Şimdi Ara

iPhone 6 & Plus Uygulama Güncellemeleri Takip Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
2
Favori
4.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Biliyorsunuz ki iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile yeni ekran çözünürlükleri geldi. Uygulamaların da bu optimizasyonu yapmaları için güncelleme yayımlaması gerekiyor. Bu duruma en hızlı uyum sağlayan benim bildiğim kadarıyla Twitter uygulaması var. Diğer uygulamaların bu desteği vermesi de zaman alacak gibi geliyor.
    Düşündüm ki bu konu üzerinden uygulamaların güncellemelerini takip edip yorumlayabiliriz. Herkesin kendi telefonunda farklı uygulamalar var. Bu uygulamalara gelecek olan güncellemeler hakkında herkesi bilgi sahibi yaparlarsa diğer kişilerin de işine yarayacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Since1903 -- 14 Ekim 2014; 19:18:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk mesaj,hayırlı uğurlu olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1A7323562 -- 6 Ekim 2014; 11:59:53 >
  • Aynen çoğu uygulama çok büyük

• DSmart Blu uygulamasında tam ekran bile izlenmiyor. Facebook ve Whatsapp'ı kullanmak bile gelmiyor içimden. İPad'e iPhone uygulaması kurulmuş gibi.

• Hala Twitter uygulamasından başka hiçbir uygulama iPhone 6 ve Plus ekran desteği vermedi. En azından bende kurulu olan uygulamalarda yok. Sizlerde durum nedir ?

• Öncelikle çok önemli bi konuya değinmişsin hocam teşekkür ederim. 1 Aydır bunu düşünüyorum iphone 6 plus alıcam önümüzdeki hafta ama ne yapabilicem bu telefonla. Özellikle puffin browser'i yakından takip ediyorum benim için olmazsa olmazlardan ve kanımca en iyi browser. Konuyu yakından takip edicem plus kullanıcıları optimizasyon sorunu olmayan bütün uygulamaları yazarsa alacak arkadaşlarada kolaylık sağlamış olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihanCerav

Öncelikle çok önemli bi konuya değinmişsin hocam teşekkür ederim. 1 Aydır bunu düşünüyorum iphone 6 plus alıcam önümüzdeki hafta ama ne yapabilicem bu telefonla. Özellikle puffin browser'i yakından takip ediyorum benim için olmazsa olmazlardan ve kanımca en iyi browser. Konuyu yakından takip edicem plus kullanıcıları optimizasyon sorunu olmayan bütün uygulamaları yazarsa alacak arkadaşlarada kolaylık sağlamış olur.

Dostum Plus'ta uygulamalar aynı iPhone uygulamalarının iPad'r kurulmuş gibi görüntüsü var. 8.1 ile birlikte hızlı bir şekilde çözünürlük destekleri de gelecek diye düşünüyorum ben. Bu şekilde kullanmak çok can sıkıcı ama bu gerçek :)

• Hocam benim bu tarz çözünürklük problemlerine karşı çok büyük takıntım var baktığım ekranda herşeyin cam gibi olması lazım. Sanırım güncellemeler gelene kadar telefonu kullanmakdan zevk alamıyacağım
  • Biri ekran görüntüsü paylaşabilir mi ? Uyumsuzluk çok mu belli veya nasıl bişi merak ediyorum
  • quote:

Hocam benim bu tarz çözünürklük problemlerine karşı çok büyük takıntım var baktığım ekranda herşeyin cam gibi olması lazım. Sanırım güncellemeler gelene kadar telefonu kullanmakdan zevk alamıyacağım

Aynen bende de aynı takıntı var dostum sorma :) 26 Eylül'de aldım cihazı ama tam olarak zevkini alamıyorum desem yalan olmaz.

• Beklemekten başka şansımız yok hocam. Tahminimce jailbreak 3 aya kadar çıkar 3 ay sonrada bi çok uygulama plus için güncelleme getirir ve gönül rahatlığıyla kullanırız
  • iPhone 6 Plus için çözünürlüğü güncellenen uygulamalarım:
    + Digg
    + Blue Alien
    + Instapaper
    + Mailbox
    + Echofon
    + Puffin Web Browser

Beklediklerim:
    - Spotify
    - AkbankDirekt
    - Enpara
    - Nuvo
    - Whatsapp
    - Viber
    - Sygic
    - Google Maps

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Öncelikle çok önemli bi konuya değinmişsin hocam teşekkür ederim. 1 Aydır bunu düşünüyorum iphone 6 plus alıcam önümüzdeki hafta ama ne yapabilicem bu telefonla. Özellikle puffin browser'i yakından takip ediyorum benim için olmazsa olmazlardan ve kanımca en iyi browser. Konuyu yakından takip edicem plus kullanıcıları optimizasyon sorunu olmayan bütün uygulamaları yazarsa alacak arkadaşlarada kolaylık sağlamış olur.

puffine dun gelmisdi update 6 ve 6+ icin artik destekliyor
  • Hocam çok teşekkür ederim bugün aldığım en güzel haber bu Puffini kullanmayan arkadaşlara tavsiyemdir çok geniş kapsamlı bi browser kendi içinde flash, shockwave eklentileri var ayrıca **** kurarak gelen reklamları engelleyebiliyorsunuz denemenizi tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihanCerav -- 14 Ekim 2014; 20:47:38 >
  • Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Tamam bir çok uygulamayı bekleriz sorun değil de şu WhatsApp , Facebook ve İnstagram gibi popüler uygulamalar uygulamalar neden bu kadar gecikir onu anlamıyorum.

• Since1903 kullanıcısına yanıt
    Apple'dan mama bekliyorlar (bkz. partner olmak, ayrıcalıklı olmak) ama alamadıkları için de sallıyorlar. Aslında itibar kaybediyorlar ama farkında değiller. İsteseler yeni sürümlerini iPhone 6 Plus çıktıktan hemen sonra bile yayımlayabilirlerdi, itibarları da artardı. Çözünürlük uyumu zor bir şey değil. Tek kişilik geliştiriciler tarafından hazırlanan uygulamalar bile native hale getirildi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belkide sadece optimizasyon değildir olay arayüzü komple değiştirdikden sonra çıkartıcaklardır güncellemeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galaxyg

Biri ekran görüntüsü paylaşabilir mi ? Uyumsuzluk çok mu belli veya nasıl bişi merak ediyorum

aynen merak ettım
  • Ben whatsapp'in iPhone 6 plus sürümünü kullanıyorum.

• Mesela Maçkolik uygulaması. Operatör ismi , saat ve pil göstergelerinin boyutuna dikkat.https://store.donanimhaber.com/1e/c9/16/1ec9165d001c541e5e53d81d14e6b00b.jpg
     iPhone 6 & Plus Uygulama Güncellemeleri Takip Konusu

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.