Şimdi Ara

GİTTİ JETTA, GELDİ TOURNEO COURIER (JETTA01)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
8.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Telefonumu teyit etmeme rağmen mesaj atamadığımdan bu hesapla yazıyorum.

Önceden Jetta01 olarak 2013 VW Jetta 1.4 TSI DSG Highline aracımla ilgili konu açmış artılarını eksilerini anlatmıştım, kendi görüşüme göre...

Jettayı sattım, epey 2.el araç uğraşı sonucunda yeniden 0 a yöneldim ve 2014 Ford Tourneo Courier 1.6 TDCI Titanium 95 HP aldım.

Şu ana kadar birçok yönden çok memnunum, Jettadan artı yönleri olmakla beraber,

genel anlamda bu kadar radikal bir değişiklik yaptığım için çok memnunum.

190 boyunda bir sürücü olarak sedandan yüksek bir araca geçmenin "dayanılmaz ferahlığı" na kavuşmak

Benzinden dizele geçmek zaten en başta psikolojik olarak rahatlatıyor insanı

Manueli de özlemiştim, otomatik bana göre değilmiş anlamış oldum

Araç sınıfına göre oldukça sessiz, ön arka bağımsız süspansiyonları çok iyi, Ford olmasından dolayı yol tutuş, kinetik tasarım, ses sistemi,donanım ve klima gayet iyi

Sürüş keyifli, vites oranları çok iyi ayarlanmış, geçişleri tam istediğim gibi, performans -motor açılmadığı halde- tatminkar,

110 km de 2100, 120 km de 2300devir çeviriyor.

Yakıt tüketimi sürekli düşme eğiliminde, ilk aldığımda 9.1 iken şimdi 6.6...

Yükseltilmiş hatchback denebilir bu araç için, ticariden çok binek araç özelliklerine sahip

Soruları olan arkadaşlara yardımcı olabilirim

Not: Yabancı bir araçtan sonra 190 mühendisimizin yapmış olduğu yerli bir araç almanın vicdana katkısı da olmadı değil

Testler:

http://www.youtube.com/watch?v=Yyfb9JLZVDk

http://www.youtube.com/watch?v=OwTseDFUAnM

http://www.youtube.com/watch?v=5WOCowSGdIU

http://www.youtube.com/watch?v=y2gk5iONqHk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkani81 -- 21 Ekim 2014; 13:42:42 >

• Aracınızı iyi günlerde kullanın.

Binekten ticariye geçmek...Umarım Jetta'yı aramazsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirli olsun DSG jetta can degil mi yaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spinattimyalnizliga kullanıcısına yanıt
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim

açık olmak gerekirse ben binek araçlarda hakikaten bunalıyormuşum onu farkettim

belki de klostrofobi vardır farkında değilimdir ama

bundan sonra yüksek araçtan başkasına binmem gibi geliyor ama hayırlısı

şimdilik çok memnunum

yalnız inanın ticari diyemiyorsunuz araca alıştıkça yüksek hatchback te gibisiniz

konfor olarak binek konforuna çok yakın

donanım olarak hız sabitleyici, dijital klima, sync sesli komut, esp, yokuş kalkış vs mevcut
  • Neden böyle bir değişiklik yapma ihtiyacı oldu?
  • Hicam aracı kaça aldınız
    Fiyatları beklenenden yüksek gelmişti
    On camda rezistans var mı bu özellik kışın size gerçekten çok farklı hissettirecektir

• kahraman202 kullanıcısına yanıt
    ihtiyaçtan
  • Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız inşallah.
  • Ayıptır sorması Hangi donanıma kaç lira verdiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkani81

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim

açık olmak gerekirse ben binek araçlarda hakikaten bunalıyormuşum onu farkettim

belki de klostrofobi vardır farkında değilimdir ama

bundan sonra yüksek araçtan başkasına binmem gibi geliyor ama hayırlısı

şimdilik çok memnunum

yalnız inanın ticari diyemiyorsunuz araca alıştıkça yüksek hatchback te gibisiniz

konfor olarak binek konforuna çok yakın

donanım olarak hız sabitleyici, dijital klima, sync sesli komut, esp, yokuş kalkış vs mevcut

Aracı incelemiştim hocam. Donanım olarak gayet iyi. Dizel olması da rahatlatmistir.Ayrica mutluysaniz sorun yok. Allah kaza bela ceza vermesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• batkent B kullanıcısına yanıt
    aracı 47 e aldım.

hocam o plus ta olması lazım

yaz memleketinde yaşadığım için elzem bulmadım, sağolun
  • hakkani81 H kullanıcısına yanıt
    Neden tourneo Connect tercih etmediniz diye 2nci soruya geçecektim ki cevap durumu açıkladı.

Hayırlı uğurlu olsun. İçinize sindiyse ne güzel..
  • calamityeas kullanıcısına yanıt
    http://www.ford.com.tr/ticari-araclar/tourneo-courier/modeller

bura donanım listesine bakabilirsiniz hocam

titanium aldım 47e
  • yeni almanın hevesi gibi geldi bana Hayırlı uğurlu olsun ticari araç alıpta memnun kalan hiç görmedim.
  • K0rkunc kullanıcısına yanıt
    sağolun, önceden çeşit çeşit ticari kullanmışlığım var ama bu araç için ticari diyemiyorum gerçekten

konfor, donanım ve sürüş özellikleri binek araç kıvamında
  • Jettadan inip ticariye binmişsiniz.Yeni aracınız hayırlı olsun.Buraya not düşeyim bineği arayacaksınız.Jetta veya başka bir sedan olması önemli değil.Öncelikle her yıl muayene var.Hız sınırı durumu zaten belli, en büyük sorun benim için ticarilerde iç mekan sesi.İnşallah memnun kalırsınızda ben haksız çıkarım.
  • Spirited kullanıcısına yanıt
    sağolun,

her sene muayene olması benim açımdan sorun teşkil etmiyor aslında...artı 200 tl veriyorsunuz ve internetten randevu alıp kısa zamanda halledebiliyorsunuz

hız konusunda ise bineklere göre eksi 10 km olacak, senede 1 veya 2 defa uzun yol seyahati yaparım çoluk çocukla 120 km de hız sabitleyiciyle gitsem hem ekonomik, hem de verimli bir sürüş olacaktır benim için...120 km de gelen rüzgar sesi ise rahatsız edici değil, müziği biraz açtığınızda ise neredeyse tamamen kayboluyor

yine dediğim gibi ticari diyemiyorum, binek konforunda...ford gerçekten oldukça konforlu,donanımlı ve yalıtımlı bir hafif ticari yapmış...
  • Hayirli olsun hocam allah kaza bela vermesin.120 km hizla giderken kac devir ceviriyor acaba arac.

• santa FE S kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam

2500 ya da 3000 olması lazım ama emin değilim yeniden bakar yazarım
  • hakkani81 H kullanıcısına yanıt
    Binek araçtan inip 2012 partner tepee zenith cam tavanlı aracı 0 almıştık.Yakın zaman içinde satıp tekrar bineğe döndük.Tepee gerçekten hem çok dolu hemde konforlu bir arabaydı ama binek aracı arattı.İnşAllah aracınızı seversiniz ve uzun yıllar sağlıklı binersiniz.muayene ve hızı sorun etmediğinize göre sorun yok.Kazasız belasız uzun kmler.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.