x -v
    -f -x

hepsini denedim bir türlü düzelmedi
  • Ben de iDeneb v1.4 (10.5.6) kurduktan sonra ayni hatayi aldim. Kurulumu Dell Inspiron 6000'e yapiyorum. JaS 10.4.8 sorunsuz calisiyordu. iPC, Kalyway, Hazard kurmayi denedim, ücü de kurulum ekranina bile gelemedi. Yukarida arkadasin anlattigi dosya atma yöntemini deneyecegim.
  • USB'yi taktigimda monte olmuyor. :) Disk yöneticisinde görünüyor, ama "aktive" edilemiyor. CD'den okutmak istedigimde de CD'yi cikarmiyor, kurulum CD'si takili oldugundan. Bu durumda bu dosyalari nasil atacagiz?

Not: Erisemedigi disk CD-ROM'dur belki diye düsünerek söktüm, sorun düzelmedi. Acilsaydi sistem, o haliyle dosyalari atip CD-ROM'u yeniden takarim diye düsünmüstüm...
  • Internette biraz arastirma yaptim. Bazi kisiler, düzgün kext dosyalarini ISO'ya patch'leyip yeniden DVD'ye yakmayi denemisler, basarili olmuslar. Bakalim artik, bir kere daha farkli seceneklerle kuruyorum. Olmazsa o yöntemi deneyecegim. Zira JaS 10.4.8 ne kadar stabil calissa da yeni programlarin calismasi icin yeni versiyon gerekiyor. Update'ler de her zaman calismayabiliyor. Her update'den sonra oturup calissin diye beklemek zor...
  • Kurulumdan sonra da düzelmedi. Hala ayni mesaji aliyorum. Bios'ta da herhangi bir secenek yok, degistirilebilecek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2smoke

Jumper felan diye sallayan arkadaşlar, konuyu araştırın biraz !!!!!, Yabancı diliniz yoksa, daha evvel forumda verildimi diye de bakabilirsiniz...Millete de boşu boşuna eziyet etmeyin kasayı sök felan diye.

Şimdi sorun şuki Tr de bu iş yapan adam gibi bir site veya kalifiye eleman yok. Ayıca bu forumun sorunu; biri soru soruyor cevap veriyosun adam daha foruma uğramıyor, madem bakmayacan ne soru soruyosun..

Umarım bu soruna son olur bu msj. Daha evvel verdim çünkü sağ olsun soran arkadaş uğramadı bile cevap veren oldumu diye.

quote:

Orjinalden alıntı: 2smoke

Disklerinizi görmediği için bekliyor alet.

IOATAFamily.kext
    IOAHCIFamily.kext

dosylarını kurulum yaptığınız diskin system/library/extensions klasörüne kopyalamanız gerekiyor.

Dosyaları burdan çekin.

http://www.4shared.com/file/70398986/3b64a7ee/_2__Archive.html

USB ya da boş bir cd ye yazdırın, dikkat edin cd yada usb nin ismi ayrık felan olmasın. Örnek olarak data diye isim verin. Hani cd yazdırırken yada usb/hdd formatlarken isim veririzya işte o isim.

Kopyalama yapmak için;

DVD yi takıp kurulum yapar gibi sistemi açın, taki hoşgeldiniz ekranı gelinceye kadar, bu ekrandan sonra üstteki menu/util den terminal i seçin.

Gelen pencereye aynen bu komutları sırası ile girip enter a basın.

Dosyaları kopyaladığınız cd yada usb yi takın.

cd /volumes/usb yada cd ye verdiğiniz isim ENTER (içinde kopyaladığınız dosyların olduğu aygıt eğer ayrık isim verdiyseniz ayvayı yediniz, hayatta görmez)

cp -r IOATAFamily.kext /volumes/kurulumda diske verdiğiniz isim/system/library/extensions ENTER (aynı isim kuralı bundada geçerli, eğer ayrık isim verdiyseniz kurulum yaptığınız diske, örneğin Macintosh HD gibi yeniden kuracaksınız OSX i başka yolu yok.)

cp -r IOAHCIFamily.kext /volumes/kurulumda diske verdiğiniz isim/system/library/extensions ENTER

cd /volumes/kurulumda diske verdiğiniz isim/system/library/extensions ENTER

chmod -R 755 IOATAFamily.kext ENTER
    chown -R root:wheel IOATAFamily.kext ENTER

chmod -R 755 IOAHCIFamily.kext ENTER
    chown -R root:wheel IOAHCIFamily.kext ENTER

reboot ENTER

Bu işleri başarı ile yaparsanız sistem açılacaktır, açılış sırasında f8 tuşuna basın, gelen ekranda -v -f parametrelerini birlikte yazarak enterlayın, sistem %99 açılacaktır, açılmazsa ekranda yazan yazılar aracılığı ile nerde takıldığını görün, ona göre yardımcı olmaya çalışalım.

Herşeye ramen olmassa mesuliyet kabul etmem, ama dediğim gibi %99 bu 2 dosyadan açılmıyor.

Birde Fat32 olmaz, hfs+ journaled olarak format atacaksınız, fat32 den os x sistem diski olmaz yani.

NOT:Leopard içindir, tiger la denemedim.

Bu adimlari izledim. Elimdeki tek USB bellek olan IPod'u HFS+ olarak formatladim ve yukaridaki dosyalari onun araciligiyla aktardim. Yukaridaki tüm kodlari da sirasiyla girdim, sorun yok gibi görünüyordu. Simdi tekrar actim ve kilitlendi. En son mesaj:

"Mac OS version: Not yet set
    Darwin Kernel Version 9.2.2: Tue Mar 4......2008; root-xnu-1228.4.31~1/RELEASE_I386"

Fikri olan?

• Bu arada mesajin üstünde bir ACPI panic'den bahsediyor. Bunun cözümü var mi?

"panic(cpu 0 caller 0x00431E73): "Unable to find driver for this platform: \"ACPI\".\n"@/SourceCache/xnu/xnu-1228.4.31/iolkit/Kernel/IOPlatformExpert.cpp:1407"

• Kurulumu üzerie olmak üzere ACPI Panic Fix'i ekledim. Bu sefer ACPI Panic'i olmadi ve "Still waiting" de demedi. Hard diski de görerek devam etti. Ancak bu sefer de "syncing disks; killing all processes, continuing..." diyor ve restart ediyor. Sürekli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar -- 18 Mayıs 2009; 18:09:00 >
  •  MacOSX 10.5.2 de Still Waiting for root device hatası

Bir baskasinin karsilastigi sorunun ayni ekran görüntüsü. Bende "CPU Halted" yazmiyor...
  • Sanirim kimsenin hicbir fikri yok. Hazard Server 10.5.6 indiriyorum. Gerci bu serial isteyecek muhtemelen, artik denemedigim sürüm kalmayacak bu gidisle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar -- 19 Mayıs 2009; 0:10:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

Sanirim kimsenin hicbir fikri yok. Hazard Server 10.5.6 indiriyorum. Gerci bu serial isteyecek muhtemelen, artik denemedigim sürüm kalmayacak bu gidisle...

Kurulum baslayamadi...
  • En sonunda iATKOS 10.5.5'i kurdum ve masaüstünü gördüm. Kurulum yapamayanlara tavsiye ederim...

•  MacOSX 10.5.2 de Still Waiting for root device hatası

MacOSX 10.5.2 de Still Waiting for root device hatası
  • Arkadaşlar bende dün 10.5.8 i indirdim dün aynı sorunları bende yaşıyorum root device hatası veriyor sistem dx 38 btr anakart e 7300 işlemci geforce 8600 vga 2 gb 1366 mhz rem 500 gb sata hdd sata dvrw 320 gb external hdd basit bir yol yokmu kurabileceğimiz tüm forumlarda herkes birbiriniden aldığı bilğileri kopyalayıp durmuşlar hep aynı bilğiler gerçekten anlayan birisi yokmu max os kurulumundan anlayan
  • Tam olarak 4 çeşit mac os x kurulumu denedim (vmware kurmusdum bi cok kere still wait hatası alarak bi kac kere tutdurmusdum) . nvidia nforce 430 chipsetli anakart - amd pc de .ide-sata hdd lerimden bir çok kombinasyonlarla yaklasık 5 saat yemiş biri olarak (bios epey değişiklik türlü kombinasyonlar) ve diğer intel chip setli düşük bilgisayarda hdd lerin hepsinin görmesi bu işin anakartdan meydana geldigini (firewall hatasını engelleyen bir durumu kaldıramamak) sanıyorum yada bios dan bir ayar gerekiyor.Yada kurulum dvdlerin içerisine nvidia nforce 430 kök dizini desteklicek bişeyler lazım gibi geliyor. Aramalarda yaptım ama eng zayıf oldugu icin epey takılı kaldım.

jas 10.04
    iatkos 10.05
    idenep 10.05
    idenep 10.04

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gicikmigicik -- 13 Ağustos 2009; 11:13:17 >
  • İst. içi amd için mac os x arıyorum pm atın lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozansah

Güzel kardeşlerim dvd-rom'un jumper'ını değiştirin demişsiniz de bizim alet laptop o nolcak :)

bende 10.5.2 de still veriyo 10.5.7 de bişi yok sürümünü değiştir derim
  • Macos'un Tiger ve Leopard dağıtımlarını denedim fakat devamlı olarak bu "Still Waiting for root device" hatasını alıyorum. 2smoke adlı arkadaşın yöntemini, kurulum ekranına gelemediğim için uygulayamıyorum...

İşlemlerim şöyle:
    -Kurulum DVD'sini Pc'ye takıp başlatıyorum
    -F8'e basarsam "Still Waiting for root device" hatasında kalıyorum...
    -Basmayıpta grafik modunu beklersem, logo üzerinde bir hata simgesi beliriyor ve ilerlemiyor...

Sizden ricam aynı sorunla karşılaşıp, kurulumu notebook üzerinde gerçekleştirebilen arkadaşlar yöntemlerini yazarlarsa memnun kalırım...

Sistemim: (HP Pavilion DV5-1005ET)
    - AMD Turion™ X2 Ultra Çift Çekirdekli ZM-82 Mobil İşlemci 2.2GHz, 3.6GT/s, 2MB L2
    - 3072 MB Ram
    - 250 GB SATA Sabit Disk Sürücüsü 5400 rpm
    - ATI Mobility Radeon HD 3450

** Ayrıca WinFLASH olan BIOS'um AHCI ayarı yapımına izin vermiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.psychopath -- 14 Ekim 2009; 22:09:55 >

• Gerçek çözüm için teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.