Şimdi Ara

Dikkat Nextstar YE-5000 HD CX da yazılım sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
67
Cevap
2
Favori
16.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonradan ekleme 4: sd kanalda maçın 40 ıncı dakkasında 10 sn civarı yavaşlama olayını tekrar yaptı. Cihaz açıldıktan belki de bir saat sonra karşılaştım. O olayı belli bir zamanda bir yapıyor olabilir. Bunun dışında yavaşlama hiç olmadı.

Bu rom bir öncekinden iyi tv köşelerindeki ghostingin gitmesi ise çok garip oldu. :)

Sonradan ekleme 3: azönce yeni yazılımı nextservis üzerinden (10.12.2014) yükledim. Hotspot shield yada tor gibi bişi öneririm yoksa inmiyordu aşırı yavaş iniyordu.

Daha yeni deniyorum yazdıklarım içinde emin olmadıklarımda var.onlara sanki diye ekledim.

Osd Menü yazıları şekilleri daha keskin görünüyor o iyi olmuş. Düzelmiş.
    Menüye geçiş çıkış sanki daha hızlı.
    Default renk ayarları galiba uydudan geldiği doğal hali.

Cihazın ara sıra görüntü akışı atlaması olayıyla henüz hiç karşılaşmadım.

Görüntü akışı daha iyi gibi göründü. Sd upscale filtresi daha başarılı olabilir.

Cihaz ana görevini düzgün yapar hale gelmiş görünüyor. :) testlere devam edip ondan sonra emin olabilirolim. Türkçe altyazıda gene aynı ama ana görevini yapsın onu çok dert etmem. Onun için bekleriz...

Sonradan ekleme 2: aynı problem devam ediyor :////

Sonradan ekleme: son çıkan yazılım sorunu çözmüş görünüyor. Sadece film açmada türkçe harflerde sorun var ama o basit ilk yeni yazılımda çözerler. Cihaz alınabilir bir makine haline geldi nextin hakkını yemiyelim :)

Sunplus 1506c modeli kullanan bu cihaz nete bağlantı yuvası bulunmayan smart card girişli düz bir model.

Diğee sunpluslarda hep 128 veya 256 mb ddr 2 yada 3 bellekten bahsedilirken bunda 512 ddr2 den basedilmiş. Cihazın belleği tam kullanıp kullanmadığını bilmiyorum.

Samsung 5 serisi dual core işlemcili tvnin iç hd receiveriyle kıyaslarsam sd yayınlarda görüntü tatminkar. Hd lerde o şekilde sadece renk skalası biraz daha ayrıntılı ayarlanabilse hoş olurdu.

Soruna gelince... Hd kanallarda bazen atlamalı görüntü veriyor yani cpu su yetmeyen cihazın ağır videoyu atlamalı çalıştırması fps düşürmesi gibi. Bide bazen geçtiğin kanal başta bir görüntü veriyor pat ekran gitgel yapıp tekrar görüntü veriyor. Modelin yazılımı belli buglı.

Cihaz yeni tek yazılımı var.

Devamlı yapsa donanımsal derimde bariz yazılımsal ve seri böyle... Acil yazılım gerek ama telefonda görüştüğüm yetkilileri hiç oralı olmadı.

Kanalı ileri geri yapıyorsun düzeliyor 15 20 kanal değişiminde bir oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 11 Aralık 2014; 21:14:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Soyle 100 lira civarinda sorunsuz bir cihaz bulamicaz galiba illa 300 400 lira bayilmamizmi lazim yani anlamadim.

• Tam da sipariş verecektim yahu..
    Evde Black Plus var
    Bir de bunu deneyeyim diyordum üst katta..

• Bir kullanıcıyı soru ve sorun işaretinden kurtardıysam ne mutlu bana.

100 liraya sorunsuz cihazlar mutlaka vardır. Çünkü bu cihazların entegre maliyetleri çok ucuz.

Sunplus çhipset olarak kötü gibi görünmedi ancak üreticinin aldığı kaynak yazılım sıkıntılısa her markada sorun çıkabilir.

Next gidipte eski yazılımı kullandı yada beta kullandı onu bilemiyorum. İnşallah nexte özgüdür çünkü sunplus pekde başarısız gibi gelmedi.

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Başka markanın yazılımı yüklense ne olur acep?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • seeder kullanıcısına yanıt
    Sakatlık olursa garantiye girermi gibi kısımlar var. Misal redline cihazlarında 1506c ler var ama hiç biri 512mb demiyor. Yani romu atarsın ramin birkısmını kullanabilir.. Sonra onlarda kart yuvası varmı.

• Alternatif cihaz olarak öneri var mı?
  • Erdem2602 kullanıcısına yanıt
    Sunpluslardan soğudum. Next diğer sunplus içeren modeli amigo ya yazılım çıkardı sonra birden yeni yazılımı iptal etti.

Broadcom chipsetli cihazlar toplamda en iyileri gibi görünüyor ama pahalı.(atlanta hd box ...)
    Forum genelinde sti71xx içeren modeller görüntü kalitesiyle övülüyor. (Neta 6400)

Ali chipset barındıran sorunsuz cihazlar var ama genelde vasat gözüyle bakılıyor.

Mstar bu konuda çok genişlemiş. Samsungun tedarikçisi... Sunny 14600 ve 14700 modellerinde var. Fp olarak şuan aklımda sunny var. Ama kullanıcılarına sormadan hareket etmem.

Bide genelde receiverler hd ve sd kalitesi olarak ayrılıyor.

Hd de full hd bir tvde işi yapan receiverin düzgün görüntü vermesi için işini doğru yapası gerekir.

Sd de ise 1080p ye upscale yapar. Bu konuda cihazın profösyönel olması için xbmc deki gibi bicubic blinear trilinear lanczos anistrotopic vb ayarların olması gerek. Cihazın sd deki sonucu kullanıcının zevkine uyarsa iyi uymassa kötü yorumu yapılıyorda kişiden kiziye degişir bu. Bahsettiğim türde bir cihazda yok sanırım.

Merhaba . ürünü dün aldım . mp4 türündeki filmleri izlemek için tercih etmiştim ama telefonumla(5800 xm) çektiklerim dışındaki mp4 doyaları açmıyor , desteklenmeyen dosya uyarısı veriyor . acaba birşeyleri mi yanlış yapıyorum ? yardımcı olabilecek varsa sevinirim .
  • byx811 B kullanıcısına yanıt
    Mp4 bir container format. İçinde farklı video formatları barındırabilir. Telefonla çektiğinin formati ne ? Vlc ile falan video özelliklerinden videonun format özelliklerini görmen gerek. Windows sağ click dosya özelliklerindenn de olabilir.

O cihazda izlemek istediğin dosyayı pc de anlıyacağı formata dönüştürmek gerek ama bu olmaz hiç pratik değil.

Cihazda h264 gerekli kodları donanımsal çözme yeteneği var ama halihazırda bariz bir yazılım sorunu var. Sunplus un kaynak kodlarında bir sıkıntı var anladığım next çözmeyle tırmalıyor. Normalde ilk bu cihaxa yazılım gelmesi gerekir ama sunlus çipsetli cihazların yazılımını çok geciktirdi...

mpeg4 olarak kayıt yapıyormuş. teknik konulardan çok anlamıyorum . anlattıklarından anladığım kadarıyla cihaz izleyemediğim dosyaları açabilecek kapasitede ama buna uygun yazılım hazırlanıp güncellenmesi gerekiyor , doğru mu? ürünü iade etme imkanım var , iadeyi önerirmisin yoksa biraz beklersek bunlarla ilgili güncel yazılım çıkar mı? iadeyi önerirsen tavsiye edeceğin ; bu tür dosyaları da açabilecek uydu cihazı var mı? teşekkürler.
  • byx811 B kullanıcısına yanıt
    Evet aynen doğru anlamışsın. Yazılım nezaman gelecek diye servisine sorarsın bana dedikleri gibi bilmiyoruz falan gibi kapalı konuşursa iade en makulu. Çünkü bu model nextin kangreni gibi görünüyor...

Uygun fiyatlı receiverler içinde mstar çipi firması çok aşama kaydetmiş. Sunny 14600 modeli uygun fiyatlı ve ona sahip.

teşekkür ederim yardımın için . dediğin gibi yapacağım , olmaz sa iade ederim . tekrar teşekkürler .
    Üründe dediğiniz problemler var yarın bende arayacağım gerekirse sürekli arızalı diye servise yollarım ya da sorunlu diye halem heyetine başvururum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cıhazı komşuya aldık cok para vermesin 100tl gibi fiyat uygun diye ama cıhazda reng sorunu var kesinlikle yazılımsal bi hata örnek kırmızı rengi mor gibi gösteriyor bi kac tvde deneme yaptim aynı nextin efsane cıhazı 2000 serisidir diğerleri cöp en iyi diye tanıtımını yaptıkları Next Machina Full Hd 3d-- 2000cx süper plus gibi net canlı SD yayın başarısı yok onuda test etme şansım oldu parasını kesinlikle hak etmiyor
  • Ürünü yaklaşık bir aydan fazla kullanıyorum
    Donna takılma bir şey yok bir tane daha almayı düşünüyorum sizin cihazlarda problem var galiba yazılım olsa hepsi aynı olması gerekmiyor mu? 14600var bende 2yıl garantili çok isteyen varsa next açılma mış kutu lu ise değişi rim

• 14100 sunny kullandım habire donuyor arıza yaptı iki sefer 14600 güzel usb takılı iken cihaz şaşırıyor favori kanal listesi de next gibi değil karışık usb bellek cihazda takılı olacak ki ani bir kayıt durumunda birde usb bellekle uğraşmaya lim iki cihaz daha denedik aynı usb olayı next te bir şey yok usb takılı sürekli çizgi film kayıtları var çocuk aksama kadar izliyor hele trt hd hep donma yapardı ondan kurtuldum en azından bende sorun yok

• karakuş1 kullanıcısına yanıt
    Problemi görenlerin tamamı kutuyu açanlar zaten. 100 lira trendinde çok receiver var. Yeni cihaz alacaklar güvenilir cihazlara yönelir. Çoğunluğun belirledigi problemi görenlerde ister takasa girer ister nexte garantiye verir.

• http://www.nextservis.com

Ürüne yeni yazılım geldi. Yazılım galiba 15 gün önce falan gelmiş muhtemelen servislere verdiler önce...

Bahsettiğim sorun galiba gitmiş ancak sanki eski yazılımda bugın ortaya çıkmadığı zamanlarda görüntü akışı daha iyiydi ama şu anda cihaz kabul edilebilir seviyeye gelmiş. Bide osd yazılarda hafif bir çizgilenme geldi.

http://www.doom9.org/images/Interlace.jpg

Şurdaki örnek gibi ama çok hafif önemli bişi değil. Sadece osd de zaten... Yani deinterlace efektini azaltmışlar yada değiştirmişler. Full hd kanallarda keskinlik ayrıntı daha iyi.

Şu ansa türkçe altyazılarda türkçe harfleri yanlış encodingden dolayı bozuyor tek kusur o ama onu çok kolay düzeltirler.

Ben şuanda ayrıntılı deniyemiyorum ama yeni yazılımı deniyenler lütfen yorum yapsın. Artısından eksisinden bahsetsin cihaz satın alınabilir hale geldi.

Bana kalsa 1080p ye özel texture yapsınlar osd cam gibi olsun derimde 100 tl lik model için yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 3 Kasım 2014; 14:27:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

http://www.nextservis.com

Ürüne yeni yazılım geldi. Yazılım galiba 15 gün önce falan gelmiş muhtemelen servislere verdiler önce...

Bahsettiğim sorun galiba gitmiş ancak sanki eski yazılımda bugın ortaya çıkmadığı zamanlarda görüntü akışı daha iyiydi ama şu anda cihaz kabul edilebilir seviyeye gelmiş. Bide osd yazılarda hafif bir çizgilenme geldi.

http://www.doom9.org/images/Interlace.jpg

Şurdaki örnek gibi ama çok hafif önemli bişi değil. Sadece osd de zaten... Yani deinterlace efektini azaltmışlar yada değiştirmişler. Full hd kanallarda keskinlik ayrıntı daha iyi.

Şu ansa türkçe altyazılarda türkçe harfleri yanlış encodingden dolayı bozuyor tek kusur o ama onu çok kolay düzeltirler.

Ben şuanda ayrıntılı deniyemiyorum ama yeni yazılımı deniyenler lütfen yorum yapsın. Artısından eksisinden bahsetsin cihaz satın alınabilir hale geldi.

Bana kalsa 1080p ye özel texture yapsınlar osd cam gibi olsun derimde 100 tl lik model için yani...

Hocam tavsiye ediyor musun ? Alıcam Bimeks'ten kargo dahil 96 liraya. Pek beklentim yok. İşini yapsın yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powerofdreams -- 6 Kasım 2014; 12:05:22 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.