Şimdi Ara

2015 te Andrid Telefon Alınmaz// S805 i pas geçin !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle şunu söyliyim ios telefon alın demiyorum yazdıklarım android telefonları ilgili olduğu için başlığı öyle atıyorum ...

Mobil Sektör Kapitalizmin doruklarına ulaşmış durumda .. bunun için en mantıklı olan sizi en uzun süre götürecek f\p telefonu almak olucaktır ..

Gelelim Asıl sorunumuza 2015 te neden android telefon alınmaz .. bu soruyu cevaplamak için tersten düşünüp bir telefonu alırken baktığımız özellikler nelerdir sorusuna cevap verelim ..

İlk ve en önemli unsu İşlemci ve Telefon Hızı ;
    Şu an en çok gördüğümüz 2013 te görmeye başladığımız Snapdragon 800 işlemcisi diğer tarafta 2014 ün sonunda ve 2015 te genel olarak göreceğimiz Snapdragon 805 ;
    Şu anda s800 lü bir cihaz en az iki yıl daha güncel kalacaktır ki s805 tamamen gereksiz bir işlemci .. neden gereksiz ? Android 5 telefonunuzda 64 bit işlemci desteği olacak ve siz 2000 lira verdiğiniz telefonda 64 bit kullanamayacaksınız .. Şu anki s800 işlemci telefonlarda android 5 ile performansı bir adım daha öteye gidecektir ..

//// 2015 Sonlarına doğru s810 cihazları görürsek onlara lafım yok ...

Grafik olarakta sıkı bir mobil oyuncusu değilseniz (öyle bir terim bile yok) almak için bir neden olmayacaktır ..

Batarya : Gördüğüm en büyük sıçrama Türkiyede göremediğimiz Moto cihazlarını saymazsak Lg G2 olacaktır ki Lg bu işi yapıyor dedik sonra ne olduysa batarya geliştirmeyi bıraktılar .. kaldıki şimdiki android cihazların pek çoğu pil konusunda yarı yolda bırakmıyor ..

Ekran Ses medya Özellikleri de yeterince tatminkar .. 2k şu an için laptopta 4k dan daha gereksiz ..

Kamera : Şu an ki telefonların kamerası %99 u tatmin eder seviyede kaldı ki profesyonelleri tatmin etmesi imkansız..

Fiyat : UÇUP GİDİYOR .. BÖYLE SATMAYA DEVAM EDERSE DAHA DA UÇUK..

Şu an en alınabilir telefonlar : 1400 aşağısına alabileceğiniz Lg G3 32 Gb ,,, 1000 Liraya Lg G2 32 GB yine Aynı fiyattan NEXUS 5 ,,, forumda imei kayıtlı 1250 ye satılan M8 cihaazları ..

• genelde ara teknoloji ve sıçrama teknolojiler oluyor.

ekranı ilk ele alırsak, 720p -> 1080p -> 2K oldu. 2K yeni çıktığı için uzun bir süre kalır.

işlemci sınıra dayandı dediğin gibi. artık 64bit SoC'a geçerler.

ram de yeni yeni 3GB seviyesine ulaştı 4'e hemen geçmezler diye düşünüyorum. zaten yazılımsal olarak da optimize etmeye başladılar bişeyleri. (ne kadar çok ram o kadar az batarya ömrü)

kamera da artık 16-20mp seviyesinde. (ki mp'nin pek önemi yok) genel olarak 1/2.3" en büyüğü. (Android dediğin için Lumia'ları saymıyorum.) burda da bi gelişme lazım artık. 1/1.7" gibi. bu biraz zor olabilir zira ışığı o kadar büyük sensöre düşürmek biraz kalınlık gerektirebilir. (şuana kadar geçmemelerin temel sebebi de bu diye düşünüyorum.)

batarya ömrü de diğer parametrelere ve cihaz büyüklüğüne bağlı zaten. ne kadar büyük cihaz yaparsan o kadar büyük batarya koyarsın ama yine gereksiz teknolojilere abanırsan yine bi cacığa yaramaz.

bunlar temel maddeler tabi. ufak efek yan maddeler var; usb 3.0, su geçirmezlik, hiç bir zaman kullanılmayacak olan yazılımsal özellikler vs. vs.

sözün özü; her şey bi şekilde gelişiyor. direkt cihaz alınmaz diye bi yargıya varılır mı bilmiyorum.

önemli olan herkesin ihtiyacını karşılayacağı bi cihaz alması, statü sahibi olduğunu gösteren gereksiz cihazlar almaması.

benim için bu cihaz Z3C mesela. mütevazi 4.6" 720p ekran, 3 değil 2GB ram bana yeter de artar. ne yapayım kocaman 2K ekranı, 3gb RAM'i, 805'i...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 26 Ekim 2014; 17:22:57 >

• Şu bir gerçek ki, teknolojinin sonu yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

genelde ara teknoloji ve sıçrama teknolojiler oluyor.

ekranı ilk ele alırsak, 720p -> 1080p -> 2K oldu. 2K yeni çıktığı için uzun bir süre kalır.

işlemci sınıra dayandı dediğin gibi. artık 64bit SoC'a geçerler.

ram de yeni yeni 3GB seviyesine ulaştı 4'e hemen geçmezler diye düşünüyorum. zaten yazılımsal olarak da optimize etmeye başladılar bişeyleri. (ne kadar çok ram o kadar az batarya ömrü)

kamera da artık 16-20mp seviyesinde. (ki mp'nin pek önemi yok) genel olarak 1/2.3" en büyüğü. (Android dediğin için Lumia'ları saymıyorum.) burda da bi gelişme lazım artık. 1/1.7" gibi. bu biraz zor olabilir zira ışığı o kadar büyük sensöre düşürmek biraz kalınlık gerektirebilir. (şuana kadar geçmemelerin temel sebebi de bu diye düşünüyorum.)

batarya ömrü de diğer parametrelere ve cihaz büyüklüğüne bağlı zaten. ne kadar büyük cihaz yaparsan o kadar büyük batarya koyarsın ama yine gereksiz teknolojilere abanırsan yine bi cacığa yaramaz.

bunlar temel maddeler tabi. ufak efek yan maddeler var; usb 3.0, su geçirmezlik, hiç bir zaman kullanılmayacak olan yazılımsal özellikler vs. vs.

sözün özü; her şey bi şekilde gelişiyor. direkt cihaz alınmaz diye bi yargıya varılır mı bilmiyorum.

önemli olan herkesin ihtiyacını karşılayacağı bi cihaz alması, statü sahibi olduğunu gösteren gereksiz cihazlar almaması.

benim için bu cihaz Z3C mesela. mütevazi 4.6" 720p ekran, 3 değil 2GB ram bana yeter de artar. ne yapayım kocaman 2K ekranı, 3gb RAM'i, 805'i...

Z3C bircok kisi icin cok mantıklı bir telefon fiyatıda zamanla daha uygun hale gelecektir .. :) yorumunuz için tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: DARBE

Şu bir gerçek ki, teknolojinin sonu yok.

orda haklısınız ama sırf satılsında para kazanalım teknoloji aynı kalsın diyerek çıkarılan ürünler var mesela ;ipad mini 3 gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

Arkadaşlar öncelikle şunu söyliyim ios telefon alın demiyorum yazdıklarım android telefonları ilgili olduğu için başlığı öyle atıyorum ...

Mobil Sektör Kapitalizmin doruklarına ulaşmış durumda .. bunun için en mantıklı olan sizi en uzun süre götürecek f\p telefonu almak olucaktır ..

Gelelim Asıl sorunumuza 2015 te neden android telefon alınmaz .. bu soruyu cevaplamak için tersten düşünüp bir telefonu alırken baktığımız özellikler nelerdir sorusuna cevap verelim ..

İlk ve en önemli unsu İşlemci ve Telefon Hızı ;
    Şu an en çok gördüğümüz 2013 te görmeye başladığımız Snapdragon 800 işlemcisi diğer tarafta 2014 ün sonunda ve 2015 te genel olarak göreceğimiz Snapdragon 805 ;
    Şu anda s800 lü bir cihaz en az iki yıl daha güncel kalacaktır ki s805 tamamen gereksiz bir işlemci .. neden gereksiz ? Android 5 telefonunuzda 64 bit işlemci desteği olacak ve siz 2000 lira verdiğiniz telefonda 64 bit kullanamayacaksınız .. Şu anki s800 işlemci telefonlarda android 5 ile performansı bir adım daha öteye gidecektir ..

//// 2015 Sonlarına doğru s810 cihazları görürsek onlara lafım yok ...

Grafik olarakta sıkı bir mobil oyuncusu değilseniz (öyle bir terim bile yok) almak için bir neden olmayacaktır ..

Batarya : Gördüğüm en büyük sıçrama Türkiyede göremediğimiz Moto cihazlarını saymazsak Lg G2 olacaktır ki Lg bu işi yapıyor dedik sonra ne olduysa batarya geliştirmeyi bıraktılar .. kaldıki şimdiki android cihazların pek çoğu pil konusunda yarı yolda bırakmıyor ..

Ekran Ses medya Özellikleri de yeterince tatminkar .. 2k şu an için laptopta 4k dan daha gereksiz ..

Kamera : Şu an ki telefonların kamerası %99 u tatmin eder seviyede kaldı ki profesyonelleri tatmin etmesi imkansız..

Fiyat : UÇUP GİDİYOR .. BÖYLE SATMAYA DEVAM EDERSE DAHA DA UÇUK..

Şu an en alınabilir telefonlar : 1400 aşağısına alabileceğiniz Lg G3 32 Gb ,,, 1000 Liraya Lg G2 32 GB yine Aynı fiyattan NEXUS 5 ,,, forumda imei kayıtlı 1250 ye satılan M8 cihaazları ..

Hocam verdiğiniz fiyatlar örnek mi Lg G2 1000 tl ye bulsam keşke

• İyi diyorsun da Google yazilim basiyor, Sony'de yazilim basiyor cihaz daha uygulama yuklemeden olmasi gereken hizda olmuyor. Ne yapayim 3 RAM'i dedigin fark iste burada ortaya cikiyor. En son Sony'i neo V ile kullandim adamlar basmis yazilimi Track ID vs(devre disi da birakamiyorsun) 512 RAMli cihazda 100 MB RAM kullaniciya kalmis.(4.0.4) Ha root atacagim dersen kaldirirsin; ama ben root isteyen biri degilim.

iOS tarafinda da sisirmeye basladilar Health vs gibi uygulamalar cok az bir kesime hitap ediyor.

Android alinacaksa Nexus'tan sasmamali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danGerfuLL -- 26 Ekim 2014; 18:56:53 >
  • redloves kullanıcısına yanıt
    http://www.n11.com/lg-g2-d802-cep-telefonu-32gb-resmi-ithalat-P23286772

100 tl indirimle 1100 e geliyor hocam .. cardfinansta var ise 1000 e geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

İyi diyorsun da Google yazilim basiyor, Sony'de yazilim basiyor cihaz daha uygulama yuklemeden olmasi gereken hizda olmuyor. Ne yapayim 3 RAM'i dedigin fark iste burada ortaya cikiyor. En son Sony'i neo V ile kullandim adamlar basmis yazilimi Track ID vs(devre disi da birakamiyorsun) 512 RAMli cihazda 100 MB RAM kullaniciya kalmis.(4.0.4) Ha root atacagim dersen kaldirirsin; ama ben root isteyen biri degilim.

iOS tarafinda da sisirmeye basladilar Health vs gibi uygulamalar cok az bir kesime hitap ediyor.

Android alinacaksa Nexus'tan sasmamali.

Sony, JellyBean dan sonra çok geliştirdi kendi Android tabanını. Bir Nexus deneyimi yaşayabilirsiniz.

• S800'le s801 arasında hiç fark yoktu. Gerçi 1.7'ye sabitlenen s600'de cpu anlamında s8xx serisiyle aynıydı. Snapdragonsan cpu konusunda hersene bir çöp görüyoruz. Lte'den önce 5 telefondan 1'i snapdragon-scorpion'ken bu telefonlar performans açısından rakiplerinin gerisinde kalıyordu.
    Ne çabuk zirveye koydunuz Qualcomm'u. LTE patenti olmasaydı küçülürdü Qualcomm.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

S800'le s801 arasında hiç fark yoktu. Gerçi 1.7'ye sabitlenen s600'de cpu anlamında s8xx serisiyle aynıydı. Snapdragonsan cpu konusunda hersene bir çöp görüyoruz. Lte'den önce 5 telefondan 1'i snapdragon-scorpion'ken bu telefonlar performans açısından rakiplerinin gerisinde kalıyordu.
    Ne çabuk zirveye koydunuz Qualcomm'u. LTE patenti olmasaydı küçülürdü Qualcomm.

tepede demiyorum ki ben en yaygın o malesef ..

• matmuhendisi kullanıcısına yanıt
    Sizin oluşturduğunuz değilde populer algoritma bu yönde maalesef. Qualcomm performans için bu övgüleri haketmiyor.
    Yeniliklerini vs bir kenara bırakıyorum. Arm cortex a7 tabanlı mimari bile krait 450 kadar işlem gücü sunabiliyor. Thermal throtle olayına girince 3 yıl önceki 32 nnlik arm işlemcilerine dönüyor zaten. Umarım bu tekel olayı kırılır da rekabet olur. Yavaştan exynos ve mediatek geliyor lte ile zaten çok daha iyi işlemciler cpu konusunda. Google'ın el atması lazim.

• önceliğimiz başka şeylere verelim, üstümüzü başimizi giyelim, güzelinden yemegimizi yiyelim hava atma kismi en son plan olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Sizin oluşturduğunuz değilde populer algoritma bu yönde maalesef. Qualcomm performans için bu övgüleri haketmiyor.
    Yeniliklerini vs bir kenara bırakıyorum. Arm cortex a7 tabanlı mimari bile krait 450 kadar işlem gücü sunabiliyor. Thermal throtle olayına girince 3 yıl önceki 32 nnlik arm işlemcilerine dönüyor zaten. Umarım bu tekel olayı kırılır da rekabet olur. Yavaştan exynos ve mediatek geliyor lte ile zaten çok daha iyi işlemciler cpu konusunda. Google'ın el atması lazim.

açıkçası google dan sürpriz bekliyordum ben mt6595 ile ucuz nexus 6 bekliyordum.. keske öyle birsey olsaydi .. gercekten tekel haline geldi ve bende hoslanmiyorum bu durumdan ..

• 2015 sonu degil baharda cikmaya baslar sd810 lu cihazlar.kamera alalnında yenilikler bekliyorum cok daha yuksek fpsli video ceken cihazlar gibi.sony egimli sensorler cikartacak ve bunlari satmaya baslayacaktir bir ihtimal bunlar ileriye tasiyabilir cihazlari.baska buyuk bir yenilikte gozukmuyor donanım tarafında.piyasa daha cok giyilebilir akilli cihazlara odaklanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

2015 sonu degil baharda cikmaya baslar sd810 lu cihazlar.kamera alalnında yenilikler bekliyorum cok daha yuksek fpsli video ceken cihazlar gibi.sony egimli sensorler cikartacak ve bunlari satmaya baslayacaktir bir ihtimal bunlar ileriye tasiyabilir cihazlari.baska buyuk bir yenilikte gozukmuyor donanım tarafında.piyasa daha cok giyilebilir akilli cihazlara odaklanabilir.

kamerada dedikleriniz ve s810 olursa lafım yok zaten .. ama s805 le gelecekse M9, S6 gibi tepe modeller cidden fiyasko olacak Sony zaten Z1 i olan icin hala Z3 almak icin pek bi nedeni yok

• 810 lu gelirler direk zaten note 4 teki exynos un grafik islemcisi farkli ve oc yapilmis versiyonu olucak ozel birsey degil yani.

805 kullanan tepe modellerde cok cikmaz.

• şu an en alınası telefon z3 compact. al en az 4 yıl kullan.

ah bi de dahili hafıza 32 gb olaydı.
  • ya bırakın şu adamların ürettiklerini tartışmayada ülke olarak bizde birşey yapalım neden kendi işlemcimizi geliştiremiyoruz neden kendi telefonumuzu üretemiyoruz okullarda aldığımız eğitimler yeterli değilmi ? elektronik mühendisliği okuyanlar ne yapıyor ? ya beyler yazdıklarım saçma gelicek belkide çok boş işlerle zaman harcıyorsunuz şu konuların hiç bir faydası yok telefon ne için üretildi ne için kullanılıyor arkadaş anlamıyorum adamın elinde s4 var s5 çıkınca hop gidiyor s5 niye aldın olm s5 daha iyi falan filan ya bu zihniyet gerçekten bitmeli kardeşim elindeki s4'de aynı işi yapıyor s5 ile bi arayüz yüzünden telefonmu değiştirilir ülkemizdeki insanlar aç kalıyor telefon alıyor varmı böyle bişe ya bari kendimiz üretelimde sattığımızda kendi ülkemize kalsın telefon üretmek bu kadar zor bişemi elektroniği seviyorum myo okuyorum ama gereksiz olduğunu düşündüğüm için bırakıcam okulu meslek yüksek okullarının kimseye faydası yok boşa zaman kaybı neymiş 4 yıllık konuları sıkıştırıyorlarmış myo'lara falan veriyorlarmış saçma sapan bir eğitim sistemi neyse bu konuya girmeyceğim yeri değil :) ülke olarak daha kendi arabamızı bile üretemiyoruz biz üretirsek diğer üreticiler bize araba falan satmazmış :D böyle duymuştum bi yerde satmasın kardeşim zaten 15 milyarlık araba oluyo bizim ülkede 20-30 milyar ne gerek var enayimi bu millet telefonlarda faşist fiyata satılıyor iki yıl sonra beş para yetmiyor yemişim öyle telefonu

• su 2k olayına girmeseler guzel olacakta rekabet acisindan girecekler gibi gozukuyor ,4k tabletlerde gorucez sd810 destek veriyor cunku.4gb lpddr4 ram gorucez yine sd810'la.tahmin ediyorum 16 lik amiral gemiside kalmayabilir 32'den asagisi olmamali artik.pil konusunda daha iyi gelistirmeler olabilir.sd cekirdeklerde ozellestirme yapmamis olabilir ama olay sadece cekirdeklede bitmiyor , tahmin ediyorum yine onde olacaktir mtk,nvidia veya samsungdan sd810 cikinca cunku bu sefer rakipler baya guclu geldiler bunlara karsilik cok guclu ve kararli bir chipset olacagini tahmin ediyorum sd810'un.thermal throttling olayıda kotu birsey degildir aslında ama telefon ureticilerin kasa ici tasarımları yetersiz kalınca daha cok sıkıntı cıkartıyor.yoksa bugun frekansta dusse bazi tellerde gunluk kullanımda bunu pek hissetmiyorsunuz ama lg gibi gibi agir arayuze sahip ve kasada isiyi iyi dagitamayan tasarimlar yogun kullanımda sıkıntı cıkarabiliyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.