Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
32
Favori
551.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzatma kablolu grup prizler şu kesitlerde imal ediliyor;

3*0,35 mm2 ( Semt pazarlarında veya işporta tezgahlarında satılır )

3*0,75 mm2 ( Semt pazarlarında veya işporta tezgahlarında satılır )

3*1,5 mm2 (Tekno mağazalarda veya elektrikçilerde satılır)

3* 2,5 mm2 (Genelde elektrikçilerde satılır)

3*0,35mm2 ve 3*0,75 mm2 kablolu grup prizler kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunlar merdiven altı diye tabir ettiğimiz vasat ürünlerdir... 3*1,5mm2 grup prizler anma akımı 500 watt dan düşük elektronik cihazlarda sürekli kullanılabilir. 1000 watta a kadar olan cihazlarda da kısa süreli kullanılabilir... 1000 Watt dan yüksek Elektrikli soba gibi Anma akımı yüksek olan Elektrikli ısıtıcılarda ise mutlaka 3*2,5mm2 kablolu grup prizler kullanılmalıdır... Bir çok elektrikli soba veya kettle gibi su ısıtıcılarında bulunan ince kablolar sizi yanıltmasın. Bunların kesitleri 3*1 ile 3*1,5mm2 arası olup 1 Metre veya daha az gibi kısa metrajda kullanıldıkları için ciddi bir tehlike arz etmez...Fakat bunların takıldıkları prizlerdeki kablo kesitleride 2,5mm2 olmalıdır...

Kullandığınız grup prizdeki kablo kesiti ince olursa; 1) kablo ısınır ve yanma tehlikesi geçirir. 2) anma akımı yüksek olan elektrikli soba gibi bir cihaz kullanıyorsanız akım yükselir gerilim düşer ve cihaz performanslı çalışmaz...

• Uzatma kablolu grup prizler şu kesitlerde imal ediliyor;

3*0,35 mm2 ( Semt pazarlarında veya işporta tezgahlarında satılır )

3*0,75 mm2 ( Semt pazarlarında veya işporta tezgahlarında satılır )

3*1,5 mm2 (Tekno mağazalarda veya elektrikçilerde satılır)

3* 2,5 mm2 (Genelde elektrikçilerde satılır)

3*0,35mm2 ve 3*0,75 mm2 kablolu grup prizler kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunlar merdiven altı diye tabir ettiğimiz vasat ürünlerdir... 3*1,5mm2 grup prizler anma akımı 500 watt dan düşük elektronik cihazlarda sürekli kullanılabilir. 1000 watta a kadar olan cihazlarda da kısa süreli kullanılabilir... 1000 Watt dan yüksek Elektrikli soba gibi Anma akımı yüksek olan Elektrikli ısıtıcılarda ise mutlaka 3*2,5mm2 kablolu grup prizler kullanılmalıdır... Bir çok elektrikli soba veya kettle gibi su ısıtıcılarında bulunan ince kablolar sizi yanıltmasın. Bunların kesitleri 3*1 ile 3*1,5mm2 arası olup 1 Metre veya daha az gibi kısa metrajda kullanıldıkları için ciddi bir tehlike arz etmez...Fakat bunların takıldıkları prizlerdeki kablo kesitleride 2,5mm2 olmalıdır...

Kullandığınız grup prizdeki kablo kesiti ince olursa; 1) kablo ısınır ve yanma tehlikesi geçirir. 2) anma akımı yüksek olan elektrikli soba gibi bir cihaz kullanıyorsanız akım yükselir gerilim düşer ve cihaz performanslı çalışmaz...
  • merhabalar. yaklaşık 1 buçuk ay önce biz de bir adet DeLonghi Dragon 4 yağlı radyatör aldık. ürünü merak edenler için bir de ben kullanıcı yorumlarımı ekleyeyim. alım için düşünenlere bir nebze yardımımız dokunur belki.

ama önce evin durumundan bahsetmek isterim ki bundan sonra yazılanları buna göre okursanız yanıltıcı olmamış olur. ev öncelikle iç cepheden ısı izolasyonlu. dış cephe yaptıracaktık ancak imkan bulamayınca en azından içten yapalım dedik. aslında dıştan yalıtıma göre daha avantajlı çünkü duvar ısıtma/duvardan soğuk çekme durumu olmuyor odanın. ayrıca oda 2. katta ve tam altındaki odada soba yanıyor. bu nedenle hiç bir şey yanmasa bile odada parkelerin üzerinde rahatça ince bir çorapla dahi yürüyebiliyorsunuz. ayrıca güneşli günlerde öğleden sonra bikaç saat güneş de alıyor oda. ancak bulutlu günlerde dışarısının 4-5 derece olduğu günlerde de radyatör yanmadan oda sıcaklığı 15-16 derece seviyelerinde duruyordu.

gelelim DeLonghi Dragon 4 yağlı radyatör alım öncesine. bunu almadan önce çeşitli elektrikli ısıtıcıları direk çalışması ile yerinde (ev ortamında) inceleyerek karar verdim. evde malesef hastamız olduğu için havayı kurutmayan (dahası en az kurutan), uzun süreli ekonomik ve konforlu ısıtma sağlayacak bir ısıtıcı aradık. sonuç olarak konvektör ısıtıcılar ve radyatörler arasında kaldık. son göne kadar da tercihimiz konvektör ısıtıcıdan yanaydı. bizzat NOBO ısıtıcıyı oda şartlarında inceledim. gayet tatminkar. o nedenle bu markanın ısıtıcılarını almayı düşünenlere öneririm. ancak biraz maliyeti diğerlerine göre yüksek. o nedenle yerli mali VİGO'ya yönelebilirsiniz ama ikisini yan yana kıyaslayınca NOBO alacağınıza da eminim. tabi aradaki fiyat farkını gözden çıkarabilirseniz. neyse dediğim gibi son güne kadar biz de fiyat farkını veremediğimiz için VİGO alacaktık ancak mağazada uzun uzun inceleyince bizim istediğimiz 24 saat ısınma durumuna çok uygun olmadığını düşündük. ayrıca aynı çalışma yapısı Dragon 4'te de mevcut. (baca sistemi dedikleri olay) yani alttan soğuk hava kanallara girip üstten sıcak hava olarak çıkıyor. bu da odada ortam havasının sirküle olmasını sağlıyor bir derece. sonuç olarak bizim tercihimiz Dragon 4 oldu.

ürün ile ilgili artı [+] ve eksiler [-]

[+] Tasarımı gerçekten çok iyi. diğer hiçbir yağlı radyatöre benzemiyor. çok fazla yer kaplamıyor ve odada çirkin bir görüntü oluşturmuyor.
    [+] Tekerlekleri sayesinde rahatça parke üzerinde hareket edebiliyor. isterse katlanıp sabit şekilde de durabiliyor.
    [+] Isınması gayet hızlı sayılır. (sonuç olarak infrared ısıtıcı vs değil. ama yağlı radyatöre göre hızlı sayılır)
    [+] Baca sistemi sayesinde ortam havası devir daim olduğu için ısınmada etkili
    [+] Odanız yalıtımlı ise istediğiniz sıcaklıkta min ayarlarda sabit tutabiliyor.

[0] (bunu +/- olarak değerlendiremedim siz kendinize göre karar verin) Radyatör aşırı sıcak oluyor. dokunduğunuz anda yakmıyor ama şöyle üzerine de elinizi koyamıyorsunuz. çocuklu aileler genelde radyatör tercih ediyor. onlar bir kez inceleyip alsınlar.

[-] Cihazın ve odanın ilk ısınması için tam güçte çalışması gerek haliyle. Ancak öyle çalışınca da odaya bir yağ kokusu yayılıyor. alalı 1 buçuk ay olmasına ve neredeyse 7/24 çalışmasına rağmen hala o koku olabiliyor. ileride azalır umarım.
    [-] Taşıma kulbu gibi bir şey yok. sadece önde ufak bir bölme var çekmek için. cihaz da çalışırken çok sıcak olduğu için taşıma konusunda sıkıntı çıkarabiliyor.
    [-] Baca sistemi ısınma için çok faydalı olsa da temizlik açısından sıkıntılı olabilir. kanallar biraz dar olduğu için uzun yıllar sonunda toz toplayacaktır elbet. o nedenle temizlik konusu da dikkat edilmeli.

aklıma gelenler bunlar. merak edilen bir şey olursa sorun elimden geldiğince yardımcı olurum.

bu arada yaklaşık 20-25 m2 arası odanın neredeyse tüm ay çalışması ile 220 TL (bir buçuk aylık) elektrik faturası geldi. bunda elektrikli şofben ve arada açılan ufo vs de etkili. ancak radyatör genelde 7/24 açık çalışıyor. ne kadar yararlı bir ölçümdür ancak merak edenler için söyleyeyim dedim.

• Arkadaşlar kendi adıma tecrübemi paylaşayım dedim yağlı radyatör mü infrared mi diyenleri aydınlatmak için

---Eğer ısıtıcıyı çok kısa süreli kullanacaksanız infrared alın örneğin ; balkonda yada dış ortamda infrared ısıtıcılar zaten dış ortam için icat edilmiş ısıtıcılar. Ufo markası sağolsun evlerimizin içine soktu bu lanet ısıtıcıyı. Dediğim gibi kısa süreli kullanacak ve anında geçici olarak ısınacaksanız infrared alın aksi halde asla almayın. infrared ısıtıcılar havadaki molekülleri ısıtmadığı için sadece ışığının ulaştığı yerleri ısıtıyor ve yüzeysel ısıtıyor, kapatınca ısı diye bişey kalmıyor.

---Genelde infrared ısıtıcılar 2500 w ve çok soğuk havalarda termostat asla devreye girdiremezsiniz ayarlayıp girdirseniz bile yeniden yanana kadar soğuğa dayanamazsınız.Durmaksızın 2500w tüketir.

---Gelelim yağlı radyatöre ; yağlı radyatörler bildiğiniz petek nasıl ısıtıyorsa öyle ısınıyor. Hatta en yüksek seviyede çalıştırdığınızda peteklerde görmediğiniz kadar ısındığınıda görürsünüz.

---infrared ısıtıcı durmaksızın 2500w çalışırken siz yağlı radyatörü en üst seviyede (hadi oda yaklaşık 2500w olsun) çalıştırınca yinede termostat görevini yapar atıyorum 10 dk çalışır 10 dk durur,durduğundada hemen buz gibi olmaz , içerisinin soğuğu kırılınca termostada bir ayar verirsiniz atıyorum 10 dk çalışır 20 dk durur. İçerisi iyice ısındığında da radyatörü en düşük seviyeye alırsınız (en düşük seviye genelde 600-800-900 w gibi oluyor ve buda yine termostatlı olacak infrared gibi sürekli 2500 çektiğini hesap ederseniz radyatörün termostatınıda hesap ederseniz kaç katı fark olduğunuda görürsünüz, üstelik infrared ısısı hiç kalıcı değil )

---Tabi kullanıcıdan kullanılan yere göre değişir ama bence yarı yarıyadan fazla bir tüketim farkı var.

---Şiddetle infrared ısıtıcı almayın diyorum kesinlikle yağlı radyatör alın sürekli bir odayı ısıtıcaksanız eğer kesinlikle yağlı radyatör alın oda bir kere ısınında en düşük moda alın(eğer konforunuzdan hiç vezgeçmemek isterseniz hiç kapatmayın en düşük modda sabit çalışsın)

---Eğer merkezi sisteme takviye bir ısıtıcı arıyorsanız yine yağlı radyatör alın çünkü zaten destek amaçlı ısıtıcı olacağı için elektrik tüketimi çok daha düşük olacaktır.

---Alma paşam infrared ufo alma , Ufo şöyle ufo böyle diyenede inanma, bana inanmıyosan, aha dayıya sor:)

• Yağlı radyatör konusunda tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Çünkü iki farklı markayı aynı zamanda kullanan biri olarak merak eden arkadaşlar için iyi olur diye düşünüyorum.

Yağlı radyatörleri ufolarla kıyaslamaya çalışırsam yağlı radyatörler sessizce ve rahatsız etmeden işini yapıyorlar ve elektrik tüketimleri de az değil, birebir evde ufo kullanmadığım için tam yorum yapamıyacağım ama komşulara kıyasla benim faturam yüksek geliyor. Radyatörler yavaş ısıtıyor ama ısıttığı zaman temiz bir sıcaklık veriyor, varlığını unutturuyor oda boyutları uygunsa ayarı düşürüp sıcaklığı koruyabilirsiniz ama ufolar çok ısıtıyor arada kapatmanız gerekiyor. Kapatınca soğuma hızlı oluyor. Yağlı radyatörlerin dezavantajı yavaş ısıtma olduğu için çoğunda bu yönde ek ilaveler var fanlı olanlar, önünde rezistans olan vs. Güvenlik olarakta yağlı radyatörler daha güvenli olduğunu düşünüyorum çok yakın olmadığı sürece herhangi bir yangın çıkarma riski olmaz.

Kendi radyatörlerime gelecek olursam ilk olarak yaklaşık 3 senen önce hala satışta olan Fakirin Rh12 ürününü aldım. Sonradan kasım 2016 yılında delogni dragon 4 aldım. Fakir önündeki rezistanı açınca 2800watt enerji tüketiyor rezistansı açınca hızlı ısıtmaya çalışıyor. Delongni kadar sıcaklık veremiyor ama iş görür ilk aldığımdan beri boya kokusu yapmadı. Delonghiye gelecek olursam keşke fakiri almadan önce delonghi alsaymışım dedim. Çünkü yanlara koydukları dikine metal saçlar sayesinde üstten yukarı doğru resmen sıcak hava üflüyor iyi ısınıyor. Ancak ilk başta 15 gün kadar koku yaptı ve genleşmeden dolayı arada çat diye metal sesleri çıkarıyor.

Ben Adana'da yaşıyorum, tüm ısıtmamı yağlı radyatörlerle sağlıyorum işimi görüyorlar farklı odalarda aynı zamanda yaktığımda oldu ama fatura kabarık geldi tabi ama bir hata yaptığımın farkındayım keşke iki yağlı radyatör yerine 1 ufo 1 yağlı radyatör alsaymışım daha iyiymiş. Ufo ile hızlı ısıtma yapıp yağlı radyatörler ısıyı korumak daha mantıklı olabilirdi.

• teşekkürler tonyalı.. dediğin gibi yaklaşık 10-12 saat kullanacagım gunde...

marka olarak bir tavsiyen var mı..

zass elegance veya demirdöküm arasındayım

http://www.kangurum.com.tr/kangurum2-web/showProductDetail.do?psi=2909146&categoryId=10264

https://www.hipernex.com/Pro.aspx?CID=2154&IID=21674

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsa -- 14 Ekim 2006; 17:03:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ezmoce

yaw bu yaglı falan diyo yağini falan değiştiriyoz mu bide demirdokümü uygun gordum (fiyat olarak) çok mu kotü

yağı değişmiyo içindeki rezistans önce yağı ısıtıyo ısınan yağ da radyatörü ısıtıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

iki senedir delogni yaglı radyotor kullaniyorum, ses ve koku olayı kullandikca bitiyor. su an 3. kademede termostat da.
    günde en az 10 saat acık. en son faturam 105 lira. hafta sonu tüm gün acık. oda sıcaklıgı 22 derece.

İnsanlar bu yorumu değerlendirirken bazı çıkarımlarda bulunacak halbuki bu kadarcık veri ile ne dense yanlış olur. Ben biraz ek yapayımki en azından bazı yanlış çıkarımları önlemiş oluruz.

2500 watt gücündeki cihaz günde 10 saat 2500 watt çekerse (hafta sonu bonus olsun) bir ayda;

(2500 watt) x (10 saat) x (30 gün) = 750 000 watt

yani 750 kilowat yakar.

Elektriğin kilowatını 30 kuruştan sayarsak;

(750 Kw) * (0,30 TL/Kw) = 225 Türk Lirası eder.

Sizin verdiğiniz bilgiye dayanarak evinizdeki her türlü lamba, televizyon, çamaşır makinası, bilgisayar vesaire gibi kalemlere giden elektriği bilemediğimize göre demekki sizin cihaz günde 10 saat boyunca tam güçte çalışmış gibi gibi görünse bile termostat yaparak aslında çok daha az çalışmış. Evinizin ısınmasına çok daha az bir süre ve güçte katkıda bulunmuş görünüyor.

Herkes ısıtma ihtiyacı açısından sizinki kadar şanslı bir iklimde ve belkide yalıtımlı bir evde oturmuyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 22 Aralık 2013; 17:40:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Duncan Idaho

quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Orijinalden alıntı: Duncan Idaho

Sahilde değilim ama denize yakınım. İstanbul Tuzla'da oturuyorum.

Marmara Bölgesinde tek yağlı radyatörle kışı geçiremezsiniz. Tek mi yaşıyorsunuz?

Tek yaşıyorum. Evde yaşama aralığım 19:00-08:00. Kısacası ev benim için Otel işlevi görüyor. 50m2 den daha küçüktü sanırım. Doğalgaz fiyatı almak için çağırdığım ustalardan biri "ev çok büyük değil, burada kalıp kalmayacağın belli değilse de Ufo veya klimayla idare edersin" dedi. Ufoyu sevmediğimden, klima da portatif olmadığından yağlı kalorifer fikri daha cazip geldi. 2 tane bile alsam 500-600 den fazla tutmaz, doğalgaz 4000-6000 arasına geliyor.

Isıtmaz derseniz ya evi terkedicem yada doğalgaza geçeceğim

Tek yaşıyorsanız sorun olmaz. Ama aile ise Marmara Bölgesinde idare edemezsiniz.

50m^2'den küçükse yağlı radyatörle idare edersiniz. İki tane alıp her iki odaya da yerleştirirseniz ısınırsınız problem olmaz.

2 yağlı radyatör işinizi görür.

Saygılar...

• salonumuz 28mkare hangi modeli tercih etmeliyiz konu baya eski genelde delonghi vento dragon iyi deniyor, varmi acaba gecen kistan tecrubeliler hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecnoon

quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Orijinalden alıntı: mecnoon

Radyatör için, Hangi prizleri kullanıyorsunuz
    Özelliklerinde Max 3500 Watt, max 16 A yazan prize
    2500 Watt çeken 2 tane radyatör bağlanır mı?

Bağlanmaz.

2 tane radyatörü 2 farklı prize taktım. 2000 watt güçte çalıştırınca prizler ateş gibi. çok ısınıyorlar. plastik kısımları eriyecek kadar ısınıyorlar. buna nasıl çözüm bulabiliriz

2 farklı priz olsa bile o iki priz aynı linyeden besleniyorsa yani aynı sigortaya bağlı ise, tesisatınız sağlam değilse zorlar. Prizin ısınmasının nedeni eskimeden kaynaklı olarak kontaklarının eskimesidir. Yenisi ile değiştirirseniz ve çok fazla fiş tak çıkar yapmazsanız kolay kolay gevşemez. Marka olarak Schneider Electric tavsiye ederim.

Uzatma kablosu ile kullanıyorsanız ince kablo kullanmayın.

Saygılar...

• Delonghi dragon 4 te kampanya var mı arkadaşlar, bilgilendirirseniz çok sevinirim. Piyasadaki fiyatı 289-329 arası değişiyor.
  • Bebeğim için Delonghi marka yağlı radyatör almıştık, çok kullanışlı ve sağlıklı. Klimalar gibi lejyoner hastalığı tarihçesi yok hiç olmassa ;)
  • Baca sistemi üzerindeki deliklerden hava vermesi oluyor ,Açıkçası bende çok bilgi sahibi değilim bu cihazlarla ilgili araştırırken bu modelin çok on plana çıktığını görüp aldım.daha 1-2 gün olduğu için koku ile ilgili bi yorum yapamayacağım fakat koku bana çok fazla rahatsız edici gelmedi açıkçası.
  • Arkadşlar ustalara bir sorum olacak
    Benim evimde vestel marka yağlı radyatör var ilk defa bu gün çalıştırayım dedim bildiğiniz peteklerden 2 defa çarpıldım. Benden önceki sahibi üzerine elektrik çarpıyor düz zeminde çalıştırın yazmış. Tabi bem çarpılınca okudum. içini açtım ve kablolarda bir şey göremedim. Topraklamayı kapağa vidalamış vestel. Neden çarpar bu meret? Hiç anlamadığım bir şey
  • cronos10 kullanıcısına yanıt
    Kardeş ıslak havlu koyma havada mantar oluşturuyormuş onun yerine su kabları var petekler için onlardan kullan.(çamaşırlarıda petekte kurutmamaz gerekiyormuş)

Şu uyarılarımıda dikkate alın arkadaşlar;
    ---- Arkadaşlar evde herhangi bir bir ısıtıcı açıkken aynı anda açılmaması gereken cihazlar ; ütü, elektrikli kettle ,tost makinesi, elektrikli süpürge kısaca yüksek elektrik tüketen şeyler aynı anda açılmamalı tesisatı çok zorlayabilir. Örneğin 2500w ısıtıcı açık birde tost makinesi açtınız 2000w de o olsun 4500w tesisatı çok zorlar hatta sigortayı attırabilir.
    ---- Isıtıcılarınızı asla üzerinde açma kapama düğmesi olan çoklu prizlere takmayın , bu prizlerdeki anahtarlar o akıma dayanmaz ve yanabilir.
    ---- Isıtıcılarınız asla ince uzatma kabloları ile kullanmayın kablo yanabilir ve bişeyleri tutuşturabilir tabi sigorta atmaz ise . Kalın ve alabildiğiniz en kaliteli kabloyu alın. şakaya gelmez
    ---- Isıtıcılarınız asla güç kaynağına bağlamayın güç kaynağınız o akıma dayanmaz bozulur hatta yanabilir !!! aman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mirkuza -- 8 Ocak 2016; 23:43:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gormez

quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

ben uzatma kullanirken elektirikciden ona ozel uzatma yaptirmistim. ona ragmen kablo da ısınma oluyordu. ama direk prize takınca o ısınma petegin kendi kablosunda olmuyordu.

Özel uzatmada olması gereken teknik detayları biliyor musunuz? Ya da Koçtaş, Bauhaus gibi yapı marketlerde satılan hazır kablolardan önerdiğiniz var mı?

Piyasada satılan ev tipi uzatma kablolarının çoğu 1 mm^2 kesitindedir. Bazılarında bir üst kesit olan 1,5 mm^2' lik kablolara da rastlayabilirsiniz. (Evininizde kullandığınız beyaz eşyaların besleme kablo kesiti 1,5 mm^2 dir.)

Elektrikçiye gidip 2,5 luk TTR kablodan uzatma yaptırmak istiyorum derseniz size yardımcı olacaklardır, kablo ısınması sorunu yaşamazsınız. Uzatmayı mutlaka topraklı yaptırın ve bağlantılarının sıkı olmasına dikkat edin. Bu kablo diğerlerine nazaran kalın olduğundan bazı tip fişlere kablonun montajı zor olabiliyor veya kablo katlanabiliyor veya ezilebiliyor. Aşağıdaki linkte verdiğim tip fişi kullanırsanız bir sorun yaşamazsınız.

http://www.viko.com.tr/tr/urunler/detay/toprakli-erkek-fis-537/

Saygılarımla......

• http://urun.n11.com/radyator/delonghi-trrs-1225-yagli-radyator-P138457240

N11 den kupondu puandı derken 270 tl ye mal ettim.
  • Merhabalar,
    eylük ayında n11.com dan flavel marka bir yağlı radyatör aldım. Çok iyi bir ısı performansı var. petekle ısıtamadığım odayı petekten küçük olan bu radyatörle ısıtıyorum fakat bir kaç gündür 2 yerinden yağ sızdırmaya başladı. petek dilimlerinin üst kısmından bir küçük açık var ordan ve alttan yağ akıtıyor. bu sorunu yaşayan var mı? düşmedi ve hiç bir darbe görmedi. delikler gözle görülmüyor fakat yağ izi bırakııyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marlombranda

Abi yağlı radyatör almayın Aluminyum elektrikli radyatör aldım geçen yıl Hizmetterm markası yerli üretim. %50 antifriz ve saf su karışımlı ve sadece 600 watt tek rezistanslı çift rezistanslısını arkadaşlarım aldı hepsi çok memnun diğer odalarımada alacam yıllarca 2500 - 3000 watt güç çeken yağlı radyatörlere haybeye para vermiş haybeye elektrik harcamışım hiç biri beş para etmez emin olun. Aluminyum radyatörden şaşma çabucak ısınıyor az yakıyor
    Elektrikler faturası ne kadar geldi ? Link var mı ?
  • mustafasc kullanıcısına yanıt
    Vay be şimdi bu yağlı radyatörler 1000 liralara dayandı. Kuponla 700 e düşürme derdindeyiz. Bu arada Dragon D4 1025 modeli mi daha iyi acaba TRRS 1225 Modeli mi ? Bilgisi olan var mı arkadaşlar ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.