Şimdi Ara

Oyun Muhabbeti: Zombi Salgını Olsa Ne Yapardık?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
2.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayatta kalma-korku türündeki oyunları sevenlerin mutlaka aklından geçmiştir. Zombi Salgını Olsa Ne Yapardım diye. BSC editörleri olarak olası bir zombi salgınında neler yapacağımızı konuştuk. Ortaya ilginç fikirler çıktı.

• Eğlenceli bir muhabbet olmuş ama fantastik bir konu olduğundan ve varsayımlar üzerine konuşulduğu için konu bir kaç yerde tıkanmış sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orange20 -- 14 Eylül 2014; 12:27:00 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • videonun aralarına koyduğunuz filmlerin adları nelerdir

• Yedirmem zombiye kendimi. Kafama sıkar giderim... :D

• Bu Zombi konusu gerçekten iyi olmuş keyifle izledim. Bir sonraki programdada Dünyanın sonu konusu olabilir yada Dinazor ların olduğu bir dünya falan.

Bizim ev deniz kenarında sahilde bir sürü gemi ve market var bir market soyar birde gemi çalar denize açılır ve bir adaya giderim en iyisi böyle olur bence.
  • BSC EVRİM GEÇİRDİ SANKİ İÇERİK OLARAK ÇOK GENİŞLEDİ UNUTULMUŞ İÇERİKLERİ(OYUN MUHABBETİ VS VS) ADETA YENİDEN DİRİLTTİNİZ

BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM

• 1.war z,vasat bir film'di özellikle israillilerin müslümanlara yardım etme saçmalığı filmi başından bitirmişti yıllarca insanların etrafını örüp hayvan gibi yaşatan bir toplumun yardım sever olması çok mantıksız,zira kıyamet günü olarak görünen gün'de hep kendilerin çalışıcaklardır neyse bazı editörlerin buna değinmesi iyi oldu

2.klişe şeyler eğer salgın türkiyede başlarsa amerika hiç bir izin almadan nüükler güç kullanır.

3.ada sahnesi ölülerin safağı 2004 yapımında güvenli yer görünürken birden en güvensiz yer oluyordu

4.benim aklımda hep şöyle bir zombi salgını var,örnek kuduz hastalığı mesela olay türkiyede geçsin,türk bilimadamının oğlu kuduz oluyor köpek ısırmasından dolayı,çoçuk artık geri dönülemez noktadadır baba'da panzehir üretmeye çalışır fakat kuduz virüsünü daha kötüleştirir artık insanlara bulaşmaktadır,

5.ayrıca zombilerin çürümesi gerekmiyormu sonuçta ölüler sadece kasları çalışıyor wd olduğu gibi zombiler hemen parçalanabiliyor,

6,ben olsam güvenli bir yer inşaa ederim liderleri ben olurum kendimi padişah ilan ederim hayatımı sürdürürüm:)

• quote:

Orijinalden alıntı: thief garrett

BSC EVRİM GEÇİRDİ SANKİ İÇERİK OLARAK ÇOK GENİŞLEDİ UNUTULMUŞ İÇERİKLERİ(OYUN MUHABBETİ VS VS) ADETA YENİDEN DİRİLTTİNİZ
    BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM

Umarız kalıcı olur tekrar unutulmaz. Bu tür nitelikli içeriklere ihtiyacımız var. DH kısmı bu konuda biraz sıkıntılı. 2si1 bile eskisi kadar tat vermiyor bana. BSC olmasa halimiz harap. Giderek gelişen şekilde böyle devam etmenizi umuyorum ben de.

• Level 1: Elektrik Santral Kulübelerinin Çatısı ve Bodrum Katları
    Level 2: Kuruyemişçiler, Silah Dükkanları ve Bakkallar
    Level 3: Kasap ve Kendin Pişir-Kendin Ye'ciler
    Level 4: Dağ Evleri, Yatlar, Gemiler ve Mağaralar
    Level 5: Karakol, Hastahane, Eczane ve Pastahaneler
    Level 6: Celebrity Evleri, Cephaneli Eş-Dostlar, Oteller ve Okullar
    Level 7: Hapishaneler ve Kruvazörler
    Level 8: Çiftlikler ve Gökdelenlerin Patron Odası
    Level 9: Sığınaklar, Askeri Üsler, Hava Limanları, Barajlar ve Uzay Üsleri
    Level 10: Kız Kulesi ve KKTC

• hemen bi safehouse ayarlamak lazım silahlanmak lazım izole bi ortam hazırlamak lazım kaçmakta bir yere kadar:)

• bidahakinde kendinize bir fantastik dünya seçip o dünyanın şartlarında rollerinizi ve neler yapabileceğinizi seçebilirsiniz . örnek olarak: yüzüklerin efendisi vs.

• Sinan ağabeyin (Sinan Akkol) fikriyle doğruca Abant'a.

• ben tren vagonunda yaşardım yemekli vagonda oh kebap

• Eğer böyle bir salgın yaşansaydı bence yapılması gereken ilk şey herşeyi göze almak.
    Misal Ailemizin yok olması evimizin yok olması ya da gözümüzün önündeki insanlara yardım edememek.Bu tarz şeyler olucaktır.Fakat videoda da denildiği gibi acımasız bir yaşam sürdürmemiz gerekiyor.Kime güvenip güvenmiceğimiz bile kesin olmalı.Her zaman görüyoruz küçük bir kavga yüzünden kaç senelik dostluklar ayrılıyor.Bu dost-aile kavramını geçip hayatta kalmamıza gelirsek.Zombiler için bir kaç uzaklaştırıcı taktiğimizin bulunması gerekiyor.Ben olsam zamanı geldiğinde iyi bir yer olarak ormanı tercih ederim.Tabiki denize yakın bir orman.Zamanla orda bitki vb şeyler üretip de hayatta kalınabilir.Tabi bununla bitmiyor.Korunması lazım.Bunun için silah,tuzak vb olayları kullanmamız gerekiyor.Zaten oyunlardaki gibi olmıcak işler :D bir silahı kullanmak ele aldığında sıkmak gibi olmayacak :D.Ama oranın koruma yoluda şöyle olabilir.Belirli yerlere koyduğumuz ses aletleri.Eğer zor durumda kalırsak kullanışlı olurlar.Farklı tarafa çekerler falan.Ama sıkıntı o da değil etrafı kapatırsın erzak ararsın tohum dikersin onu bunu bulursun ormandan yersin.Ama sorun tek zombiler değil.İnsanlarda çok önemli yanınızda bulundurduğunuz insanlar ve ya karşınıza çıkabilicek insanlar çok tehlikeli olacak.Ve hükümete zaten hiç güveniliceğini düşünmüyorum.En ufak hatanda silerler.Aslında bu salgın çok kısır bir döngü :D.Ne yap ne et en başa dönüyor.Bana kalırsa olay bundan ibaret bu konuyu konuştukları içinde bsc editörlerine teşekkür ederim.Herkese iyi günler :)

• En büyük sıkıntı yiyecek ve içecek sıkıntısı, kıyafet vb. şeyler olacaktır tabiki. Yoksa belirttiğiniz gibi apartmanın altında ki merdivenleri parçalayarak rahat bir şekilde takılabiliriz.

Bence sitedeki tüm apartmanların (bütün sitelerde) alt merdivenlerini kırarak çatıdan çatıya bir ulaşım ağı kurularak gıda paylaşımı yapılabilir. Belli bir grup kurulur site içerisinde marketten ve o tarz yerlerden gıda ihtiyacını bu grup karşılar (hunter grubu tarzı) ve bu gıda ağına aktarılır bu yiyecekler sürekli. Nasıl fikir ama? Biraz fantezi oldu ama bence en uğraştırmayan en rahat yol bu. Yoksa dağ evi felan çok fantastik kalıyor.

• Askeriye yeter bana.Konserve ve silah manyağı olur oralar.Şırnak'da falan yaşasam dağların oralarda bir karakola giderdim.

• hocam 3 tane av tüfeği , av bıçağı , kılıç vari bir bıçak daha ve bolca mermi var evde.merkezden biraz uzak olduğumuz için ve ormanlık arazi bol olduğu için o yönde de sıkıntı yok.yiyecek içecek de var tek sıkıntı benzin.en yakın benzinlik 15 km.

• Bir odanın köşesinde dizlerimi karnıma çeker yatardım ve küçük bebekler gibi ağlardım zombiler beni bulana kadar, birbirimizi kandırmanın lüzumu yok.

• 28:41'de ki film nedir?

• Ölülerin Şafağı akarrr. O değil de zombi salgını gerçekten olsa filmlerdeki kadar kötü şeyler olacağını hiç sanmam. Bazı filmlerde 4,5 insan haricinde herkes zombi oluyo falan bunlar abartılı şeyler. Belki çoğu sektör bu durumda çöker, TV hayatı bitebilir ama yine belirli bir sağlıklı insan oranı ille ki olur. Ama söylendiği gibi, olası bir zombi salgınında ilk yapılacak şey büyük şehirlerden (İstanbul, İzmir, Bursa v.s) uzaklaşmaktır. Zaten herkes böyle yaparsa ölüm oranları daha da azalır.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.