Şimdi Ara

Mac Mini yenilendi; artık daha güçlü, daha ince ve daha az güç tüketiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
11.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Batuist; üst model mac mini zaten 7200 rpm disk ve 4GB (max 8GB) ram ile geliyor. İsteyen onu alabilir.

Bu arada Core 2 Duo işlemciler hala iyi işlemciler. İmac 2.4 Core 2 Duo 2.4 GHZ Snow Leopard makinamda 2.5 sene sonra bile herhangi bir yavaşlık yok.
    Core i7 yada i3 işlemcilere fazladan para vermeye gerek yok. Ha aynı fiyata koyacaksa başka tabi.

Snow Leopard ve Core 2 Duo işlemciler hala gayet hızlılar mac üzerinde.
  • Aletin yüksekliği de 3.6 cm!

3.6 cm

Evet :)

Mac Mini yenilendi; artık daha güçlü, daha ince ve daha az güç tüketiyor

İçi de plastik kapağı çevirerek vidasız açılabiliyor, ve içini açınca garantiniz gitmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 16 Haziran 2010; 10:25:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

şirin bir cihaz, ama o paraya da ne sistem toplanır - alternatifleri olması çok iyi..

Estetik kültürüyle ilgili bir durum...

Şahsen ben TV'min yanında gürül gürül çalışan koca bir PC kasası görmek istemem... Hatta bedava verseler bile kesinlikle almam. Evimde estetik olmayan kalabalıktan başka birşeye yaramaz

Mesele kağıt üzerinde olanlar değil, pratikte kullanımda olanlar. İstersen 20.000 dolarlık workstation'ı bedava versiniler, Mac Mini'nin kullanım alanında MAc Mini kadar iyi olamaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

şirin bir cihaz, ama o paraya da ne sistem toplanır - alternatifleri olması çok iyi..

bu boyutlarda alternatif bir pc varmı?
  • Bu boyutlarda bir PC yok. Beko'nun ve Asus'un çıkardığı makinalar var ama Mac Mini'nin yanında her yönden gariban kalıyorlar.

Arkadaşa "alternatif" kelimesinin ne anlama geldiğini birinin söylemesi lazım.

Mac Mini ve İmac'in şu anda piyasada alternatifi yok. Zaten Snow Leopard'ında piyasada alternatifi yok.

Aslında birde şu açıdan bakmak lazım olaya. Tasarım ve ergonominin bir insana ne olduğunu, neden olması gerektiğini anlatamazsınız. Tasarımın para ve zaman demek olduğunu anlatamazsınız. İşlemci ve Ram bu kadar mı, ha tamam o zaman pahalı bu makina.

Bu aleti tasarlamak, o kadar donanımı, küçücük, kompakt, estetik ve şık bir kasanın içine sığdırmak neden para etsinki...
  • çok güzel gerçekten.tasarımı muhteşem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

Batuist; üst model mac mini zaten 7200 rpm disk ve 4GB (max 8GB) ram ile geliyor. İsteyen onu alabilir.

Bu arada Core 2 Duo işlemciler hala iyi işlemciler. İmac 2.4 Core 2 Duo 2.4 GHZ Snow Leopard makinamda 2.5 sene sonra bile herhangi bir yavaşlık yok.
    Core i7 yada i3 işlemcilere fazladan para vermeye gerek yok. Ha aynı fiyata koyacaksa başka tabi.

haberdeki ürünün üst sınıfa ait olduğu kanısı doğuyor.. bahsedilen özelliklerde olduğunu bilmiyordum.. Bilgilendirdiğin için saol...

Bu arada bu mac minilerde windowstaki gibi bir media center yazılımı mevcut mu??? HTPC olarak kullanmak için?
  • Apple'ın Front Row isimli yazılımıyla film, müzik ve fotoğraflarını yönetebilirsin. Direk sisteme entegre geliyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Batuist; üst model mac mini zaten 7200 rpm disk ve 4GB (max 8GB) ram ile geliyor. İsteyen onu alabilir.

haberdeki ürünün üst sınıfa ait olduğu kanısı doğuyor.. bahsedilen özelliklerde olduğunu bilmiyordum.. Bilgilendirdiğin için saol...

Bu arada bu mac minilerde windowstaki gibi bir media center yazılımı mevcut mu??? HTPC olarak kullanmak için?

Media Center'dan çok daha iyi Front Row yazılımı var. Apple Remote ile uyumlu, çok iyi bir yazılım.

Ondan da daha çok sevdiğim yazılım, PLEX. Plex ile hem internetteki kaynaklara, (CNN , MTV , film fragmanları gibi) hem bilgisayarınızdaki istediğiniz kaynaklara ulaşabiliyorsunuz. mkv, avi, divx vs tüm formatları oynatıyor. Yine Apple Remote uyumlu.
    http://www.plexapp.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Media Center'dan çok daha iyi Front Row yazılımı var. Apple Remote ile uyumlu, çok iyi bir yazılım.

Ondan da daha çok sevdiğim yazılım, PLEX. Plex ile hem internetteki kaynaklara, (CNN , MTV , film fragmanları gibi) hem bilgisayarınızdaki istediğiniz kaynaklara ulaşabiliyorsunuz. mkv, avi, divx vs tüm formatları oynatıyor. Yine Apple Remote uyumlu.
    http://www.plexapp.com/

bilgi için teşekkür ederim.. yani kesinlikle bir HTPC için media centerına çok iyi rakip yazılımları var.. hatta dediğiniz gibi çok iyi yanii.. anladım, yani HTPC için biçilmiş kaftan.. :)

• mini çözümler arayanlar için fiyat iyi. Apple tasarımda gerçekten çok cezbediyor.
  • quote:

sanırım yeni model mac minilerde hala 7200RPM yok.. yada ben göremedim... artı corei3 yada corei5 işlemcili mac mini de yok.. varsa düzeltin..
  • Mac mini'yi ekransız dizüstü bilgisayar gibi düşünmek lazım zira işlemci dahil hemen bütün bileşenleri dizüstü parçalarından oluşuyor.Bu'da haliyle parça maliyetlerinin normal masa üstü bilgisayarlara göre biraz daha maliyetli olması demek.

İşlemci 'idle' yani 'rölantide' iken 10W civarı enerji tüekitiyor güç altında iken daha fazla yinede eski serilere göre bu alanda'da ciddi bir kazanım söz konusu.

C2Duo cihazlar'da yapılan her işi bunda'da rahatlık ile yaparsınız çok ağır render vb için düşünülmüş ya'da öne çıkarılmış bir cihaz değil .HTPC olarakta çok güzel bir alternatif (Apple slot loading BR playerlar'ı halen kullanmıyor malesef ama illaki olsun diyenin usb ile kullanıp HTPC de direkt BR oynatmasıda ekstra bir yazılım ile mümkün)
  • quote:

sanırım yeni model mac minilerde hala 7200RPM yok.. yada ben göremedim... artı corei3 yada corei5 işlemcili mac mini de yok.. varsa düzeltin..

Core i işlemci mac mini yok doğru. Ama aşağıdaki linke bakarsan üst modelde 2x500 GB 7200 rpm disk olduğunu görebilirsin.

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/mac_mini?aid=AIC-NAUS-K2-BUYNOW-MACMINI-INDEX&cp=BUYNOW-MACMINI-INDEX

• quote:

quote:

Core i işlemci mac mini yok doğru. Ama aşağıdaki linke bakarsan üst modelde 2x500 GB 7200 rpm disk olduğunu görebilirsin.

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/mac_mini?aid=AIC-NAUS-K2-BUYNOW-MACMINI-INDEX&cp=BUYNOW-MACMINI-INDEX

harika bir cihaz... Dün apple sayfasını bir türlü açamadım... diğer inceleme sitelerinden vs. gördüğüm kadarıyla bilgi edinebilmiştim... şu an açıldı... cihaz geçekten muhteşem.. keşke corei5 işlemci kullanılsaynış.. gerçi mac os işletim sistemine her türlü yetiyor bu işlemci ama ısı güç tüketim değeri gibi diğer özelliklerinide düşünmek gerekir... HTPC için çok iyi bir seçim olacaktır. birde aslında uzaktan kumandası olsaymış windows media centerda olduğu gibi harika olurmuş.. bilgilendirme için teşekkürler...

• Yeni Mac Mini'de HDMI passthrough/bitstreaming ve dolayısıyla TrueHD ve DTS-MA yok sanırım. Audiophile lar için HTPC olarak malesef yetersiz kalıyor bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 17 Haziran 2010; 23:16:03 >
  • Öharddiskin devir hızı neden düşük diyen yorumlara bir cvp vereyim: Harddisk zaten bitiyor arkadaşlar, SSD dönemi en sonunda başladı. Bu yeni Mac mini'deki HD'i çok yakında SSD ile değiştirirsiniz böylelikle devir hızı sorun olmaktan cıkar :)
  • Çok şık bir cihaz harika gözüküyor. Merak ettiğim şey acaba bununla Cs, Ultima ve GTA 4 oynanabilirmi?
  • CS ve ultima rahat oynarsın ben macbookpro ile oynuyorum 9400g ile gta4'te biraz sıkıntı oluyor ama bu ekran kartı oldukça başarılı sonuçlar vermekte düşük çözünürlükte 1280x800 gibi orta oynarsın sanırım.
  • O zaman gayet harika bişeymiş onlardan başka oyun oynamıyorum zaten =)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.