Şimdi Ara

Monitör Almadan Önce-Görüntüye yazılım etkisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , yaklaşık 10 gün öncesine kadar yine yaklaşık 10 yıl öncesinin teknolojisi bir sistemden imzamdaki hatırlı sisteme geçtim fakat monitörüm aynı kaldı , Samsung SyncMaster 740N 17" Gümüş LCD Monitör max resolution 1280X1024 59-75HZ

Şimdi eski sistemimde belki 8 yıla yakın kullandığım için artık alıştığımdanmıdır (görüntüsüne,font boyutlarına v.s) yeni sistem gerçekten acaip geldi sadece değişik gelse hiç problem değil zaten pek sağlıklı olmayan gözlerimi yoruyor.Tekrar söyliyim monitörde menüsünden falan en ufak ayar yapmış değilim herşeyi aynı.
    Eski sistemin basit az detaylı görüntü yoğunluğu demekki göz dostuymuş

Önceki sistemden görüntüyü etkileyecek donanım ve yazılım ;

GPU : Anakarta enregre , Nvidia Geforce 6150 Grafik Yongası

Bu sistemde monitörün desteklediği tam çözünürlüğü (1280x1024) pek kullanmazdım acaba çözünürlükle alakası varmı yoksa eski sayılacak model LCD ile yeni bileşenlerin ve yazılımların uyumsuzluğu sonucu ortaya çıkan göz yorucu parlak görüntümü göz yoruyor siz ne dersiniz varmı böyle bi sistem upgrade i yapıp buna benzer rahatsızlık yaşayan ?

Acaba diyorum intelin entegre HD Graphics 4600 yongasını kullanıyorum bunun katkısı olabilirmi göz yormaya veya cırtlak-parlak görüntüye ? Sonuçta monitör aynı grafik yongası ve işletim sistemi değişti :) Bu arada monitör menüsünden veya yazılımsal görüntü ayarlarından yaptığım birçok değişiklik fazla bir değişiklik yapmadı siz önermeden önce söylemek istedim.

Ve son olarakda tabiki önümüzdeki 1-2 ay içinde yeni sistemime dahil edeceğim monitörle alakalı birkaç soru sormak istiyorum arkadaşlar giriş uzun oldu k bakmayın

-Kullanım amacım eşit ağırlıklı diyebilirim , monitörden kısa süre sonra ortalama veya iyi bir gpu alacağım için oyun ağırlıklı kullanımım olabilir.Ancak yinede ben filmsiz yapamam Ve tabiki yüzlerce lira verdikten sonra yukarda yazdığım on senelik sistem ve monitörün sunduğundan daha kaliteli film deneyimi beklerim.
    -TN Panel denilen 1-2ms lik monitörler Film için IPS lere göre ne kadar kullanışsızdır ? Yada şöyle sorayım TN panel mesela Asus VN247H 1ms gaming monitörde pekala film izlenmezmi ?

Final ;

Hem oyun hemde film için (ağırlıklı oyun) önerebileceğiniz monitörler hangileri olurdu arkadaşlar ?

• yazınızın bir kısmını okudum asus vn247 vx239h vb. aynı seride bulunan ürünlerin hiç birini önermiyorum bir çok sorun var 3den fazla monitör iade ettim şuan bende monitör arayışındayım bu arada vn247 tam bir film düşmanı insanların yüzleri çok kırmızı ayar çekeyim desen bu sefer windows renkleri saçmalıyor yeni sisteminizde tabikide yeni işletim sistemi + uyumlu güzel bir monitör olması harika olur ben 19" monitörden 23" monitöre ilk geçtiğimde kafamı sağa sola çevirme gereği duyuyordum bi süre sonra tabikide alışıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 30 Kasım 2014; 23:53:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

yazınızın bir kısmını okudum asus vn247 vx239h vb. aynı seride bulunan ürünlerin hiç birini önermiyorum bir çok sorun var 3den fazla monitör iade ettim şuan bende monitör arayışındayım bu arada vn247 tam bir film düşmanı insanların yüzleri çok kırmızı ayar çekeyim desen bu sefer windows renkleri saçmalıyor yeni sisteminizde tabikide yeni işletim sistemi + uyumlu güzel bir monitör olması harika olur ben 19" monitörden 23" monitöre ilk geçtiğimde kafamı sağa sola çevirme gereği duyuyordum bi süre sonra tabikide alışıyorsun

Sağolun hocam , 10 gün önceki konuydu ilginiz için teşekkürler

Monitör olarak hala arayıştayım 23-24" den yukarısını açıkcası düşünmüyorum.
    Siz vn247 önermediniz fakat kullandığınızı görüyorum :) Şuanda kullandığınız sorunlumu yine ? Yoksa sonunda buldunuzmu güzelini :D

Peki ben şuanda inventusda satılan yine Asus un VS247HR idi sanırım biraz kalın çerçeveli siyah 23,6" , 2ms , 1920x1080 , Led monitörünü düşünüyorum ağırlıklı oyun,video ve gerektiğinde ağız tadıyla film için iyi bir seçim olur mu ? Yada sizin önerebileceğiniz modeller varmı böyle bir kullanım için ?

Asus takıntım yok , AOC veya diğer markaların bildiğiniz iyi ürünleri varsa film-oyun için yazabilirsiniz.

Asus un VG248QE di sanırım 1ms 144HZ monitörünü biraz paraya kıyıp alsam oyun için çok iyi bir yatırım olacağı aşikar fakat film-video ve genel kullanım için hem isabetli bir seçim hemde ileriye yatırım olarak doğru yapmış olurmuyum ? Gereksiz masraf yapmış olurmuyum ?

İyi bir kart almayacaksan boşa masraf yapma diyenler olabilir , monitörden bahsettiğim kullanımlarda memnun kalırsam zaten iyi bir kart alırım

• Provisioner kullanıcısına yanıt
    şuan bende kendime uygun bir ürün bulabilmiş değilim sadece bu ürünü almamanızı öneriyorum evet kullandım geri iade ettim çok kötüydü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.