Şimdi Ara

Yazıcıdaki sorun nedir? (HP 1050A - Bozuk renkler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evde günlük kullanım için aldığım HP 1050A bir süredir siyah baskılarda sorun çıkarıyordu ama önemli belgeler çıkarmadığım için önemsemedim. Heralde dolum yaptığım mürekkep kaliteli değil diyordum.

Ama bugün çıkardığım baskılar aşağıdaki örnekteki gibi, ve işin ilginci tüm sayfalar aynı örnekteki gibi. Yani ilk 7-8 satır normal gibi ama sonradan bozuyor. Siyah-beyaz resimlerde aynı şekilde mesela. Belli bir yere kadar normal, ordan sonra renkle bozuyor.

Sorun nerde olabilir? Mürekkep mi, kartuş mu yoksa yazıcıda mı? Ve en az maliyetle nasıl halledebilirim, 60 tl'lik yazıcı için masraf etmekte istemiyorum açıkcası.

Yazıcıdaki sorun nedir? (HP 1050A - Bozuk renkler)

• hocam siyah kartuşunuz bitmiş. bittiği içinde diğer renkleri kullanıyor. saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixardigital

hocam siyah kartuşunuz bitmiş. bittiği içinde diğer renkleri kullanıyor. saygılarımla.

Hocam kartuşu yeni doldurdum daha. test kağıtları, kafa temizleme vs hepsini yapıyorum ama nafile.. Sorun başka biyerde olmuş olabilir mi? Birde niye sürekli ilk 7-8 satır sorunsuz simsiyah çıkıyorda ordan sonrası bozuyor olabilir ki? yani kartuş bitse tüm sayfa bozuk çıkmaz mı?
  • büyük ihtimal ile kartuş mürekkep yetiştiremiyor. kartuşunuzu yenilemenizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.