Şimdi Ara

Canon MG2550 Kartuş Dolumu Sonrası Mürekkep Bitti Sorununun Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
17.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Canon MG2450 ve MG2550 yazıcılarının PG-545 ve/veya PG-546 kartuşlarını doldurduktan sonra yazdırma işlemi sırasında karşınıza sadece mürekkebin bittiğine dair bir bildirim penceresi gelir ve işlem olarak sadece "Yazdırmayı iptal et" seçeneği vardır. Kartuş dolumu sonrası bu sorundan kurtulmak için tek yapmanız gereken "Durdurma Tuşu"na beş saniye basılı tutmaktır.

Canon MG2550 Kartuş Dolumu Sonrası Mürekkep Bitti Sorununun Çözümü

Turuncu renkli iptal tuşuna yazdırma işlemi sırasında beş saniye basılı tutun. Yazdırma işlemi devam edecektir.

Kartuş dolumunun nasıl olacağını ise bu videodan izleyebilirsiniz:http://www.youtube.com/watch?v=Fb774xYudwo

Yalnız şunu da belirteyim ben bu videodaki gibi yapmadım. Şırıngaya hazır mürekkep doldurulmuş bir set aldım. Kartuşun orta kısmını çakmak ve tornavida ile deldim. Çakma ile tornavidanın ucunu ısıttım. Çok sert yapmışlardı. =) Daha sonra deldiğim kısımdan mürekkebi enjekte ettim. İlk başlarda yazılar biraz silik çıkıyordu; sonra düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chava -- 17 Eylül 2014; 20:18:03 >

• Ben de birkaç ilave yapmak istiyorum. Yazıcım canon mg2450

Yazıcımı bim den almıştım. (a101 de olabilir) ucuz olduğu için içine koydukları kartuşun da mürekkep kapasitesinin çok az olduğunu düşünüyorum. Demekki daha sık dolduracağız.

Ben kartuşu standart yöntemlerle doldurmadım. Önce komple üst kapağı çıkarttım.
    bu videodaki gibi çıkarttım.
    kartuş nasıl açılır?

maket bıçağının ucu ile çok hafif kanırtınca tık diye atıyor kapak. Kartuşu açtığımda keçenin içinde çok az mürekkep olduğunu farkettim. Öyle sanıyorum ki 1-3 ml anca vardır. Nereden anladın derseniz açık keçenin üzerine 5 ml mürekkebi doldurunca keçe tamamen doldu ve hatta taştı üste doğru. Bende enjektörle taşan kısmı çektim. yani kartuşun üst kısmında fazlalık mürekkep bırakmadım. 5 ml biledoldurup yaşırıyorsa ilk koydukları kesinlikle çok daha azdır. videoya bakarsanız keçenin üst kısmında hiç mürekkep yok. (Bu videodaki kartuşun keçeleri 2 kat daha büyük)

Sonra çıkartmış olduğum kapağa matkapla delikler açtım ve kalın bir kauçuk parçadan keserek tıpalar yaptım. sonra da kapağı sıcak silikonla kartuşa yapıştırdım.

Yani kartuşlara göz kararı 10 ml gibi bir mürekkep doldurursanız kesinlikle akma yapacaktır. Kartuşum aktı diyenlerin çözümü bu. görmeden değil de kartuşu açıp doldurursanız ne kadar mürekkep alabileceğini öğrenirsiniz.

Bir de havalandırma deliklerini kapatmamaya dikkat etmek lazım. yoksa vakum oluşur yazıcı yazamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adiyez -- 11 Ocak 2015; 17:39:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adiyez

Ben de birkaç ilave yapmak istiyorum. Yazıcım canon mg2450

Yazıcımı bim den almıştım. (a101 de olabilir) ucuz olduğu için içine koydukları kartuşun da mürekkep kapasitesinin çok az olduğunu düşünüyorum. Demekki daha sık dolduracağız.

kartuş nasıl açılır?

maket bıçağının ucu ile çok hafif kanırtınca tık diye atıyor kapak. Kartuşu açtığımda keçenin içinde çok az mürekkep olduğunu farkettim. Öyle sanıyorum ki 1-3 ml anca vardır. Nereden anladın derseniz açık keçenin üzerine 5 ml mürekkebi doldurunca keçe tamamen doldu ve hatta taştı üste doğru. Bende enjektörle taşan kısmı çektim. yani kartuşun üst kısmında fazlalık mürekkep bırakmadım. 5 ml biledoldurup yaşırıyorsa ilk koydukları kesinlikle çok daha azdır. videoya bakarsanız keçenin üst kısmında hiç mürekkep yok. (Bu videodaki kartuşun keçeleri 2 kat daha büyük)

Sonra çıkartmış olduğum kapağa matkapla delikler açtım ve kalın bir kauçuk parçadan keserek tıpalar yaptım. sonra da kapağı sıcak silikonla kartuşa yapıştırdım.

Yani kartuşlara göz kararı 10 ml gibi bir mürekkep doldurursanız kesinlikle akma yapacaktır. Kartuşum aktı diyenlerin çözümü bu. görmeden değil de kartuşu açıp doldurursanız ne kadar mürekkep alabileceğini öğrenirsiniz.

Bir de havalandırma deliklerini kapatmamaya dikkat etmek lazım. yoksa vakum oluşur yazıcı yazamaz.

KEşke sizde videolu bir anlatım yapsaydınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: kacak83

quote:

kartuş nasıl açılır?

aklıma geldi aslında video hazırlamak ama, çok zaman alıyor. o gün işim vardı yapamadım.

ama şu kadar söyleyeyim, mürekkebi kesinlikle kaliteli alın, yoksa tıkanma yapabiliyor. 5-10 lira daha fazlaverin nasıl olsa 4*100 cc mürekkebi 1-2 senede anca bitirebilirsiniz. ben aldığım mürekkepten çok memnunum, orjinali ile arasında hiç fark yok aldığım çıktıların.

Gerisi az el becerisi zaten. bir kez deldiğiniz zaman kartuşları gene 1-2 sene sadece dolum yaparsınız.

• adiyez A kullanıcısına yanıt
    Merhaba aynı model canon mg 2450 a101 e yenıden 80 tl ye bu hafta geliyor.
    Siz tavsiye ediyormusunuz bu yazıcıyı.
    Birde acaba araştırdınız mı hiç Epson yazıcılarda vardı dolan kartuşlar bu model içinde varmı?
  • Tavsiye ederim. Gayet tatmin edici, 30 tl ye de mürekkeb alırsınız 3-4 sene boyunca tüm çıktılarınızı alırsınız. resim kalitesi de fena değil.

özellikle benim gibi evde 2 öğrenci varsa, her hafta 1-2 çıktı almak gerekiyorsa al mutlaka. epson için birşey diyemeyeceğim. canon hem ucuz hem iyi yazıyor hem de kartuşunu doldurabiliyorum. Forumları takip etmek gerekir.
  • adiyez A kullanıcısına yanıt
    hocam içinden mürekkep çıkmıyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Warknife_

hocam içinden mürekkep çıkmıyormu

Tam anlayamadım, mürekkep kaçırmıyormu mu demek istedin? Eğer öyleyse şunu diyeyim kartuşları üstten deliyoruz, kaçırma sıkıntısı yok. Mürekkebi gerektiğinden fazla koymazsan ıkıntı yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kacak83

quote:

kartuş nasıl açılır?

aklıma geldi aslında video hazırlamak ama, çok zaman alıyor. o gün işim vardı yapamadım.

ama şu kadar söyleyeyim, mürekkebi kesinlikle kaliteli alın, yoksa tıkanma yapabiliyor. 5-10 lira daha fazlaverin nasıl olsa 4*100 cc mürekkebi 1-2 senede anca bitirebilirsiniz. ben aldığım mürekkepten çok memnunum, orjinali ile arasında hiç fark yok aldığım çıktıların.

Gerisi az el becerisi zaten. bir kez deldiğiniz zaman kartuşları gene 1-2 sene sadece dolum yaparsınız.

Bende de aynı yazıcıdan var, memnunum. Kartuşu yeni bitti. Rica etsem hangi marka mürkeebi kullandığınızı yazar mısınız.

• biaz geç oldu cevaP kusura bakma;
    hangi firmadan aldığımı unuttum ama, şişelerin üzerinde sanzio yazıyor.

Ayrıca not düşeyim, yaz boyu kullanılmayan kartuşlar haliyle tıkanmıştı. Okullar başladı çocukların ödevleri de öyle. Tıkanan kartuşları açmak için, kartuşlardan süngerleri çıkartıp önce soğuk suda yıkadım. ardından buhara tuttum. renkli olanlar açıldı ama siyah açılmadı. bu sefer kaynamış suda 5-10 dk beklettim gene açılmadı, asetonu denedim az açıldı. en son camsil kullandım. tam olarak açıldı. Kartuşun içine camsil doldurdum ve biraz bekledim. sonra üstten hava kaçırmayacak şekilde üfledim. hemen açıldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.