Şimdi Ara

Macaristan Vize Başvurusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar, turistik gezi amacıyla macaristana gitmek istiyorum ancak vize konusunda somut bilgilere ulaşamadım yardımcı olabilecek varsa mesajlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Thailand

Öncelikle merhaba arkadaşlar, turistik gezi amacıyla macaristana gitmek istiyorum ancak vize konusunda somut bilgilere ulaşamadım yardımcı olabilecek varsa mesajlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Merhaba;

Schengen Vizesi ile girilebilir. Yoksa direkt Macaristan'dan almak için İstanbul ve Ankara konsolosluğu ile irtibata geçilebilir.

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/TR/tr/

• hocam buradan bakıldığında vize alma işlemi çok uzun sürer bilyon tane evrak istiyorlar yani o kadar uğraşmak istemiyorum bozkır bir ülke için
  • quote:

hocam buradan bakıldığında vize alma işlemi çok uzun sürer bilyon tane evrak istiyorlar yani o kadar uğraşmak istemiyorum bozkır bir ülke için

Macaristan'ın bozkır oluşuna katılmadığımı belirteyim, genel durumsa ne yazık ki bu, haklısınız üçüncü sınıf muamele görüyoruz işte, yapacak çok bir şey yok ne yazık ki. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkk77

quote:

hocam buradan bakıldığında vize alma işlemi çok uzun sürer bilyon tane evrak istiyorlar yani o kadar uğraşmak istemiyorum bozkır bir ülke için

Macaristan'ın bozkır oluşuna katılmadığımı belirteyim, genel durumsa ne yazık ki bu, haklısınız üçüncü sınıf muamele görüyoruz işte, yapacak çok bir şey yok ne yazık ki. :(

üniversiteye gitmek istiyorumda macaristanda hani bir kesin karar vermeden önce gidip göreyim diye düşünüyorum bakalım bu vize zorlıyacak bizi peki birşey daha sormak istiyorum tur ile gitsem vizede yardımcı olurlarmı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kkk77

quote:

üniversiteye gitmek istiyorumda macaristanda hani bir kesin karar vermeden önce gidip göreyim diye düşünüyorum bakalım bu vize zorlıyacak bizi peki birşey daha sormak istiyorum tur ile gitsem vizede yardımcı olurlarmı

Turlar, tur şirketleri ve vize aracı şirketleri ile kendinin şahsen başvurman arasında hiiiiç bir fark yoktur. Sadece bilmediğin konularda onlar senin adına biraz yardımcı olur bunun için de para alırlar. :) Kendi araştırmalarınla başvurabilirsin, ama aklında şüphe kalıyorsa da tura değil vize aracı şirkete başvurabilirsin. O da olmuyorsa turu düşün.

• quote:

malesef bütün ülkeler istiyor biton evrak ayrıca vizenizin rededilme durumuda var
  • şeytan diyor bas parayı al üniversiteden davet mektubunu yıllık çok girişli schengen versinler dolaş sonra avrupayı vize olayında böyle sorun yaşatıyorlar ya hakkaten sinirlerim bozuluyor yani macaristan ile vizeler kalktı diyorlar tek taraflı kalkıyor türk vatandaşları yine aynı zorlu yollardan geçiyor bari bi hafifletseydiniz vize alım sürecini
  • quote:

şeytan diyor bas parayı al üniversiteden davet mektubunu yıllık çok girişli schengen versinler dolaş sonra avrupayı vize olayında böyle sorun yaşatıyorlar ya hakkaten sinirlerim bozuluyor yani macaristan ile vizeler kalktı diyorlar tek taraflı kalkıyor türk vatandaşları yine aynı zorlu yollardan geçiyor bari bi hafifletseydiniz vize alım sürecini

Macaristanla vizeler kalkamaz cunku Macaristan bi schengen ulkesi. Vizelerin 2 ulke arasinda kalkabilmesi icin ya bizimde schengen'e dahil olmamiz gerekiyor, yada onlarin schengenden cikmasi. Bu ikiside imkansiz oldugundan dolayi vizelerin kalkmasida imkansiz.
  • quote:

şeytan diyor bas parayı al üniversiteden davet mektubunu yıllık çok girişli schengen versinler dolaş sonra avrupayı vize olayında böyle sorun yaşatıyorlar ya hakkaten sinirlerim bozuluyor yani macaristan ile vizeler kalktı diyorlar tek taraflı kalkıyor türk vatandaşları yine aynı zorlu yollardan geçiyor bari bi hafifletseydiniz vize alım sürecini

Şeytana uymanıza ve o kadar para harcamaya gerek yok aslında. :) İlk vizenizden sonraki vizeniz genelde çok girişli ve uzun süreli oluyor zaten. İtalya, Yunanistan v.b. gibi vize ilişkilerimizin iyi olduğu bir ülkeden rahatlıkla uzun süreli multi girişli vize alabilir, sonra dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.
  • Merhaba istediginiz ulkeye 1 hafta icinda vize aliyoruz vize problemi olanlar ulasabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tayland turizmde düşen imajını sorguluyor

Taylan'da yaşanan hükümet karşıtı gösteriler, en çok turizm sektörü zarar gördü. Tayland, Ulusal Ekonomik ve Sosyal Danışma Konseyi ( NESAC) tarafından yapılan açıklamada, hükümetin bu konuda kendilerinden tavsiye niteliğinde bilgi aldığını duyurdu. Ülkedeki turizmin düşüşü ile birlikte bir çok otelin sıkıntı yaşadığı ifade edildi. NESAC yetkililerinden Uthai Sornlaksap, yabancı turistlerin güvenini yeniden kazanmak için ülkede devam eden siyasi belirsizliklerin bir an önce çözüm bulunması gerek

Kaynak:Haberler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vizeci2014

Merhaba istediginiz ulkeye 1 hafta icinda vize aliyoruz vize problemi olanlar ulasabilir

geçen böyle diyen bir yeri aradım. 60 euroluk macaristan vizesi için 450 lira istediler
  • Merhaba Beyler saha önce bir sene İrlanda'da kaldım orada oturum iznim vardı eğitim için gitmiştim üniversite falan orada yada İngiltere de okumak için bazı nedenlerden dolayı dönmek zorunda kaldım şu an dershaneye gidiyorum resmi olarak öğrenci değilim yani Macaristan vizesinde sıkıntı çıkarmı arkadaşla bir hafta sonu gitmeyi düşünüyorum dediğim gibi pasaporta irlanda giriş çıkışları var kalmak istesem kalırdım orada zaten biliyorsunuz İrlanda zor vize vize veren bir ülke fikirleriniz nelerdir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.