Şimdi Ara

Apple'dan son çeyrekte 39 milyon iPhone satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
2.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'dan son çeyrekte 39 milyon iPhone satışı

Hem kendi tarihi hem de akıllı telefon tarihi açısından en hızlı ilk haftasonu açılışını gerçekleştirerek 10 milyon iPhone 6/6 Plus rakamına imza atan Apple, yılın üçüncü çeyrek mali tablolarında bunun önemli bir etkisini gördü. 

Firma tarafından paylaşılan rakamlara göre çeyrek yıl bazında yüzde 12.2 artışla 42.12 milyar dolar gelir elde eden Apple bundan 8.5 milyar dolar kar çıkarmayı başardı. Firma kendi rekorunu kırarken Wall Street analiz uzmanlarının beklentilerinin üzerinde bir tablo sergiledi. Firmanın uluslararası satışları toplam gelirin yüzde 60'ını oluşturdu. Kar marjı ise yüzde 38 olarak gerçekleşti. 

Firmanın son çeyrekte sattığı iPhone miktarı 39.3 milyon olarak kaydedildi. Önceki çeyreğe göre yükseliş yaşayan iPhone satışları yanında iPad satışları ise yüzde 7 azalarak 12.3 milyon rakamında kaldı. Apple sürekli düşüş yaşayan tablet satışlarının kendi beklentilerini karşıladığını açıkladı. 

Önceki çeyrekte 5 milyon Mac satışı ile PC pazarında beşinci sıraya çıkan Apple, son çeyrekte bu rakamı biraz daha artırarak 5.5 milyona yükseltti. Artık unutulmaya yüz tutan iPod satışları ise raporlara yansımadı. 

Hisse senetlerinde de yükseliş yaşayan Apple son çeyrekte 13.3 milyar dolar gibi rekor bir nakit akışı elde etmeyi başardı. 20 milyar dolarlık harcamaya rağmen elde edilen bu rakam toplam nakit birikimini ise 94 milyar dolara yükseltti. 

Apple'ın geçtiğimiz hafta Çin'de başlayan iPhone satışlarından beklentisi bir hayli yüksek. Firma yılın dördüncü çeyreğinde 65 milyar dolar gibi rekor bir gelir ve rekor iPhone satışları bekliyor.  

• Bir kişi devamlı dh apple haberlerine bakarsa sanır ki apple hisseleri sürekli yükseliyor. Bir tane düşüş haberi ya bir tanecik de düşüş haberi koyun.

Hisseler 2012 yılı ile aşağı yukarı aynı ama dh ye bakarsak devamlı yükseliyor. Ne biçim dünya...

• O kadar kalitesiz telefonu bu rakamlarda sattirmak buyuk basari fanboylar kizacak belki ama faiziyle 4 bine alinan bir telefon oldu artik iphone bu rakamlara su gecirmeyen kirilmayan yamulmayan omurluk bir cihaz alinmali bence otururken aman iphonenuma bisey olmusmudur diye kasilmamak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • --2014 yılında toplam 169.2 milyon iPhone satıldı. Bu rakamla birlikte Apple’ın bugüne kadar sattığı iPhone sayısı 590 milyona ulaştı.
    --2014 yılında toplam 68 milyon iPad satıldı. Bu rakamla birlikte Apple’ın bugüne kadar sattığı iPad sayısı 237.2 milyona ulaştı.
    Bu çeyrekte ise mac ilginc derecede cok satmıs bunun nedeni windowsun basarısızlıkları olabilir
    apple'ın suan borsa istanbuldaki bütün sirketleri iki kez satın alacak gucu varmıs
    ulkemizde inşaata-tarıma yatırım yapacagımıza biraz teknolojiyle ilgilenseydik suan bambaska yerlerde olabilirdik,bunun en guzel ornegi guney koredir

• quote:

Orijinalden alıntı: ooodbooo

--2014 yılında toplam 169.2 milyon iPhone satıldı. Bu rakamla birlikte Apple’ın bugüne kadar sattığı iPhone sayısı 590 milyona ulaştı.
    --2014 yılında toplam 68 milyon iPad satıldı. Bu rakamla birlikte Apple’ın bugüne kadar sattığı iPad sayısı 237.2 milyona ulaştı.
    Bu çeyrekte ise mac ilginc derecede cok satmıs bunun nedeni windowsun basarısızlıkları olabilir
    apple'ın suan borsa istanbuldaki bütün sirketleri iki kez satın alacak gucu varmıs
    ulkemizde inşaata-tarıma yatırım yapacagımıza biraz teknolojiyle ilgilenseydik suan bambaska yerlerde olabilirdik,bunun en guzel ornegi guney koredir

nice
  • Turkiyenin yari insan sayisi kadar satmis. Ekmek gibi satmış çok ucuz cok ucuz

• Adamlarda stok yoktu bide stok olsaydı 70 milyonu rahat bulurdu amerikada hala kuyruklar var app store için olsa bile iPhone alınır yazılımlarin kalitesi muhteşem seviyede oyunlar konsol kalitesine ulaştı Apple kalitenin diğer adıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

quote:

Orijinalden alıntı: clopin

O kadar kalitesiz telefonu bu rakamlarda sattirmak buyuk basari fanboylar kizacak belki ama faiziyle 4 bine alinan bir telefon oldu artik iphone bu rakamlara su gecirmeyen kirilmayan yamulmayan omurluk bir cihaz alinmali bence otururken aman iphonenuma bisey olmusmudur diye kasilmamak lazim.

Şimdi tutup Sony falan dersen valla gerizekalı derim.

Sony sevmem lg kullaniyorum anlatmak istedigim her ozellik olmali iphoneda safir ekran dediler mesela yapmadilar yada ben iphoneumu suda kaybettim daha korucuyu bisey yapilabilir en dandik denilen samsung bile yapiyor nasil olsa degistiriyoruz bozulanlari mantigi var appleda bu kullanicinin isine gelsede aslinda iyi birsey degil

• Apple bence 4 den 5 e gecerken daha basariliydi. Simdi o kadar basarili degil ama gene satislar tavan. Bence bunun en buyuk sebebi wp nin ve androidin basarisizliklaridir. Wp nin sadece uygulamalari istenilen kalite olsaydi buyuk sicrama yapardi.

Sonuc olarak 2000 yilindan beri smartphone kullanan ama hic iphone kullanmamis olan ben bile iphone almayi dusunuyorum. 2350 edermi bilmem ama iphone ile kiyaslarsak hicbi android telefon 1500 den fazla etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

quote:

--2014 yılında toplam 169.2 milyon iPhone satıldı. Bu rakamla birlikte Apple’ın bugüne kadar sattığı iPhone sayısı 590 milyona ulaştı.

nice

Borsadaki butun sirketleri nasil aliyor hangi kafayla yazdin bunu

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Apple bence 4 den 5 e gecerken daha basariliydi. Simdi o kadar basarili degil ama gene satislar tavan. Bence bunun en buyuk sebebi wp nin ve androidin basarisizliklaridir. Wp nin sadece uygulamalari istenilen kalite olsaydi buyuk sicrama yapardi.

Sonuc olarak 2000 yilindan beri smartphone kullanan ama hic iphone kullanmamis olan ben bile iphone almayi dusunuyorum. 2350 edermi bilmem ama iphone ile kiyaslarsak hicbi android telefon 1500 den fazla etmez

Katılıyorum 3,5 yıl androidli telefon kullandım. O zamanlar iphone a karşı tavrım vardı, "bu ne la sd kartı yok, usb ile veri atılmıyor" vs. gibi klasik şeyler söylüyordum. Sonra önce ipad aldım ve ios u gördüm sonra da iphone alınca gerçekten kaliteyi anladım. android özgürlük falan diyorlar da hepsi hikaye. bu saatten sonra çok zor benim iphone u bırakmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: clopin

quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

quote:

nice

Borsadaki butun sirketleri nasil aliyor hangi kafayla yazdin bunu

İstanbul borsasında işlem gören şirketlerden bahsediyor. Türkiye'nin en değerli şirketi 20 milyar dolar ile Garanti Bankası. Sonra 18 milyar dolar ile Akbank ve 14 milyar dolar ile İşbank geliyor. Apple'in değeri 585 milyar dolar...

• Amerika fiyatını Türkiye'ye koy da rekor gör :D

• quote:

Apple bence 4 den 5 e gecerken daha basariliydi. Simdi o kadar basarili degil ama gene satislar tavan. Bence bunun en buyuk sebebi wp nin ve androidin basarisizliklaridir. Wp nin sadece uygulamalari istenilen kalite olsaydi buyuk sicrama yapardi.

Peki 8 çekirdekler, 4GB ramler, 3Ghz saat hızları, 2K ekranlar, 5.000maH piller ne olacak?
  • Helal olsun daha ne denebilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

Katılıyorum 3,5 yıl androidli telefon kullandım. O zamanlar iphone a karşı tavrım vardı, "bu ne la sd kartı yok, usb ile veri atılmıyor" vs. gibi klasik şeyler söylüyordum. Sonra önce ipad aldım ve ios u gördüm sonra da iphone alınca gerçekten kaliteyi anladım. android özgürlük falan diyorlar da hepsi hikaye. bu saatten sonra çok zor benim iphone u bırakmam.

Güzelmiş oda yanında şarj cihazı ile dolaşan kişilere sende katıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr xXx -- 21 Ekim 2014; 9:31:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Peki 8 çekirdekler, 4GB ramler, 3Ghz saat hızları, 2K ekranlar, 5.000maH piller ne olacak?

5.000 mah pile bir şey diyemem de aynı şeyi yaptıktan sonra 512 ram ile 4 gb arasında bir fark yok benim için

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

quote:

Orijinalden alıntı: kmlcck

Apple out
    Android 5.0 In,

Bu saatten sonra Iphone alan arkadaşlarım adına üzülüyourm, Zenfone 5 bile Iphonedan iyi iken birde 4 katı fiyat yazık ne diyim, isheeplere ne versen almaya devam edecek,

Tipik bir aldığı malı en kral sanan yurdum kekosu. Sana asus ile mutluluklar...

Iphone alınca mutlu olan (3000 TL verdim en iyisini aldığını zanneden) sizlersiniz bizler değil (3k TL harcayarak mutlu olan insanlara bak.) Sadece telefonda Facebook ve twitter kullanan birisi olduğun belli isheepliğe devam et ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmlcck -- 21 Ekim 2014; 9:57:47 >

• adam öyle bi körü körüne inanmış ki kendi asus telefonunu iPhone dan daha iyi olduğunu iddia ediyor.

Evet evet, kendi telefonunuzda 2 GB ram var ama ayfon da 1 ama değil mi
    artık ayfon alanlar boşuna 3000 lira (hemen de 128 gb lik versiyonlu fiyatı nasıl yazıyorlar hayret ediyorum) verdi değil mi.

ayfon kullananlar ölsün yaşasın Zenfone

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.