Şimdi Ara

motor kazasi, araba sahibi 10bin tl hasar var diyor ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar yakinlarda motosikletle yayladan inerken kaza yaptim
    bir arabanin kosesine carptim

korumaliklar falan kask vardi omzumda ezilme oldu simdi epey iyilestim elhamdülillah

carptigim kişi 10 bin tl hasar çıkarmış arabaya nasil etti bilmiyorum
    bana kalsa 1000-1500 tl hasar anca çıkar
    bir baskasina göre 4 bin tl civari

tamponun koseye carptim
    far bile sapasaglam içi kırık diyor arac sahibi
    radyator
    klima petegi
    alt tabla
    lastik inmisti hasar görmüş
    jant hasar görmüş
    sis farı
    amortisor yamulmus
    ön izgarayi şu paraya kaynattim 75 tl
    cekici parasi verdim diyor150 tl
    yav ne 150 si 8 km ye kadar 70 lira dedim
    150 dedi de 100 verdim diyor

vs. vs.

aradi gel helalleselim dedi
    ee
    iste sigortanın ödemediği parcalar var
    lastigi ödemiyor falan fesmekan
    usta odemiyor dedi de biz gene de yazdik oder mi bakacagiz falan

sormak istediğim soru şu
    sigorta nin ödemediği parca olabiliyor mu
    gercekten 10 bin tl hasar cikmasi mumkun mü (on bin tl)
    araba 32 bin tl imis opel vectra
    şahıs bizden de yolunu bulmaya çalışıyor gibi duruyor
    ışte 32 bin liralık arabam kaza li oldu degeri 25 bine dustu falan dedi

sizce bana çıkarabileceği masrafları odemeli miyim?
    sahis da hem sucsuz hem de acayip fatura cikartiyor ne diyim bilemedim simdi bu kişiye fırsatçı mi yoksa gercekten madur mu

masrafi sigortada cok göstermesi ileride bana fazla sigorta primi olarak yansır mı?

şikayet falan edebilir miyim bu kişiyi masrafı çok gösterdi diye
    acayip bir durum

hukuki olarak bir çıkış yolum olabilir mi
    odemezsem onun şikayetci olması durumunda ne olabilir
    jandarma kayıtlarına göre şikayetçi olmamış

napsam ne etsem vebalde de kalmak istemiyorum
    goz göre göre kaz gibi de yolunmak da istemiyorum

sigorta 26 bin tl ye kadar oduyor diye biliyorum
    ödemediği parçalar olabilir mi
    hesap sisirmeye karsi ne yapabilirim

işte çarptığım araba da bu
    plakayı gizledim

motor kazasi, araba sahibi 10bin tl hasar var diyor ACİL YARDIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 21 Eylül 2014; 14:21:27 >

• Selam, dün gece de bana kırmızı ışıkta beklerken bir araç çarptı, çevreden toplananlar 100 tl hasar var fazlası yok dediler, çarpan arkadaş da en fazla 150 tutar dedi, sanayiye götürüp baktıralım dedi, ne derler onu veririm dedi, gittik sanayiye 600 tl fiyat verdiler, dışardan bakıldığı zaman sadece çizikler var gibi gözüküyor ama life kaldırıp baktıkları zaman tampon demirleri yamulmuş, tampon içten çatlamış...vs, yani göründüğü gibi olmuyor bazen, geçmiş olsun bu arada....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antiseptiq -- 20 Eylül 2014; 23:36:29 >
  • yöle bi şey dostum herşeyi sigorta halleder kaza hocam bu bn hakkımı helal ediorum de geç bu ne lan saçmalığa bak la ne şerefsizler var
  • Rapor vs tutulduysa ve hatalida sensen sigorta bunu karşılar

Sigorta tarfik kazalarında insanlari madur etmemek icin olan bisey parca karsilamiyo ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • para falan verme kimseye sigorta şirketi her şeyi öder.
    eğer bu kadar hasardan şüpheleniyorsanız da sigortayı kestirdiğini acenteye gidin onlar hasar dosyasını görebilirler baksınlar dosyaya
    kaç para ödenmiş hasar bu kadar olamayacağını düşünüyorsanız şirkete bildirsin şirket bilir kişi atıyor olayı araştırıyor
    karşıya verdiğin hasar ne kadar fazlaysa yaptıracağın bundan sonraki sigortalarda ona oranla pahalı çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinekvalesi41 -- 21 Eylül 2014; 11:42:38 >
  • 10bine pert vectra toplanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinekvalesi41

para falan verme kimseye sigorta şirketi her şeyi öder.
    eğer bu kadar hasardan şüpheleniyorsanız da sigortayı kestirdiğini acenteye gidin onlar hasar dosyasını görebilirler baksınlar dosyaya
    kaç para ödenmiş hasar bu kadar olamayacağını düşünüyorsanız şirkete bildirsin şirket bilir kişi atıyor olayı araştırıyor
    karşıya verdiğin hasar ne kadar fazlaysa yaptıracağın bundan sonraki sigortalarda ona oranla pahalı çıkar

kendi arabamin sigortasi da sen kaza yapmissin diye pahali mi cikar ?

kazayi motosikletle yapmıştım
    ikisi de baska firmalar
  • 10.000 tutmaz belki fakat gerçekten göründüğü gibi olmayabiliyor. Bende yaklaşık 1 ay önce arkadan vurdum birine hasar taş çatlasın 500 derken 1500 alt takımla bir 2000i buldu.

Tampon söküldükten sonra tampon demiri yamulmuş far yuvası yamulmuş radyatörde çatlak var klima fanı durdu etti derken bu kadar masrafı buldu en güzeli aracı al bildiğin bir ustaya götür baksın.
    Çekici muhabbetine gelince çekinin numarasını bul konuş bakalım ne kadar almış. Değer kaybı olayına hiç girme ben olsam 5 kuruş vermem dava açsın isterse kaza bu olur arabası o kadar değerliyse trafiğe çıkartmasın.
  • kusur bende
    motor kaydi karsi seride geçti arabaya carptik

sigorta benim hasarimi da oder mi
    kendi motosikletim için sigorta şirketine basvurup dosya actırmalı mıyım?

faydasi olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 21 Eylül 2014; 13:55:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

10.000 tutmaz belki fakat gerçekten göründüğü gibi olmayabiliyor. Bende yaklaşık 1 ay önce arkadan vurdum birine hasar taş çatlasın 500 derken 1500 alt takımla bir 2000i buldu.

Tampon söküldükten sonra tampon demiri yamulmuş far yuvası yamulmuş radyatörde çatlak var klima fanı durdu etti derken bu kadar masrafı buldu en güzeli aracı al bildiğin bir ustaya götür baksın.
    Çekici muhabbetine gelince çekinin numarasını bul konuş bakalım ne kadar almış. Değer kaybı olayına hiç girme ben olsam 5 kuruş vermem dava açsın isterse kaza bu olur arabası o kadar değerliyse trafiğe çıkartmasın.

tc hasar frekansı denen bir şey var çoğu şirkette etkileye bilir.
    sizin poliçeniz bu arada size ödemez yapmaz trafik sigortası sadece karşıya ödeme yapar

• göründüğü gibi olmayabiliyor ancak sanki biraz fazla geldi. Gerçi opel in servis pahalı. Benimde ön arka tampon boyandı , far kırılmamıştı sapasağlamdı ancak tırnağı kırıldığı için farı değişti servis. Tampon içi demir değişti ön tampon tamir oldu falan derken 2378tl masraf çıkarttı yetkili servis.Geçmiş olsun ..

far da kırılma olmamasına rağmen tırnağı kırılmış ise farı değiştiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 21 Eylül 2014; 20:23:51 >
  • Senin hasarini sigorta odemez yaptirdiysan kasko oder diye biliyorum ayrica arac sahibi opel servisine gittiyse on bin lira cikabilir normal
  • Kaportada bişey yok ki değer kaybı olsun.. Tamponla, radyatörle, farla değer kaybı olmaz..
    Herif kafasına göre 7 bin lira değer kaybı biçmiş, yuh! Fırsatçının önde gideni..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kuruş vermeyin sigorta ödesin fazla çıkar mı? Çıkar tabi ki çünkü motosiklet forumunda biri babam geçen ay arabayla kaza yaptı o nedenle motoru annem

üstüne aldık sigorta ucuz olsun diye demişti.Fırsatçıya 1 kuruş vermeyin cebinizden yaptırmayın Sigortaya verin.

Bu arada çarpma açısına göre sanki araç sahibi sizin yolunuza çıkmış gibi.

Bence kaza tutanağını verin tramerden çıksın.Kim hatalı kim değil ortaya çıkar.

Hatta % olarak suç ona verilirse şikayetçi de olun derim.
  • Yazılanlara bakınca işçilikle tahmini 4-5 binlik masraf gibi en fazla ama servis parayı nasılsa sigortadan alacağım diye şişiriyor, aynı hastanelerin basit tahlillere bile 150lira yazması gibi, nasılsa ssk'dan alıyor o parayı. Aynı mantık.
  • sadece hasarın telafisi olarak düşünmemek lazım aracın tampon değişim ve boyadan sonra önden kazalı muamalesi görüp emsallerinden 3-4bin tl daha düşük satılmasına sebep olacaksınız. Adam 10 kağıt diyerek abi ne yaptın pazarlık edelim şekline getirip 5-6ya fittir diye tahmin ediyorum tampon boya ve ıvır zıvır parçalar 1-2 tutsa 2-3 değer kaybıda ona ilave olsa 4-5TL falan eder işte. Sen gidip durduk yere adamın arabasına geçirdiysen adam haklı olaya sadece parça parası olarak bakma sigorta onun hasarını nekadarda karşılasa onun gidip sanayi köşelerinde sürünmesi o süre zarfında arabasız kalması bile ona eziyet + önden işlem görmüş parça değişmiş boya yemiş muamalesi görecek o araç.
  • babamla giderken biri arkadan hafif dokundurdu ışıklarda. onun arabanın kaput falan yamuldu. bizde görünüşte hiçbirşey yoktu. sanayiye gidince acı gerçek ortaya çıktı. sağlam vurmus meger baya yamulmus bizim arka taraf. kaldırınca gördük. tutanakta tutmamıstık. sagolsunlar ceplerinden odediler hasarımızı. göründüğü gibi olmuyor yani bazen geçmiş olsun
  • Öncelikle geçmiş olsun hocam, sanırım ilk fotoğrafta yerde yatan sizsiniz.

Masraf olayına gelince çekici parasındaki geri adımdan sonra ben fiyatın şişirildiğini düşünüyorum. ha 500-1000 de değildir ama 10.000 de değil bundan eminim. Bu gibi şüpheli işlerin sigorta tarafından halledilmesi ruh sağlığınız açısından iyi olur.

değer kaybı ise, suçlu siz olduğunuz için sizin sigortanız karşılayacak tüm masrafı ve çarptığınız kişide 10.000 tl olarak bir hasar kaydı görülmeyecek, herhangi bir expertizde de tampona bakılmıyor bile, plastik parça yani, kaporta aksamı da zarar görmemiş zaten. kafanıza takmayın.

geçmiş olsun, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.big -- 23 Eylül 2014; 1:55:38 >
  • Geçmiş olsun.
  • Sahibine söyleyin Final otomotive versin aracı onlar tamponu yerine yapıştırıp 200 liraya tampon boyanacak başka da kuruş masrafı yok diye satarlar aracı :)

şaka bir yana geçmiş olsun hiç bişey canınızdan kıymbetli değil. muhattap olmayın sigorta şirketiyle uğraşsın. zaten motosikletlerin canını okudu sigorta şirketleri. 2 sene önce 65 liraya yaptırdığım sigorta bu sene 279 lira oldu. şu ana kadar hiç kazaya karışmadım trafik sigortama para ödetmedim. arabamdaki sigortada 7 yıldır devam eden hasarsızlık indirimi de var ama söz konusu motor olunca geçiriyorlar. onlar bize geçiriyor servisler de onlara geçiriyor. exper işini düzgün yapsın gerçek hasar ne kadarsa o kadarını rapor etsin sigorta şirketi de ödesin. cebinizden para falan vermeyin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.