Şimdi Ara

Elektro gitarda sol elinin baş parmağı klavyenin üzerinde mi olacak yoksa arkasında mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elektro gitarda sol elinin baş parmağı klavyenin üzerinde mi olacak yoksa arkasında mı ?Adam başparmağin klavyenin arkasında olacak diyor ama genelde gitaristlerin başparmağı klavyenin üzerinde oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Baş parmak klavyenin tam arkasında tutup bileği bükerseniz diğer 4 parmak tellere mümkün olan en dik ölçüde basabilir, dolayısı ile çalması daha kolay olur. Aşağıdaki gibi ;

Elektro gitarda sol elinin baş parmağı klavyenin üzerinde mi olacak yoksa arkasında mı ?

Başlarken bu şekilde alışmak çok daha sağlıklı... Daha sonra hafif üstte daha rahat çalabiliyorsanız o şekilde de tutulabilir. Çalabildikten sonra arkası üstü falan çok farketmez. Yeri geliyo kalın mi telini (en üstteki en kalın tel) başparmak ile susturmak gerekiyor o zaman başparmak direk klavyenin ününe geliyor. Aşağıdaki gibi ;

• kardeş şöyle tut böyle tut diye brşey yok yıllar içinde çalarak zaten tekniğin kendinden şekillenir. nasıl rahat tutuyorsan öyle tut . ilk başlarken bu tür şeyler düşünmen normal
  • Shredciyim diyorsan arkada olması daha avantaj sağlar.

Blues çalarım diyorsan başparmak öyle dursa daha kolaylık sağlar.

Doğrusu yanlışı yok bu işin kanunu yok hangisiyle daha rahat hissediyorsan daha güzel çalarsın.
  • Acikcasi ben ust teli kapatmak icin yukarda tutuyorum ama ben 4-5 yoldirli caliom bole daha rahat bana ilk banada arkada olucak falan dediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.