Şimdi Ara

Fibernet ve Airties 5341 Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bende airties 5341 modem var ve adsl kullanıyordum. TTNET çalışma yapmış bizim buradaki ADSL atyapısını dün kapatmış FİBERNET yapmış artık büyün altyapıyı. Bizimde ADSL bağlantımız FİBERNET olmuş. Ancak arada sırada kopma oluyor, internet ışığı sabitken sonuyor sonra tekrar bağlanıyor. Bunun nedeni modemin VDSL olmaması mıdır? VDSL modem mi almamız lazım?

Yardımcı olursanız çok iyi olur.

Modem:http://www.airties.com/products/dslgw/Air5341

• vdsl2 sinyali alıyorsanız haliyle destekleyen bir modem almanız gerekir mevcut modeminiz verilen hizmeti desteklemiyor, sizin muhtemelen hattınız 20 mb fiber olmuştur otomatik olarak fiber abonesi yapılmıştır modem için telekoma başvurun
  • Vdsl sinyali verilseydi internete bağlanmazdı. Şu an adsl'de maks hız(24mbps) aldığından kopma olması normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KDSLtech K kullanıcısına yanıt
    Tamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix41

vdsl2 sinyali alıyorsanız haliyle destekleyen bir modem almanız gerekir mevcut modeminiz verilen hizmeti desteklemiyor, sizin muhtemelen hattınız 20 mb fiber olmuştur otomatik olarak fiber abonesi yapılmıştır modem için telekoma başvurun

Evet konustum aynen oyle olmus, ocak ayinda taahhutum bitiyor ocaga kadar beklicem fazla bisi kalmadi zaten, cevaplar icin tesekkurler

• Benimde taahhüdüm aralık ayında bitecek. Şuan sokakta hipernet mevcut. Modemim zyxel p660 ttnet in verdiği.ara sıra bende kopma yaşıyorum. 8 mbit kullanıyorum.Nedeni hiperbetmi yani. Taahhüdümde modemide değiştirmem gerekecek ?

• sakkin kullanıcısına yanıt
    Alakasi yok.

• Evet.Benimde altyapım fibere geçti 1 yıl oluyor ve aynı şekilde kopmalar oluyordu ki normal adsl modem kaldıramıyordu.

Sonuç olarak tarifem otomatik değişti. 59TL ödüyorum 21mbit hız alıyorum ve toplam 21tl ye ZTE VDSL2/ADSL2+ verdiler.Modemi takınca sorun ortadan kalktı.1 yıldır hiçbir şekilde kopma olmadı.

En son baktığımda buydu kotadan önce tabi =)

Fibernet ve Airties 5341 Hk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garsiya10 -- 22 Kasım 2014; 22:29:15 >
  • Beyler bisi sorcam bu fibernet icin vdsl modem lazim degil mi? Adsl modem degil dogru mudur?

• garsiya10 G kullanıcısına yanıt
    Aslında modemide değiştirmeyi düşünüyorum. Taahhüt yenilerken TTnet ofisimi yoksa bayisindenmi temin ediyoruz modemi ?
  • evet sinyali vdsl2 olarak alıyorsanız VDSL2 Destekli Modem şart
  • sakkin kullanıcısına yanıt
    Kendim evime yakın olan ilçe Türktelekom Müdürlüğü ne gidip aldım.Oraya yönlendirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix41

evet sinyali vdsl2 olarak alıyorsanız VDSL2 Destekli Modem şart

Sinyal adsl mi yoksa vdsl mi nerden anlarım?
  • tarife öğrenmek için müşteri hizmetlerinden bilgi alın veya online işlemlerden bakabilirsin yada elinizdeki mevcut modem verilen sinyali kaldırmayabilir kopma ve bağlantı olmaması gibi neden olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.