Şimdi Ara

Zorlu Apple Store de Tartisma Cikti (VIDEO)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
5
Favori
8.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Randevu alamayan kisiler calisanlarin "gidin,dagilin" soylemlerine karsi geldiler ve kazanan taraf oldular. kendilerine randevular verildi.

O karmasa sirasinda "yasasin Samsung" diye bagiran kisi ise gunun en anlamli sozunu soylemis oldu.

http://youtu.be/vte2vKer4F8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_K_B -- 21 Ekim 2014; 15:36:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Haklılar. Adam geliyor Vandan şırnaktan randevu yok diye dön geri :) Türkiye ye gelen her firma bizim standartlarımıza harbiden uyuyo

• Belli ki insanların canı yanmış,son derece haklı tepkiler bence.
  • Nesi haklı ya :) İnternetten her randevu alamayan 10/20 kişi gidip böyle davransın o zaman ?
    Bir de abd avrupa örneği veriyor.
    Bırak şikayeti o ses o tavır ile davransın da o oynayan eli kolu katlayıp yere nasıl yatırıyolar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok haklilar arizali telefona randevu ne demek ya? Millet randevu bulamiyorsa eger bozuk telefonu mu kabullenecek? Bu mu Apple musteri memnuniyeti?

• Randevusu yoksa gelmesin. Store açılmadan önce de bayıla bayıla alıyorlardı şimdi mi sorun oldu tiplere bak. Randevu alamıyorsa gitsin garantiye versin, Samsung diye bağırmışmış.
  • Neyi bulamıyor.
    Bozuk olana kargo ile karşılıklı teslimat yapıyolar.
    Hani illa randevu diye kasmak nedir. Bir de arızayla alakası yok sanırım. Diğeri ben1 aydır alamıyorum diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfghjkll

Nesi haklı ya :) İnternetten her randevu alamayan 10/20 kişi gidip böyle davransın o zaman ?
    Bırak şikayeti o ses o tavır ile davransın da o oynayan eli kolu katlayıp yere nasıl yatırıyolar.

Avrupada kendim randevusuz gittim ve işimi hallettiler. Trde randevu ile hastaneye gittiğinizde bile kavga gürültü çıkıyor. Bilmeyen insanlar var alamıyor adam ne yapsın ? Mesela bugün gir bi randevu alsana yarın için ? Durumun acil mesela gir bu akşam hemen al ? olmaz böyle ya randevu kalksın yada iki üç tane daha açsınlar ben cihazımı avrupadan aldım bi kere zorluya götürdüm 1 hafta randevu için uğrastım sorun olduğu halde geri yollandım. Fransaya gittiğimde strasbourg storeye götürdüm 2 dakika sürmedi cihazın değişim alması daha tövbe telefonum garantilik bişeyde olsa zorluyla fln uğrasmam

• Anca böyle şeyler bizde olur randevu ile günde 250 kişiye hizmet veriyorlar daha önceden store yokken ne yapıyorduk ? Herkes kulaktan dolma gidin cihazı değiştiyorlar lafıyla böyle şeyler yapıyor. Sonra malum sitede sıfırı ile değiştirilmiş cihaz şu kadar diye ilan açılıyor amaç belli bu tiplerde.
  • aynı sektörde calışan birisi olarak kendi düşüncelerimi sölemek isterim

bizede bu şekilde çirkeflik yaparak ben para veriyorum gazoz kapagı değil diyerek bagırıp cagıran insalardan gerçek anlamda tiksiniyorum neymiş efendim 5 gündür alamamışmış işin bi yolu yordamı var orda giderek bagırıp çagırmak yerine gerçekten efendi gibi sorumlu ile görüşüp durumu anlattıkdan sonra eli boş dönen görmedim ben hayatımda hiçbir şirkette , baskın olmak için bagırmak çagırmak gerekmezki lafım meclisten dışarı olsun eşşek tikmenin bile adabı vardır diye deyim var ama bu şekilde değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cana-cana

quote:

Orijinalden alıntı: asdfghjkll

Nesi haklı ya :) İnternetten her randevu alamayan 10/20 kişi gidip böyle davransın o zaman ?

Avrupada kendim randevusuz gittim ve işimi hallettiler. Trde randevu ile hastaneye gittiğinizde bile kavga gürültü çıkıyor. Bilmeyen insanlar var alamıyor adam ne yapsın ? Mesela bugün gir bi randevu alsana yarın için ? Durumun acil mesela gir bu akşam hemen al ? olmaz böyle ya randevu kalksın yada iki üç tane daha açsınlar ben cihazımı avrupadan aldım bi kere zorluya götürdüm 1 hafta randevu için uğrastım sorun olduğu halde geri yollandım. Fransaya gittiğimde strasbourg storeye götürdüm 2 dakika sürmedi cihazın değişim alması daha tövbe telefonum garantilik bişeyde olsa zorluyla fln uğrasmam

Avrupa da İphone hele ki yeni çıkana rağbeti bir tutuyorsan burasıyla haklısın.
    Bahsettiklerin bahanedir. Aciliyetim var. Adam sabah 6 64sg randevusu aldı ? ...15 dakika gold 16 64 128, silver 16 128 durdu ya.
    He, genel mantık ile haklısın. Bizim ülkemizde sesi çıkan hır gür çıkarana öncelik var. Çünki hödüklük kanunu işliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snac Twingum -- 21 Ekim 2014; 15:51:57 >

• Müşteriler haklı. Eminim ki orada seslerini yükselten insanlar ilk önce insan gibi dertlerini anlatmış, yardım istemiştir. Olumsuz cevap alınca bu durum olmuştur ki müşteri her zaman haklıdır. Laftan anlamayanın hakkı kötektir. Orada bu olayın yaşanmasına izin vereceklerine apple çalışanları hemen insanlara yardımcı olsalar çok daha az vakit kaybı yaşarlardı. Bizim ülkemizde "Beyfendi dediğin de bakmazlar. Lan baksana dediğin de bakarlar." o yüzden ağızlarına sağlık oradaki müşterilerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emryrgc -- 21 Ekim 2014; 15:54:05 >
  • bence sadece garanti hizmetinden yararlanılıcak bir ek hizmet binası tarzı birşey yapmalı apple bu randevu durumu gerçekten markanın ismini kötülüyor .

(ayrıca randevu alamıyanlarda nasıl alamıyor anlamıyorum 23.59 da gir sürekli f5 le açıldığı anda rastgele bas seçicilik yapamazsın zaten ben bu şekilde kaç kere randevu alıp hizmet aldım .)
  • Randevu almak size bizd kolay ama bilgisayarla arasi olmayan adama imkansiz randevu denilen olay gece 12 de acilip 1-2 dk bile surmuyorsa o olayda sikinti vardir.

3-4 gun once benzerini yasadik apple sistemleri cokmus tamamen gelen kimseye bakmiyorlar herkese 1 hafta sonraya randevu verelim diyolar millette pasa pasa tamam diyor gidiyor. Trabzondan gelen bi abiyle beraber biraz tartisip zorluk cikarincs bize ertesi gune verdiler. O geri donen insanlarin sucu neydi 1 hafta daha bekliycekler ?

Ben kirik ekranla niye 1 hafta daha bekliyim randevun varsa ? Sistemleri bozukda onlarin problemi.

Malesef ulkemizde apple store hizmeti yurtdisi standartlarin cok cok altinda herseyde oldugu gibi. Bunda tek magaza olmasininda etkisi var, turk insaninda etkisi var ama en buyuk hata apple da.

• Randevu alamamız Apple'ın suçu değil. Şu forumda da bulunan çıkarcı,çakal olan 10larca randevuyu aynı anda alıp sonra satan kişilerin suçu. Adamların belli bir kapasitesi oluyor, onun üzerinde alıp müşterileri madur etmek istemiyorlar. Ama bizim çakallar sağolsun hepsini topluyor. Ayrıca Apple Store'da tartışma çıkarıp sürekli bu şekilde randevu alınmaya başlarsa işte o zaman iyice ortalık karışır.

Ayrıca videodaki insanlar için bu nasıl kaba cahil bir tutumdur. Bir kızı köşede sıkıştırıp Avrupa'da Amerika'da 1 dakikada değişim var diyip çalışanlara bağırarak mı adam olunuyor? Böyle insana bırakın değişimi parasını verip cihazı geri alacaksın. Gidip şu fırsatçılara sesini çıkarsalar ya, 10larca randevu alanlara, yemez götleri. Anca böyle insanlara artistlik yaparlar Avrupayı örnek gösterirler ama insan olarak bırakın hoşgörüyü karşıdakine saygısı olmayan insanlardır. Gitsin Avrupa'ya Amerika'ya baksın bi insanlar birbirlerine nasıl davranıyor, randevu alıp satılıyor mu? Olay Store sayısı desek ilk açıldığı zamanlarda sorunsuz olan randevu sistemi şuan neden böyle bir düşünün.

Ayrıca randevusuz için olan bir sıra var. Beklesin orada o sırayı. Gerçi bizim ülkemizde her yerde her şeyde cazgırlık çirkeflik yaparsan kazanıyorsun. Ki ülkenin büyük bir çoğunluğuda öyle. Ve bu ülkede bir yer güzel bir şey yapıyorsa, beğenilmez, taşlanır. Bu ülkede kötü kalitesiz bir şey yaparsan kral olursun. Ne kadar kalitesizlik, ne kadar müşterinin (insanların) ağzına sıçmak, ne kadar kazıklamak onları; o kadar prim yapar, insanlar seni o kadar çok sever.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Randevu alamamız Apple'ın suçu değil. Şu forumda da bulunan çıkarcı,çakal olan 10larca randevuyu aynı anda alıp sonra satan kişilerin suçu. Adamların belli bir kapasitesi oluyor, onun üzerinde alıp müşterileri madur etmek istemiyorlar. Ama bizim çakallar sağolsun hepsini topluyor. Ayrıca Apple Store'da tartışma çıkarıp sürekli bu şekilde randevu alınmaya başlarsa işte o zaman iyice ortalık karışır.

Ayrıca videodaki insanlar için bu nasıl kaba cahil bir tutumdur. Bir kızı köşede sıkıştırıp Avrupa'da Amerika'da 1 dakikada değişim var diyip çalışanlara bağırarak mı adam olunuyor? Böyle insana bırakın değişimi parasını verip cihazı geri alacaksın. Gidip şu fırsatçılara sesini çıkarsalar ya, 10larca randevu alanlara, yemez götleri. Anca böyle insanlara artistlik yaparlar Avrupayı örnek gösterirler ama insan olarak bırakın hoşgörüyü karşıdakine saygısı olmayan insanlardır. Gitsin Avrupa'ya Amerika'ya baksın bi insanlar birbirlerine nasıl davranıyor, randevu alıp satılıyor mu? Olay Store sayısı desek ilk açıldığı zamanlarda sorunsuz olan randevu sistemi şuan neden böyle bir düşünün.

Ayrıca randevusuz için olan bir sıra var. Beklesin orada o sırayı. Gerçi bizim ülkemizde her yerde her şeyde cazgırlık çirkeflik yaparsan kazanıyorsun. Ki ülkenin büyük bir çoğunluğuda öyle. Ve bu ülkede bir yer güzel bir şey yapıyorsa, beğenilmez, taşlanır. Bu ülkede kötü kalitesiz bir şey yaparsan kral olursun. Ne kadar kalitesizlik, ne kadar müşterinin (insanların) ağzına sıçmak, ne kadar kazıklamak onları; o kadar prim yapar, insanlar seni o kadar çok sever.

Tüm randevuları alan insanlarla uğraşmak benim görevim değil ki? Apple hesabını sorması lazım. Her account ile günde 1 randevu vereceksin mesela. Bir kızı almışlar orada bağırıyorlar demişsiniz. Oradaki kız erkek x vs fark etmez. Apple'a tepki gösteriyor insanlar. Ha duygusal ve çalışan motivasyonu vs gibi şeyleri göz önüne alırsak o tartışmaya hemen müdürün el koyması lazım. Avrupa'da, Amerika'da herkes saygılı olduğu için birbirine bu tarz problemler yaşanmıyor. Adam bir kere boş yere randevu toplamıyor ilk adım da. İlk adım sakatsa tüm adımlar sarpa sarar zaten. Müşteri işini çözdürdükten sonra her yöntem uygundur. Amaç zaten müşterinin işinin çözülmesi.

Genel olarak da herkese cevap vermek gerekirse randevu sistemini savunanlar var. Bence de gayet güzel sistem ama gecenin 12'sinde randevu için bekleme mecburiyetim yok. Ayrıca bu işlerden hiç anlamayan insanlar var. Adamın apple id'si bile yoktur belki daha. Sen bu telefonu tam anlamıyla kullanamıyorsun sana hizmet veremeyiz gibi bir düşünce olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emryrgc -- 21 Ekim 2014; 16:04:02 >

• Randevusu olmayanlar için 1 ya da 2 genius görevlendirilebilir. Randevusu olmayanlara o şekilde hizmet verilebilir. Hastanelerde acil servisi var, Apple da böyle bir şey yapabilir. Yeter ki çözüm üretilmek istensin.

Randevusu olanın avantajı sıra beklemeden randevu saatinde gidip hizmet alması, randevusu olmayanın dezavantajı ise duruma göre belki 2-3 saat sıra bekelemesi.

Peşinen edit: Randevu sistemini destekliyorum. Ama yukarıda anlattığım gibi alternatif çözüm de sunulması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 21 Ekim 2014; 16:05:38 >
  • Şöyle düşünün, Migrosa gittiniz. 5 adet kasa var ve 3 kasiyer çalışıyor. Bu zaman ne yaparsanız, sıra olmaması için diğer kasaların da açılmasını istersiniz.
    Fakat 5 adet kasa varsa ve 5 adet kasa da da sıra oluyorsa yapabilcek bir şey yoktur.

Bu zamana kadar bu telefonlar çatır çatır satılıyordu, bir sorunu olan Genpa da KVK da 1 ay bekliyordu. Bu zaman kimse sesini çıkarmıyordu tıpış tıpış bekliyordu

Oradaki müşteriler: Randevu alamadıkları için evet haklılar fakat bağırıp olay çıkarmaları onları haklı çıkarmıyor aksine haksız duruma düşüyorlar.
  • Pavalı zuppeler

• Amca emekli albay galiba

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.