Şimdi Ara

2015 te Andrid Telefon Alınmaz// S805 i pas geçin !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Sony, JellyBean dan sonra çok geliştirdi kendi Android tabanını. Bir Nexus deneyimi yaşayabilirsiniz.

Geliştirmiştir; fakat bu arka planda çalışan uygulamaların RAM'den yediği gerçeğini değiştirmiyor.

Tabiki yiyecek, asıl önemli olan stabilite ve hıza etki etmemesi. Şimdiki 4.1.2 ve üstü Android sürümü taşıyan hemen hemen her cihazda (Samsung cihazlar hariç) bu stabilite sağlandı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Doğru diyorsunuz, onun fiyatı düşsün derken bu sefer başka bir şey çıkacak. S5 bana s4 s3 gibi modellerden daha sıcak geliyor nedense diğerlerini sevememiştim ama G3 e ısınamadığımdan mıdır bilmiyorum s5 'i düşünür oldum. Birde malum piyasada aksesuarı en çok bulunan telefon. G2'yi askere gitmeden önce almıştım geçen sene. Kardeşim kullanıyor güzel telefon gerçekten, bende askerden gelince bir telefon alırım diyordum ama hala bekliyorum nisandan beri :D Acaba acaba ilerde G2 yi mi elden çıkartmak kolay olur yoksa S5 'i mi ? Onu düşünüyorum birazda. Çünkü HTC den çok çektim , ne aksesuar buldum ne ikinci el piyasası adam gibiydi. Ekran jeletini kılıf falan piyasada hiç yoktu. Ama en kıytırık dükkanda bile samsung ürünleri var. LG nin de az mesela bulunmuyor pek. G3 egelecek olursak çok şık telefon evet ama çok narin geldi gözüme. Kasa çatlaması sorunlarını falan da görmüştüm, drop testlerinde ise kasa direk kırılıyor. Biraz narinliği korkutuyor beni. Batarya konusunda ise Android L ile nasıl olur acaba.

Kafamda çok soru işareti var. S5 e Android L gelir herhalde LG G2 için verecekmiş çünkü.

S5 ve G2 ye gelecektir hocam ikisinide ilerde fiyat olarak saydırmak zor olacaktır .. ikinci el benim icin sorun demezseniz sahibinden de veya forumda temiz aklına yatanı al :) G3 kullandım evde bulunan telefonlardan bi tanesi pek narin değil açıkçası :) Nexus 5 e niye bakmıyorsunuz Android e program yazmıyo musunuz

nexus hiç düşünmedim vallahi. Android yazılımla custom dışında pek uğraşmıyorum yav birde düz android çok hoşuma gitmiyor para vermişken sağlam bir arayüz olsun, zaten ilerde rootlayıp düz android yüklerim ne olacak Birde pili düşük gibi nexus 5 in ne kadar dayanıyor acaba bir araştırayım bakalım :)

N11 ve GG gibi sitelerde çok uygun fiyata g3 var 32yi 1500 'e falan satanlar vardı birde orjinal garanti diyor. Sallıyorlar mı yoksa laf cambazlığı mı var işin içinde anlamadım. Güvenemiyorum işte netten alışverişede :/ Teknomarketlerin kucağına düşüyoruz hep :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

quote:

Doğru diyorsunuz, onun fiyatı düşsün derken bu sefer başka bir şey çıkacak. S5 bana s4 s3 gibi modellerden daha sıcak geliyor nedense diğerlerini sevememiştim ama G3 e ısınamadığımdan mıdır bilmiyorum s5 'i düşünür oldum. Birde malum piyasada aksesuarı en çok bulunan telefon. G2'yi askere gitmeden önce almıştım geçen sene. Kardeşim kullanıyor güzel telefon gerçekten, bende askerden gelince bir telefon alırım diyordum ama hala bekliyorum nisandan beri :D Acaba acaba ilerde G2 yi mi elden çıkartmak kolay olur yoksa S5 'i mi ? Onu düşünüyorum birazda. Çünkü HTC den çok çektim , ne aksesuar buldum ne ikinci el piyasası adam gibiydi. Ekran jeletini kılıf falan piyasada hiç yoktu. Ama en kıytırık dükkanda bile samsung ürünleri var. LG nin de az mesela bulunmuyor pek. G3 egelecek olursak çok şık telefon evet ama çok narin geldi gözüme. Kasa çatlaması sorunlarını falan da görmüştüm, drop testlerinde ise kasa direk kırılıyor. Biraz narinliği korkutuyor beni. Batarya konusunda ise Android L ile nasıl olur acaba.

Kafamda çok soru işareti var. S5 e Android L gelir herhalde LG G2 için verecekmiş çünkü.

S5 ve G2 ye gelecektir hocam ikisinide ilerde fiyat olarak saydırmak zor olacaktır .. ikinci el benim icin sorun demezseniz sahibinden de veya forumda temiz aklına yatanı al :) G3 kullandım evde bulunan telefonlardan bi tanesi pek narin değil açıkçası :) Nexus 5 e niye bakmıyorsunuz Android e program yazmıyo musunuz

nexus hiç düşünmedim vallahi. Android yazılımla custom dışında pek uğraşmıyorum yav birde düz android çok hoşuma gitmiyor para vermişken sağlam bir arayüz olsun, zaten ilerde rootlayıp düz android yüklerim ne olacak Birde pili düşük gibi nexus 5 in ne kadar dayanıyor acaba bir araştırayım bakalım :)

N11 ve GG gibi sitelerde çok uygun fiyata g3 var 32yi 1500 'e falan satanlar vardı birde orjinal garanti diyor. Sallıyorlar mı yoksa laf cambazlığı mı var işin içinde anlamadım. Güvenemiyorum işte netten alışverişede :/ Teknomarketlerin kucağına düşüyoruz hep :D

Siz yöneticiymişsiniz ben daha yeni farkediyorum

hocam valla teknomarkette insan ucuza alamıyor ben Lg G3 ü 1484 e aldım sonra n11 1405 e de satıldı hatta 111 lira da kart finans puanı veriyordu ekstradan :) satıcı ile ilgili yapılan yorumlardan yola çıkıp alışveriş yapabilirsiniz :) sıcak fırsatlar bölümünde telefon konularını takip edin bence :)

bu arada Siz ne üzerine yazılım yapıyorsunuz benim bölümümde yazılım üzerine :) önerileriniz varsa pm atın bana :)

• s805 i cok kolay pas gececeklerdir ,64 bit isletim sistemi var ortada 32 bit kullanmak manasiz , inanin google'in nexus 6'yi neden cikardigini anlamakta gucluk cekiyorum gerci ortada cep tellerinde kullanıllabilecek 64 bit islemci sadece ekinoks var onuda belki belki fazla uretemediginden belkide rekabetten oturu satmiyorlar ama ne diye cikarrtin ki bu telefonu tamam tablet 64 bit ama bu telefon 650 dolarlk fiyatıyla satsinda para kazanalaim mantigiyla yapilmis gibi adeta birazda 2k oyun gelistiricelerine hazirlik mahiyetinde belki , ilk baharda piyasada olacak sd810 , s6,g4,m9,z4 bu islemciyi kullanacak bu kadar net konusuyorum.s805 2k ekranlar cikti bari biraz guclu olsunda ilerde teller surunmesin diye cikartilmis bir islemci gibi olmus.piyasada 64 bit beklentisi var daha dusuk 64 bit sd410 sd615-610 gibi cihazlar 2015'ten once piyasada olacak.keza muhtemelen mtkda o civarlarda 64 bit islemcileriyle gelebilir.
  • bu arada bu kadar g3 tavsiye edilmesinede anlam veremiyorum , bence gelecegi en buyuk soru isareti olan telefon g3 ,2k erkan sd801 islemci var ,bir sene icinde bu cihaz 2k oyunlarda kasarsa kimse sasirmasın zaten isinma sorunlarıda mevcut isininca performansı diger amirallerden daha fazla dusuyor,arayuz hafif degil,pil durumunda rakiplerinden geride kasa kalitesi eh iste, z2 gibi bir model varken biraz daha pahaliya , ben g3 almazdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

bu arada bu kadar g3 tavsiye edilmesinede anlam veremiyorum , bence gelecegi en buyuk soru isareti olan telefon g3 ,2k erkan sd801 islemci var ,bir sene icinde bu cihaz 2k oyunlarda kasarsa kimse sasirmasın zaten isinma sorunlarıda mevcut isininca performansı diger amirallerden daha fazla dusuyor,arayuz hafif degil,pil durumunda rakiplerinden geride kasa kalitesi eh iste, z2 gibi bir model varken biraz daha pahaliya , ben g3 almazdim.

hocam gelecekte 2k oyun falan olmayacak ..
    daha xbox one da bile cogu oyun 720p ..
    Zaten ugulamalarda full hd calisiyor .,
    bir sorun yok yani gelecekte sadece fhd calismasi bile saglanabilir..

• matmuhendisi kullanıcısına yanıt
    konsolarda ki gibi gelismis oyunlar yapmazlar ama nasil yapacaklarını soyleiyim grafik olarak bir fark hissetmesen bile bunlari 2k render ettirip cikartacaklar belki orda cop bir texture olacak ama cozunurlugu artacak , telefon kasmaya baslayacak yoksa bu aletler eski nesili anca gecebildiler grafik gucu olarak ki onla karsilastirailamaz bile prormlamama deneyimi acisindan telefonlar ama ne oalcak pazarlama taktigi olacak yetersiz oldugunu hissedince telefonu degistirecen. bu sene 4k tablettler piyasaya cikacak tahmin ediyorum 2k yi birak 4k oyun yapacaklar.bu hizla giderlerse grafik tarafında 2-2,5 sene icinde one yakalanacaktir mobil tarafta islemci acisindansa bu neslin islemcilerinde pek is olmadigindan 2 sene bile surmeyebilir yeni nesil konsol islemcilerinin yakalanması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

konsolarda ki gibi gelismis oyunlar yapmazlar ama nasil yapacaklarını soyleiyim grafik olarak bir fark hissetmesen bile bunlari 2k render ettirip cikartacaklar belki orda cop bir texture olacak ama cozunurlugu artacak , telefon kasmaya baslayacak yoksa bu aletler eski nesili anca gecebildiler grafik gucu olarak ki onla karsilastirailamaz bile prormlamama deneyimi acisindan telefonlar ama ne oalcak pazarlama taktigi olacak yetersiz oldugunu hissedince telefonu degistirecen. bu sene 4k tablettler piyasaya cikacak tahmin ediyorum 2k yi birak 4k oyun yapacaklar.bu hizla giderlerse grafik tarafında 2-2,5 sene icinde one yakalanacaktir mobil tarafta islemci acisindansa bu neslin islemcilerinde pek is olmadigindan 2 sene bile surmeyebilir yeni nesil konsol islemcilerinin yakalanması.

saygı duyuyorum ama biraz tebessümle yaklasıyorum hocam .. konsollardaki islemciyle mobil islemciyi karşılaştırmanız biraz manidar olmus ki 2 yilda yaklasmasi falan bile imkansiz :)

• http://phandroid.com/2014/02/27/hands-on-qualcomm-4k-tablet-snapdragon-805-cpu/
    demey kalmadan yapmislar bile modern combat 5'te native 4k destekli demo var.su anda muhtemelen oyunda 4k veya 2k destegi vardir.gerci oyun gelistiricileri grafik ayarlari koymaya basladilar belki kalite dusurerek oynanam ihtimali olacak ama bu seferde fhd'de calisan tel daha yuksek grafilerle oynarken sen yuksek cozunurluk icin low ayarla oynayacan atiyorum.
  • matmuhendisi kullanıcısına yanıt
    inan degil sadece biraz arastir derim cpulari gercekten zayif konsolların , grafik biriminde soyle diyim 2 sene once asagi yukari k1'in 4 te biri kadardi grafik gucu mobil gpuların ,onedaki gpu'da asagi yukari 4 kati gucunde k1'in.

cpu icinde soyle bir haber vereyim amd kendisi dedigine gore cortex a57 ler kullanıyor opteron a1100 icin(8 cekirdek 2,0 ghz cortex a57) ve buda mevcut opteron x'lerden 2 ila 4 kat arasında fazla performans veriyor 1,9 ghz 4 cekirdek jaguardan.jaguar konsolların kullandıgı cpu cekirdekleri ps4 teki 1,6 ghz(kesin degil) xbox one 1,75 ghz'de calisiyor.ikiside 8 çekirdekli.basit bir matematikle 8 cortex a57 cekirdekli bir cpu benzer frekansta calisan konsollar kadar hatta daha fazla guclu olabilir.mobil gpuların avataji dusuk nanometre seviyesine indikce frekans ve performans dahada artiyor ,konsoların cpu performanslari ise sabit kalmasi gerekiyor onlar bu avantaji konsollari dahada kuculutp daha dusuk isi ve gurultulu calistirarak kullanablcekler.
    onumuzde ki yil 14 nm gecilecek benim tahminim 2,5 ghz hizinda calisan 4 cortex a57 ve dahadusuk frekansli 4 cortex a53 ile konsoların pefromans gecilmis olacak.tabi boyle bir islemci cikar mi kim cikarir bilemiyorum su anda note 4 teki ekinoks 20 nm 4 cortex a57yi 1,9 ghz'de 4 cortex a53 ude 1,3 ghz'de calistiriyor.

http://www.pcper.com/news/Processors/AMD-Shows-ARM-Based-Opteron-A1100-Server-Processor-And-Reference-Motherboard

• Yazını okudum ama merak ettim neden Mediatek işlemcilerden bahsetmiyorsun? biz babalar gibi kullanıyoruz mtkları. Bu yıl sonuna kadar 64 bit işlemcilerini piyasaya sürecekler.

Bak adamlar yol haritası hazırlamış. Haber sayfası buradahttp://www.gizbeat.com/5791/mt6753-review-mediateks-new-64-bit-octa-core-4g-soc/

2015 te Andrid Telefon Alınmaz// S805 i pas geçin !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: zkurt86

Yazını okudum ama merak ettim neden Mediatek işlemcilerden bahsetmiyorsun? biz babalar gibi kullanıyoruz mtkları. Bu yıl sonuna kadar 64 bit işlemcilerini piyasaya sürecekler.

Bak adamlar yol haritası hazırlamış. Haber sayfası buradahttp://www.gizbeat.com/5791/mt6753-review-mediateks-new-64-bit-octa-core-4g-soc/

2015 te Andrid Telefon Alınmaz// S805 i pas geçin !!!

Hocam Mtk islemcileri göremiyoruz ki Tepe modellerde ,, insallah MX4 ile ile ülkemize güzel bir giris yapacak onuda konusuruz insallah .. Mtk , Tegra platformunu sonuna kadar destekliyorum .. Qualcomm tekel haline gelip kendini gelistirmemeye baslaması yazımın genel amacı bu aslında ..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.