Şimdi Ara

Bisiklet fiyatlarında indirimler başlar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaz sezonu bitti , okullar açıldı havalar kötüleşmeye başladı.
    Bisiklet fiyatlarında indirimler başlar mı?

• Kasım gibi başlar bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yılbaşına doğru düşüş olabilir , firmalar yeni modelleri de yılın ilk 3 ayı içerisinde falan çıkartmaya başlıyor .
  • Ama dolar ve euro yılbaşına doğru tavan yapcak fiyatlar artıcak bence
  • Bisiklet fiyatları düşüşe geçecektir. Fakat uygun model ve uygun kadro boyu bulmak zorlaşacaktır.
  • Dün internette güncel fiyatı 950 tl Salcano sattım ü mağazadan 800'e aldım

• adam 3700 istediği bisiklette aynı gün akşamı 3000tl ye indi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım bu aydan sonra indirim oranlarını biraz daha genişletebilirler.
  • Bu sonbahar kış döneminde fiyatların pek düşeceğini zannetmiyorum, nedeni doların yükselişi.
  • Ekim sonu, Kasım başı gibi fiyatlar yavaş yavaş düşmeye başlar. Çünkü satıcılar, 2015 model bisikletlere yer açabilmek için stoklarında kalan malları bir an önce eritmenin derdine düşecektir. Bu esnada hatırı sayılır bir indirim olabileceği gibi hissedilmeyecek kadar az da olabilir. Bu tamamen satıcıya (ve biraz da pazarlık kabiliyetinize) bağlı bir durum.

Ancaakk... Sezon sonu indirimlerinin ciddi bir handikapı bulunur. Depoda tek tük kalan bisikletler arasından kendinize uygun olan kadro boyunu bulamama, istediğiniz renge sahip olamama gibi önemli riskleri de yanında bonus olarak sunar. Hele bir de sezon sonu indiriminden yararlanmaya çalışan diğer alıcıların da devreye girmesiyle işin seyri oldukça değişir (önce gelen, kaparo bırakan bisikleti kapar gider, ardından bakakalırsınız). Üstüne üstlük, piyasada talep yoğunluğu söz konusuysa, ortada indirim diye bir şeyin adı bile geçmez. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senry -- 23 Eylül 2014; 3:13:10 >

• Dün biskletimi aldığım bisikletçiye bunu sordum.
    Okul sezonu bitti çocuk bisikletlerinin fiyatı düşer ama yetişkin bisikletlerinin fiyatları 2015ler gelmeden düşmez dedi.
  • Duşmeye başladı bile. Ben bitane aldım 2. El adam sezon bitti artık diye baya Bi ucuza sattı şimdi üstüne 500-600 daha koyup seneye sıfırını alıcam diyor , yani hersene böyle yapıyorlarmış. Bence şu sıralar peşini bırakma araştır .

• İndirim oranları biraz yukseldi. Fakat bazı modeller bisikletcilerin elinde kalmamış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.