Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.112.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günaydın arkadaşlar, renk konusunda fikirlerinizi alabilir miyim? Showroomlarda beyaz,tungsten gri var genelde.. Başka renk gören ve yorum yapabilecek var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya motor seçeneklerinde 1.6tdi yok, onun yerine 2.0tdi 115ps var üstelik onun da tork değeri 320NM :)) 1.4tsi 4motion da var almanya'da, bakarsın bize de gelir...

• quote:

Orijinalden alıntı: salvadordali03

Tucsonu seyrettim.11 litre o da ortalama ki şehir içi 14-15,şehirllerarası9-10 litrenin altına düşmez. 1750 kg. aracın 1500-1550 kg. bir tiguandan çok daha fazla yakması beklenen bir durum.Dizeli dışındaki Tucsonlar bizim eski Şahinler gibi benzinciye çalışır.Üreticiler 50kg hafifleteceğiz diye bir yerini yırtarken 200 kg. fark çok büyük.O da yakıt olarak bize dönüyor.

6 aydır Tucson T-GDI Elite PLus DCT kullanıyorum . Günlük 40 km civarı yol yapıyorum ve tamamı Ankara Kolej 'den Bilkent'e gidiş dönüş şeklinde . Sabah ve akşam iş trafiğinde geçiyor . Ne çok agrasif nede çok sakin kullanıyorum ve yol bilgisayarı 9lt , benzinlik ölçümünde 9.5lt yaktığını görüyorum (1 depoyla 650km yapıyorum) . Hiç şehirlerarası yapmadığım için (5500km de araç) şehirlerarası tüketimle ilgili yorumum yok . Yeni Tiguan'da bu civarda yakar diye düşünüyorum . Tucson 177BG , Tiguan 150BG , aradaki ağırlık farkına oranları ağırlık/güç oranları yakın . İkiside Direk Benzin Enjeksiyonlu ve aşırı beslemeli motora sahip , ikiside çift kavramalı şanzımana sahip . Bu durumda yakıt tüketimleride aşağı yukarı benzer olur . BUndan sonrası ne verip ne aldığınızın kararına kalıyor . Bu civarda ağırlıktaki ve ölçülerdeki araçlarda mucize tüketim beklemek anlamsız olur . TSI ve T-GDI çok benziyor teknoloji olarak...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mika7

Günaydın arkadaşlar, renk konusunda fikirlerinizi alabilir miyim? Showroomlarda beyaz,tungsten gri var genelde.. Başka renk gören ve yorum yapabilecek var mı acaba?

Hocam şu fotoğrafta VW renk kodları var. Türkçe değil ama VW Türkiye'nin kullandığı Türkçe karşılıkları hemen çıkartırsınız.

Bu renklerden bazıları diğer VW modellerinde de var. Birebir Tiguan'ın üzerinde görmenin yerini tutmaz ama renk kodlarını ve adlarını kontrol ederek diğer modellerin üzerinde görüp fikir sahibi olabilirsiniz. Atlantik Mavisi, Karayip Mavisi, Fındık Kabuğu Kahve, Yakut Kırmızısı, Ateş Turuncusu renkleri ise diğer güncel VW modellerinde yok. Bunlar için internetten videolara ve fotoğraflara bakmak dışında seçenek yok.

Bayilerde genelde panoramik cam tavan, keyless access gibi hep benzer konfigürasyonlarla Saf Beyaz (0Q) ve Tungsten Grisi (K5) araçlar olacaktır. Bu hazır konfigürasyonlar dışında bir şey isteyenin burnundan gelir maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: TYFTP

quote:

Orijinalden alıntı: Mika7

Günaydın arkadaşlar, renk konusunda fikirlerinizi alabilir miyim? Showroomlarda beyaz,tungsten gri var genelde.. Başka renk gören ve yorum yapabilecek var mı acaba?

Hocam şu fotoğrafta VW renk kodları var. Türkçe değil ama VW Türkiye'nin kullandığı Türkçe karşılıkları hemen çıkartırsınız.

Bu renklerden bazıları diğer VW modellerinde de var. Birebir Tiguan'ın üzerinde görmenin yerini tutmaz ama renk kodlarını ve adlarını kontrol ederek diğer modellerin üzerinde görüp fikir sahibi olabilirsiniz. Atlantik Mavisi, Karayip Mavisi, Fındık Kabuğu Kahve, Yakut Kırmızısı, Ateş Turuncusu renkleri ise diğer güncel VW modellerinde yok. Bunlar için internetten videolara ve fotoğraflara bakmak dışında seçenek yok.

Bayilerde genelde panoramik cam tavan, keyless access gibi hep benzer konfigürasyonlarla Saf Beyaz (0Q) ve Tungsten Grisi (K5) araçlar olacaktır. Bu hazır konfigürasyonlar dışında bir şey isteyenin burnundan gelir maalesef.

Açıkcası eşim alacaksak Alev turuncu alaşım diyor rengi hosuna gitti fakat aracı satarken zorlanırmıyız diye düşünmüyor değilim.

• TYFTP T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, dediğiniz gibi aracın üzerinde görmeden olmuyor...hatta showroomla günışığı arasında bile fark var...yakut kırmızıyı satış temsilcisi Portekizde görmüş baya güzel dedi...Almanya configüratörde koyu yosun yeşili var, o da güzel renk ama herhalde Türkiye ye getirmiyorlar...Ya da riske girmeyip beyaz almak mı lazım ...

• Hocam bence hangi rengi beğendiyseniz, hangisi içinize sindiyse onu alın. İkinci elden önce kendi kullanımınız, kendi beğenileriniz önemli.

Avrupa'da, Kuzey Amerika'da da beyaz, gri tonları daha çok satıyor ama Türkiye ile karşılaştırılamayacak kadar dengeli, diğer renkleri de içeren renk dağılımı var. Kırmızı, mavi, kahverengi, yeşil tonları. Türkiye'de de her rengin beğeneni vardır ama sektör dayatması nedeniyle trafikte Kızılay dağıtmış gibi hep 2-3 renk görüyoruz. İnsanlar yıllarca birikim yapıp üzerine aşırı vergi yükü bindirilmiş arabaları alacaklar, bu sektör dayatması nedeniyle kendi zevklerine göre istedikleri renklerde alamıyorlar. Bu kısır döngü kırılsa eminim Türkiye'nin araba renk istatistikleri Avrupa'ya, Amerika'ya benzerlik göstermeye başlar.

Şu opsiyonları ekleyip, şu renkte araba alacağım diyenin önüne Türkiye'de binbir engel çıkar.
    "O renk ikinci elde gitmez abi, elinde kalır."
    "Sipariş versen çıkmaz ayın son Çarşambası gelir anca."
    "O opsiyon ikinci elde para etmez abi, elinde patlar."
    "O donanım Türkiye'de çalışmaz abi. Epıl, Gogıl destek vermiyo zaten."

Ne çelişkidir ki, ikinci el araba piyasasında "FULL+FULL abi" lafı aynı takoz heriflerin dilinden düşmez.

Kimin elinde hazır ne varsa, kim neyin toplu siparişini verdiyse "en güzeli, en iyisi, ikinci elde en kolay satılanı" odur. Eğer çok aceleniz yoksa bu laflara aldırış etmeyin, bu dayatmalara pabuç bırakmayın. En profesyonel tavrı gösteren yerden istediğiniz renkte, istediğiniz donanımda aracı sipariş verin.

• Dediğiniz çok doğru... Geçen gün oturduğum sitenin otoparkına baktım araçların %90 ı beyaz ve gri tonları...tek tük kırmızı ve mavi var...ben de sabredebilirsem araba üzerinde görüp sipariş vermek istiyorum...herkesin seçimi hayırlı olur içine siner inş...cevaplarınız için tşkler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mika7 -- 3 Mayıs 2016; 14:18:15 >
  • Mika7 M kullanıcısına yanıt
    Yakut kırmızı benim de ilk düşündüğüm renkti ama inceleme videolarını izledikçe hevesim kaçtı. Kırmızıdan ziyade, bordo. Soğuk bir renk bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 3 Mayıs 2016; 14:38:18 >
  • Arkadaşlar dün Malatya bayisinde aracı ben de inceledim. Aracı genel olarak beğendim 18" jantlar videolardaki kadar küçük görünmüyorlar bence highline donanım için yeterli. Malzeme kalitesi öyle bahsedildiği gibi kötü değil, daha önce vw aracım olmadı belki de o yüzden yadırgamadım. Bagajın büyüklüğü benim için yeterli geldi, zaten çok fazla bagaja ihtiyacım olmuyor. Ancak koltuk döşemelerini beğendiğimi söyleyemem, en azından highline'da parçalı yarı deri koltuklar standart olmalıydı diye düşünüyorum. Son olarak müşteri temsilcisi araçla ilgili çok bilgiliydi, yurt dışında aracı kullandıklarını söyledi, aynı zamanda son derece ilgiliydi bir saate yakın bizimle ilgilendi sağolsun.

• Arkadaşlar bugün aracı trafikte gördüm 2.0 dizel beyaz highline dı sanırım. Araç gerçekten güzel görünüyor gözden uzaklaşana kadar arkasından baka kalmışım.
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    q2 cok aham saham bir audi degil o yüzden marka değerini cok fazla yansıtmıyor. 100-120 bin tl bir arac icin artık cok para degil
    o yüzden daha iyi donanımda bir araç almak lazım. Tiguanın ici q3ten bile büyükken q2den hayli büyük olacaktır.
    discovery pro + hayalet gosterge+ r line paketi ile tiguan daha iyi bir secim q2 ye gore ozellikle cocuklu aileler icin.

q2yi daha cok ozel universtiye giden gencler alacaktır

Aşağıdaki resimden tiguanın ne kadar kaslı ve gercek suv gibi gozuktugu asikar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 3 Mayıs 2016; 15:59:57 >

• Aracı bugün Denizli batı'da inceledim. İçini beğendim. Arka koltuk mesafesi de iyiydi. Bagaj hayal kırıklığı. comfortline + cam tavan istedim ama gelecek comfortlinelarda yokmuş. Sipariş açamadıklarını ne zaman açacaklarını bilmediklerini söylediler. Highline donanımda ise cam tavan + anahtarsız araca binme opsiyonlarıyla gelecekler var. Ben beklemeye aldım tiguan işini.

• Merhabalar
    Dun Tiguani inceleme fırsatım oldu.
    Sonuç alınabilecek bir araç.
    Boy pos endam iyi. Kaslı görünüm iyi (Olçu olarak x1 den en boy ve yukseklik olarak büyük).
    Aynaların kapıda olması da aracı iyi gösteriyor.
    Arac içine ışık fazla girdiğinden araç Sunrooflu veya sunroofsuz alınabilinir. Ama sunroof ve cam tavan güzel duruyor

Eksiler
    Baktığım araçta highline 2.0 tdi
    Highline donanımları zayıf.
    Elektrik ayarlı koltuk yok. Isıtma yok hafıza yok.
    Arka kamera yok (böyle bir araçta gerçekten önemli,olmalıydı)
    Bence bütün Tiguanler arka kameralı sipariş edilmelidir.
    Aksesuar tanımlaması yapılmamış ne koyulacak hangi donanıma ne eklenecek belli değil.
    Bagaj sıkıntılı ama bu segmentte ancak bu kadar.
    Son olarak gelelim en önemli konu 1.6tdi ve dsg durumuna.
    Satış sorumlusu
    stratejik olarak 1.6 tdi otomatik planda yok yani üretilmeyecek dedi.
    Passatımı da bu arkadaştan almıştım. Bende nasıl olur qq nin aracını ancak böyle 1.6 tdi dsg araçla satış adedi olarak geçersiniz dedim. Yani bu araç buraya illa ki gelecek imasını yaptım.
    Aldığım cevapta abi hedefte zaten o deyince satır arasından ben cevabımı aldım.
    Bu araç (1.6 tdi+dsg highline beyaz+cam tavan sunroof+arka kamera+head up display) buraya gelecek.

• civcivx C kullanıcısına yanıt
    Haklısınız bordo gibi,ama turuncu da kırmızıya yakın çıkmış... Fotoğrafdan kaynaklı olabilir...en iyisi canlı görmek..

• Gezgin3453 G kullanıcısına yanıt
    Bende sizin gibi düşünüyorum.1.6 tdı dsg gelecektir mutlaka.Zaten facebook sayfalarında da herkes 1.6 tdı dsg yi soruyordu cevaplarıda kısa vadede düşünülmemektedir oluyordu yani uzun vadede bişiler olabilir

Ben 140 bin bütçe ayıracam bu araca 1.6 tdı dsg gelirsede baya bi içini doldurup öle almayı planlıyorum seneye kadar bekliyecem ancak getirmezlerse başka alternatifler denenebilir.
  • Gezgin3453 G kullanıcısına yanıt
    Iyi hos gelsin de 120 bin cam tavan higline + 15 bin dsg koyalim+ 4 5 bin kamera vs. Koyalim. 140 oldu. 140 bin lira 1.6 nin 115 beygirine cok degil mi? Kime satacaklar o paraya? 150 ye otomatik cam tavam 160 bg crv var bu ulkede.

• quote:

Orijinalden alıntı: a_r_k

Iyi hos gelsin de 120 bin cam tavan higline + 15 bin dsg koyalim+ 4 5 bin kamera vs. Koyalim. 140 oldu. 140 bin lira 1.6 nin 115 beygirine cok degil mi? Kime satacaklar o paraya? 150 ye otomatik cam tavam 160 bg crv var bu ulkede.

145 e veriyorlar crv

• Beyler comfortline dusunenlere, deep black siyah ve nizza 18 inch jant konfigurasyonu oneririm, linkte ufak bir highline-comfort karsilastirmasi var.
    http://youtu.be/wMf08vRFFcc

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 TDI motor + DSG konusunda bildiğim kadarıyla birkaç şey söyleyeyim.

Eylül 2015'te VW 2. nesil Tiguan'da 115 PS TDI motor seçeneği olacağını resmi olarak açıklayınca özellikle Türkiye'de 1.6 TDI + DSG beklentisi oluştu. Tahminler bu kombinasyonun yeni Tiguan'da olacağı yönündeydi. Geçen ay 1.6 TDI motor için sadece manuel şanzıman olacağı belli oldu.

Önceki sayfalarda Tiguan'da 1.6 TDI motorla birlikte neden DSG seçeneği olmadığı anlatılmış:
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=115983499
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=115987374

2. nesil Tiguan'ın ağırlığı ilk nesile göre biraz azaltılmış olsa da VW bu ağırlıkta bir araçta 7-ileri kuru kavrama DQ200 şanzımanı kullanmamayı tercih etmiş. Bunun yerine verimliliği biraz daha düşük ama tork dayanımı daha yüksek DQ250 6-ileri DSG, daha güçlü motorlarla birlikte ise DQ500 7-ileri DSG kullanılıyor. 1.6 TDI motorun ise sadece DQ200 7-ileri kuru kavrama DSG şanzıman ile kombinasyonu mevcut. Avrupa pazarında vergilendirme motor hacimlerine göre olmadığı için 1.6 TDI + DSG için özel bir talep yok. Bu şartlarda VW sadece Türkiye pazarına özel 1.6 TDI motor + DQ250 6-ileri DSG kombinasyonu için yatırım yapmamayı tercih etmiş.

VW'nin DQ250 şanzımana yeni bir yatırım yapmamasının muhtemel bir diğer nedeni de yakında bunun yerini DQ381 7-ileri DSG şanzımanın alacak olması. DQ381 öncelikle Audi A3'te ve Golf'te kullanılacak. Daha sonra zaman içerisinde diğer modellerdeki DQ250'lerin yerini alacak. Tiguan'da 1.6 TDI motorla DSG seçeneği olursa bu ancak yeni DQ381 ile olur. Bunun için Audi A3 ve Golf gelişmelerini takip etmek lazım. Eğer bunlarda 1.6 TDI + DQ381 kombinasyonu olursa (ki bu da epey şüpheli) önümüzdeki yıllarda Tiguan'da da 1.6 TDI +DSG görebiliriz.

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.