Şimdi Ara

MacBook modellerinde güncelleme yapıldı: İşte fiyatlar! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
5.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sturmgewehr44

Sen yanlış yönlendirme yapma bence sen kale alsan ne olur olmasan ne olur? Ben bu cihazlardan kaç tane kullanmışım. Daha sana yeni model macbooklarda yaşadığım sorunları da yazarım ama imac yeter

Imac Mid 2011 (2012 yılında vatandan sıfır aldım)

Yaşadığım ve herkesin yaşadığı kronik problemler

1) Ekran ile lcd arasında sürekli nem alma ve buğulanma. 6 ay da bir ön camı çıkartıp mıknatıslı bir sistemi vardı içerden silmek zorunda kalma
    2) Ekranın (Ta içerdeki lcd) sağ köşelerinden toz kir pislik alması ve ekranda kalıcı siyah lekeler
    3) Cihazın yan tarafındaki optik sürücünün 6 ay sonra kendi kendine bozulması ve bu sayede üç buçuk yıl boyunca optik sürücüsüz kullanmam
    4) Apple magic mouse'un berbat ergonomiye sahip olması
    5) Klavyenin pili su gibi içmesi
    6) SSD takınca apple firmware barındırmayan üçüncü parti SSD lerde fanların son hızda çalışması sapıtması (Bunun için logicboard en arkadaki sata girişinden ön kısma kadar kablo çekmek zorunda kalmam ve özel girişli power kablosunu ali express den getirtmek durumunda kalmam. (basitçe şöyle oluyor. eğer apple'ın cihaz içine taktığı sürülerden 1 tanesini bile çıkartırsan fanlar sapıtıyor o yüzden iki apple sürücü artı üçüncü ssd takılmak durumunda kalınıyordu. böylelikle fanların ayarını bozmadan sisteme bir ssd daha eklemiştim ama bu işlemi yapmak müthiş zaman alıcı ve karmaşıktı

say say bitmez

2016 da cihazı 2000 tl gibi bir paraya sattım da kurtuldum sonradan 600 tl ye aldığım 24 inç HP LCD monitörü kaç yıldır eski imacimin olduğu masada ve aynı şartlarda aynı evde kullanıyorum ekranda leke bile yok. Apple cihazları berbat kalitede ve hepsi kronik problemli. Iphonelarda da çok kronik problemler yaşadım. Ekran tıklaması vs gibi rezilliklerden çok çektim. Artık kesinlikle apple marka çöp almıyorum evime

Alıntıları Göster
    Ben 2011 27 inç iMac kasa ve cam alıp içine 27 inç monitör yerleştirdim. Hiç böyle tozlanma, buğulanma gibi sorunlar yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdar

Ben 2011 27 inç iMac kasa ve cam alıp içine 27 inç monitör yerleştirdim. Hiç böyle tozlanma, buğulanma gibi sorunlar yaşamadım.

Alıntıları Göster
    yerlestirirken japon yapistiricisi surmussundur ondan toz almamistir japon olmasa duramazsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

fiyat tamam bize pahalı, ama bize herşey pahalı olduğu için yoruma gerek yok. abd, avrupa ülkeleri ve diğer gelişmiş ülke vatandaşları için bir iphone xs parası. gayet uygun fiyatlı güzel bir ürün. ne diyelim, yabancılara hayırlı olsun.
    aylık 4k€ kazanan almanyada memur da almıyor iphone xs miş macbook muş vs. o görgüsüzlük en çok türklerde var

• quote:

Orijinalden alıntı: loses

aylık 4k€ kazanan almanyada memur da almıyor iphone xs miş macbook muş vs. o görgüsüzlük en çok türklerde var

Alıntıları Göster
    insan gorgusuz ve ayi olunca oyle oluyor iste. o macbooku alip biryerde otururken kafaya gecireceksin boyle daha ne oldugunu bile anlamayacaklar

• quote:

yerlestirirken japon yapistiricisi surmussundur ondan toz almamistir japon olmasa duramazsin

Alıntıları Göster
    2011 modellerde cam henüz yapışık değildi, mıknatıslıydı. Kapatırken herhangi bir yapıştırıcı kullanmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar

2011 modellerde cam henüz yapışık değildi, mıknatıslıydı. Kapatırken herhangi bir yapıştırıcı kullanmadım.

Alıntıları Göster
    miknatis yerlerine surmussundur iste. surmezsen yandan nem alir o nem kapmasin diye apple 2012 modellerde senin yerine surmeye baslamisti zaten optik surucu bozulmasin diye de optigi 2012 de iptal ettiler bu ustun apple tasarimi ve ustun apple cozumu iste hahahahaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmgewehr44 -- 12 Temmuz 2019; 23:43:7 >
  • Bence MacBooklar gayet parasının hakkını veriyor 5 sene oldu alalı hala hiçbir eskime yok sadece pili eskidi o da eskimeyen cihaz yok ona rağmen 4-5 saat götürüyor normalde 7-8 arası malzeme kalitesi ve işletim sistemi hakkını veriyor eskiden bir Hp kullanmıştım 5 sene bilgisayarın önü arkası farklı oynuyordu
  • 2000 Euroya çalışan biri olsam 1000 euroya bu cihazdan hemen alırdım.Ama dar gelirli bir Türk olarak yanından bile geçmiyorum.

Apple kimilerince abartılı,balon bulunsada.Halen kalitesi ve özgünlüğü rakiplerinden bir adım önde.
  • quote:

Sen yanlış yönlendirme yapma bence sen kale alsan ne olur olmasan ne olur? Ben bu cihazlardan kaç tane kullanmışım. Daha sana yeni model macbooklarda yaşadığım sorunları da yazarım ama imac yeter

Imac Mid 2011 (2012 yılında vatandan sıfır aldım)

Yaşadığım ve herkesin yaşadığı kronik problemler

1) Ekran ile lcd arasında sürekli nem alma ve buğulanma. 6 ay da bir ön camı çıkartıp mıknatıslı bir sistemi vardı içerden silmek zorunda kalma
    2) Ekranın (Ta içerdeki lcd) sağ köşelerinden toz kir pislik alması ve ekranda kalıcı siyah lekeler
    3) Cihazın yan tarafındaki optik sürücünün 6 ay sonra kendi kendine bozulması ve bu sayede üç buçuk yıl boyunca optik sürücüsüz kullanmam
    4) Apple magic mouse'un berbat ergonomiye sahip olması
    5) Klavyenin pili su gibi içmesi
    6) SSD takınca apple firmware barındırmayan üçüncü parti SSD lerde fanların son hızda çalışması sapıtması (Bunun için logicboard en arkadaki sata girişinden ön kısma kadar kablo çekmek zorunda kalmam ve özel girişli power kablosunu ali express den getirtmek durumunda kalmam. (basitçe şöyle oluyor. eğer apple'ın cihaz içine taktığı sürülerden 1 tanesini bile çıkartırsan fanlar sapıtıyor o yüzden iki apple sürücü artı üçüncü ssd takılmak durumunda kalınıyordu. böylelikle fanların ayarını bozmadan sisteme bir ssd daha eklemiştim ama bu işlemi yapmak müthiş zaman alıcı ve karmaşıktı

say say bitmez

2016 da cihazı 2000 tl gibi bir paraya sattım da kurtuldum sonradan 600 tl ye aldığım 24 inç HP LCD monitörü kaç yıldır eski imacimin olduğu masada ve aynı şartlarda aynı evde kullanıyorum ekranda leke bile yok. Apple cihazları berbat kalitede ve hepsi kronik problemli. Iphonelarda da çok kronik problemler yaşadım. Ekran tıklaması vs gibi rezilliklerden çok çektim. Artık kesinlikle apple marka çöp almıyorum evime

Alıntıları Göster
    ne anlatsanız boş millete... Kronik thermal throtling var hepsinde mac laptopların... Ve fan kafasına göre calisiyor cayir cayir yanan cihaz ses yapmayinca aa serin bu,windows bok tu kaka oluyor

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Her cihazda değil. Ve her konuda değil.

• sturmgewehr44 kullanıcısına yanıt
    Ne demek şimdi bu ?
    Enayiler falan hayırdır yani ? Ben alırım macbook kullanıyorum sorun yaşadım elbet ama çözüldü.Para olsun İmac alırım "ki planımda var". Görgüsüzlük ,enayilik hayırdır yani.İnsan memnundur seviyordur rahattır tercih eder olur biter yani.
    Ne senin ne başkasının böyle tanımlama yapmak haddine değil.Çocuk musunuz arkadaş !

Elektronik ürünler bunlar.Sorun yaşamışsındır ,memnun kalmamışsındır eyvallah bir daha almazsın değiştirirsin, bunlar kişisel tecrübe ve tercihlerdir.İnsanların kişisel zevkleri değiştiği gibi kullanım alanları da farklıdır ve değişebilir.Ben yıllardır Windows kullanırken yaşadıklarımdan sonra şimdi kalksam bunu kullanan salak enayidir desem ne olur ? Olacak iş mi bu ? Yarın öbür gün işim düşer yine Windows sistem alır kullanırım.

Marka fanatikliğine takanlardan birisin galiba bu yüzden yazıyorum şu kainat üzerinde tek Apple fanatikleri yok herhalde ! Dolayısı ile niye bu kadar celalleniyorsun garip doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 13 Temmuz 2019; 1:34:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

ne anlatsanız boş millete... Kronik thermal throtling var hepsinde mac laptopların... Ve fan kafasına göre calisiyor cayir cayir yanan cihaz ses yapmayinca aa serin bu,windows bok tu kaka oluyor

Alıntıları Göster
    Benim MacBook’un CPU ısısı standart web kullanımında 70 derecede dolanıyor. Video işlediğimde 85-90’a çıkıyor ve fan sesi anca o zaman duyuluyor.

Büyük oranda bir performans düşüşü de yaşamıyor laptop.

Bozulsun, yine MacBook alırım. Tabii ikinci el.

• 2015'te ₺3000'e aldığım 512 GB M2'li Retina Macbook Pro ;)

MacBook modellerinde güncelleme yapıldı: İşte fiyatlar!

Yıl 2019 ve alacağınız yeni MackBook Pro'un IPhone 7-8-9-10'dan farklı olmayacağını bilin sadece diye yazdım ...
  • Serdar kullanıcısına yanıt
    Islemci u serisi ise o cayir cayir yaniyor demektir ki tam da dediğim olay bu . Yani sessiz olsun fan sussun ama 70c olsun kasa serin hissettirsin olayı. muadili 45c yi zor geciyor u serisinde. Hp bile olsa dv6 ve g6 haric serinbo pcden.
    Hq cpu lu hp laptop bile 45 60 arası windowsta.

Bir de size performansı yetmesi kayipsız anlamına gelmiyor. Manual mac fan programı windowsta bir işe yarıyor elbette ama pilden baya feda etmek demek sebebi ise windows sarji optimizesi maclerle iyi sayilmaz.

2. El konusunda alınır elbette ama 2. eli daha uygun olmasi cihazi aklamaz. Iyi tarafi elbette var apple uyumlu edit programlari konusunda basarili.
    Neyse memnunsanız sorun yok .

• Ooh fiyata bak 😤

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.