Şimdi Ara

Bosch sms53m06eu/02 bulaşık makinesi kapak contası problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bosch sms53m06eu/02 model bulaşık makinemi 5 senedir sorunsuz kullanıyorum ve çok memnunum. Sorunum şu ki bu yaz fazlaca güneş gören bir pencere karşısında kaldığı için kapağının en altındaki boydan boya olan plastik conta sertleşmiş durumda. Bu sertleşme makinenin kapağının zor açılıp-kapanmasına sebep oluyor. Sıvı sabun sürerek contayı kayganlaştırdığımda bu zor açılıp kapanma problemini belli bir süre için halledebiliyorum fakat sıvı sabun etkisini kaybedince yine aynı problemi yaşıyorum. Bu plastik contayı değiştirmeden temelli yumuşatabilecek bir yöntem veya bir kimyasal var mıdır? (Balata spreyi denedim, sıvı sabundan daha uZun süre iş gördü ama o da etkisini kaybetti.) konu hakkında fikri olup yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Updullah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SawasHH

Bosch sms53m06eu/02 model bulaşık makinemi 5 senedir sorunsuz kullanıyorum ve çok memnunum. Sorunum şu ki bu yaz fazlaca güneş gören bir pencere karşısında kaldığı için kapağının en altındaki boydan boya olan plastik conta sertleşmiş durumda. Bu sertleşme makinenin kapağının zor açılıp-kapanmasına sebep oluyor. Sıvı sabun sürerek contayı kayganlaştırdığımda bu zor açılıp kapanma problemini belli bir süre için halledebiliyorum fakat sıvı sabun etkisini kaybedince yine aynı problemi yaşıyorum. Bu plastik contayı değiştirmeden temelli yumuşatabilecek bir yöntem veya bir kimyasal var mıdır? (Balata spreyi denedim, sıvı sabundan daha uZun süre iş gördü ama o da etkisini kaybetti.) konu hakkında fikri olup yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler...

Sağdan baktım soldan baktım fotodan birşey anlamadım hocam.Servise Danış parçayı sen al tak ucuz biseydir.

• lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Hocam, fotodan bişey anlamanın zor olduğunun farkındayım, makinenin ön kapağının hemen altındaki makinenin solundan sağına kadar olan kapak altı contası bu. bi foto daha ekliyim.. bakalım bundan bişi çıkacak mı?
  • Dediğiniz yeri ben anladım ancak o kadar büyük sorun yaratacağını tahmin etmezdim. Bizdeki SMS58M82TR modelininde contası ilk geldiğinde bayağı kaygandı zamanla geçti fakat dediğiniz gibi zorluk çıkartmıyor. İşi bileni çağıralım yardımı dokunacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biostrike -- 23 Ekim 2014; 13:05:44 >
  • biostrike kullanıcısına yanıt
    ilginize teşekkür ederim, dediğiniz gibi insan o kadar problem olacağını düşünmüyor ama contanın sertleşmesi kapağın açılmasını o kadar engelliyor ki; kapağı hanım açamaz hale geldi, ben ancak zorla acıyordum ki kapağı kırmaktan cekindim en son. kendimce denediğim bi kaç yumuşatma yöntemi de fayda etmeyince bir bilene sorayım dedim. henüz beklemedeyim, teşekkür ederim.
  • SawasHH S kullanıcısına yanıt
    Contanın konumu doğru mu peki ? Arkaya doğru girerse zorlar ancak bir contanın bu kadar sıkıntı çıkarması pek mümkün gibi gelmiyor bana. Sorun başka bir yerde olabilir.
  • Contanın konumu doğru, yerinden 1 cm bile çıkmış değil. Sıvı deterjanla kayganlaştırdığımda aynen normal hali gibi kapak çok rahat açılıp kapanıyor. (Zaten apartman komşum özel beyaz eşya servisi, ona gösterdiğimde o tespit etti sorunun conta kaynaklı olduğunu yoksa o kadar sert açılıyordu ki bende sizin gibi başka bi yerde arıza arıyordum.)

• SawasHH S kullanıcısına yanıt
    Ilginç bir durum gerçekten. Kayganlığını uzun süre kaybetmecek birşey sürmek lazım. Belki saçma gelebilir ancak gres yağı sürmek faydalı olabilir. Bu işlemi bilene sormadan yapmamak lazım tabi.

• Ne sürersem süreyim, sınırlı zaman koruyacaktır kayganlığını, kesin ve nihai çözüm plastiği yumuşatacak bir şey.. Ama ney:)))

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.