Şimdi Ara

2. EL FLUANCE ALALIM MI BEKLEYELİM Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir arkadaş için fluance araştırıyoruz ama fiyatlar şuan anormal geldi bana sizce beklemelimiyiz yoksa uygun birşey gözümüze kestirip hemen almalımıyız?
    Biraz daha kışa girdiğimizde fiyatların düşeceğini düşünüyorum.
    Birde bu ötv zammı dedikodusu dolaşıyor ortalıkta. aşşağıdaki 3 seriden biri olması gerek (eller serbest özelliği bulunduğu için)
    Dynamique, Expression, Privilege
    Değerli fikirlerinizi paylaşırsanız emmnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi livingston -- 29 Ekim 2014; 3:57:03 >

• fiyatlarda yavaştan düşme eğilimleri olmaya başladı,, sıfır kampanyaları da yıl sonu sebebiyle oldukça arttı ve piyasada çok fazla Fluence var biraz sabredip iyi bir araştırma yaparsan muhtemelen daha uygun fiyatlara aradığın tarz bir araç alabilirsin

çok acelen yoksa en azından kasım sonunu beklemeni tavsiye ederim.
  • Firmalarda kampanyalar basladi. Ornegin 3.20ied 128bin'e dusmus diye duydum ayrica hyundai'da da genel bi kampanya var. Beklenebilir...
    Ötv zammi konusuna gelirsek belki de Ötv zammi öncesi böyle bi indirime gidildi orasi belli degil ama zam gelirse de şaşmamak lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obmann

Firmalarda kampanyalar basladi. Ornegin 3.20ied 128bin'e dusmus diye duydum ayrica hyundai'da da genel bi kampanya var. Beklenebilir...
    Ötv zammi konusuna gelirsek belki de Ötv zammi öncesi böyle bi indirime gidildi orasi belli degil ama zam gelirse de şaşmamak lazim.
    bekleyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: livingston

Bir arkadaş için fluance araştırıyoruz ama fiyatlar şuan anormal geldi bana sizce beklemelimiyiz yoksa uygun birşey gözümüze kestirip hemen almalımıyız?
    Birde bu ötv zammı dedikodusu dolaşıyor ortalıkta. aşşağıdaki 3 seriden biri olması gerek (eller serbest özelliği bulunduğu için)

bence eller sebrstten ziyade esp var mı yok mu onu irdeleyin;

bildiğim kadarıyla 2013 öncesi esp standart değildi fluencelerde.

edc li alırsanız hangi paket alırsanız alın esp asr ve hilldolder standart oluyor.

yani 2011 model business edc de esp varken manuel dynamiq de esp olmayabilir.

ben 4 ay önce aldım extreme model edc li gayet memnunum.

klimanın otomatik olması çok önemli değil cruise controlde çok uzun yol yapmıyorsanız gene çok önemli değil.

extreme edc de alınabilir. yeterki business yada expression olmasın

hayırlı günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

Bir arkadaş için fluance araştırıyoruz ama fiyatlar şuan anormal geldi bana sizce beklemelimiyiz yoksa uygun birşey gözümüze kestirip hemen almalımıyız?

bence eller sebrstten ziyade esp var mı yok mu onu irdeleyin;

bildiğim kadarıyla 2013 öncesi esp standart değildi fluencelerde.

edc li alırsanız hangi paket alırsanız alın esp asr ve hilldolder standart oluyor.

yani 2011 model business edc de esp varken manuel dynamiq de esp olmayabilir.

ben 4 ay önce aldım extreme model edc li gayet memnunum.

klimanın otomatik olması çok önemli değil cruise controlde çok uzun yol yapmıyorsanız gene çok önemli değil.

extreme edc de alınabilir. yeterki business yada expression olmasın

hayırlı günler.

Şimdilik araştırmaya devam ediyoruz.

fluance yi reno çok garip üretimiş sizinde dediğiniz gibi artık hangi pakette hangi donanım var onu bile karıştırır oldum.

Araç alındığında genelde şehir içi kullanılacaktır lakin yılda 5-10 seferde memlekete gidip gelinecektir.

• Almayın kardes.70 bin fluenceye vereceğine git .... ver.Alan geniş yani.Okul,vakıf vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keomaa

Almayın kardes.70 bin fluenceye vereceğine git .... ver.Alan geniş yani.Okul,vakıf vs.

Anlayamadım!
  • Hocam Fluence e vermeyin bence o parayı.. Hem piyasada çok var hem de Renault, Fluence de eski motorunu kullanıyor. O paraya daha iyi seçenekler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rise Of McLaren

Hocam Fluence e vermeyin bence o parayı.. Hem piyasada çok var hem de Renault, Fluence de eski motorunu kullanıyor. O paraya daha iyi seçenekler var.

arkadas 70000 degil 40-45 bin vermeyi dusunuyor zaten. ikinci el alacak. 110 hp dci de halen gecerli bir motor.
  • quote:

quote:

Hocam Fluence e vermeyin bence o parayı.. Hem piyasada çok var hem de Renault, Fluence de eski motorunu kullanıyor. O paraya daha iyi seçenekler var.

arkadas 70000 degil 40-45 bin vermeyi dusunuyor zaten. ikinci el alacak. 110 hp dci de halen gecerli bir motor.

Dediğiniz giibi 2. el alınacak araç 3 gün önce bir tane dinamik in full versiyonunu 2010 model 58,000 km de bulmuştuk 36 ya pazarlık yaptım arkadaşla görşene kadar başkası kapora vermiş dünde gelip aracı almış.
  • quote:

quote:

quote:

Dediğiniz giibi 2. el alınacak araç 3 gün önce bir tane dinamik in full versiyonunu 2010 model 58,000 km de bulmuştuk 36 ya pazarlık yaptım arkadaşla görşene kadar başkası kapora vermiş dünde gelip aracı almış.

Alıntıları Göster
    muhakkak esp li olsun;

edc li almanızıda öneririm. gayet güzel bir şanzıman.

hayırlı günler.

• quote:

muhakkak esp li olsun;

hayırlı günler.

Esp yi şimdi inceledim üstadım nadir durumlarda ileri teknik sürüş yapanları zor durumda bıraksada genellemede gerekli olduğu görünüyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2011-extreme-105-dci-110-hp-servis-bakimli-mukemmel-durumda-185377342/detay

Bu ilandaki araçta esp işaretlenmiş görünüyor hangi modelde olu hangisinde olmadığını nasıl anlayabiliriz?

• quote:

quote:

muhakkak esp li olsun;

hayırlı günler.

Esp yi şimdi inceledim üstadım nadir durumlarda ileri teknik sürüş yapanları zor durumda bıraksada genellemede gerekli olduğu görünüyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2011-extreme-105-dci-110-hp-servis-bakimli-mukemmel-durumda-185377342/detay

Bu ilandaki araçta esp işaretlenmiş görünüyor hangi modelde olu hangisinde olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Alıntıları Göster
    ancak görerek anlayabilirsiniz.

direksiyonun solunda altta gösterge ışık ayarlarının olduğu bölümde esp açma kapama tuşu vardır.

üzerinde yolda kayan araba sembolü olan bir tuş.

o varsa esp vardır. yoksa yoktur.

sahibinden comda tüm araçlarda esp var derler esp ile eps yi birbirine karıştırıyorlar zira.

edc li ise yüzde yüz vardır ayrıca.

manuel extremede esp olmaz. 6 airbag de olmaz 4 airbag vardır

esp dynamiq ve privilege de opsiyonel sunuluyordu. sonradan dinamik ce privilegede standart yaptılar.

esp de neden ısrar ediyorum fluence ozellikle yerden yüksek bir araç bunun ülkemiz şartlarında bir çok getirisi olsada yol tutuşu malesef azaltmakta. esp fluencenin bu açığını kapatan bir güvenlik donanımı.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 30 Ekim 2014; 19:18:06 >

• quote:

ancak görerek anlayabilirsiniz.

direksiyonun solunda altta gösterge ışık ayarlarının olduğu bölümde esp açma kapama tuşu vardır.

üzerinde yolda kayan araba sembolü olan bir tuş.

o varsa esp vardır. yoksa yoktur.

sahibinden comda tüm araçlarda esp var derler esp ile eps yi birbirine karıştırıyorlar zira.

edc li ise yüzde yüz vardır ayrıca.

manuel extremede esp olmaz. 6 airbag de olmaz 4 airbag vardır

esp dynamiq ve privilege de opsiyonel sunuluyordu. sonradan dinamik ce privilegede standart yaptılar.

esp de neden ısrar ediyorum fluence ozellikle yerden yüksek bir araç bunun ülkemiz şartlarında bir çok getirisi olsada yol tutuşu malesef azaltmakta. esp fluencenin bu açığını kapatan bir güvenlik donanımı.

hayırlı günler.

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-extreme-paketli-dizel-edc-sanzuman-krem-doseme-perde-bluetooth-185120958/detay

bu araçta esp , hill holder ( yokuşlarda geri kaydırmayan sistem) ve asr ( patinaj çekmeyi önleyen sistem) mevcut mesela.

dediğim tuşu bu ilanın fotolarında görebilirsiniz. direksiyonun solunda altta sağdan 2.tuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 30 Ekim 2014; 19:21:53 >

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-extreme-paketli-dizel-edc-sanzuman-krem-doseme-perde-bluetooth-185120958/detay

bu araçta esp , hill holder ( yokuşlarda geri kaydırmayan sistem) ve asr ( patinaj çekmeyi önleyen sistem) mevcut mesela.

dediğim tuşu bu ilanın fotolarında görebilirsiniz. direksiyonun solunda altta sağdan 2.tuş

Şöyle bir düzenleme yapayım hocam.

Araç yanımda çalışan bir arkadaşa alınacak internetle pek arası olmadığından araştırmak bana kaldı.

Şuan altıdan eski model bir kango var eskiden araçla piyasada iş kovalayıp malzeme taşırdı sonrasında evlendi çoluk çocuğa karıştı ve kango özellikle ocuk için çok riskli bir araç.
    konfor olmadığı için çocuk her araca binişinde kusuyor asr abs vs bir kenera arkada emniyet kemeri dahi yok. (98 model camlı koltuklu van)

Çocuk araçta uyuduğu zamanlarda kucağında çocuk varken kapıyı kilitlemek vs baya skıntı yaşıyormuş bundan dolayı eller serbest özellikiğini özellikle istiyor (kartlı sistem) lakin daha önce kullanmadıda işe yarayan bir teknolojimidir onuda bilmiyoruz.

Bunun yanı sıra uzun yolda 6 vites 105-110 bg olmasını istiyor olursa cruze control uzun yolda avantaj sağlayacaktır kanısındayız. (Ben sürekli kullanıyorum)

eski aracının farlarından çok şikayetçi bu nedenle yeni aracında zenon ve oda yetersiz kalırsa sis farlarıda olsun istiyor.

Birde arkada protokol perdesi olmasını istiyor yolda çocuğun emme durumlarında rahatlık sağlayacaktır.

bunların yanında isofix, bagaj hacmi, otomatik camlar vs zaten standart donanım olarak geliyor diye biliyorum.

2010 - 2011 max 120,000 km de temiz kullanılmış ekenomik fiyatlara birşey arıyor.

Bu doğrultuda hangi modellere bakmasını tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi livingston -- 30 Ekim 2014; 20:30:00 >

• quote:

quote:

Araç yanımda çalışan bir arkadaşa alınacak internetle pek arası olmadığından araştırmak bana kaldı.

Şuan altıdan eski model bir kango var eskiden araçla piyasada iş kovalayıp malzeme taşırdı sonrasında evlendi çoluk çocuğa karıştı ve kango özellikle ocuk için çok riskli bir araç.
    konfor olmadığı için çocuk her araca binişinde kusuyor asr abs vs bir kenera arkada emniyet kemeri dahi yok. (98 model camlı koltuklu van)

Çocuk araçta uyuduğu zamanlarda kucağında çocuk varken kapıyı kilitlemek vs baya skıntı yaşıyormuş bundan dolayı eller serbest özellikiğini özellikle istiyor (kartlı sistem) lakin daha önce kullanmadıda işe yarayan bir teknolojimidir onuda bilmiyoruz.

Bunun yanı sıra uzun yolda 6 vites 105-110 bg olmasını istiyor olursa cruze control uzun yolda avantaj sağlayacaktır kanısındayız. (Ben sürekli kullanıyorum)

eski aracının farlarından çok şikayetçi bu nedenle yeni aracında zenon ve oda yetersiz kalırsa sis farlarıda olsun istiyor.

Birde arkada protokol perdesi olmasını istiyor yolda çocuğun emme durumlarında rahatlık sağlayacaktır.

bunların yanında isofix, bagaj hacmi, otomatik camlar vs zaten standart donanım olarak geliyor diye biliyorum.

2010 - 2011 max 120,000 km de temiz kullanılmış ekenomik fiyatlara birşey arıyor.

fluencenin normal farlarida oldukca basarilidir. bu baglamda arkadasiniz dinamik yada privileve almali. ama bu donanimlar pek ucuz olmuyor

• Ocak ayında elde kalan 2014 ler uygun fiyatlara gidince 2. El piyasası düşecek o zamanı bekleyin derim
  • quote:

quote:

quote:

fluencenin normal farlarida oldukca basarilidir. bu baglamda arkadasiniz dinamik yada privileve almali. ama bu donanimlar pek ucuz olmuyor

yardımlarınız için teşekkür ediyorum hocam önerilerinizi dikkate alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Ocak ayında elde kalan 2014 ler uygun fiyatlara gidince 2. El piyasası düşecek o zamanı bekleyin derim

geçmiş yıllardan gözlemlendiği kadarıyla bir irnek verebilirmisiniz.

2010 model temiz bir dinamik sıkı bir takiple 35,000 e rahatlıkla alınabiliyor. ocağı beklersek ortalama olarak + larımız ne olur?

Modeli dikkate alarak yazarsanız memnun olurum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.