Şimdi Ara

Bas Gitar tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bas gitar öğrenmeye başlayacağım gitar önerir misiniz ? ben Ibanez gsr180-bk düşünüyorum sizce yeterli olur mu ?

• Bu bas bence bu kadar etmez. Şimdilik cort action al. İlerde güzel bir washburn almalısın bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cumfiçu kullanıcısına yanıt
    hocam 5 telli cort ab5 iyi olur dediler sizce nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: afrohair

hocam 5 telli cort ab5 iyi olur dediler sizce nasıl

O da iyidir zaten tek farki 5 telli olması. Cort Action V olarak ta geçer. İlerde hangi tarzda çalacağınızı tam olarak oturtursanız daha farklı ve güzel bir bass seçersiniz hem. Amfi düşünceniz var mı? O konuda da yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumfiçu -- 30 Kasım 2014; 12:38:19 >
    her tarza dalasım var hocam. amfi düşünmedim ama 250 tlyi aşmamalı
  • quote:

Amfi 200tlye ibanez 10b alın. Evde yeter ama grupla çalmaya çalışsanız duyulmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumfiçu

quote:

Amfi 200tlye ibanez 10b alın. Evde yeter ama grupla çalmaya çalışsanız duyulmaz.

Hocam amfiyi hallederim de tel sayısına karar veremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • afrohair kullanıcısına yanıt
    4 telli alın. 5 telin size nerdeyse hiçbir getirisi olmayacaktır.

Çalması daha rahat olur dediler daha fazla uyum sağlarsın falan dediler

• afrohair kullanıcısına yanıt
    Fiyat konusunda hangisi işinize gelirse onu alın bence. Ciddi anlamda özel solo vb. Çalmayacaksanız hiçbir getirisi olmaz.

• Slm Arkadaşlar

http://www.youtube.com/watch?v=KI0xsw3x7EY
    Bu videoda çocuğun çaldığı gitar bass mı electromu acaba ? Bunun gitar almamda önemli bir rolü var çünki sevdiğim tarz bu tarz.
    Bass gitardan elecktro sesi çıkıyormu çok mereak ediyorum...

İlgilenirseniz Sevinirim...
  • Hocam cort action başlangıç için iyidir.tel sayısına daha çok çalacağınız şeylere göre karar verin.çalacağınız gruplar biraz sertse ve bolca 5 telli kullanan varsa 5 tel alın rahat edersiniz.ama 4 telin çalımına alışmak daha rahattır tabi
  • 3 Senedir Cort GB-75 kullanıyorum. Aktif manyetikli olması ve 5 telli olması avantaj. Gitarın tonları slap gibi tekniklere çok iyi gitmekte. Orta seviyenin üstü bir gitar. Gitarı sıfır almıştım, şuan ki düşüncem 1.400 TL sıfır vermek yerine biraz daha para biriktirip 2.El Fender Jazz Bas almak olurdu. Alacağın gitarı "ben yeni başlıyorum" diyerekten kötü seçme. Sıfır istiyorsan sana Cort GB-75 öneriyorum, tecrübelerime dayanaraktan söylüyorum dostuö Gerçekten iyi gitar 2.El gitar alabilirim diyorsan Fender Jazz Bas mutlaka bakmalısın. Çoğu bas gitaristin hayali Fender Jazz Bas'dır

• quote:

Orijinalden alıntı: VictoriaILykia

Slm Arkadaşlar

http://www.youtube.com/watch?v=KI0xsw3x7EY
    Bu videoda çocuğun çaldığı gitar bass mı electromu acaba ? Bunun gitar almamda önemli bir rolü var çünki sevdiğim tarz bu tarz.
    Bass gitardan elecktro sesi çıkıyormu çok mereak ediyorum...

İlgilenirseniz Sevinirim...

Okulda olduğumdan dolayı video açamıyorum. Bas gitara çeşitli ton pedalları bağlayarak elektro sesi çıkartabilirsiniz fakat bas gitar ve elektro gitar farklı şeylerdir. Bas gitar müziğin temelini oluşturur, kök sesleri verirsiniz. Elektro gitar gibi bağırmaz kısacası. Bas gitar arka tarafta kök sesleri ritimle birleştirir ve o dalgalar tüm ensturmanların seslerini bir araya toplar. Youtube'a Bas gitar yazın dinleyin ardından elektro gitar yazıp dinleyin. Elektro gitarlara istediğiniz tonu iyi bir pedal ile çekebilirsiniz.

• Klasik gitara başlamadan bas gitara başlanırmı

• Çok teşekkür ederim verdğiniz bu cevaplar için gerçekten çok aydınlattınız beni :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Invisible Predator

Klasik gitara başlamadan bas gitara başlanırmı

Hangi gitarı çalmak istiyorsan onunla başlarsın, önce klasik çalacaksın diye bir şart yoktur hatta bu gereksizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quantumfluctuations

quote:

Hangi gitarı çalmak istiyorsan onunla başlarsın, önce klasik çalacaksın diye bir şart yoktur hatta bu gereksizdir.

Teşekkürler hocam önerebileceğiniz ucuz yollu bas gitarlar varmı?

• quote:

quote:

quote:

Çalmıyorum o yüzden pek bilgim yok ama konu açarsanız ilgili arkadaşlar yardımcı olur bence.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Çalmıyorum o yüzden pek bilgim yok ama konu açarsanız ilgili arkadaşlar yardımcı olur bence.

Teşekkürler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.